Skocz do zawartości
wirazka

POTRZEBNA POMOC DO 3 TYŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich(znalazłem chwile bo właśnie w pracy jestem do 20).Jestem mile zaskoczony taką ilością wypowedzi (nawet troche gorąco się zrobiło ale to chyba dobrze lepszy składak wyjdzie :D )Jest tylko jeden problem pewnie wiecie jaki teraz to niby wiem wiele ale tak naprawde jeszcze mniej bo jak widze jest kilka szkół dobierania podzespołów.Wiec tego co jestem pewien to:

CPU Barton 2500+ ok.350

Płyta(stawiam na) abit nf7-sl ok.400

Pamięć 2x Kingston 256MB 400 Mhz ok.420

Cooler nA CPU wr4 ok.46

Dysk Samsung 80GB 8 MB ATA ok.305

 

To czego powiedzmy jestem pewien wychodzi ok.1521 PLN

no ale co z resztą (zostawmy może kwestie monitora klawiatury i myszki i FDD to już sam dobiore i obudowy)no ale jaki zasilacz, najważniejsze karte grafiki napęd a dodam że myślałem o nagrywarce DVD(czy moż nie warto?)a i chyba trzeba jeszcze jakąś muzyczną karte?

 

Proszę o dalsze wypowiedzi i doradzenie zagubionemu ludkowi w nowinka ch sprzętowych 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor:

IIYAMA MM904UT 19'(rok gwarancji zamiast trzech) - 730 zl

 

pł. główna:

Abit NF7-SL rev. 2.0 - 380 zl

 

procesor:

AMD Athlon XP 2500 - 320zl

 

dysk:

Caviar 120 GB 8 MB cache S-ATA - 390 zl

 

ram:

Hynix 2xPC-3200 DDR SDRAM - 400 zl

 

obudowa + zasilacz : jakas MODECOMa +Chieftec 360W 360-202 DualFan - 140 + 200 =340

 

karta grafiki:

Radeon 9600 128 MB 128 BIT TV - 430zl

 

stacja dyskietek:

cokolwiek za 30 zl

 

wentylator:

Cooler Master Dream II - 80 zl

 

nagrywarka:

Lite-ON -/+ RW LDW-812S 8x - 330 zl

 

mysz+klawiatura: razem 100 zl (Logitech)

 

 

wyszlo 3500, ale zato z b. dobrym monitorem 19'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.karta dzwiekowa nie potrzebna ta plytka ma bardzo dobra zintegrowana karte.

2.zasilacz tak jak pisalismy chieftec 360W za 161 zl-wczesniej dalem linka.

3.moim zdaniem jak narazie dvd nie jest najpotrzebniejsze.

jest 3x drozsze od cdrw a w eksploatacji jest na tym samym poziomie.

do + dvd mozna zaliczyc to ze nie bedziesz mial balaganu z plytami :D

ale - to to ze jeszcze nie kazdy ma dvd

4.karte ci wybierzemy ale musimy wiedziec ile kaski ci zostanie,bo wypisac hierarchie kart to juz nie problem-tylko ta cena.

zastanow sie nad monitorem,buda itp i zobacz ile zostaje ci na grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozlewe ze FX5500 nie nalezy do najlepszych kart ale sam ją posiadam i wszystkie nawet te barfdziej wymahgające gry chodzą bardzo dobrze a w porownaniu do np Radeona 9200 ma obsluge DirectX 9.0. Wiadomo ze lepszy byl by np. Radeon 9600Pro ale on w lepszej wersji kosztuje ok 800zł. Ja wypisując karte starałem sie dobrac cos odpowiedniego w niezbyt wygorowanej cenie.

A co do moje codegena to dobrze komp mi sie kreci, dual dziala bez problemu i mam bardzo dobre napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor:

IIYAMA MM904UT 19'(rok gwarancji zamiast trzech) - 730 zl

ja poprosze link do tego monitora :D

bo moim zdaniem on kosztuje ponad 1000 :D

wiedzialem ze komputronik jest drogi-ale az tak?? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5672

 

Tego monitora nie kupisz przez internet za taką cene. Tylko na giełdzie w WARSZAWIE(firma-„tech-com”). On jest blisko 500 zl tańszy, bo ma gwarancje tylko na rok, ale poza tym jest SPOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

gf 5500 - tragedia , nie wiem jak to mozan polecac. 9550 xt gecube za chyba 460-480 mozna dostac i to bedzie duzo lepszym wyborem jezeli sprzet ma byc nowy ze sklepu . plyta abita nf 7 2 sl -380 zl . zasilacz modecom 350W 130zl . procek jakis 1700 xp juihb - pozniej 200 zl mozna dostac na allegro jak sie poszuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam co ORB'a  do 9500http://service.futuremark.com/servlet/Inde...b/projectsearch i do 9550 http://service.futuremark.com/servlet/Inde...b/projectsearch (poszukaj sobie) Wiadomo, że nie każdy moduje karty i ma takie osiągi. A co do "lania" to czy ja powiedziałem ile to np. 3d marków? raczej nie i ośmieszyć mógłbym się gdybym mu właśnie zaproponował tego radka, a jak znasz to na pamięć (potoki) to chyba sam wiesz, że 8 potoków nawet z niejszym zegarem jest lepsze niż 4 potoki z większym zegarem, więc...

 

Zobacz tutaj na posty Crusio, standard ok 10k, a kręcona 12k w 3dm 2001, ja mam obecnie na Ti4200 14k, nie biorę pod uwage 2003, chyba wiesz czemu... A pozatym pamięci EtronTech... większego chłamu chyba nie mieli, życze miłego kręcenia :D

 

Więc 12k podkręcona 9550XT, a radek 9500Pro ponad 15k w standardzie ;) :D Więc tu masz to lanie...

Co ty mi chcesz udowodnić?? Czy ty nie rozumiesz po polsku?? NIGDY!!!!!!!!! nie napisałem że R9550xt jest lepszy od 9500Pro to nie próbój mi wciskac ciemnoty. Ja mu proponuje grafe NOWĄ z GWARANCJĄ!!!!!! 2-lata która jest TAŃSZA!!!!! od R9500 na bank, którego na dodatek sie nie produkuje. Gdzie ma kupić?? Na ąllegro?? używaną??? Bez gwarancji tak?? Całego kompa kupi z gwarancją a grafe kupi używke bo ty jesteś najmądrzejszy. Powiedź mi jeszcze gdzie ty widzisz pamięci Eltrontech na R9550XT bo ja chyba jestem niewidomy. Chyba że mówisz o czymś innym niż ja: http://www.action.pl/products/product.php?prid=24901

Ja nie zrywałem chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tego co jestem pewien to:

CPU Barton 2500+ ok.350

Płyta(stawiam na) abit nf7-sl ok.400

Pamięć 2x Kingston 256MB 400 Mhz ok.420

Cooler nA CPU wr4 ok.46

Dysk Samsung 80GB 8 MB ATA ok.305

 

ok.1521 PLN

monitor Belinea 17 ok.589

NEC DVD +/- RW ok.372

zasilacz chieftec 360w ok.161

mysz+klawiatura+obudowa+FDD ok.200

razem daje ok.2843

myśle że uda mi się taniej kupić może pojade do Wrocławia na giełde

 

no izostaje karta grafiki myśle że wygospodarujenania ok 600zł tylko jaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończe zaraz prace więc mnie nie bedzie licze na kolejne sugestie dotyczące karty graficznej a może i modyfikacji całego kompletu proszę o dyskusje i wypowiedzi zagladne tu dopiero jutro o 9:00(jak bede w pracy :x )narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi_k, heh... no co tu gadać pytałeś się jaka jest różnica, wieć odpowiedziałem i co słyszę... nie próbój mi wciskac ciemnoty heh.. ja ci przedstawiłem różnicę i masz na dłoni, wybór należy do niego, używana, bez gwarancji ale wydajność... A co do Etrontecha to proszę http://www.action.pl/pages/?f=13&p=655&pn=2 z Actiona, ta sama karta i pamięci ma jakie... A więc siędząc w branży te kilka lat i (chyba) wiedząc co to za pamięci to po prostu nie ma lepszego wyboru, lepiej nie mogłeś polecić. (jak nie wierzysz to zdejmij chłodzenie, nie musisz go zrywać)

 

I lepiej skończmy tą dyskusję bo jak i tak vęde doradzał mu radka 9500, a ty doradzaj mu co chcesz, kupi i sam się przekona co za super karta, a radek z allegro oczywiście, albo jakiś qmpel ma na sprzedanie. Przecież po prostu porównujemy kartę 8 potokową z 4.

 

A co do ceny to poczytaj sobie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=79733 za taką cenę to bym się nie zastanawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wspomnianego przeze mnie R9550 Extreme to chyba najlepsza propozycja. Wybieraj sam. Róznica jest taka że na Extreme masz juz porządne chłodzenie a na 9600Pro tylko rdzeń dobrze schłodzony, musiałbyś coś dokupic na pamięci, chyba że nie chcesz kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi_k, heh... no co tu gadać pytałeś się jaka jest różnica, wieć odpowiedziałem i co słyszę... nie próbój mi wciskac ciemnoty heh.. ja ci przedstawiłem różnicę i masz na dłoni, wybór należy do niego, używana, bez gwarancji ale wydajność... A co do Etrontecha to proszę http://www.action.pl/pages/?f=13&p=655&pn=2 z Actiona, ta sama karta i pamięci ma jakie... A więc siędząc w branży te kilka lat i (chyba) wiedząc co to za pamięci to po prostu nie ma lepszego wyboru, lepiej nie mogłeś polecić. (jak nie wierzysz to zdejmij chłodzenie, nie musisz go zrywać)

 

I lepiej skończmy tą dyskusję bo jak i tak vęde doradzał mu radka 9500, a ty doradzaj mu co chcesz, kupi i sam się przekona co za super karta, a radek z allegro oczywiście, albo jakiś qmpel ma na sprzedanie. Przecież po prostu porównujemy kartę 8 potokową z 4.  

 

A co do ceny to poczytaj sobie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=79733 za taką cenę to bym się nie zastanawiał

Mówiłem już że nie zdejmowałem chłodzenia to nie wiem a skoro ma Etrontechy to rzeczywiście nie za dobre pamiątki. Zastanów sie tylko jak kupi używke r9500pro i mu padnie po 2miesiącach to co bedzie??

Ty mu nie oddasz za grafe. Gwarancja ma swoją wartość i lepiej ją mieć.

Tak wogóle to czemu od razu skazujesz na porażke te EtronTechy, mnie sie udało całkiem nieżle tą karte podkręcić 300/550 i działała bez problemu, a można jeszcze zdecydowanie wyżej. Nie kręciłem jej na maxa bo miałem tylko kilka godzin na testy a potem zabrał klient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, stoi przed trudnym wyborem, gwara to gwara, a jednak z drugiej strony te 8 potoków, ja bym zaryzykował, ale jakby się niedajboże zjechała(grafa)...

Pewnie, jak trafi na dobrą sztuke to może działać i działać ale to jest ryzyko, ja bym nie ryzykował ,wybierze sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do monitora... sam go mam i jest super, pierwsza klasa, kupiłem go rok temu za 1600zł, teraz ceny spadły... Co do crt 19-tek to chyba nie ma lepszego, jedyny minus (albo plus ;) ) to to że "trzeba" grać w 1600x1200, ale mój titanum to wytrzymuje i gra się spoko. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gów.... tam wiesz człowieku, nie załamuj mnie, mistrzu

Możesz jaśniej bo nie bardzo kumam na jakiej podstawie stwierdzasz że g.ó.w.n.o wiem?

 

A Radek 9550 Extreme to też padaczka??? 450PLN to zła cena????, czemu nikt nie poleca?? Podkreca sie na 9600XT sam sprawdzałem, nie wiem czy 9500Pro tak strasznie go leje???

Ktoś Cie wprowadził w błąd. Ta karta nie kręci się do 9600XT. Nikt kto do tej pory kupił tę kartę nie podkręcił jej do taktowań 500/600. Poczytaj topik Radeon 9550 wady, zalety, oc, cena. I karte mógłbym polecić ale nie chiałem żeby ktoś myślał że polecam to co ja mam. Zwłaszcza że to co poleciłem czyli Radeon 9600 Pro Gigabyta jest (niestety) kartą lepszą od mojej przy podobnej dość cenie.

 

Mogiel ty akurat napisałeś do rzeczy, to daruj sobie do mnie uwagi "mistrzu" w tej branży.

No właśnie niby g.ó.w.n.o wiem a jednak coś tam do rzeczy udało mi się napisać. I nigdy nie napisałem że jestem mistrzem w tej branży. Z Twojego pierwszego postu w tym topiku można wywnioskować że Ty jesteś.

 

Powiedź mi jeszcze gdzie ty widzisz pamięci Eltrontech na R9550XT bo ja chyba jestem niewidomy. Chyba że mówisz o czymś innym niż ja: http://www.action.pl/products/product.php?prid=24901 

Ja nie zrywałem chłodzenia.

Sorry ale właśnie dokładnie tę kartę mam i ona MA pamięci ETRONTECH 3,3ns. A chłodzenia nie trzeba zrywać wystarczy odwrócić kartę. Po drugiej stronie są też pamięci i nie są chłodzone.

 

Oprócz wspomnianego przeze mnie R9550 Extreme to chyba najlepsza propozycja. Wybieraj sam. Róznica jest taka że na Extreme masz juz porządne chłodzenie a na 9600Pro tylko rdzeń dobrze schłodzony, musiałbyś coś dokupic na pamięci, chyba że nie chcesz kręcić.

No i właśnie. Jeszcze raz odsyłam do topiku o Radeonie 9550. To chłodzenie wcale nie jest super. Jest bardzo głośne. W niektórych egzemplarzach ten duży radiator nie dotyka nawet pamięci. A nawet jak dotyka to co z tego skoro po drugiej stronie są kości nie chłodzone wogóle?

 

Dobra to moja propozycja:

 

OBUDOWA- tak jak napisałem wczesniej- 80PLN

ZASIŁKA - Modecom GTF - 160PLN, Chieftec 360(ATX-1136HW)- 145PLN,  CHIEFTEC (HPC-360-302-DF) 360W -245PLN

PŁYTA - EPOX 8RDA+ (jest sporo tańsza od Abita) -355PLN

CPU - bez niespodzianki ,bezapelacyjnie Barton 2500+ - 350PLN

WENTYL - Glacial Tech Igloo 2411 np. lub inny w cenie- 40PLN

HDD - WD 80GB 7200 8mb lub Samsung 80gb Spinpoint może być też Maxtor - 305/295/305PLN

GRAFA - GeXcube R9550 Extreme 128MB - 450PLN

FDD - do wyboru - 30PLN

PAMIĘCI - tutaj też bez kombinacji 2X Kingston 256MB 400MHz- 420PLN

CDRW DVD - Liteon Sohw 812S -345PLN

MONITOR- np. Belinea 173085- 595PLN

KLAWIATURA ,MYSZKA -tak jak wcześniej napisałem - ok.50PLN

GŁOŚNIKI - CREATIVE INSPIRE 2.1 P380 - 165PLN

LISTWA ZASILAJĄCA -35PLN

 

Razem: ok.3380PLN z zasilaczem CHIEFTEC (HPC-360-302-DF) 360W- powyżej 3400.

 

Czekam na krytyczne uwagi....... 8O  8O

I nie trzeba było tak od razu?. TAK POWINIEN WYGLADAĆ TWÓJ PIERWSZY POST W TYM TOPICU.

Dziękuje w imieniu kolegi bo tak wygląda właśnie fachowa odpowiedź. Zwięźle i na temat.

 

Tym samym chciałbym przeprosić za mój OT ale to nie ja zacząłem. No offence Adi_k. W jednej kwestii zgadzam się z Tobą w 100%. Gwarancja to jednak gwarancja, a zonki w używkach niestety się zdarzają. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...