Skocz do zawartości
andy__

powtarzajacy sie problem-uszkodzenie windowssystem32config

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz na moim starym Duronie 850 MHz na plytce Solteka75KAV z windowsem XP od pewnego czasu co mniej wiecej pół roku pojawia sie taki problem ("Windows nie moze wystartowac poniewaz pliki windowssystem32configsystem lub windowssystem32configsoftware sa uszkodzone")

Naprawic ten problem umiem poniewaz mam wydanie CHIPa z tematem numeru 'Windows XP" i tam jest to opisane.

 

Chcialbym jednak sie zorientowac sie co jest powodem tego błędu. Kiedy jeszcze mialem tego kompa i uzywalem go do netu i gier problem pojawial sie srednio co 3 miesiace. Teraz komp nie jest podlaczony do netu, sluzy glownie do pisania w Wordzie i czasem jak ja sie do niego dorwe to do jakiegos grania. Problem jednak nie znikl, dalej co jakis czas musze jezdzic to naprawiac.

Z tego co pamietam to na windzie 2k ten komp tez jakies podobne wariacje mial. W czym moze tkwic problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzało się to czasem nawet świezo po instalacji windy :evil: (dochodziły do tego jeszcze ciągłe błędy rejestru :lol: ). Zajrzyj w podgląd zdarzeń, najlepiej nie instalować zbyt często nowych sterowników i oprogramowania. Zainstaluj sobie na innej partycji winde 98,skopiuj te pliki na tą partycje i gdyby wystąpił problem skopiujesz je elegancko nie tracąc ustawień (kiedy przywracasz z katalogu windowsrepair) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) i gdyby wystąpił problem skopiujesz je elegancko nie tracąc ustawień (kiedy przywracasz z katalogu windowsrepair) 8)

W takim wypadku wystarczy użyć plików utworzonych przez Przywracanie Systemu (jeśli oczywiście nie wyłączyło się go z pomocą niektórych poradników do "przyspieszania" Windowsa) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywracanie systemu suxx :D wyrządza wiecej szkód niz powód dla którego uzylismy przywracanie, zwalnia troche operacje niektóre i zabiera cenne GB's :D... to zabawka dla dzieci :> zwłaszcza jak nie umieją podregulować i im 12% dysku kradną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - jedynym sposobem było przywracanie tej gałęźi rejestru (windowssystem32configsoftware)...Co prawda pomagało to, ale przy okazji przywracało wszystkie ustawienia Windka do tych po instalacji...

 

...Przyczyną była uszkodzona pamięć RAM - wymieniłem kość i już wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...