Skocz do zawartości
mlun

Radosław 9600pro-który??

Rekomendowane odpowiedzi

a niw wie ktos czy dostane takiego radka na giełdzie w wawie?A i jeszcze jedno jets szansa ze puszcze te pamiątki wyzej niz 700mhz bez żadnych modów na tym gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ten gigabyte ma chbya memorki 3.3 a FIC 2.8.To FIC powinien się lwpiej kręcić(a przynajmniej i się tak wydaje).Najlepiej gdyby sie wypowiedział jakiś użytkownik takie kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie czy tego fica dostaniesz, ten telefon juz tam wisi od ladnych paru miesiecy. sam chcialem ja kiedys kupic ale nie zdarzylem. dlatego posatwilem na gigabyta. kreci sie tak jak w podpisie. pamieci teoretycznie 600mhz (wg. specyfikacji). moje wytrzymuja 650mhz i to wszystko bez radiatorow na pamieciach. jak zamontuje radiatory byc moze poleca ciut jeszcze wyzej. na forum znajda sie osoby ktorym te pamieci polecialy nawet 700mhz, wszystko to juz potem zalezy od szczescia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na WGK pełno tych radków gigabyte.A co do tego ze sie nie opłaca brać lepszych pamiątek tu sie może nie do końca zgodze gdybym miał pewnośc ze sie będą kręcić do 800mhz to byłbym skłonny dać za nią tyle i ile sobie życzą.Ale pewnie nie wiele kart będize się tak kręciło więc najpotymalniejszym wyborem jest gigabyte za 530zł.Mam jeszcze pytanie ile mógłby polecieć rdzeń jesli bym załozył na niego blok wodny>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w chwili obecnej na 530 idzie bez problemu na standardowym chlodzeniu. Max jaki mialem bez artefaktow to 535 ale narazie boje sie na dluzsza mete tak wysoko trzymac, czekam na lepsze chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak poluje na modowalnego radka 9500 jeszcze.Ale jak narazie to mało ciekawych ofert jest w necie.A jak bym podciągnął tego radka odd gigabyte do 530gpu 700mem to 4k w Marku 2003 bym wycisnął czy to jeszcze za mało?Aha jak na tej karcie chodzi Far Cry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego chłodzenia wodnego

 

 

Myśle że problem polega na zwiększeniu napięcia Vcore dla rdzenia. Mam Gigabyte Radeun 9600Pro.

Zdemontowałem orginalny coler. Dałem radiator przeznaczony do chipsetu płyty głównej na który lekko dmucha wolnoobrotowy wiatrak. Procesor chodzi na 540M Hz pamięci (samsung 3,3 na 680 MHz) temp na rdzeniu zaledwie 41 C w stresie - odczyt z V-Tuner no i Vcore zaledwie 1,28 V. Jak je podnieść?

 

Daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Apropo tego FIC-a z siriusa to on sie spokojnie kręci na 480/800. Pamięci bez radiaotorkow, a standard cooler beznadziejny. Z Silencerem było by dużo ponad 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma czegoś takiego że ten DU ma większe napięcie na rdzeniu i sie będzie lepiej kręcił? A z tym monitoringime chodziło ci o to że DH ma możliwość sprawdzenia temp. regulacji obrotów wentylatora itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie pamięci w Radeonie 9600Pro mogą być różne, tj. z czasem dostępu 2,8 ns albo 3,3 ns, chociaż widziałem też 4 ns, oraz różnych producentów. ja mam 3,3 ns i kręcą się tylko 300(600)@340(680) MHz, ale za to procesor 400@550 MHz ;-), przed zakupem warto więc spojrzeć na kości interesującej nas karty i szukać 2,8 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

daru ja widziałem nawet 5ns, a mianowicie GeCube 9600pro ma takie pamięci TSOP 5ns i taktowania 400/400. Kosztuje sporo ponad 500zł więc pogratulować im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem Gigabyta 9600Pro DH 400/600 (489zł) i pamięci ma BGA 3,3ns Samsunga. Jak na razie po wielkich bojach rdzeń spoko na 550MHz ale pamięć tylko 650MHz. Trochę zgłupiałem bo mój GF5700 na 3,6ns pamięciach samsunga TSOP kręcił się do 710MHz stabilnie bez artów. Co teraz zrobić? Zmienić timingi aby stabilnie podkręcić czy jakiś v-mod?

 

Update

 

Robię to i z jednego i z drugiego powodu. A tak serio to przy tak wykręconym GPU pamięć idzie za wolno i proc się dusi. Jeśli uda się bardziej wyżyłować pamięć to wydajność mocno skoczy. A chodzi mi o np. komfort grania w Far Cry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...