Skocz do zawartości
fi5h

Z pamiętnika serwisanta [ real story ]

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś nie pamiętam gdzie czytałem coś jak "Z pamiętnika serwisanta komputerowego" i było tam kilka akcji. Przykład:

Serwis został wezwany bo pewna pani nie mogła sobie zainstalować fantastycznego systemu win 3.11 na dziesięciu dyskietkach. Pani twierdziła, że weszło 7 a następna już nie chce. Po oględzinach okazało się że babka wpychała dyskietki w szczelinę między stacją a obudową i tylko 7 weszło. Inna akcja wezwany oczywiście serwisant bo program z dyskietki nie chce się zainstalować. Po oględzinach na miejscu okazało się że facio wyciągnął krążek magnetyczny z dyskietki bo w instrukcji było napisane: "...Proszę rozpakować dysk ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, najbardziej lubie osoby co się cieszą że mają wypasione kompy (z tym że na prawde lepsze od mojego :P (Duron 1100@Rivka) a jak sie pytam lub ogladam sprzet: Celeron 2Ghz, Geforce 4 MX itd. ;)

 

Zresztą jak już napisałem - nie da się kupić dobrego, gotowego zestawu - zawsze wyrąbią ;) Mnie tak wyrabali dawno temu ( w kompie mam zasilacz "Rubikon" :D i MOBO Chaintech 7AJA0 (procki <950Mhz, smiga mi 1100 ;) ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*"]

 

No to sie niezle kolego obłowił :D . Pewnie jeszcze bez monitora :wink:

Z monitorem i to jakim :o Nazwy nie pamiętam, jakoś na "M" 8) Całe 15 cali i nawet kolorowy :lol:

Jezu 8O . Najgorsze, ze taki czlowiek nawet nie wie jaka glupote zrobil eeech... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja nie moge z mojego gościa od techniki jak cyni że sie zna na PC a tak naprawde nic nie wie. Ostanio mi mówił które płyty główne sa najlepsz i najgorsze. Wśród najgorszych pojawiło sie MSI mysłałem ze tam sie wywróce. Wymianiał te fimy produkujące płyty i jakoś o Gigabyte'cie może to nawet dobrze bo by mogła znaleść sie w tych najgorszych.

W czerwcu próbował sprzedać w szkole monitory LCD cena 1300zł 15 cali firma nieznana z wbudowanymi góśnikami (bajer dla niego estra) plamka nie znana. Miał 7 sztuk. zapytaliśmy go dwa tygonie poźniej jak tam monitory cos przedał i co sie okazalo 5 poszło za granice ;)

Człek mnie rozwala kity wali niezłe. Kupił od jednego gościa z mojej klasy dysk 10GB segeta (sprawany 100%) za 20 zł. Kolega niestety nie wiedził ile jest warty taki dysk ;)

Ten sam kolega sprzedawał tez panu od techniki ramy 128MB. Czekał tydzień na kase która sie nie pojawiała, wiec koncu poszedł razem z inny kolega do niego z wizyta. Byli trzy razy u niego w domu i zawsze go nie było. Wiec kumpel nie wytrzymał i powiedział jego synowi żeby sobie w ho.. nie leciał. I cos ie okazało pojawił sie pan od techniki 30 sek pośniej i oddał koledze ramy. Kumpel poszedł do lombardu i dostał 80zł a nie 30 jak proponował mu pan ZNAWCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co Ty, informatyk mu powiedzial to jest OK ;>

 

ja juz dawno sie poddalem i jak ktos mnie prosi zebym cos zrobil, to mowie ze nie wiem jak to zrobic (of korz ze wiem) i niech zadzwoni do sklepu bo oni sie lepiej znaja ;/ a co do wypasionego sprzetu, to mam kumpli ktorzy wiedza ze sie znam i wiedza ze maja slabsze kompy i jak cos chca zmienic to przychodza do mnie i sie pytaja w co warto teraz wlozyc hajs bo nie wierza sklepom. normalnie oni sa 'normalni', a nie kur*** pol polski to jelenie co ida do sklepu i biora cos za 200% wartosci rynkowej... ehh... OLAĆ!! ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -PL4Y3R-

moj kumpel ostatnio kupil kompa w supermarkecie zaplacil 1890 zl (sam komp)... pytam sie go co kupil a on p3 3ghz i fx5200....(cena procka to pol zestawu lol:) wiecej nic niewie ale dooma 3 odemnie chcial zeby pograc....:) ofkoz da sie pograc na fxie 5200 nawet calkiem plynie ale gdzie radosc z grania...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel ostatnio kupil kompa w supermarkecie zaplacil 1890 zl (sam komp)... pytam sie go co kupil a on p3 3ghz

To jakieś nowe p3 wyszły ?? :lol:

 

Jak ten czas szybko leci jeszcze nie dawno p4 a tu juz p3 wychodzi, troche do tyłu jestem chyba. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel ostatnio kupil kompa w supermarkecie zaplacil 1890 zl (sam komp)... pytam sie go co kupil a on p3 3ghz

To jakieś nowe p3 wyszły ?? :lol:

 

Jak ten czas szybko leci jeszcze nie dawno p4 a tu juz p3 wychodzi, troche do tyłu jestem chyba. :lol:

Chłopak pomylił klawisze zapewne chodzi o p4.

Te zestawy po 1800zł mnie zawsze rozwalają. Proc dobry płyka nieznana karta słabiutka ramów góra 256. Szkoda gadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zestawy po 1800zł mnie zawsze rozwalają. Proc dobry płyka nieznana karta słabiutka ramów góra 256. Szkoda gadać :)

Najbardziej lubie cenniki typu:

 

Zestaw MAxx*

Procesor Celeron 2Ghz

Karta graficzna Radeon

Dysk HDD 80GB

Karta dźwiękowa zintegrowana

Nagrywarka CD-RW 52/24/52

 

Wprost uwielbiam tą szczegółowość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel w stycznniu kupił taki sprzęt Cel 1.7(LOL),Mobo MSI, 256mb noname,GF MX440SE(MegaLoL) Samsunga 60Gb i jakiś najbardziej kiszkowy monitor LG 19' Najlepsze jest to że przed kupnem kompa caly czas doslownie nudziłem go żeby kupil athlona, ale pan w sklepie pewnie jest mądrzejszy...No i mial za swoje GTA3 mu cięło Ja w to Na celku 500 grałem:D Potem caly czas sie z niego napieprzałem, wypominałem mu jego glupote itp. pewnego dnia chłopak tego nie zniosl i strzelil mnie w morde. Oddalem z procentem;) żeby mu udowodnic prawdę pokazałem mu tą grę na moim wypasionym kompie (celafon333@500 na nieśmiertelnym bx-sie 128mb ram i geforce 2MX400 wszystko podkręcone i dostrojone jak leci) i mało sie nie pobeczał, bo ja dałem za kompa 350zeta a on 2200. Morał: Jak masz takich lamatycznych kolegów, kiedy tylko wspomna coś o zmianie sprzętu, zapisz im na kartce DUŻYMI literami co mają kupić i każ nie sluchać jakichś przemądrzałych sprzedawców bo będą dłuuuugo żałować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Buhahahahahahahahahahahha n/c idiota to składał.

 

Co tam jest za płyta ? Co to za ramy i na jakiej częstotliwości pracują ? Na jakieś podstawce jest ten pent ?

 

I mniej danych tym więcej frajerów :] A potem widać cieszących się dzieciaczków wyskakujących z tekstem - "Ja mam 3 GHz procka, a Ty dwu "gigaherzowych" hahahah" n/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informatyka w szkolach to wogole jest lol i zmarnowana godzina za nic nierobienie mam 5,5,5 i 6 o_O hahaha ale zemnie kujon :roll:

Ja za samo prowadzenie szkolnej WWW mam 6 mimo, że zdarzają się miary, tróje za kartkówki z pojęć. Nie będę się uczył na pałę jakiś śmiesznych, niepotrzebnych w praktyce definicji 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Buhahahahahahahahahahahha n/c idiota to składał.

 

Co tam jest za płyta ? Co to za ramy i na jakiej częstotliwości pracują ? Na jakieś podstawce jest ten pent ?

 

I mniej danych tym więcej frajerów :] A potem widać cieszących się dzieciaczków wyskakujących z tekstem - "Ja mam 3 GHz procka, a Ty dwu "gigaherzowych" hahahah" n/c.

Jak to kto składał? "Matka najniższych cen" :lol:

 

--ironia begin

A tak poza tym to wy fszystcy siem nie znaće: intel króluje a celeron roxujue :D i se wsadźcie w D. wasze D.urony :D

--end

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Buhahahahahahahahahahahha n/c idiota to składał.

 

Co tam jest za płyta ? Co to za ramy i na jakiej częstotliwości pracują ? Na jakieś podstawce jest ten pent ?

 

I mniej danych tym więcej frajerów :] A potem widać cieszących się dzieciaczków wyskakujących z tekstem - "Ja mam 3 GHz procka, a Ty dwu "gigaherzowych" hahahah" n/c.

Widzac na reklamie kto składa:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu takiego kompa bym nie kupił - 3 ghz i FX 5200 (pewnie 64 bit) do prawdy diabelskie połączenie, po prostu demon :D:lol:

 

Mój kumpel w marcu kupił coś takiego (w Vobisie) - P4 2,6, 512 DDR 266 (:D:D:D), FX 5200 64 bit :D:D i mówi, że mu gry płynnie chodzą :D chyba w 640x480 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wam powiem lepszego lola;] mielismy przygotowac www na koniec roku zeby 6 dostac standardowo ;] ( w gimnazjum ) ja zrobilem www bez tresci tylko same odnosniki liczniki itd zeby sama prosta technika byla;p babka powiedziala ze tam nic nie pisze to nie bedzie 6 ale ja opie.. i sie nawrocila;]

 

za to jak moja kumpela przyniosla *.doc!!! do niej gdzie byl tekst i pewlno zdjec na jednej podloznej stronie to ta jej dala bez niczego 6 mimo ze to nawet nie byl HTML :o babka sie chyba nawet nie skapnela... LOL!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sprzedawcy (pseudo-informatycy) w sklepach komputerowych mnie przerazaja...Spotkałem się z masą żenujących komentarzy i odpowiedzi, ale to mnie rozwcieczyło i to bardzo..:

 

Mam w bloku sąsiada (12-14lat), który nachodził mnie swego czasu żeby popatrzeć na najnowsze gierki (miał wtedy Celka 1Ghz, 128mb, GF2MX). Tak marudził rodzicom, że wysłupali mu kesz na nową maszynkę do grania (tylko to potrafi - tzn. nie potrafi, bo co chwila pyta mnie na GG o kody :roll: ) Jako, że mały uważał mnie za guru-komputerowego ( 8O ) to postanowił wesprzeć się radą u mnie. Poleciłem mu jakieś pół roku temu: Bartka-M 2500+, 512mb DDR, Abit NF7-S, R9800PRO, hdd 160gb IMB SATA i zasiłkę bodajże Chiefa 420W. Niestety musiałem wyjechać za granicę, dlatego nie mogłem mu tego kupić ani złożyć. Po powrocie oczywiście przyleciał do mnie z płaczem, że mu gry tną i mu poleciłem chłam 8O

Wchodzę do niego - a tam stoi

Bartek 2500+ BOX (nie mobile...)

Abit AN7 (który mu padł po tygodniu)

R9800PRO (128bit :!: i to w cenie 256bit :evil: )

sieciówka za 60zł (chociaż AN7 ma zintegr.)

TT Xaser (festyn-edition) za 600zł

TT 480W Butterfly (czy siakoś tak) za 400zł z kawałkiem

60GB Samsung (uwaga.... 5400obr 8O)

2x256 no-name (polecałem mu 1 kość 512 żeby łatwiej w przyszłości rozbudować...)

LCD 17'' LCD (nie pamiętam modelu ale to jakiś dziwny typ bo migotał jak diabli..)

od ch...ja katod - naliczyłem chyba 5

 

Także sprzęt można powiedzieć średni i jeszcze na dodatek sprzedawcy wykorzystali niewiedzę i naiwnośc rodziców, którzy zapłacili za tą maszynkę 6500zł :lol:

 

Całe szczęście, załatwiłem wymianę tego nieszczęsnego radka na GF 6800GT (bez dopłaty!) - mieli miny chłopaczyny jak przytargałem tego kompa i wyzwałem ich od oszustów - bo taka jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś odwiedziłem jeden ze sklepów w moim mieści,nieduży taki.I jeden gość potrzebował płyty nowej i proca do około 1200 zł

Sprzedawca zaproponowal mu A64 2800+ s754,i powiedział ze ten procek technologicznie wytrzyma 5-6 lat :)

Druga sprawa to płyta główna.Sprzedawca mówi cos takiego,cytuję:Jeśli chodzi o najlepszą płytę główną to TYLKO I WYŁĄCZNIE Gigabyte :/

Hmm, do O/c sie nie nadaje to wiarze pchają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle podoba mi się pojecie INFORMATYK - był u mnie znajomy informatyk zrobił tak i siak.

 

Oto opowiesci o takich - pewnym osoba kiedys lukałem kompa - był u nich informatyk i zainstalował anty wirusa - jakiegos starego nortona. Ja byłem odinstalowałem go wrzuciłem 2003 z nowymi definicjami - skonfigurowałem go - wyłaczyłem wszystkie funkcje po za blokadą skryptów - i mówiłem że jak coś sie dzieje dziwnego niech przeskanują system i wogóle niech co tydzien, dwa profilaktycznie sprawdzą co się dzieje - przychodze po jakimś czasie - był TEN INFORMATYK - powiedział że odwaliłem amatorszyzne i wywalił mojego nortona i zainstalował tego starszego - stwierdził że lepszy bo wiecej wirusów wykrywa (ten komp nie miał netu i ten norton nie miał nowych definicji nawet !!!!)

 

Kolejny przydek - kumpel mówi ze chce kupić karte TV lub SAT - tłumacze mu czym one się róznią - jakże dla niego wielkim zdziwieniem było że trzeba satelite/antne podłaczyć - powiedział - zapytam kogo innego bo nie wierze - myslał ze podłaczy karte i się raptem z nikąd wezmie 2000 kanałów.

 

Dysk 20 gb (zapomniałem jaki) - koles miał w nim zacząc grać w piłke. Uwarzał że nie działa. Powód - nie podłaczył zasilania do niego !! Jak się zdzwił że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba "dzialal" ;]

Na temat "informatykow" mozna by nie jedna ksiazke napisac...

Ogolnie - jak ktos sie mnie pyta o zdanie co kupic, to ja mu na to:

- "Ile masz kasy i do czego to ma ci sluzyc ?"

Bo inaczej sie nie da. A jak pojdzie do sklepu i powie ze chce "nowa karte graficzna" to mu wcisna wersje z wyzszym numerkiem i skasuja $$. Taka nasza rzeczywistosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam faceta ktory zajmuje sie pracownia komputerowa w szkole i czasem miewa 'dziwne' koncepcje co do sprzetu, pytal mnie kiedys o przelotke do slotowej plyty BX - taka zeby mozna bylo wsadzic Athlona.

Innym razem spotkalem go w konkurencyjnym sklepie jak szukal dwuprocesorowej plyty na i815.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w robocie w jeden dzień odwiedziły mnie dwie ciekawe panie;

1) poproszę dyskietkę trzy i pół A 8O

a druga wpadła do sklepu i od razu do mnie bez zastanowienia;

2) poproszę kartę graficzną do plejstejszon dwa 8O

 

8O :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kilka przygód z serwisami ale już ich nie pamiętam za bardzo bo nie były aż tak śmieszne.. Przytoczę tylko niektóre najciekawsze dialogi:

 

1) Przychodzę oddać głośniki (ja kupiłem jedne a mój ojciec drugie nie wiedząc o tym) W serwisie wszystko spoko daje paragon oddają mi kasę a facet za mną (z nutką cfaniarstwa): Ciekawe gdzie te głośniki były kupione

 

2)Nauczyciel informatyki:

- Zabiję tych goofniarzy co przyjdę to coś zwalone! Teraz odinstalowali Windowsa!

(idzie po drugą nauczycielkę co miała przed nim zajęcia i pokazuje na ekran wymaciach!e rękami i gada, że odinstalowali windowsa)

- Nauczycielka wyjmuje dyskietkę, wciska enter i idzie sobie..

 

3) Ten sam nauczyciel pokazuje nam program logo 10 razy wpisuje i skreśla komendę "pw 90" (obróć o 90 stopni w prawo) mówiąc, że trzeba wszystko wpisać z dużej litery (nie trzeba) aż w końcu kończy wysiłki mówiąc: Słuchajcie ja się przy was tremuję :D

 

Zastanawia mnie tylko.. Czy kończył studia (ma magistra z informatyki) na pegazusie? :mur:

Edytowane przez Matfos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...