Skocz do zawartości
lteam

Problem z WLAN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanko dotyczace linka bezprzewodowego.

Sprzet router dlink614+ karta sieciowa dlink520 - odegłość 450 m. Komputer z karta nie chce sie zalogować do routerka - sygnal wyświetla 75% ( miernik sygnalu oprogramowanie sieciowki), mozliwe jest to tylko gdy urzadzenia sa blisko siebie. Moze ktos wie gdzie tkwi blad, karta widzi sygnal i natym sie wlasciwie konczy.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale nic to nie dało, fakt,że obok jest inny lan, bo jest siec osiedlowa, ale zmiana kanałów nic nie pomogła sygnał sie świeci na 90 i nici.Czekam na pomoc :) dzieki, za każdą podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales na wielu kanalach ? bo jesli wasz kanal to np 9 a innej sieci 10, to za blisko jest. powinno byc ok 4 kanalow dystansu.

 

z innych mozliwych przyczyn - polaryzacja anten - taka sama na obu urzadzeniach ?

 

jakie masz anteny ? moze sa jednak za slabe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kanaly, to przetestowane sa wszystkie, co do anten to nie wiem, mamy 2 anteny helikalne 18stki, tez tak myslalem ,ze to moze byc wina anten, ale zastanawia mie sila wyswietlanego sygnalu. Sieciowka widzi wszystko, tzn nazwe naszego linka, wpisanego w routerku, kanal, a o zalogowaniu mowy nie ma. Nie wiem, jak wyglada tutaj specyfikacja sygnalu, moze jego jakosc jest nie taka jak trzeba nie wiem. Odkrycie z ostatnij chwili, jesli sieciowka jest w trybie adhock(chyba tak sie to pisze ale nie wazne) mamy polaczenie, ale nic wiecej, nie mamy ani lanu ani interka. Dzieki za Pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta widzi sygnał na takim poziomie to jest raczej dobrej jakości.

Może nie chodzi dlatego że jest włączona filtracja adresów MAC ? albo IP.

A jak w adhoc łączy się tzn że powinno być ok, może nie ma internetu dlatego że masz nie skonfigurowane wszystko?? IP,brama,maska,dns.

W jaki sposób sprawdzasz czy jest połączenie między routerem a kartą ?

Pingujesz router ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie z adhockiem okazalo sie lipa, szybka radosc, szybki post ale nici z tego. Problem jest tego typu, ze na takich samych ustawieniach z bliska loguje sie bez problemu, a z duzej odleglosci nie chce. Mac ip, tez byly sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze byc taka sytuacje, ze router jest w jakis sposob uszkodzony? Moj routerap to dlink614+, czytałem rózne opisy w siecie, i sa faktycznie rózne. Jedne pisza,ze sa problemy z logownaiem powyzej 50m, drugie natomiast, ze bez problemu mozna wyslac sygnal na 400m. Moze ktos poradzi, jakiego AP zainstalowac zamiest mojego dlinka. Instalacje antenowa sprawdzalem poprzez polaczenie 2 sieciowek w trybie adhock i wszystko dzialalo. Router w trybie infra. nie loguje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś super sprzęt to masz dlinka... poleacm InterEpochy... za miastem zrobiliśmy z kumplem na nich link koło 10 km... a 450m.. z antenami 18dBi... stawiam dodatkowo na lipne wskazanie sterownika karty... pewnie pokazuje ogólnie moc odbieranego sygnału, a nie akurat Twojego heh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...