Skocz do zawartości
bart204

Problem z R9500pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym ,że zmieniłem płytę główną z gigabyta ga 7vaxp (kt400) na abita NF7Sl 2.0 i po zmianie płyty moja grafika poprostu nie chce działać na tej płycie. Płyta się uruchamia wszystko chodzi ale nie ma sygnału z karty (Hercules 9500 pro) płyta jest sprawna bo sprawdzałem ją na rivie tnt i działa. Przedtem hercules działał bez zarzutu na kt400. Mój konfig to Nf7sl 2.0 (najpierw Gigabyte ga7vaxp); Hercules 9500Pro ; 512 + 256 Kingston pc2700; Wd 800JB 80GB;liteon 52327s; dvd asus 16; amd Xp 2500M; Zasilacz feel 300w.

Czy to jest wina zasilacza czy poprostu hercules nie lubi się z nf7.

Na poprzedniej płycie na tym samym konfigu wszystko chodziło a teraz

na abicie płyta odpala grafa też chodzi (Herc) ale nie ma sygnału vga.

Proszę o rade , czy ktoś miał podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze to jednak zasilacz. Mam identyczny (Feel 300) i ledwo ciagnie moj config z podpisu. Ten Abit potrzebuje jednak wiecej mocy niz gigabyte na kt400 wiec jest to mozliwe :?

 

Moze sprobuj uruchomic kompa bez podlaczonych napedow rw i dvd lub zalatw jakas mocniejsza zasiłke i na niej sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci powiedział, że to grafa na moje oko nie podłączyłeś odpowiedni zasilania do płyty Abita która wymaga zasilania z 2 kabli ATX i ATX 12 (taki kwadratowy) kumpel miał ten sam problem tylko ze na płycie gigabyta i zwalał wine na CPU

 

PS mój R95pro śmigał na zasiłce 250W i starej płycie ECS-k7vza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym ,że zmieniłem płytę główną z gigabyta ga 7vaxp (kt400) na abita NF7Sl 2.0 i po zmianie płyty moja grafika poprostu nie chce działać na tej płycie. Płyta się uruchamia wszystko chodzi ale nie ma sygnału z karty (Hercules 9500 pro) płyta jest sprawna bo sprawdzałem ją na rivie tnt i działa. Przedtem hercules działał bez zarzutu na kt400. Mój konfig to Nf7sl 2.0 (najpierw Gigabyte ga7vaxp); Hercules 9500Pro ; 512 + 256 Kingston pc2700; Wd 800JB 80GB;liteon 52327s; dvd asus 16; amd Xp 2500M; Zasilacz feel 300w.

Czy to jest wina zasilacza czy poprostu hercules nie lubi się z nf7.

Na poprzedniej płycie na tym samym konfigu wszystko chodziło a teraz

na abicie płyta odpala grafa też chodzi (Herc) ale nie ma sygnału vga.

Proszę o rade , czy ktoś miał podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w bios'ie AGP Driving Control masz na Auto czy może coś innego? Spróbuj pozmieniać w bios'ie "różne" ustawienia dla AGP.

Jak dla mnie to:

1) słaby zasilacz => spróbuj z innym

2) uszkodzona płyta główna => zasilanie AGP

 

zbigdwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to przypomina źle "sflashowany" bios radeona

albo może zapominasz podłączyć dodatkowe zasilanie do tego herculesa :?:

ale wtedy powinna wyświetlać komunikat..hmm...poszukaj w topikach o Abicie NF7(bo to chyba płyty problem), być może wyjęcie i ponowne włożenie wszystkiego(PCI,AGP) pomoże.

A tak wogóle to jakie miałeś napięcie 3,3V na poprzedniej płycie?, bo ten radeon dużo prądu ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...