Skocz do zawartości
badboy11

haslo do folderu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to, co w podpisie to prawda (XP+SP1), to możesz użyć szyfrowania folderu z poziomu systemu. Tylko Twój user będzie mógł odczytać dane.

Warunkiem jest system plików NTFS.

Prowoklik na folderze->Właściwości->Zakładka Ogólne->Klawisz Zaawansowane.

Zaznacz opcję Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane

Wydłuży to minimalnie obsługę tego katalogu (szyfrowanie i odszyfrowanie wykonywane jest "w locie"), ale przy Twojej konfiguracji sprzętowej nie powinno mieć większego znaczenia.

Jednocześnie jest to o tyle wygodne, że nie ma potrzeby pamiętania dodatkowego hasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D:Documents and SettingsSikor>convert /?Konwertuje woluminy FAT na NTFS.CONVERT wolumin /FS:NTFS [/V]  wolumin     Określa literę dysku (z dwukropkiem), punkt instalacji              lub nazwę woluminu.  /FS:NTFS    Określa, aby konwertować wolumin na NTFS.  /V          Określa, aby konwertować w trybie informacji pełnej.
Komendę convert z odpowiednimi parametrami uruchamiasz z linii poleceń (Start->Uruchom->cmd).

Dysku systemowego nie przekonwertuje Ci od razu, tylko przy następnym uruchomieniu systemu.

Zresztą wszystko będziesz miał napisane po uruchomieniu komendy.

 

BTW, wrzuciłem Ci help'a z W2K (nie mam w domu XP), ale nie powinno być większych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C:Documents and SettingsSikor>convert /?Konwertuje woluminy FAT na NTFS.CONVERT wolumin /FS:NTFS [/V] [/CVTArea:nazwa_pliku] [/NoSecurity] [/X]  wolumin     Określa literę dysku (z dwukropkiem), punkt instalacji              lub nazwę woluminu.  /FS:NTFS    Określa, aby konwertować wolumin na NTFS.  /V          Określa, aby konwertować w trybie informacji pełnej.  /CVTArea:nazwa_pliku              Określa plik ciągły w katalogu głównym, który będzie symbolem              zastępczym dla plików systemu NTFS.  /NoSecurity Określa, aby ustawienia zabezpieczeń konwertowanych plików              i katalogów były dostępne dla wszystkich.  /X          Wymusza najpierw dezinstalację woluminu w razie potrzeby.              Wszystkie otwarte dojścia do woluminu przestaną być prawidłowe.
Jednak nieco się różni.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nieco się różni.

:P

No nieco sie różni :lol:

D:Documents and SettingsGrzegorz>convert /?Delphi Form Conversion Utility Version 5.0Copyright (c) 1995,99 Inprise Corporation
:lol:

 

hmm, Przez delphi musze podawać całą lokalizacje do windowssystem32.

 

Od convert'a lepszy jest format w NTFS, bo po konwersji ten ntfs nie jest do konca taki jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy moja wiedza na temat convert'a jest raczej teoretyczna.

Korzystałem z niego wszystkiego ze dwa razy, tak dla sportu, aby sprawdzić czy działa. Problemów nie miałem.

Zwykle korzystam z Partition Magic'a. Z opinii wielu user'ów forum wynika, że używanie go jest dosyć niebezpieczne.

Chociaż ja osobiście nie miałem jeszcze żadnego zonka przez PM, a tu wiedzę mam bardziej praktyczną niż teoretyczną,

bo używam go dosyć namiętnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to, co w podpisie to prawda (XP+SP1), to możesz użyć szyfrowania folderu z poziomu systemu. Tylko Twój user będzie mógł odczytać dane.

Warunkiem jest system plików NTFS.

Prowoklik na folderze->Właściwości->Zakładka Ogólne->Klawisz Zaawansowane.

Zaznacz opcję Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane  

Wydłuży to minimalnie obsługę tego katalogu (szyfrowanie i odszyfrowanie wykonywane jest "w locie"), ale przy Twojej konfiguracji sprzętowej nie powinno mieć większego znaczenia.

Jednocześnie jest to o tyle wygodne, że nie ma potrzeby pamiętania dodatkowego hasła.

...hmm. a jak po reinstalce? czy szyfrowane dane z drugiej (nie formatowanej) partycji bedzie mozna odczytac bez problemu? i jak wyglada blizej ten mechanizm bezpieczenstwa jaki daje szyfrowanie EFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli formatujesz partycję systemową (czytaj instalujesz na nowo system), to szyfrowanie z drugiej partycji należy zdjąć przed formatem. System kombinuje po id usera, a po reinstalce praktycznie na 100% id będzie inne niż w poprzedniej wersji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli formatujesz partycję systemową (czytaj instalujesz na nowo system), to szyfrowanie z drugiej partycji należy zdjąć przed formatem. System kombinuje po id usera, a po reinstalce praktycznie na 100% id będzie inne niż w poprzedniej wersji systemu.

..hmm no to bezuzyteczne to szyfrowanie. jak szyfrowac to cos istotnego, ale kto bedzie ryzykowal utrate takich informacji w przypatku np. padniecia windy. na pewno nie ja 8)

 

Moze..

qrcze ten polski nie kula pod w2k, a ten drugi to trial :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..hmm no to bezuzyteczne to szyfrowanie. jak szyfrowac to cos istotnego, ale kto bedzie ryzykowal utrate takich informacji w przypatku np. padniecia windy. na pewno nie ja  8)

Fakt, jest to średnio użyteczne. Ale można sobie z tym poradzić. Zrzucasz Ghost'em partycję systemową i w razie padnięcia winzgrozy masz skąd odtworzyć system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem teraz znależc dokładnych informacji ale wystarczy sobie wyeksportowac jakies certyfikaty odpowiedzialne za szyfrowanie i wtedy nie ma problemu z padem systemu bo wystarczy potem to zaimportować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odzyskać zaszyfrowany plik lub folder bez certyfikatu szyfrowania plików

Otwórz program Kopia zapasowa. 

Użyj programu Kopia zapasowa do wykonania kopii pliku na wypadek jego utraty lub uszkodzenia. 

Wyślij oryginalny zaszyfrowany plik do wyznaczonego agenta odzyskiwania. 

Zażądaj od agenta odzyskiwania użycia certyfikatu i klucza prywatnego odzyskiwania do odszyfrowania pliku. 

Zażądaj od agenta odzyskiwania przesłania odszyfrowanego pliku przy użyciu dowolnej żądanej metody transferu plików. 

.....i tak dalej

W wyszukiwarce wpisałem słowo certyfikat i wybrałem znaleziony temat: Odzyskiwanie zaszyfrowanego pliku lub folderu bez certyfikatu szyfrowania plików.

Resztę sobie doczytaj, jest tam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja uzywam programu MagicTweak, byl dolaczony do jenego z numerow ENTERa, w POL wersji i w ddoatku z serialem :)

co prawda nie zaklada hasla na folder ale cos wg mnie praktycznyjszego, mozemy za to zrobic taka sztuczke, ze po kliknieciu na jakis folder, zalozmy, ze jest to katalog WINDOWS, po prubie otwarcia go nie widzimy jego zawartosci, lecz zawartosc np historii czy tez katalogu z temp`ami, fajna zabawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to, co w podpisie to prawda (XP+SP1), to możesz użyć szyfrowania folderu z poziomu systemu. Tylko Twój user będzie mógł odczytać dane.

Warunkiem jest system plików NTFS.

Prowoklik na folderze->Właściwości->Zakładka Ogólne->Klawisz Zaawansowane.

Zaznacz opcję Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane

Wydłuży to minimalnie obsługę tego katalogu (szyfrowanie i odszyfrowanie wykonywane jest "w locie"), ale przy Twojej konfiguracji sprzętowej nie powinno mieć większego znaczenia.

Jednocześnie jest to o tyle wygodne, że nie ma potrzeby pamiętania dodatkowego hasła.

947318[/snapback]

A co jeśli zaszyfrowałem plik, reinstallowałem Windowsa i teraz go nie mogę otworzyć?

Proszę pomóżcie!! mam tam ważne dane!!

Jak otowrzyć ten plik po reinstallacji systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...