Skocz do zawartości
Hebol

Glosnosc Seagate Barracuda 120gb 8 mb cache ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam wlasnie taki dysk jak w opisie i myslalem ze te dyski sa bezglosne jednak ja taki kupilem i jest slyszalny podczas pracy. Ma ktos taki dysk jak ja moze waszych nie slychac czy tylko moj slychac moze mam jakis felerny prosze o odp i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziek iza odpowiedz ja nie mam partycji i slysze i to nie przy az tak intensywnej prac np instalujac jakies male programy i nie musze nawet ucha przykladac slysze go przy zamknietej obudowie. Ciekawe czy 160 gb tez slychac. Jak ktos ma jeszcze takie to pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam barce 120gb ale 2cache , na poczatku dysk byl nieslyszalny ale po pewnym czasie zaczal sie wyraznie dawac uslyszec, przy zwyklym czytaniu itp, przy ty bardzo sie grzal, z tego co wiem wiekszosc nowych barec tak ma, ja zalozylem chlodznie ne twardziela i teraz nie slysze go ( tylko wiatraki od chlodzenia bo sa glosniejsze od niego :wink: )

P.S. jezeli slyszysz glowice to radze zalozyc chlodzenie na dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale watpie czy takim czyms mozna zlikwidowac halas. Ja juz go polozylem na gabce cieniutkiej i nie przykrecilem i juz go nie slysze. Dzieki za odpowiedz jezeli ktos jeszcze cos wie to niech pisze narazie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele zalezy od tego gdzie ten dysk umiejscowisz lub jak go "przykrecisz"

 

- jak go przykrecisz bezposrednio do obudowy - to wtedy obudowa staje sie takim jednym zajefajnym wzmacniaczem i czujesz kazdziusienki ruch glowicy nawet najchchcsze dyski slychac...

 

- co innego jak dysk polozysz na dnie obudowy na gabeczce.. praktycznie NIC nieuslyszysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem co wy macie za barracudy ale u mnie jej poziom szumu jest absolutnie minimalny.. kazdy dysk mam w osobnym koszyku (po 5 miejsc w koszyku) w kazdym w srodeczku.. mocno boki przysrobowane i dosmarowane zwykla pasta przewodzaca co by mi cieplo przenosil na aluminium koszyka i mma na kazdej z barracud 160-tek 44 stopnie i cisze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski jak w podpisie, podczas pracy nieslyszalne - jak mocno obciazone to tylko delikatny szmer. Jedyne odglosy drapanie czy cos w tym stylu jest dobrze slyszalne podczas ladowania sie systemu lub jego instalki. Poza tym okresowe odglosy - chyba kalibrowanie glowic or something, tez glosniejsze - ale nie dokuczliwe i cichsze niz podczas ladowani systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barka 120 sata 8mb niestety glosna podczas pracy terkocze ale zauwazylem znaczna poprawe w stosunku do czasu gdy ja kupilem (bylem wtedy zalamany teraz da sie wytrzymac a w czasie normalnego uzytkowania dysku praktycznie nie slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...