Skocz do zawartości
wirazka

POTRZEBNA POMOC DO 3 TYŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum jest to mój pierwszy temat tutaj ale do rzeczy.Zwracam się z prośbą do osób które są ekspertami w doborze sprzętu.Jest mi potrzebna pomoc ponieważ mam zamiar kupic komputer na początku września ale nie wiem jaki bedzie najlepszy w cenie do 3tyś (na może +200, 300 zł) z monitorem.Dodam że bedzie to mo drugi PC dawno dawno temu miałem Pentium 75 :D i nic nie wiem teraz na temat sprzętu co jest najlepsze za dobrą cene(bo to co drogie nie musi być dobre).Więc proszęo konkretną konfigurację od podstaw wszystkie podzespoły model firma żeby było to dla mnie jasne no i oczywiście żeby kasy starczyło.Dziękuje bardzo i czekam. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar przedewszystkim na nim grać.Jeszcze podepne internet no i bede przechowywać zdjęcia z cyfrówki ale to chyba nie ma znaczenia.Dodam jeszcze że myślałem o nagrywarce DVD czekam na wasze opine.Teraz znikam bo kończe prace i zaglądne tu jutro po 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja proponuje coś takiego:

 

Płyta główna: Abit NF7-S rev. 2.0 450zł

Procesor: AMD Athlon XP 2500+ BOX 417zł

Pamięć: DDR Kingston 2x256/400MHz ok.500zł

Dysk Twardy: Segate Barracuda 7.7200 SATA 333zł

Karta Graficzna: Gigabyte GeForceFX 5500 400zł

DVD +/- RW Lite-ON SOHW-812S BOX 373zł

FDD: Samsung lub cos innego ok.40zł

Obudowa z zasilaczem: ok.150zł

 

To jest zestaw godny polecenia, z resztą sam posiadam podobny i jest bardzo zadowolony, mysel ze o niczym niezapomniałem, ewentualnie mozan dac jakąś lepszą karte graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienil ta karte na min. GF4 Ti (ok. 350zł allegro,400 z groszami nowa)badz radka 9550(450zł) ale najlepszym rozwiazaniem bedzie Gigabyte radeon 9600 pro (ok.480zł) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie zgadzam się z Kirk42. Super sprzęt. Tylko graficzną Gigabyte 9600PRO. Geforce'a 4 Ti 4200 na dzień dzisiejszy bym nie kupował ze względu na brak obslługi directX 9.0 i zasilacz kup osobno jakiś firmowy bo te w obudowach to przeważnie shity. Monitora nie doradze bo nie znam się za bardzo na nich. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatora,mysz,glosniki :(

niestety na komp,powiedzmy bez kompromisow to troszke ze malo.jezeli bedziesz kupowal uzywane czesci to jeszcze.

 

damy rade:

abit nf7-sl 400zl

monitor:17belinea 600zl

dysk 80G 350 zl

glosniki,klawiatura,mysz,fdd,pasta 400zl

bartonik 350zl

buda 100zl

zasilka 170 zl

ram 512 pc3200 cl3 300zl (allegro)

dvd 370zl

gf4ti okolo 360zl

 

okolo 3300 wyszlo :(

ja bym sobie odpuscil to dvd ale zrobisz hak bedziesz chcial.pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ma byc do gier to zasilacz moze byc jakis shitowy bo niewidzialem tam ze ten komp ma byc do oc, a co do monitora, to trzebaby bylo cos obciąc bo z reszty monitora nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja proponuje coś takiego:

 

Płyta główna: Abit NF7-S rev. 2.0                      450zł

Procesor: AMD Athlon XP 2500+ BOX                417zł

Pamięć: DDR Kingston 2x256/400MHz          ok.500zł

Dysk Twardy: Segate Barracuda 7.7200 SATA  333zł         

Karta Graficzna: Gigabyte GeForceFX 5500        400zł                   

DVD +/- RW Lite-ON SOHW-812S BOX              373zł

FDD: Samsung lub cos innego                        ok.40zł

Obudowa z zasilaczem:                                ok.150zł

 

To jest zestaw godny polecenia, z resztą sam posiadam podobny i jest bardzo zadowolony, mysel ze o niczym niezapomniałem, ewentualnie mozan dac jakąś lepszą karte graficzną

Mała korekta:

 

RAMy: spokojnie mogą to być Hynixy D43 512MB za 385 powód -> trochę wyższe timingi ale także wysoookie FSB.

 

Karta graficzna: Ani radek 9600, ani Fx5500, ani radek 9550. Tylko używany radek 9500PRO lub używany Ti4200 powód -> znakomity stosunek wydajności do ceny, radek 9500Pro leje wszystkie wyżej wymienione.

 

Nie polecam obudowy z zasiłka za 150zł. Jak chcesz niedajboże stracić sprzęt to prosze, w innym wypadku jakaś buda z codegena bez zasiłki za jakieś 100zł i chieftec 360W za ok 240zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ma byc do gier to zasilacz moze byc jakis shitowy bo niewidzialem tam ze ten komp ma byc do oc, a co do monitora, to trzebaby bylo cos obciąc bo z reszty monitora nie kupisz

zeczywiscie zasilka moze byc slabsza ale bez przesady ,w koncu 3200+ musi byc :D

a monitor bym zostawil,moim zdaniem na monitorze nie warto oszczedzac :)

a co do grafy to skoro kolega nie mial kompa przez jakies 7 lat to ma tyle gier do zbadania ze nawet gf1 by mu starczyl,przeciez nie musi od razu starowac od far cry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta: 

Nie polecam obudowy z zasiłka za 150zł. Jak chcesz niedajboże stracić sprzęt to prosze, w innym wypadku jakaś buda z codegena bez zasiłki za jakieś 100zł i chieftec 360W za ok 240zł

w zasadzie sie zgadzam,ale cena tego szefa mnie troszke zmartwila,w koncu on nie ma za duzo sienka,wiec lepiej jak wezmie sobie tego szefa z pasywnym za 170zl ktory na pewno mu starczy.

obudowy codegena polecam ale bez zasilki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ma byc do gier to zasilacz moze byc jakis shitowy bo niewidzialem tam ze ten komp ma byc do oc, a co do monitora, to trzebaby bylo cos obciąc bo z reszty monitora nie kupisz

Chodziło mi o to żeby mu nie dali razem z budą jakiegoś noname 300W co w rzeczywistości ma 200W bo taki to nawet do gier nie wystarczy. Zasilacz to ważna część komputera. Zacząłem tak uważać po tym jak taki noname sie odmeldował i zabrał ze sobą połowe (tą ważniejszą) kompa. Teraz staram się każdego przestrzec. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam Codegena 400W ktorego dokupilem i zaplacilem za niego 150zł i naprawde bardzo dobrze trzyma napiecia i jest dosyc stabilny

tylkko że faktycznie ma moc 300w więc sie nadaje;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam Codegena 400W ktorego dokupilem i zaplacilem za niego 150zł i naprawde bardzo dobrze trzyma napiecia i jest dosyc stabilny

tylkko że faktycznie ma moc 300w więc sie nadaje;]

To podobnie jak ja mogłem kupić Rople 500W za 60zł. LOL . Low end to low end i nic tego nie zmieni, a nawet do komputera, który by miał być maszyno (komputero) pisem ;) wziął bym chociaż Fortona z Allegro.

 

A codegen ma spory rozrzut i trafiają się czasem lepsze modele, może masz właśnie taki KIRK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne w tym zestawie powinno byc :

Płyta: Abit NF7-S P lub tansza NF7 bez dzwieku Dolby Digital ale tak samo dobra, ewentualnie Epox 8RDA+

Procesor: AMD Athlon XP 2500+

Zasilacz : (starczy na lata i nie spali sprzetu) czyli jak wyzej moze byc Chieftec 360W z jednym wiatraczkiem.

Monitor : Nie LG :) Moze byc np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8967 lub http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6527

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie ilu z was pracuje w firmie komputerowej lub na serwisie i na codzień zajmuje się sprzętem bo z tego co czytam to wynika że większość nie ma pojęcia co pisze. Takie doradzanie na zasadzie "bierz bo ja mam i jest dobre" albo "bierz to bo widziałem u kolegi jak to działa" to nie jest fachowe doradztwo. Niech sie wypowiadają ci co zajmują sie tym zawodowo, reszta niech sie nie bawi w fachurów.

P.S Komputerami zajmuje się od 1994 roku a pracuje w branży od 1998 to informacja po to żeby nikt nie pisał głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codegen ma spory rozrzut i trafiają się czasem lepsze modele, może masz właśnie taki KIRK?

rzeczywista moc codegena 400w to 300w

te 400w to tylko nazwa;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie ilu z was pracuje w firmie komputerowej lub na serwisie i na codzień zajmuje się sprzętem bo z tego co czytam to wynika że większość nie ma pojęcia co pisze. Takie doradzanie na zasadzie "bierz bo ja mam i jest dobre" albo "bierz to bo widziałem u kolegi jak to działa" to nie jest fachowe doradztwo. Niech sie wypowiadają ci co zajmują sie tym zawodowo, reszta niech sie nie bawi w fachurów.

P.S Komputerami zajmuje się od 1994 roku a pracuje w branży od 1998 to informacja po to żeby nikt nie pisał głupot.

No więc adi_k podaj nam "fachowy" zestaw. Co ci w tym zestawie nie pasuje, może poleciłbyś MSi na KT600 z 2fazowym zasilaniem, albo codegen 300W powiniwn wystarczyć?? Więc jeśli siedzisz w branży to podaj nam (jemu) co powiniwn kupić, bo mi się wydaje, że np. Abit-> bierz go bo połowa użytkowników forum go ma i jest dobry, nie jest "bawieniem się w fachowców". Napisałeś, żeby nie pisać głupot, kontynuuj swoją mysl, o co ci chodziło, czy źle radzimy czy co? I wielu z nas nie pracuje w sklepach komputerowych i jednak wie o co biega, a nie udaje, że coś wie i pisze "głupoty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie ilu z was pracuje w firmie komputerowej lub na serwisie i na codzień zajmuje się sprzętem bo z tego co czytam to wynika że większość nie ma pojęcia co pisze. Takie doradzanie na zasadzie "bierz bo ja mam i jest dobre" albo "bierz to bo widziałem u kolegi jak to działa" to nie jest fachowe doradztwo. Niech sie wypowiadają ci co zajmują sie tym zawodowo, reszta niech sie nie bawi w fachurów.

P.S Komputerami zajmuje się od 1994 roku a pracuje w branży od 1998 to informacja po to żeby nikt nie pisał głupot.

Ja kiedyś kupowałem taki sprzęt od ludzi co to sie niby znają i w sklepach które są na rynku od XXXX lat i zgadnij co! Zawsze miałem z nim jakieś problemy bo albo tak sie super znali albo po prostu mieli mnie gdzies i sprzedawali mi shit. Dopiero jak zacząłem samemu wybierać podzespoły, między innymi na podstawie tego forum, jestem zadowolony i nie mam poważnych problemów z kompem. To że ktoś pracuje w serwisie czy sklepie komputerowym nie oznacza ze jest znawcą. A tu może się wypowiadać każdy! Taka jest idea forum "znawco", który nie podał nawet propozycji sprzętu. Strasznie pomogłeś koledze. Pozdro.

 

Edit

Świder ja wiem jaka się zaraqz pojawi propozycja

Taka

Abit AI7 Guru,

P4 2.4C,

2X512 RAM Kingmax Hardcore 466Mhz,

His Radeon 9800Pro Silencer Cooling,

HDD 80GB Samsung S-ata,

SB Audigy2,

Chieftec 420W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he,he bardzo śmieszne pewnie ze moge mu podac konfiguracje tylko po co jak juz jest tylu lepszych fachmanów że wystarczy mu tych porad. Nie napisałem że wszyscy piszą głupoty tylko niektórzy, nie bede podawał przykładów bo mi sie nie chce. I nigdy nie napisałem że Abity są do d... informacja dla NIEWIDOMYCH, trzeba spojrzeć co mam w podpisie. Szkoda gadać, kontynułujcie temat a ja sobie poczytam. :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie ilu z was pracuje w firmie komputerowej lub na serwisie i na codzień zajmuje się sprzętem bo z tego co czytam to wynika że większość nie ma pojęcia co pisze. Takie doradzanie na zasadzie "bierz bo ja mam i jest dobre" albo "bierz to bo widziałem u kolegi jak to działa" to nie jest fachowe doradztwo. Niech sie wypowiadają ci co zajmują sie tym zawodowo, reszta niech sie nie bawi w fachurów.

P.S Komputerami zajmuje się od 1994 roku a pracuje w branży od 1998 to informacja po to żeby nikt nie pisał głupot.

Ja kiedyś kupowałem taki sprzęt od ludzi co to sie niby znają i w sklepach które są na rynku od XXXX lat i zgadnij co! Zawsze miałem z nim jakieś problemy bo albo tak sie super znali albo po prostu mieli mnie gdzies i sprzedawali mi shit. Dopiero jak zacząłem samemu wybierać podzespoły, między innymi na podstawie tego forum, jestem zadowolony i nie mam poważnych problemów z kompem. To że ktoś pracuje w serwisie czy sklepie komputerowym nie oznacza ze jest znawcą. A tu może się wypowiadać każdy! Taka jest idea forum "znawco", który nie podał nawet propozycji sprzętu. Strasznie pomogłeś koledze. Pozdro.

 

Edit

Świder ja wiem jaka się zaraqz pojawi propozycja

Taka

Abit AI7 Guru,

P4 2.4C,

2X512 RAM Kingmax Hardcore 466Mhz,

His Radeon 9800Pro Silencer Cooling,

HDD 80GB Samsung S-ata,

SB Audigy2,

Chieftec 420W

Gów.... tam wiesz człowieku, nie załamuj mnie, mistrzu :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja proponuje coś takiego:

 

Płyta główna: Abit NF7-S rev. 2.0                      450zł

Procesor: AMD Athlon XP 2500+ BOX                417zł

Pamięć: DDR Kingston 2x256/400MHz           ok.500zł

Dysk Twardy: Segate Barracuda 7.7200 SATA   333zł          

Karta Graficzna: Gigabyte GeForceFX 5500        400zł                    

DVD +/- RW Lite-ON SOHW-812S BOX              373zł

FDD: Samsung lub cos innego                        ok.40zł

Obudowa z zasilaczem:                                ok.150zł

 

To jest zestaw godny polecenia, z resztą sam posiadam podobny i jest bardzo zadowolony, mysel ze o niczym niezapomniałem, ewentualnie mozan dac jakąś lepszą karte graficzną

Przykłady: prosze bardzo!!!!!!!!!!!!!

To jest zestaw godny polecenia oprócz tej grafiki, jak mi któś pisze że Gf FX5500 jest dobry a tym bardziej lepszy od 5200 to na bank nie ma pojęcia co pisze. 5500 jest 0,1% szybszy od 5200 i to ma być świetna karta :?: :lol: Do tego zasiłke lepszą koniecznie to jest Nforce i dual tu nie może być kichy. Reszta spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...