Skocz do zawartości
fi5h

Z pamiętnika serwisanta [ real story ]

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co... jest w dużym stopniu wina Bila $$$, gdyby nie "juzer frjendli" Łindołs to Ci wszyscy ludzie nie braliby się za komputery. Ale z drugiej strony gdyby się nie brali to nie byłoby takich Nas, tylko garstka zapaleńców :D Sami oceńcie

Windows nie jest taki zły, z nim jest jak z kobieta: trzeba sie nauczyc obsługiwac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows nie jest taki zły, z nim jest jak z kobieta: trzeba sie nauczyc obsługiwac ;]

 

 

 

windows jest wręcz dobry, gdyby lin był tak popularny jak windows to ludzie tez by narzekali że jest be i wogle, tak właściwie to lin jest bardziej dziurawy od windows'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows jest wręcz dobry, gdyby lin był tak popularny jak windows to ludzie tez by narzekali że jest be i wogle, tak właściwie to lin jest bardziej dziurawy od windows'a

Hmm, można by polemizować.. Ale po co? Kto miał jedno i drugie wie jak jest, ja należę do takich osób i wiem co lepsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniomistrz tylko wskaż mi osobę która miała tylko Linuxa ;)

 

Poza tym obiektywnie linux ma więcej plusów, ale z tym bezpieczeństwem też właściwie jest różnie: gdyby Linux był tak popularny jak Windows to jego by atakowano a Windows jako ten drugi byłby bardziej bezpieczny bo nikomu nie chciałoby się z nim męczyć skoro jest niepopularny :D

 

I Linux ma pewne braki w obsłudze sprzętu jednak, Win trzymam tylko dla telefonu (czytać: odtwarzacza MP3, kamery, aparatu, konsoli), a cyfrówkę cudem wykrył po aktualizacjach.

 

Ale Panowie (i Panie) nie zapominajmy się, temat nie dotyczy tego zagadnienia! Proponuję koniec O/T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

ale z tym bezpieczeństwem też właściwie jest różnie: gdyby Linux był tak popularny jak Windows to jego by atakowano a Windows jako ten drugi byłby bardziej bezpieczny bo nikomu nie chciałoby się z nim męczyć skoro jest niepopularny :D

 

...

 

kwintesencja sporu bezpieczeństwo: win vs lin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w serwisie chciano sprzedać półtorej roku temu R9600 za 500zł jak ja się cieszę że nie dopłaciłem 230 do "wypas" grafy :D po prostu absurdem dla mnie było wydawanie na grafike 500 zł miałem świadomość że to sie najszybciej starzeje w rynku grier z elementów kompa i myślałem najwyżej sie zmieni po roku, ale oczywiście sprzedawca zapewniał że to prawdziwy wypas a 9550 :?: pojęcia nie miał co to jest :mrgreen: i dobrze że nie miał bo by mi pewnie kit wcisnął :lol2: ten sam debil na bartka mi wcisnął arctic cooling cooper silent 2 tc i przez prawie rok miałem resety nie wiadomo dlaczego :mur: wiecie co omijać? TREX wrocław prawie w rynku siedzą

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam:) Miałem bardzo śmieszną sytuacje z seriwsem. Otuż (to jest smieszne) moja mała siostra zuciła mi srubke do obudowy i dziwnym trafem upadla na grafe i zrobila spiecie na jednym z ukladnow podczas instalacji win. Restet kapa jest ok ale wrzucilem ster i byly krzaki. Wiec wio do serwisu czekam 2 tyg z kawalkiem i wreszcie grafa przychodzi. Miale randka saphira 9800pro atlantis 128/256bit ddr3 hynix r360(akurat mialem zmienic chlodzenie i krecic do xt poziomu) a dostalem spowrotem gowno Palita 9800pro 128/128 ddr(ddr1jak by kto nie wiedzial) na r350!! Smiech ale wziolem potrzebny mi byl kap na 1 dzień i przy okazji sprawdzilem w 3dmarku 3 wynik?? 3900 a na shapphire mialem 6500<lol2> oczywiscie biorac to karte spytalem si eczy nie mozna sie odwolac od decyzji serwisu gosc mowi ze nie . Polecialem po starego i zrobil rzeznie w sklepie. Dzwonilem tez do biura praw ochorny konsumeta i powiedzieli mi ze powinni mi zwrucic roznice a taka byla w cenie. No ale poczekalem torche i dali mi 6600gt za doplata 100 nie przesadzilem z doplata ?<----gosc chcial zebym dal 150 ale mu zlekka wygarnolem o cenach i zjechal z tonu. NIe ma to jak porzadny i uczciwy serwis . :) ktory jest w OStrowcu Św ceny maja najnizsze w miescie ale serwis najgorszy chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

to już wiesz czemu zrezygnowałem z tego ... oczywiście gościu nic nie podaje na temat szyny a jak zapytałem co to ma za pamięci to mówi ze nie wie :]

no ja mialem miec jeszcze na 256/128 albo 128/256 ale jak mi dal na 128/128 to juz wziolem z pokora ichcialem wresxcie sobie pograc a w sumie zadowolony jestem. Najlepsza mina byla goscia jak moj stary tam wpadl <lol2> .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiesz czemu zrezygnowałem z tego ... oczywiście gościu nic nie podaje na temat szyny a jak zapytałem co to ma za pamięci to mówi ze nie wie :]

128bit - pamieci w jednej linii (widac na fotach). Wersje 256bit maja pamieci w "L" (rownolegle do dwoch krawedzi karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

9800 nie było na ddr3, jak juz ot były na ddr2

ja bym raczje tego ta nie zostawił

Nie zostawilem tego tak zadzwonilem do biura ochrony praw konsumeta i powiedziel ze musza mi zwrucic roznice w cenie albo zaproponwoac lepszy sprzet za doplata. Wiecj wziolem galaxy 6600gt ultimate. A sklep podam ci dyskretnie zeby chryji nie bylo. Ale jaja byly niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

W sumie to nie jest od nich zalezne do sklepu nic nie mam troche inaczej wyszlo ale maja chusteczkowego serwisa. Strasznie sie wszystko ciagnie.

 

Radek 9800 na DDR2 ??? Pierwsze slysze ... Moze ktos podac jakie firmy ???

koledzie sie cos pomylilo. DDr2 sa bardziej ceglaste a ddr3 sa plaski. Mialem randka na ddr3 na bank juz sprawdzielm na allegro ddr3. A co sadzAicie o tej calej sprawie?? To nie jest typowe oszustwo?? Przeciez gdyby taka sprawa zdazyla by sie typowemu laikowi to by nie jarną by sie. Jak bylem wtedy to gosc gadal z tym sewisem akurat o tej karcie i mowil ze tak wlasnie przyechaj klient po to ........ dale dalej blabla no dobra obaczymy moze uda sie nie to damy inna. Czaicie?? Mialem wrazenie ze to bylo o mnie albo mialem jakis chalun jesli to chalun t oz gory przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzie sie cos pomylilo. DDr2 sa bardziej ceglaste a ddr3 sa plaski. Mialem randka na ddr3 na bank juz sprawdzielm na allegro ddr3.

chyba sobie te pamięci sam przelutowałeś :lol: :lol: :lol: :lol: Radek 9800 pro i ddr3 nie no jaja...i co do rzeczy ma tu wygląd?? może akurat Twój radek mial pamięci w innej "obudowie"?? TSOP jak sie nie mylę jest to ale jak mówie strzelam bo nie jestem pewien..i tacy znawcy oceniaja sklep :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zakładałem internet od mojego "hiper mega wypasionego" lokalnego dostawcy, nie powiem nazwy (www."miasto"-"siec".pl - pomyslcie troche :P), przyszedł Pan Informatyk, usiadł i działa...

 

Na sam początek poinstruował mnie, że trzeba zainstalować łatki na blastera i sassera. Mówię ok, jak już siedzi to niech mi zrobi bo mi się z tym nie chciało grzebać. Siedzi, robi, w XP zrobił - a był to czas że miałem jednocześnie zainstalowaną betę Longhorna i przy włączaniu kompa pojawialo mi sie menu wyboru systemu. Koleś po instalce na XP zrobił reset, ok, jest menu, włącza XP. Ja sie pytam "czy na Longhorna nie trzeba?" a on do mnie "nie, systemów z rodziny Linux to nie dotyczy". Nie wypadało się śmiać, to zakasłałem...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

chyba sobie te pamięci sam przelutowałeś :lol: :lol: :lol: :lol: Radek 9800 pro i ddr3 nie no jaja...i co do rzeczy ma tu wygląd?? może akurat Twój radek mial pamięci w innej "obudowie"?? TSOP jak sie nie mylę jest to ale jak mówie strzelam bo nie jestem pewien..i tacy znawcy oceniaja sklep :?

TO jaka mialem wersje co ?? WIdac ddr3 bo jakos radiatorkow nie mialem !! A ocenoiac sklep mam prawo [ciach!]a nie tylko ja mialem przejscia.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ten sam debil na bartka mi wcisnął arctic cooling cooper silent 2 tc i przez prawie rok miałem resety nie wiadomo dlaczego :mur: wiecie co omijać? TREX wrocław prawie w rynku siedzą

A co chcesz od Arctica??? Ja mialem swojego Thortona@Barton na poziomie 2.1GHz i nie mialem wiekszych problemow (fakt, ze TC jest troche slabszy niz moj bez regulacji). Na defaultowego Bartona 2500+ spokojnie styka i jaki tani :)

 

@h2opolomatti

 

Te pamieci DDR-3 to faktycznie chyba przelutowales sobie :mur: :-P

ps. A JAK poznales, ze to DDR3?

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

A co chcesz od Arctica??? Ja mialem swojego Thortona@Barton na poziomie 2.1GHz i nie mialem wiekszych problemow (fakt, ze TC jest troche slabszy niz moj bez regulacji). Na defaultowego Bartona 2500+ spokojnie styka i jaki tani :)

 

@h2opolomatti

 

Te pamieci DDR-3 to faktycznie chyba przelutowales sobie :mur: :-P

ps. A JAK poznales, ze to DDR3?

NIe wiem moze i ddr2 jak co to zwracam chonor. To bylo jakies 4 miechy temu albo i dalej to moge nie pamietac sorka :/.

Ps jak poznalem?? Kiedys cos musialem przeczytac i cos mi sie moglo pomylic. SORKA ZA BLAD <POKORA>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem moze i ddr2 jak co to zwracam chonor. To bylo jakies 4 miechy temu albo i dalej to moge nie pamietac sorka :/.

Ps jak poznalem?? Kiedys cos musialem przeczytac i cos mi sie moglo pomylic. SORKA ZA BLAD <POKORA>

Ja tam bym zwrócił honor. :twisted2:

 

Panowie, a może by tak z OT na PW, albo komunikatory, co? Czy mam się stać wredny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... Przeczytałem calutki wątek...

Jaja jak berety

 

a macie;

1949740[/snapback]

jakby nie winda to by było freebsd albo os2 albo apple albo cus

mozliwości było wiele

Co do monopolu... to wydaje mi sie ze to czsta ekonomia, jest to rynek monopologenny :)

 

Witam:) Miałem bardzo śmieszną sytuacje z serwisem. Otóż (to jest śmieszne) moja mała siostra żucia mi śrubkę do obudowy i dziwnym trafem upadla na grafę i zrobią spięcie na jednym z układów podczas instalacji win. Restet kapa jest ok ale wrzuciłem ster i były krzaki. Wiec wio do serwisu czekam 2 tyg z kawałkiem i wreszcie grafa przychodzi. Miale randka sapphire 9800pro atlantis 128/256bit ddr3 hynix r360(akurat mialem zmienic chlodzenie i krecic do xt poziomu) a dostalem spowrotem gowno Palita 9800pro 128/128 ddr(ddr1jak by kto nie wiedzial) na r350!! Smiech ale wziolem potrzebny mi byl kap na 1 dzień i przy okazji sprawdzilem w 3dmarku 3 wynik?? 3900 a na shapphire mialem 6500<lol2> oczywiscie biorac to kartę spytałem si czy nie można sie odwalać od decyzji serwisu gość mówi ze nie . Poleciałem po starego i zrobił rzeźnie w sklepie. Dzwoniłem tez do biura praw ochrony konsumenta i powiedzieli mi ze powinni mi zwrócić różnice a taka była w cenie. No ale poczekałem trochę i dali mi 6600gt za dopłatą 100 nie przesadziłem z dopłatą ?<----gość chciał żebym dal 150 ale mu z lekka wygralem o cenach i zjechał z tonu. Nie ma to jak porządny i uczciwy serwis . :) który jest w Ostrowu Św ceny maja najniższe w mieście ale serwis najgorszy chyba.

 

 

Miałem bardzo podobna sytuacje tylko w roli śrubki był radiator z mostka N, a grafa (GF4Ti4200) tez dostała artefaktów, chcieli mi dać R9550 ja wokalem zapłacić 400PLN do GF6600GT.

 

================================================================

 

Co do głównego tematu:

 

Troszkę to będzie długa historia...

 

J = ja

K = Klient, namolna bestia, rozwodnik, lama^2

S = Sklep, a właściwe gralnia połączona ze sklepem

 

 

Za lasami za górami .... Jakieś 2 lata temu. Telefon.

 

K. Cześć

J. Cześć

K. Twój kolega mi Ciebie polecił ponoć znasz się na komputerach...

J. No znam się...

K. To ja przyjadę po ciebie zobaczysz, co się stało z tymi komputerami...

J. OK, czekam,

 

Po paru minutkach przyjeżdża polonez (wrak), na miejscu widzę dwa antyki, rodem z trzeciorzędu, jakieś pierwsze Pentium czy coś. Oczywiście w budach AT.

 

J. A co to takiego?

K. No komputery, takie tanie okazyjnie kupiłem, do pisania i do oglądania filmów DivX, nie potrzeba mi nic więcej nie mam za dużych wymagań, (i pieniędzy)

J. No wątpię zęby to pociągnęli Divx

K. Może się da, rób z nimi porządek.

J. OK

 

Zabrałem oba dinozaury do domu, Format C bez namysłu win 98 + nie oficjalny service pack 2 do tego systemu, stery, kodeki, Office 2000). Na drugi dzień zabrał, zapłacił i pojechali...

 

Mieszkanie musiałem wietrzyć przez 3 dni tak prześmiardło papierosami od tych obudów!

 

Po jakimś czasię 2-3 miechy. Telefon:

 

K. Cześć to ja Tomek, masz czas...

J. Cześć, troszkę mam, a co się stało?

K. No komputery byś na prawił może zmodernizowałbyś coś, bo mam troszkę pieniędzy.

J. Nie watro ich naprawiać, a nie mowa o modernizacji, wywalasz pieniądze w błoto. (byliśmy na ty)

K. To nie problem przyjadę zrobisz, co się da.

 

Przyjechałem, zobaczyłem, jak to zwykle: pokasowane katalogi widy i w ogóle masakra, a co do "modernizacji" to chciał dołożyć ram i czytnik DVD. (DVD juz kupił to mu zamontowałem a po ramy pojechaliśmy do sklepu)

Jak się potem okazało to w tym sklepie nabył te dwa komputery po bardzo okazyjnej cenie.

 

Wchodzę do tego sklepu tzn. nory śmierdzi moczem, paterze w lewo a tam za zasłonka widać drzwi do WC. Po jednej stronie 4-6 kompów, syf na myszkach widać z daleka.

Pytam się sprzedawcy:

 

J: Jakaś tania płytka, pod AMD byle nie ECS na SISię albo na VIA...

S: A co ty masz do ECS i SIS to bardo dobre firmy, widzisz ty te komputery wszystkie są na ECS i świetnie działają...

 

Myślę sobie o... to będą trudne zakupy... Płyty w przedziale cenowym, jaki mój klient był zainteresowany nie było no i nie mówiąc o jakimś procesorze...

 

J: A pamięci 128MB 133MHZ albo 100MHz, Mogą być SIM, albo DIMY to obojętne, bo ta płyta główna obsługuje dwa typy, ewentualnie sprawdzę czy oba jednocześnie. (Dziś juz sam nie pamiętam, o jakie pamięci mi w tedy chodziło)

S: To niemożliwe nie ma takich płyt głównych, które obsługują dwa rodzaje jednocześnie.

J: Są

S: Nie ma

J: Są, bo wiedziałem takie. Pracowały z oboma rodzajami pamięci jednocześnie!

S: Nie ma! Założę się o ten, (mój) sklep! Ze to ja mam racje!

J: Oniemiałem, zatkało mnie, i... Zwątpiłem... Nie przystałem do zakładu...

 

W Końcu kupiłem jakąś tam pamięć, zrobiłem tym dinozaurom make-up potem się okazało ze pamięć była zwalona... Memtest wywalał całe linijki Na koniec powiedziałem żeby dał sobie z tymi rupieciami spokój. Wywalił je na śmietnik i nie wywalał pieniędzy na wieczne naprawienie tych zzdechlaków, boja więcej na tym zarobię niż one są warte...

Po nie całym miesiącu koleżanka dostała od mamy w prezencie komputer z Belgii (wywalali stare antyki z urzędów) to był istny antyk nadawał się tyko do muzeum. Ale był wypakowany tym ramem w obu rodzajach aż mnie korciłoby pojechać z ta buda do tego gościa i wziąć sobie jego śmierdzący kramik... Ale przecież nie podjąłem rzuconego wyzwania... WRRR

 

Po jakimś czasię znowu telefon od tamtego kolesia... Juz miałem go naprawdę dosyć.

K. Część mam dla ciebie robotę!

J: O to fajnie, jaka

K. naprawisz mi kompa?

J. Jasne 30 zł

K trochę drogo!

J: 30 za jednego!

K: Nie to nie.

 

==========================================================

 

Co do robali w kompach...

W znajomym serwisię: (serwis, sklep, gralnia w jednym)

 

SZ: Szef, świetny spec ze świecą takich szukać (prawie 50 lat)

J: Ja, dzień dobry

SZ: Cześć Gru zobacz, co do nie trafiło.

Pewnie coś esksta sobie myślę

SZ: Zdejmij obudowę z tego kompa, co na biurku - tylko ostrożnie

J: OK

 

Zaglądam a tam ze strzępków szmatek... Mysię gniazdo... oczywiście w całej budzie pełno mysich gówienek MMEGA, LOL

 

=========================================================

 

Zasilaczy...

 

Zmieniam kompa na tego, co w configu, (ale jeszcze miałem 1 grafikę, tj GF2...)

 

S:Inny sklep.

J:ja

 

J: witam szukam zasilacza, tylko dobrego nie jakiś tam, Codegen.

S: No mamy jakiś mocniejszy

J: ja pewno za kilka tygodni dokładam GF 4TI może nie wyciągnąć

S; Wytrzyma nalewno...

 

Po negocjacjach dal mi jakieś padło kupiłem...

Sporadyczne resety może 3-5 do czasu zakupu GF4Ti

Potem masakra...

Idę do kolesia... Mała delikatna awanturka... Ale w kulturalnych ryzach (prawie miesiąc od zakupu)

J: Ten zzasilacz, comi pan sprzedał nie wyrabia. Co chwila są jakieś restarty. Ja chce kasę.

S; Nie ma mowy tak się nie da.

J: Jak się nie da. Znalazłem lepszego w Internecie za 130 PLN 400W (FOX CONN DERR)

S: No ja kasy nie dam, ale mogę panu sprzedać go za 110 PLN

na drugi dzień miałem zasilacz

 

I co ciekawe może nie naj bardziej mmarkowy, alejaki. Zdarzyło się to przynajmniej 2-3 razy.

Mignęło światło (jakiś spadek napięcia) telewizor się wyłączył monitor tez. Ale komp z włączonym HL2 nawet się nie zawiesił

Teraz mam to, co w configu tamten zostawiłem bratu.

Edytowane przez GRU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja miałem śmieszną sytuację z moją sąsiadką :D Byłem u niej raz no i ona robiła coś na kompie a ja widziałem monitor w lustrze. Ona włączyła Worda i miała Office'a 2000 i jej mówie: o masz office'a 2k! A ona rozgląda sie na krześle i pyta: taa gdzie?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh GRU ale przygody miałeś ;)

 

-W ostatnią sobote bylem na zakupach w supermarkecie, no i poszedłem na stoisko z prasą kupić sobie 2 płytki CD-R, no więc proszę o 2 płytki w kopercie, babka wyjmuje płytki ze szpuli i pakuje do koperty ... pocztowej :lol: Już nie chciałem się upominać bo babka była zbyt sympatyczna i trochę głupio by mi było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...