Skocz do zawartości
art72.pl

zmiana procka i plyty glowniwj czy waro?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam maly dylemat oto moja obecna konfiguracja

 

athlon 1700XP (chyba ma zablokowany mnoznik max wyciaga 1.5Ghz)

plyta MSI 266ProA

512 DDR 266

radek 9700

 

a wiec chce zamienic na barton 2800XP + plyta glowna firmy asus , epox

 

 

 

czy wart???.........ile bym zyskal na wydajnosci 30% wiecej??

Nie wiem co z pamiecia , jezeli przeloze to wydajnosc sie zmiejszy ,

barton ma magistrale 333MHZ a moja obecna 266 , czy wart zakupic nowa pamiec o magistrali 333?????????

 

 

z gory dziekuje i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie lepiej poczekać na Semprona na Socket754???

Pamięć raczej musisz zmienić bo ci nie pociągnie na FSB333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na twoim miejscu wziął bartona mobile (on ma odblokowany mnożnik) i wlasnie podciagnął go mnożnikiem na jakieś 17x, może 18, kupił do tego abita nf7 i jest git. wtedy dozbierasz sobie na lepsze pamieci i je tez zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie spisz na sianku to kup sobie tylko mobile :D

wszystko zostanie na fsb 133 i bedziesz walczyl mnoznikiem :D

a jak starczy ci na plyte bo wiadomo nf7-sl

 

roznica po wymianie bedzie troszke odczuwalna,ale bez przesady.

ja jak sie przesiadalem z 1.2GHZ na 2.1 to gdybym nie wiedzial to bym sie nie skapnal :D

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na twoim miejscu zainwestował w płytę i ramy. Mobo to Abit NF7 (310zł), a ramy Hynixy D43 (385zł za 512MB). Twój procek ma wielki potencjał i ja bym go nie zmieniał, tylko po wymianie mobo i ram jechał z FSB do góry. Jak dobrze pójdzie to do 2.4GHz dobijesz, tylko zależy jeszcze jakie chłodzenie i zasiłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tak naprawde ci ta zmiana potrzebna

powiedz jakie masz fundusze

na koncu my pomozemy ci najlepiej rozdysponowac te pieniadze

a zrobisz co bedziesz chcial

 

moim zdamiem jesli juz bedziesz chcial zmienic to teraz najlepiej kupic mobila + abita i jesli masz kase to jakies pamieci dobre a jesli nie to narazie pozostan przy tych co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a  plyta  glowna MSI 266 PRO  na poczatek wystarczy,  z  czasem  bym  sobie zmienil??

No wiesz Kt266 :( Chyba ci jednak nie wystarczy, mobo to podstawa, zainwestuj w nią, nie będziesz żałował. A na drugi ogień RAMy, procek OK. Ale (dobre) ramy do kręcenia FSB konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko chodzi o plyte glowna Abit NF7 wiem ze czipset chlodzony jest wentylatorkiem i slyszalem ze czesto nawala????????

czy to prawda

w przyszlosci chce tez zainwestowac w WC ...........czy ten wentyl jest glosny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a co powiecie o pamieciach jakich uzyc ( do mobila + plyta glowna abita NF7 ) 333 , 400 markowe????????????/

i jeszcze jedno czy jakbym pozostal na razie przy swoich 266 i bym dolozyl 333 lub 400 nie gryzly by sie???

 

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tego topicu gdzy nurtuje mnie taka sprawa :)

chcialbym sobie (za dwa tygodnie) zmienic plyte glowna i procka z 2000XP+ i epoxa na nForce na 2500+ barton i abit nf7 2.0 , sam nie wiem czy zminiac czy moze poczekac na semprony ?? a po drugie to sempron bedzie gorszy od bartona bo nie ma tyle keszu co barton racja ?? co radzicie drodzy koledzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto zmieniac ,chyba ze dobrze sprzedasz tego XP 1700+ i kupisz 2200+ lub durona 1600

twoja plyta moze tego nie pociagnac wiec jakbys zmienil na tania i dobrze wyposazona np. Epox 8K9A7I na kt400a za 220pln to bys mogl swoje pamieci pociagnac na 333 (epox ma vmem do 3.2v) i z 2200+ zrobilbys se 2240MHz (2800+) malym nakladem kosztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z ta marka na pamieci , nie oplaca sie kupowac niemarkowych ???????? mysle ze kiedys bede mial 2 X 512 DDR

 

 

jaka makre polecicie tak zeby dzialala bezproblemowo na w/w mobo i procku oczywiscie mysle o podkrecenie do ok 2.5 Ghz

 

 

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB, jak zmieniać to już na inną generację procesora => Athlon64 lub Opteron. Z XP2000+ na XP2500 => można, po pod@ będzie 30-40% szybciej ale czy warto wyrzucać forsę na te %. Chyba, że dobrze sprzedasz to co masz.

Art72.pl, zawsze lepiej kupić markowe pamięci tym bardziej, że chcesz @ => DDR400 Kingston'y lub TwinMos'y (tylko te starsze).

 

zbychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@verb

Proca masz dobrego, ja też takiego miałem i się super kręcił na Abicie nf-7 jak kupiłem bartka to różnica aż tak wielka nie była (nie poczujesz różnicy - więc po co przepłacać !:)) kup sobie mobo i ewentualnie ramek do duala pozdro !!!

a co to marki ramku to ja polecam hyperx 433 albo jakieś hardcory od kingstona - mają potenciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yakumo0 twoj moze sie fajnie kreci ale moj to porazka w dodatku zablokowany mnoznik i max stabilne 2100MHz przy realnym 1.77V , a tak wogule to barton ma 512 L2 wiec mysle ze bedzie lepiej jak ten 2000 z 256 L2 no i na 3200 ten bartek na bank poleci bo chce kupic tego bartka z selekcij , a mobo mam bez duala takiego 8RDAEI :( jakas okrojona wersja , a za moja plyte i proca dostane kolo 440 zeta 8) bo juz mam ugadanego zyda :) nf7 rev 2.0 mam za 290 zl nowke z gwara , a bartek od znajomego za 310 zl wiec duzo nie doplace :)

zbigdwo powiem szczeze ze ta nowa generacja to dla mnie jakies nieporozumienie 3 podstawki do AMD :( pogupieli i tyle 2 to rozumiem 64 bitowa i 32 bitowa , no ale AMD musialo dac swoja odpowiedz za Celine "D" :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie kosci 2x 256 czy 1x516RAM

 

w okresie pozniejszym chce zwiekszyc do 1GB

nie bedzie problemu z dualem (szczeze nie wiem co to jest) ale gdziesz wyczytalem na forum ze sa problemy przy @

 

 

pozdrowienia

 

p.s ceny markowych sa dosc wysokie w porownaniu do OEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...