Skocz do zawartości
silver_pl

Plyta glowna na socket T -- Kupowac? - jak z wentylem pod pr

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie chce kupic taki procesor i plyte zeby za rok mogl wymienic tylko proca na szybszego bez konicznosci modernizacji calego kompa.

z rozmowy na forum wywnioskowalem ze chyba kupie proca i plyte na socket T - rozwijająca sie teraz technologia :)

 

mam dylemat z tego co patrzylem na komputroniku są tylko dwie plyty glowne pod ten procek - fajna plyta gigabyta i gorsza solteka i moje pytanie brzmi czy oplaca mi sie kupowac teraz plyte gigabyta i co za tym idzie wymiane grafy na PCI Express czy poczekac z pol roku az na dobre pojawią sie w sprzedazy plyty glowne innych producentow??

 

ah jeszcze jedno zastanawia mnie jak jest z coolerami na ten socket bedą jakies nowe coolery specjalnie pod ten socket czy stare tez na niego wejdą??(zalman , volcano 12)

i male pytanko tak mi sie nasuwa czy jesli kupie obudowe Chiefteka z serii dragon to wejdzie tam plyta z socket T(LGA775)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket T dopiero pojawia sie w polsce, mimo to jezeli cie stac na p4 lga i radka x600 to prosze bardzo - wartoSocket T dopiero pojawia sie w polsce, mimo to jezeli cie stac na p4 lga i radka x600 to prosze bardzo - warto, niewiem jak z wiatrakami , wez boxowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie na socket T bedzie krecic sie gorzej, bo intel probuje zanizyc napiecie na chipsecie, co bardzo negatywnie odbija sie na wynikach krecenia (przekroczenie 220fsb to wielki problem dla wiekszosci plyt, ale maja pomoc nowe biosy).

 

ja bym na twoim miejscu kupil raczej jakas sprawdzana plyte i procesor za rozsadne pieniadze pod 478 (beda wolniej tracic na wartosci), bo na socket T narazie zawsze przeplacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no to chyba jednak kupie cos na socket 478

 

hej a mozecie mi powiedziec na jakim procu moge dobic do 4Ghz??

 

chce kupi plyte asusa P4C800 Deluxe albo Abit IC7-MAX3 -- co lepsze dla overlockera?

 

aha i czy ma to byc Northwood czy Prescot? -- slyszalem ze northwoody lepiej sie krecom a ja chce dobic do 4Ghz :)

 

PS.CZY NA KTORĄŚ Z TYCH PLYT WEJDZIE MI GEFORCE 2 MX 200?? (chyba AGPx4)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...slyszalem ze northwoody lepiej sie krecom a ja chce dobic do 4Ghz :)...

:lol: kto ci bajek nawciskal ze northwoody sie lepiej "krecom" wcale niesa lepsze do oc, wydzielaja mniej ciepla i tyle, na presscocie z dobrym chlodzeniem powinienes dobic do 3,8 - 3,9 na 4.0 tylko na wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie na socket T bedzie krecic sie gorzej, bo intel probuje zanizyc napiecie na chipsecie, co bardzo negatywnie odbija sie na wynikach krecenia (przekroczenie 220fsb to wielki problem dla wiekszosci plyt, ale maja pomoc nowe biosy).

To nie tak. Od FSB sa zalezne taktowania PCIe i szyny laczacej mostek polnocny z poludniowym (a co za tym idzie SATA). Dlatego tak marnie idzie krecenie. Do tego ograniczeniem jest wy3malosc kart graficznych. GeForce pozwala podjechac do 260MHz, Radeon o 20MHz wiecej. Po szczegoly zapraszam na Anandtecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cłowieku zastanów sie po co ci 4 giga?? dla szpanu ??

takich pytan na tym forum sie nie zadaje ;) Mialem niedawno p4 @ 3.8 i musze powiedziec, ze giery wtedy lataly. Zreszta do dooma3 4ghz to tak w sam raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławne sprzetowe blokowanie możliwosci wykonania kodu na obszarze przeznaczonym na dane - czyli całkiem skutecznie zamykające robalom możliwość korzystania z przepełnienia bufora do wykonania (nielegalnie) własnego kodu.

Jedna z większych atrakcji SP2 do XP i Athlonów 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...