Skocz do zawartości
fi5h

Z pamiętnika serwisanta [ real story ]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedys bylem w komisie z fonami: (stoje z boku)

K-kilient

S-sprzeawaca

 

K:Dzien dobry

S:Dzien dobry

K:Chcialbym kupic telefon

S:Do jakiej kwoty?

K:Do 100zl

S:Pokazuje mu fony

K:Zdecydowanie za male macie jakies wieksze?

S:pokazuje mu boscha cegle i mowi "Moze byc"

K:Nie za maly nie macie wiekszych?

S:Nie mamy a oco panu chodzi?

K:A nie ma polaczenie telefonu komurkowego ze stacionarnym?

S:Ale jak?

K:No tak zeby klawiaturka byla od stacjonarnego?

S:Powstrymuje smiech i mowi :Nie ma:

K:Acha dowidzenia :P

 

myslalem ze sie zesram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to koleś, że nie sprzedają, gdyż przez pasty procesor bardziej się grzeje. Potem doradził, żebym pod radiator nałożył... odrobinę majonezu i będzie chłodno :lol2: Myślałem, że nie wyrobię że śmiechu :)

Pozdrawiam B)

W przypadku past silikonowych, lub zwyczajnie silikonu, dodawanego do niektórych qlerów, zapewne niewiele minoł się z prawdą, zresztą patent z majonezem warto by wypróbować, choć raczej nie jest trwały i może po jakimś czasie śmierdzieć z kompa zgniłym jajem ;)

 

Z przygód z serwisem to raz byłem świadkiem jak klient mający problemy z modemem zaczoł naśladować wydawane przez niego dźwięki, pomyślałem żeby może zamiast komputerem łączył się z netem paszczowo :lol:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku past silikonowych, lub zwyczajnie silikonu, dodawanego do niektórych qlerów, zapewne niewiele minoł się z prawdą, zresztą patent z majonezem warto by wypróbować, choć raczej nie jest trwały i może po jakimś czasie śmierdzieć z kompa zgniłym jajem ;)

stu procentowy autentyk : kiedys sprawdzalem co padlo kumpeli w kompie, i okazalo sie ze pasta na procesorze z niewiadomych przyczyn przestala istniej....z racji tego ze niebylo nic innego pod reką musialem uzyc[uwaga] colgejt 24 ;] oczywiscie komp ruszyl, a temp w idlu wzrosla o cale 3stopnie w porownianiu ze srebrnym titanem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu, gdy kupowałem Celerona 2.4 i radka 9200SE (shit) pytałem się, czy mają jakieś dobre pasty termoprzewodzące do procka. Na to koleś, że nie sprzedają, gdyż przez pasty procesor bardziej się grzeje. Potem doradził, żebym pod radiator nałożył... odrobinę majonezu i będzie chłodno :lol2: Myślałem, że nie wyrobię że śmiechu :)

Pozdrawiam B)

Ja pier... majonez do kompa :D Ludzie to maja pomysly :D

To jak cos powiem...

Kumpel kupowal procka, i powiedzial: Prosze procesor AMD Thorton. Po czym sprzedawca przyniósł... Nortona... :D No coz ja wiem ze podobnie brzmi, ale goscie w sklepach komp. porazaja niewiedza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stu procentowy autentyk : kiedys sprawdzalem co padlo kumpeli w kompie, i okazalo sie ze pasta na procesorze z niewiadomych przyczyn przestala istniej....z racji tego ze niebylo nic innego pod reką musialem uzyc[uwaga] colgejt 24 ;] oczywiscie komp ruszyl, a temp w idlu wzrosla o cale 3stopnie w porownianiu ze srebrnym titanem

Tylko nie próbujcie w drugą stronę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sklepie komputerowym

J-ja

S-sprzedawca

 

J:sa radiatory na pamieci ram/kart graficznych ?

S:a po co ci one ?

J:bo mi sie karta grzeje

S:ona sie wystarczajaco grzeje ze nie potrzeba na nia radiatorow

J:ale jak ja ja podrecam to sie za duzo grzeje

S:<z kpiacym usmiechem na twarzy>a po co ja podrecasz ? przecierz to prawie nic nie daje

J:dziekuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje przygody :

 

J: dzien dzobry

S: dzien dobry

J: chciałem się zapytać czy są wentylatory freezone qc80.

S: niestety nie mamy, a jak to wygląda??

J: jak duży miedziany radiator z wentylatorkiem do chłodzenia procka

S: a po co ci takie chłodznie??

J: bo mój sempron ( jak jeszcze go miałem) grzeje się troszke podczas podkręcania

S: a wiesz ze podkrecac mozna tylko przez magistrale

J: tak wiem ale w moim przypadku to muszę dowoltować troche bo za mało dostaje pradu

S: co ty robisz!!!! to nie wiesz ze przez zwiekszanie mnożnika i napiecia mozna sobie procka zfajczyc i prowadzi się TYLKO do niestabilnej pracy kompa!!!

J: tak tak oczywiście ze wiem, dowidzenia!!

 

Po wyjściu ze sklepu w którym byłem z qplem musiałem oprzeć się o ściane bo niewytrzymywałem ze smiechu!! <lol2>

 

Lubię czasmi chodzić do pewnego sklepu i zadawać jednemu sprzedawcy różne dziwnie lamerskie pytania beda ciekaw jego odpowiedzi. I tak raz zapytałem się o to co daje dual ram. Koles jakoś tak odpowiedział: z tym są same problemy, wymyślili jakąś glupote nie wiadomo poco i tylko są problemy z doborem kosci do tego. Pytam się ile daje to wzrostu wydajności a koleś zwalił mnie z nóg ;) : to wydajności??!! oszalałeś to wręcz odwrotnie bo procesor musi sie bardzije wysilac podczas pobierania danych z ramu...

 

Po tej wypowiedzi opuściłem sklep ;) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasmi chodzić do pewnego sklepu i zadawać jednemu sprzedawcy różne dziwnie lamerskie pytania beda ciekaw jego odpowiedzi.

Tez to lubisz no bez jaj :D :D :D

 

Ja lubie czytac ksiazki, a widze ze kolega ma troche zaduzo czasu wiec i tobie to polecam, naprawde wciaga i przy czytaniu ksiazek nie robisz z siebie blazna.

 

Naprawde usmialem sie nie z wypowiedzi sprzedawcy tylko z twojego komentarza

 

ps

Racja tukamon, juz poprawiony

Edytowane przez Novus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto historia ktora opowiedzial mi kumpel:

 

Rzecz dzieje sie we Wroclawiu w dh Astra na stoisku kompjuterowym. Wyglada calkiem porzadnie, maja wystawione w gablotach troche porzadnego sprzetu, chlodzenie rozne itp.

 

Kumpel: Dzien dobry

Sprzedawca: Dzien dobry

K: Wentyle stodwudziestki dostane?

S: eee...

K: Takie duze wentylatory 120mm

S: A, juz wiem. Sa ale tylko w zasilaczach.

:mur:

 

Teraz moje wlasne przezycia z tego samego sklepu. Kiedy zapytalem sprzedawce czy ma zworki paczkowane po np. 50 sztuk ten popatrzyl na mnie madra mina i stwierdzil, ze zeby miec zworke musialbym kupic hdd. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to lubisz no bez jaj :D :D :D

 

Ja lubie czytac ksiazki, a widze ze kolega ma troche zaduzo czasu wiec i tobie to polecam, naprawde wciaga i przy czytaniu ksiazek nie robisz z siebie blazna.

 

Naprawde usmialem sie nie z wypowiedzi sprzedawcy tylko z twojego komentarza

 

ps

Racja tukamon, juz poprawiony

 

Dla Twojej wiedzy na codzień mam wiele innych lepszych zajęć a to że raz na kilka miesięcy lubie się nabijać z ich profesjalności to już nie wasz interes!!! :angry:

 

Książki nie wciągają mnie, czytam, ale raczej w małych ilościach jakby Cie to interesowało

 

 

co za ludzie....... :mad:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Teraz moje wlasne przezycia z tego samego sklepu. Kiedy zapytalem sprzedawce czy ma zworki paczkowane po np. 50 sztuk ten popatrzyl na mnie madra mina i stwierdzil, ze zeby miec zworke musialbym kupic hdd. :mur:

A widziałeś gdziekolwiek zworki "luzem"?

Opakowaniem zbiorczym jest kartonik 10000szt :blink: ... potem trzeba to tylko popakować w woreczki i już można sprzedawać ;) Jednemu klientowi na pół roku :P

Ja tam zawsze daję 1-2-3 zworki za darmo jak ktos prosi, ale jak chcesz to zapakuję 50szt i wystawię na allegro :lol2:

KupTeraz = 20 PLN :P (+przesyłka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś gdziekolwiek zworki "luzem"?

Opakowaniem zbiorczym jest kartonik 10000szt :blink: ... potem trzeba to tylko popakować w woreczki i już można sprzedawać ;) Jednemu klientowi na pół roku :P

Ja tam zawsze daję 1-2-3 zworki za darmo jak ktos prosi, ale jak chcesz to zapakuję 50szt i wystawię na allegro :lol2:

KupTeraz = 20 PLN :P (+przesyłka)

Ciekawe. Zawsze mi sie wydawalo ze to taka oczywista rzecz ze powinni miec. Coz... moj blad :oops:

 

a "luzem" widzialem jakis czas temu na gieldzie elektronicznej we wro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze daję 1-2-3 zworki za darmo jak ktos prosi, ale jak chcesz to zapakuję 50szt i wystawię na allegro :lol2:

KupTeraz = 20 PLN :P (+przesyłka)

Z taka cena to klientow niespecjalnie znajdziesz ;) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85888137

 

A zwroki luzem sa na warszawskiej gieldzie komputerowej do dostania bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zrobię małego ot ale po przeczytaniu całego topicu widze ze czesc osob, najezdza na te sklepy/serwisy a sami w swoich wypowiedziach robicie takie gafy że glowa mala, nie chce tu nikogo konkretnego wskazywac ale naprawde nie robcie z siebie takich madrali bo to od razu widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Z taka cena to klientow niespecjalnie znajdziesz ;)

Nie znajdę bo nie szukam ;)

Ostatni tego typu "hicior" jaki wystawiałem na allegro to były 4 wkręty + kabel audio + kabel ATA33 za całe ... uwaga! .... 4,99PLN

:P

(szło jak woda, sprzedałem ponad 50 kompletów ... rok temu)

 

A zwroki luzem sa na warszawskiej gieldzie komputerowej do dostania bez problemu.

Na każdej dużej giełdzie elektronicznej są do kupienia (ja kupowałem we wrocku), ale nie w sklepach - po prostu każdy sklep który prowadzi serwis zawsze ma zworki "z odzysku", a kupować "na półkę" ich nie warto bo minimalne opakowanie zbiorcze wystarcza na jakieś 10 lat handlu ;)

(jeden klient na pół roku to trochę za mało ...)

 

 

luisam - to że klient nie ma o czymś pojęcia mogę zrozumieć, ale sprzedawca którego wiedza ogranicza się do cennika ... porażka, ale takie są realia. Dobry sprzedawca to taki który mało kosztuje i sprzedaje towar z półki ;) dobrze jak jeszcze potrafi spławić namolnego klienta (czytaj: mającego wymagania). A że nie ma pojęcia co sprzedaje? mało dziwne, w końcu tydzień temu sprzedawał np. wiertarki a za dwa miesiące będzie sprzedawał kurczaka z grilla ... tak to wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->KlifKomputery

oczywiście, masz rację tylko moim zdaniem jak się chce na kogoś gadać to najpierw samemu trzeba byc w porządku, a jest tutaj kilka takich wypowiedzi że bardziej sie smialem z forumowicza niz tego serwisu ktory to jest niby taki do bani

Edytowane przez luisam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mbien5.webpark.pl/cooler.jpg

 

i co wy na to :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Klient podobno kupowal w sklepie komputer w czesciach. Na pytanie czy nie chce by mu go zlozyli, odpowiedzial ze skladal juz nie jeden komputer i sobie poradzi. Po tygodniu pzyszedl z reklamacja ze sprzet mu sie wiesza. Po otwarciu obudowy serwis zastal to co na powyzszym zdjeciu

heh, przypomniała mi się sytuacja jak klient sam sobie wymieniał dysk twardy u nas w firmie, wrócił po dwóch godzinach i stwierdził, że mu nie działa :D

otwieramy bude, a tam dysk podłączony molexem prawidłowo, a w miejscu zworek dodatkowo pieknie spasowany kabel zasilający od fdd :rolleyes:

mało, żeśmy się nie posikali ze śmiechu :lol:

 

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to jest dobre z tym zdięciem. :D

 

Wczoraj chłopak mojej siorki który pracuje w serwisie komputerowym opowiedział mi jakie mu sie 2 historie przydazyły.

 

 

Przychodzi koleś z 14-15 lat i mówi że chce dokupić Mhz bo jego kolega ma procesor który ma 3tys Mhz a on ma 2500 i też by tyle chciał co kolega czyli pytał o 500Mhz i ile to kosztuje :lol: :lol: N/C :mur:

 

Następny przypadek

 

Przychodzi koleś i mówi że chce kupic geforce6200GT,chłopak mojej siorki mówi że nie ma gf6200GT jak juz to 6600/6800GT,a koleś twardo że takie gf muszą być bo widział w internecie i słyszał ze są w miare tanie i szybkie,chłopak siorki prosze pana są gf6200 ale nie GT może panu coś się pomiliło, a koleś na to prosze pana mi się nic nie pomiliło i niech pan mi nie mówi że takich gf nie ma bo widziałem na własne oczy że są,i koleś móówi dobra dziękuje za taką pomoc widze że wy nie jesteście obeznani w tym temacie i jak możecie naprawiać/sprzedawac komputrery jak się w ogóle nie znacie natym,ide do innego sklepu może tam mi doradzą DOWIDZENIA!!! hehe poszedł do Vobis'u ciekawe co tam mu powiedzieli :) :lol:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś koleś w sklepie "tłumaczył" klientowi, że żeby bateria w kamerze nie miała efektu pamięci, trzeba wyjąć od czasu do czasu małą bateryjkę [tą od daty ofkors - ale on o tym nie wiedział widocznie] bo to ona "pamięta" że bateria nie była ładowana prawidłowo. Taa... ciekawa koncepcja, producent kamery celowo utrudnia życie customerowi :D

 

A skoro mowa o kolegach, to jeden uwierzył w potencjał swojego komputera sprzed 4 lat gdy "INFORMATYK" powiedział mu, że załatwi sterowniki (prosił mnie o jakieś superwypasione gry...) albo gdy pytał ile kosztowałoby podkręcenie jego procesora o jakieś 500mhz (ten jego to chyba 266 czy nawet 300, zapewne celek :D).

 

Komputery powinny być sprzedawane po zdaniu jakiegoś egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, na początku nie miałem zielonego pojęcia o tym. Może po jakimś kursie, jak ktoś nie będzie sobie radził to papa... chociaż ja też sobie nie radziłem... fakt, pewnie wielu z tych laików kiedyś zrozumie co to komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zaciekawił komputer z jakieś 9-10 lat temu jak dostałem pierwszy na komunie pierwsze 4 lata to totalne dno,rozkręciłem z bratem bude i zastanawiałem się gdzie jest procesor wkońcu byłem na 100% pewny że prockiem jest radiator na chipset'cie od płyty głównej B) ale z biegiem czasu odkrywałem coraz to nowsze tajemnice kompów :D

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zaciekawił komputer z jakieś 9-10 lat temu jak dostałem pierwszy na komunie pierwsze 4 lata to totalne dno,rozkręciłem z bratem bude i zastanawiałem się gdzie jest procesor wkońcu byłem na 100% pewny że prockiem jest radiator na chipset'cie od płyty głównej ale z biegiem czasu odkrywałem coraz to nowsze tajemnice kompów

hehe, dokładnie maruch też dostałem PC na komunię. Pamiętam jak pierwszy raz rozkręciłem budę - bałem się dotkąć byle czego :D Nagorszy był moment włączania - włączy się czy nie :zonk: . Teraz wiem o tym praktyczne wszystko, w 6 lat od I kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zaciekawił komputer z jakieś 9-10 lat temu jak dostałem pierwszy na komunie pierwsze 4 lata to totalne dno,rozkręciłem z bratem bude i zastanawiałem się gdzie jest procesor wkońcu byłem na 100% pewny że prockiem jest radiator na chipset'cie od płyty głównej B) ale z biegiem czasu odkrywałem coraz to nowsze tajemnice kompów :D

hehe, dokładnie maruch też dostałem PC na komunię. Pamiętam jak pierwszy raz rozkręciłem budę - bałem się dotkąć byle czego :D Nagorszy był moment włączania - włączy się czy nie :zonk: . Teraz wiem o tym praktyczne wszystko, w 6 lat od I kompa :D

Hehehe, pare ładnych lat temu też miałem pierwszego własnego kompa na komunie i też byłem totalnym n00bem ;)

Potem padła mi zasiłka (komp nie chciał sie włączyć) ... to był Codeshit :P

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... jest w dużym stopniu wina Bila $$$, gdyby nie "juzer frjendli" Łindołs to Ci wszyscy ludzie nie braliby się za komputery. Ale z drugiej strony gdyby się nie brali to nie byłoby takich Nas, tylko garstka zapaleńców :D Sami oceńcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...