Skocz do zawartości
KrzychuG

Foobar2k i cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki meczacy problem. Zaciekawiony tematem foobara i ASIO zaczlem sie nim troche bawic. Sciagnelem najnowsza wersje (0.8.3), jednak szybko natrafilem na dosc denerwujacy problem. Otoz moj foobar zzera od cholery zasobow procesora. Wywalac wszystko z DSP, wlaczne z Volume Control i ustawiac Output na Direct Sound 2.0 wartosci te utrzymuja sie w granciach od 6 do 12 procent zuzycia procesora podczas odtwarzania pliku mp3. Przy wykorzystaniu Kernel Steraming jest to juz ok 15-20%. Po wlaczeniu ASIO i dodaniu resamplera jest to juz od 20-40 procent. Spotkal sie ktos z podobnym problemem lub wie jak to rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem wg opisu z tego forum. Aktualnie, po kilku kombinacjach udalo mi sie zmiejszyc zuycie procesor od 3-8% jednak to wciaz sporo jak na odtwarzake do muzyki. W opcjach Playback mam wlaczone Dither (strong ATH ...), zadnych wtyczek DSP, dekoder mp3 zmienilem na mpg123. W output wybrane ASIO, buffer size na 2.

 

Co do sprzetu to moze rewelacyjny nie jest, ale mp3 powinny smigac:

Celek 1000@1159MHz, plyta głowna MSI (i815EP), 384M 142MHz SDR, SB Live Value! ;), do tego radek 9000, dwie sieciowki, cdrom i nagrywarka, dysk 40GB WD (8M cache) i monitor 17'' HP :)

 

Czytajac dalej temat dotyczacy foobara i ASIO doszedlem do wniosku ze z tym playerkiem trudno osiagnac poziom 0-1% :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień resampler na PPHS. Nowy w foobarze 0.8.3 i tyle możesz zrobić skoro jesteś pewien że wszystko ok. Ja na swoim sprzęcie na resamplerze Otachana miałem do 5% a teraz mam tylko 1-2%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam resamplera, lista aktywnych wtyczek DSP jest pusta, a mimo to zuzycie proca nie chce spac ponizej 3%, a srednio utrzymuje sie na poziomie 5%.

To Dithering wylacz i bedziesz mial mniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wylaczenie ditheringu od skacze 1-8%, ale przeciez nie o to chodzi zeby wszystko wylaczac. Teraz go gra prawie jak winamp :(

Ja nie wiem, ale mi nie przeszkadza ze mi Foo kolo 10 do 20 % pobiera :) , wole lepszy dzwiek . Pozatym moze jakis inny powod jest uzycia tego Foobara , wez sobie w windowsie ustaw optymalizacje programow dzialajacych w tle . Jaki masz system >??? .

A na koniec jak chcesz uzywac tych ustawien z posta , to napewno ponizej 10 % bedzie ciezko ci zejsc .

Pozatym jak mozesz powiedz w czym ci przeszkadza, ze masz takie uzycie proca ? / W czasie grania chcesz muzy sluchac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym moze jakis inny powod jest uzycia tego Foobara , wez sobie w windowsie ustaw optymalizacje programow dzialajacych w tle . Jaki masz system >??? .

Windows XP SP1, przestawilem na optymalizacje dla uslug dzialajacy w tle, ale nie pomoglo, zzera tyle samo.

 

A na koniec jak chcesz uzywac tych ustawien z posta , to napewno ponizej 10 % bedzie ciezko ci zejsc . 

Udalo mi sie osiagnac wartosc 4-8% ze srednia 5% zuzycia przy wlaczony ASIO i ditheringu. Wylaczylem wizualizacje, bo zzerala strasznie (do 15% dochodzilo nawet).

 

Pozatym jak mozesz powiedz w czym ci przeszkadza, ze masz takie uzycie proca ? / W czasie grania chcesz muzy sluchac ?

Dokladnie tak, slucham muzy jak gram w q3, akurat zuzycia na poziomie 5% nie ma az tak wielkiego wplywu na ta gre ale zawsze.

 

Poza tym moje pytanie odnosilo sie raczej do tego, dlaczego foobar tyle zzera. Winamp jakos sobie radzi zjadajac 0-1% odgrywajac te same utwory (musze sprawdzic jak z ASIO sobie poradzi ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...