Skocz do zawartości
ArthJ

B&W czy koda? nie znasz sie nie odpowiadaj. :P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegos czasu zbieralem na kolumny... chce stereo a nie 5.1.

Mialem zamiar kupic B&W 602,5. Ale dzisiaj w sklepie odsluchalem

kolumny koda:

harmony cv 20 oraz nt 306.

Sa tansze od B&W ale graja tez znakomicie. Jestem laikiem w tej dziedzinie, wiec prosze o opinie tych co sie znaja.

Co lepiej wybrac, pokoj 20 m2, amplitunerem wkrotce bedzie

yamaha 550.

dzieki i pozdrawiam.

 

 

i napiszcie cos wiecej o marce koda - bo nie slyszalem zawiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz a nie amplituner skoro chcesz stereo - uwierz mi, rowniez chcialem brac amplituner, ale posluchalem sobie tych samych glosnikow na takim za 6000 jak i na wzmacniaczu ktory mam (nad C350) kilkakrotnie tanszym - amplituner w niczym nie wydawal sie byc lepszy (jesli w ogole).

Najlepiej idz do dobrego sklepu (w Katowicach Mega-Hz) i obsluchaj co maja i wg. tego wybierz. Sam wytypowalem sobie kilak roznych glosnikow, jak przyjechalem, to posluchalem i wybralem zupelnie cos innego niz planowalem. Wybierz to, co brzmi najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze stereo to stereo, ale mam zamiar poki co kupic pare kolumn z czasem rozbudowac o reszte. a z ttego co wiem to 550 yamaha w stereo gra b dobrze. narazie bedzie podlaczone pod pioneerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Najlepiej idz do dobrego sklepu (w Katowicach Mega-Hz) i obsluchaj co maja i wg. tego wybierz.

Brrrr - unikaj zakupów w tym punkcie - obsługa i fachowość w tym sklepie to tragedia. Pooglądać oczywiście można, ale panowie tam robią wielką łaskę odpowiadając na pytania klienta oraz umawiając się na ewentualny odsłuch. Żenada :? .

Zresztą poczytaj sobie opinie innych http://audio.lukar.net/sklepy.html?ids=8.

 

:arrow: ArthJ

Wielka szkoda, że to będzie amplituner a nie jakiś sensowny wzmacniacz stereo - choćby taki NAD C-320 BEE. Jestem pewny, że zagrałby o wiele lepiej od tej Yamahy. Zastanów się jeszcze raz czy koniecznie potrzebujesz amplitunera.

A co do kolumn - to nie znam akurat tych modeli Kody ale 602.5 Bowersa są naprawdę znakomite i warte swojej ceny. Napewno nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... bez urazy ale jestes jedna z tysiecy osob ktore kupuja amplituner i pare kolumn z zamiarem rozbudowy do 5.1, a tak naprawde wiekszosc zostaje potem przy stereo ;)

 

To fakt, ze nawet tani wzmak stereo zje amplituner lekkim stylem, ale sam musisz to uslyszec zeby nam uwierzyc :)

 

A co do kolumn to musisz rowniez okreslic charakter brzmienia ktory chcialbys otrzymac i jakiej muzyki sluchasz.

B&W ma swoja specyficzna szkole brzmienia... szczerze mowiac nie podoba mi sie :) Graja kontrolowany, ale plytkim i twardym basem, a sopran potrafi czasem zakluc w uszy...Poprostu zimna precyzja...Oczywiscie wszystko da sie lekko skorygowac okablowaniem (nad ktorym mam nadzieje tez pomyslales :) )

Ale to tez musisz uslyszec zeby wiedziec czy Ci sie podoba.

 

I jeszcze jedno co to za CD ?

Bo jesli jakies padlo, to w polaczeniu z amplitunerem zepsuje totalnie efekt nawet najlepszych kolumn!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd to pioneer pd-s801 awiec jeden z lepszych jakie byly do tej pory w normalnej cenie oczywista.

muzyka? rock i metal...

nad kablami jeszcze nie myslalem, ale wiem ze musze zaczac.

problem w uslyszeniu polega na tym ze nie ma sklepu w ktorym

sa kody i b&w i kody, a w roznych studiach roznie gra.

 

z tego co sluchalem i jedno i drugie podoba mi sie bardzo - przejscie z mini wiezy to juz jest olbrzymi dystans...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem Ci tak: kup wzmacniacz najpierw. Potem albo znajdujesz sklep w ktorym beda mieli i jedne kolumny i drugie i udajesz sie do nich z twoim wzmakiem i cd. Albo wyporzyczasz z dwoch roznych sklepow kolumny... w dobrych sklepach mozna sie dogadac spokojnie. Albo od biedy wyporzycz w jednym sklepie i przetransportuj je do drugiego razem z wzmakiem i cd i posluchaj...

A kable dobierz na koncu, kiedy juz bedziesz wiedzial co mozna by w tym brzmieniu minimalnie poprawic lub zniwelowac i dobierz wtedy odpowiednie kabelki. Zycze zadowolenia z wyboru :)

I pochwal sie zaraz ;)

A co do wzmaka to zainteresuj sie produktami Harmana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...