Skocz do zawartości
fi5h

Z pamiętnika serwisanta [ real story ]

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio jak bylem w wawie to starszy pan (po 60) stal przy kiosku i:

-"dzien dobry pani elu cos nowego jest

-tego filmu pan chyba jeszcze nie ma (daje jakas gazete z plyta dvd czy tam vcd z filmem)

-ok tego nie mam to biore, a jest nowy komuper swiat?

-nie mamy tylko nowego entera.

-aha, jeszcze go nie mam. to poprosze"

 

a ja takie galy 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja rzucę od siebie...

 

J - ja

K - koleżanka

 

K - Maciek, byś przyszedł do mnie i zobaczył moją drukarkę, bo nie działa?

J- A co się stało?

K - No, nie drukuje.

J - Hmmm... a jaką masz tą drukarkę?

K - Taką niebieską :D

 

----------------------------------------------------

 

Kiedyś kumpel mi opowiadał jak przyszedł do niego gość od Netu, żeby mu zrobić komp (coś z łączem). Nie mógł sobie poradzić, to kazał przynieść odkurzacz, żeby komputer odkurzyć, bo dlatego nie działa :D

 

-----------------------------------------------------

 

J - ja

K - kumpel

 

J - jak tam Twój komp? Dobrze już działa?

K - Dobrze, byłem w serwisie i mi zrobili. Sformatowali dysk i założyli tą nową nagrywarkę co sobie kupiłem.

J - Ile płaciłeś?

K - 100 zł

J - Ty kołku, ja Ci mogłem za darmo zrobić.

K - Ale ja chciałem dobrze mieć zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj instalowałem system jakiemuś kolesiowi. Przyszedł po odbiór komputera, pokazałem mu że wszystko działa. Ok. Wziął kompa do domu. Po 1,5 godziny dzwoni do mnie że mu znowu dźwięk nie działa. Oto nasza rozmowa:

Klient: Panie, znowu mi dźwięk nie działa !

Ja: No ale pokazałem panu tutaj, że działa !

K: No ale u mnie w domu nie działa !

J: A ma pan włączone głośniki ?

K: A jak to sprawdzić ?? :lol:

J: Proszę sprawdźić czy świeci się lampka.

K: Tak, świeci się.

J: A podpiął je pan dobrze ?

K: Jak ?

J: Pierwsza dziura od lewej (stara karta muzyczna)

(słychać głośno jakieś niemieckie szlagry)

K: Ooo już działa 8O

J: No widzi pan :wink:

 

Mało tego. Ten sam koleś chce sobie kupić 3 płyty ze sterownikami do graficznej, bo boi się że komuś je porzyczy i nie będzie mieć jak się komp zepsuje.

 

[EDIT]

 

Dzisiaj jak przyjechałem do pracy, szef poszedł na zaplecze. Po chwili wychodzi z uśmiechem i mówi:

Szef: Wiesz co ... Tam na zapleczu kabelki audio do CD'ków chyba się pieprzyły :lol:

Wychodząc z zaplecza w rękach trzymał chyba z 20 kabli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale umnie w dziurze jest pare sklepikow ;) W kazdym mnie znaja bo ulubie o ciach!lach z servisantami po gadac :) W Impakcie, Optimusie i Econexie. To sa 3 glowne sklepy ;) W Optimusie pracuje koles, cos kolo 25 lat, koles zna sie na rzeczy, idzie sie z nim dogadac i wogole, jego szef juz starszy czlowiek, posiada zabojcza wiedze teoretyczna, ale z praktyczna gorzej. W exonecie sa informatycy jak z koziej [gluteus maximus] trabka ;) Najlepsza metoda Format C: a jak niechodzi to do reklamacji ( np. jak wychodzily radki z dodatkowym zasialaniem, zapomnieli podlaczyc :P)A zato w impakcie, servisant spoko koles zna sie na rzeczy tak jak ten w optimusie, ale jego kolega ktory pracuje za lada to przegina pale na calej lini :lol: Koles sie chwali, ze byl na kursach Microsoftu,HP,Lexmarka,ATi,Nvidii i wielu innych. Ja przychodze pytam sie o cene radka 9800Pro a on domnie, ze nie oplaca sie go brac, lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> R9200SE i bez problemu przerobie go softowo na obsluge DX9 i bedzie mial wydajnosci podobna do 9800Pro :lol: :lol: A no i zapomnialem dodac, ze ten koles radzil mi ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> R8500 od ti4200 bo wmawial mi, ze R8500 jest bardziej przyszlosciowy :lol: :lol: Moze wtedy bylem lama jesli chodzi o sprzet, ale bez przesady, koles po studiach, po kursach i takie brednie gada ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi przypomnieliscie :)

kiedys kolega sie mnie pyta co ma zrobic jak ma zwarcie na plycie glownej. chwile sie zastanawiam i pytam sie skad to wie, a on mowi, ze dowiedzial sie od jakiegos kolegi iz swiecaca zielona lampka na plycie znaczy ze jest zwarcie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam czy na tym forum ale gdzies juz sie dzielimlem moja historia jak procka kupowalem ;]

 

nie z oczu serwisanta a o serwisancie ;]

 

ja: dziendobry - dostane u was athlona 1,7+

odp: tak mamy

 

ja: a z jakiej serii ?

odp: chwileczka - juz sprawdzam ...

 

szukal w jakis notatkach chyba z 3 minety ...

 

odp: to bedzie serii socket A

 

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodam tutaj swoja historie, inni uzytkownicy co wchodzili na strone OAT juz ja pewnie znaja :D

 

Postanowiłem oddać na spokojną emeryturę mój stary procek D800@1067 a zakupić młodszego brata a więc Durnia 1600 co ma ladny wspolczynnik O/C :)

Niestety zadanie okazało się bardzo trudne do zrealizowania, w każdym sklepie do którego się wbijałem albo nie było proca albo kosztował 200zł zamiast 170zł (za 30 zita mam zgrzewę browca) Do obskoczenia zostały mi tylko trzy sklepy z czego w jednym pracują same lamusy więc zrozumiecie dlaczego z wielkim bólem do niego wchodziłem.

J- Ja

L-super srzedawca

 

L: Dzięń dobry, w czym mogę Panu pomóc ??...

J: Będzie dobry jak będziesz mieć Durexa 1,6Ghz...

L: To Twój bardzo szczęśliwy dzień bo akurat mam !!

Gościu wyciągnął z szuflady procek i nawet nie spojrzawszy na niego dał mi do obejrzenia, Ja tam lukam i widze z oznaczeń, że to ATHLON XP 2500+ :D :D

L: To jak, może być

J: Pewnie, skoro juz tu jestem dawaj pan paragon

Czekałem aż gościu się skapuje że chce mi dac ladny prezent ale nie skapowal sie !!! nawet gdy spisywał nr. seryjny do gwary !!!!! Na gwarancji napsisal Athl pwowiedzial "o kurde" :) skleslil i napisal Duron 1600Mhz

 

hehe swietny interes, 170zl za barta 2500+ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi diodami to najprawdopodobniej chodzi o asusa i chyba gigabyte`a - Kiedys jak wchodziło agp X8 (wiadomo zórnica napięć) tak sie firmy broniły by nie wlozyc do nowej płyty starej grafiki.. gdy sie swiecila dioda na czerwono .. oznaczało ze płyta zblokowala za duze napiecie na AGP..

Pozatym Asus cały czas stosuje system swietlny do swoich płyt :)

 

Co do szkoleń.. MS Nvidii itd.. ludzie bez jaj.. ja to osobiscie traktuje jako karę gdy mam jechac na takie spędy.. tam nic nie nauczą.. najczęsciej jest pokazana roadmapa - czyli jak wygląda przyszłosci produktów jakiejs firmy (co sobie mozna z netu zciagnąć) i pokaz jak wygloądają jakies tam wybrane produkty (czyli po prostu mozna sobie pomacac) ..

Nie uczą nic z jakiś przydatnych rzeczy.. co najwyzej o wyzszosci niebieskich nad zielonymi itd...

Jak na razie to ze szkolen było tylko fajne szkolenie Toshiby dot projektorów.. bo podał podstawowe róznice pomiedzy technologiami, przyszłość oraz praktyczne przykłady ...

 

Na szkoleniach mozna sobie najwyzej pogadac o tym jak jakaś firma zapłaciła jakiejs gazecie by w najnowszym wydaniu gazetki płyty główne tej firmy wygrały testy... (z resztą kiedyś się zciołem na forum tej gazetki z redaktorem który sądem mnie straszył ... LOL.. a sami dają d... jak sie patrzy..

 

Co do szkolen MS.. sa testy online, w których nie mozna sie polylic.. a najwyzej powtorzyc.. by miec wyniki :) - tak wygląda wiedza "informatyków" chwalących się takimi kursami...

 

Jakbym szukał kiedys innej pracy to bym sie zastanawiał czy to napisac w CV.. bo jak trafie na buraka to fajnie.. pomysli ze gosc z klasą....

ale jak trafie na profesjonaliste po pomysli ze jak takim czyms sie chwale to raczej OK ze mną nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi diodami to najprawdopodobniej chodzi o asusa i chyba gigabyte`a - Kiedys jak wchodziło agp X8 (wiadomo zórnica napięć) tak sie firmy broniły by nie wlozyc do nowej płyty starej grafiki.. gdy sie swiecila dioda na czerwono .. oznaczało ze płyta zblokowala za duze napiecie na AGP..

Pozatym Asus cały czas stosuje system swietlny do swoich płyt :)

tyle ze plyta to bylo chyba Soyo pod Durona 800 i takich cudow jak agp x8 tam sie nie uswiadczy (nie mowiac juz o sygnalizacji diodami) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k- kumpel

s - sprzedawaca

 

K: Dzien dobry. Czy ma pan wiatraczki do Geforce 4 MX?

S: Dzien dobry. Karta muzyczna nie potrzebuje wentylatora.

K: Do widzenia

 

Ten sam gosciu twierdzil tez, ze sie da nagiac fale radiowe, jak jedna pani spytala czy zasieg ich sieci ja siegnie. Sprzedawca odpowiedzial, ze nagna fale radiowe i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche inna dziedzina, ale dotyczy kontaktow klient-sprzedawca, a jednoczesnie kolejnego zagadnienia fizyki :D

a wiec rzecz dzieje sie w niedalekiej przeszlosci w sklepie z czesciami do citroena

 

k- klient

j- ja (wlasciwie to ktos inny ale tak lepiej wyglada :D )

 

k- dobry, ma pan dywaniki do C5

j- niestety nie, ale moge zamowic

k- a moze mi pan opisac jak wygladaja?

j- nie sa plaskie, lecz wytlaczane - 3-wymiarowe,

k- a 4-wymiarowych nie macie?

 

jakos udalo sie powstrzymac smiech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z mojej strony:

 

K: Klijent

J: Ja

 

K: Dzien dobry czy ma pan PRZEGRYWARKI ??

J: Hmmm tak mamy tu NAGRYWARKI LG, Lite-On, Sony ja polecam ble ble ble ...

K: Ale nie mi chodzi o PRZEGRYWARKI a nie NAGRYWARKI, chce corce przegrac kilka plyt.

J: ( szczena w doł ) a to niestety w tej chwili nie mamy prosze przyjsc jutro bo bede robil zamowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...