Skocz do zawartości
fi5h

Z pamiętnika serwisanta [ real story ]

Rekomendowane odpowiedzi

A to z mojej strony:

 

K: Klijent

J: Ja

 

K: Dzien dobry czy ma pan PRZEGRYWARKI ??

J: Hmmm tak mamy tu NAGRYWARKI LG, Lite-On, Sony ja polecam ble ble ble ...

K: Ale nie mi chodzi o PRZEGRYWARKI a nie NAGRYWARKI, chce corce przegrac kilka plyt.

J: ( szczena w doł ) a to niestety w tej chwili nie mamy prosze przyjsc jutro bo bede robil zamowienie.

Dobra a mozesz wytlumaczyc co za roznica jest miedzy nagrywarka a "przegrywarka"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie urzadzenia istnieja

Dołączona grafika

przegrywarka audio <na dole> przegrywarki "zwykle" kolejna przegrywarka

taze jesli przyjac za definicje przegrywarki urzadzenie ktore niepotrzebuje komputera do dzialania to to sa wlasnie przegrywarki ;)

wpiszcie w googlach "Recorder Duplicator" jak checie wiedziec wiecej :P

inne strona tego ze ten "klient" chcial zapewne nagrywarke ale z malej wiedzy mu sie pojecia pomylily :P :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my mieliśmy genialną informatyczkę w gimnazjum:

 

Ja: Proszę panią czy program nauczania informatyki w gimnazjum obejmuje html?

Nauczycielka: Ha Te Em El, pierwszy raz słysze.

 

Kolega: Proszę panią komp się zaciął przy logowaniu.

Nauczycielka: Naklikałeś, naklikałeś i się zaciął.

 

I powiedzcie mi że taki ktoś jest informatykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mowi, ze zostala. Pewnie przeleciala kilka kursow z braku innych mozliwosci pracy, a szkola, z braku innych chetnych ja przyjela. Z drugiej strony, moze tez byc tak, ze dany nauczyciel jest wyksztalcony tylko w konkretniej dziedzinie. Sam na przyklad mam nauczycielke, ktora na oprogramowaniu biurorym (taki przedmiot obejmujacy Worda, Excela, Accessa) szaleje, za to nie potrafi sobie czasem poradzic z komputerem (np. z problem z logowaniem itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my mieliśmy genialną informatyczkę w gimnazjum:

 

Ja: Proszę panią czy program nauczania informatyki w gimnazjum obejmuje html?

Nauczycielka: Ha Te Em El, pierwszy raz słysze.

 

Kolega: Proszę panią komp się zaciął przy logowaniu.

Nauczycielka: Naklikałeś, naklikałeś i się zaciął.

 

I powiedzcie mi że taki ktoś jest informatykiem.

To my mamy jeszcze lepszą w liceum:

Kazała nam wyedytować plik (dopisać coś) .pdf w Acrobat Readerze :lol: :lol: :lol:

I się jeszcze dziwiła dlaczego się nie da :D:D:D

 

Albo kiedyś ściemnili jej kolory w monitorze i się tak zmieszała, że wezwała jakiś "specjalistów". Oni zobaczyli poprawili kolory i zaczęli się z niej nabijać jak może uczyć w LO :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _PL4Y3R_

mi typ ostatnio na gieldzie chcial wcisnac msi kt4av i mowil ze to swietna plyta do podkrecania... podkrecil thortona z 2000 do 2600! uuuu ale osiagniecie: z tymi gamoniami na gieldzie sie gadac nieda oni albo sami nie wiedza co mowia albo wogole nic nie wiedza o tym co sprzedaja.... pytam sie o cos to wola typa 10 stoisk dalej zeby mu powiedzial cos o tym co on sam sprzedaje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazała nam wyedytować plik (dopisać coś) .pdf w Acrobat Readerze :lol: :lol: :lol:

I się jeszcze dziwiła dlaczego się nie da :D:D:D

A najlepsze jest to ze kobieta miala racje. Da sie wyedytowac pdf-a - trzeba miec tylko Adobe Acrobata w wersji Profesional.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kazała nam wyedytować plik (dopisać coś) .pdf w Acrobat Readerze :lol: :lol: :lol:

I się jeszcze dziwiła dlaczego się nie da :D:D:D

A najlepsze jest to ze kobieta miala racje. Da sie wyedytowac pdf-a - trzeba miec tylko Adobe Acrobata w wersji Profesional.

Trzeba miec Adobe Acrobat - nie Adobe Acrobat Reader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa to ja ostatnio bedac na gieldzie komputerowej, jak kupowalem z kumplem radka 9550 to sie dowiedzielismy ze podkrecanie to tylko taka plotka i wzeczywistosci nic nie daje/nie istnieje, potem zas ten sam koles dal przyklad ze jak wezniemy proca powiedzmy 2Ghz i bedziemy go krecili na jakies slabej plycie (ECS) a ten sam model na najnowszym Asusie to ten na ECS sie lepiej podkreci bo proc sie nie kreci tylko plyta, a ze z asusa jest bdb. czyli juz wiecej sie z niej nie wycisine. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kazała nam wyedytować plik (dopisać coś) .pdf w Acrobat Readerze :lol: :lol: :lol:

I się jeszcze dziwiła dlaczego się nie da :D:D:D

A najlepsze jest to ze kobieta miala racje. Da sie wyedytowac pdf-a - trzeba miec tylko Adobe Acrobata w wersji Profesional.

A czy ja tu wspominałem o wersji Professional :?: Mówię o wersji freeware czy jak tam to zwią. Dokładnie 5.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma wersji freeware od acrobata w której można było by robić i edytować pdfy, jest tylko adobe acrobat reader a do czego on służy to niech ostatnie słowo z jego nazwy wam powie 8)

Zgadzam się więc nie wiem w czym problem. Po prostu moja nauczycielka informatyki jest niezłym lolkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R--PL

informatyka w szkolach to wogole jest lol i zmarnowana godzina za nic nierobienie mam 5,5,5 i 6 o_O hahaha ale zemnie kujon :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informatyka w szkolach to wogole jest lol i zmarnowana godzina za nic nierobienie mam 5,5,5 i 6 o_O hahaha ale zemnie

Ciesz sie, ze nie widziales jak u mnie w szkole wygladaly sieci komputerowe. Zazwyczaj pryzchodzilem sie albo wyspac, albo jakis nowy film obejrzec (3 godzinna pracowania). Oceny braly sie z powietrza, fajnie bylo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Może ja nie informatyk ale troche lolków pamiętam.

 

Kiedyś składałem sobie komputerek na wge i obok mnie pani (~50 lat) mówi kolesiowi jaki sprzęt złożyć.

 

S - Sprzedawczyni

K - Klient

 

S: No to mamy tutaj Radeona 9200se wydajna karta idealna do gier...procesor to Durona 1400 płytę Ecs to bardzo dobra firma...hmm...dysk 40gb, 128mb ram, monitor, obudoowa i to będzie, zaraz zliczę, 3100 zł

K: Dobrze to niech pani złoży sprzęt a ja jutro wpadnę po niego.

 

lol :P

 

J - Ja

K - Kolega

 

K - Ej weź przyjdź do mnie bo komp mi się nie odpala

J - Tzn. ?

K - No był znajomy informatyk i zainstalował Nortona bo były wirusy

J - Dobra wpadnę

 

Później

 

J - Lol facet masz 3 antywirusy (Norton, Avast, Mks)

K - No to co ?

J - No to patrz (odpalam w awaryjnym, zostawiam Avasta)

K - Tato patrz naprawił !

 

Inny kolega

 

K - Weź debilu Kazaa nie przenosi wirusów, co ty gadasz ahahhahahaha

Tydzień później okazuje się że ma 32 trojany (TAK 32 BO Z KAZII ŚCIĄGAŁ MUZYCZKĘ :lol:)

 

-------- inny kolo

 

K - Kolega mamy mi składa komputer

J - ooo a co tam będziesz miał ?

K - Nie wiem

J - A za ile kupujesz

K - 3900

J - Aaa to będzie gites (już zaczynam się śmiać)

 

Około miesiąc później dzwoni do mnie

 

K - Guma (moja szkolna ksywka ;) ) pożycz Far Kraja

J - A pójdzie ci ?

K - No pewnie że tak bo Pacific Warriors działa

 

No to pożyczam mu i kilka dni później mówi :

 

K - Wiesz super mi działa normalnie bomba

J - Dobra wpadne zobacze jaki masz sprzęt ( Fx 5200 Pixelview, 512ram Kingston (ooo !) mobo jakiś Shuttle,P4 2,8 Dysk 60gb, )

Wiesz ci powiem że twojej mamy koleś ciach!o ci złożył

K - Aha aha tak tak tak a ty najbardziej sie znasz on jest informatykiem i się zna na tym ( chyba ofermatykiem)

i zobacz jak działa Far Kraj (18-20 fps)

J - To się niewyrabia (bawie się w ustawieniach... poprzestawiałem....wyglądał tak samo jak wcześniej a miał 25-27 fps :P )

A i jak mnie obgadywał że ma lepszy sprzęt i wogóle wszytko mu lepiej działa (miałem wtedy P4 2.5 i Gf3)

------

J - Będziesz miał internet ?

K - Nie

J - Dlaczego ?

K - Mama się boi że zostanę hakerem ( on nawet gry nie umie wywalić :D :lol:)

A kolega ten co wyżej. Udany on jest :P

---------

Inny kolega ma około 150 gier nagranych. On mówi że odinstalowywuje (czytaj wywala skrót do kosza), komp się odpala ~3 minuty. :P

--------

K (jescze inny kolega ;) ) - Ej weź odemnie dysk do siebie i wgraj mi coś, ok ?

J - Dobra. (przychodzę a tu śrubki poprzyklejane. Hdd,fdd,cd,mobo przyklejone :lol: Kupował w PTR jakieś 2 lata temu :P )

------

------

K - Mam Splintera Pandora

J - I jak Ci działa ?

K - Nie wiem. Nie umiem w to grać :lol:

------

Narazie wsio. Jak sobie coś przypomnę to maznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z lokalnych niusow :

 

Mam pomysł. Ja mogłbym udostępnić część dysku, nie pamietam chyba tommy, ty

jak byś mogł powiedział byś mi co mam zrobić, żeby serwer stał(słyszałem, że

na linuxie nie trzeba mieć kompa włączonego), ja chętnie bym mógł to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt autentyczny:

jakies 6 lat temu.egzamin z informatyki, agh 1 rok studia zaoczne, wydzial geodezji.

 

25 osob w pracowni.

egzaminator: prosze panstwa! prosze wlaczyc komputery!

 

18 osob odpada po tym pierwszym "pytaniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z informatyki mam ciezko;)) dostaje srednio 4 lub 5 lub 3 :)) za zadania

zadanie robie przez weekend po pare godzinek dziennie wszystko cacy a tu 4:))

a innym razem zostawiam se na ontatni dzien i po 3h mam cos takiego co mi sie nie podoba a tu jep 5 z wyroznieniem :))

 

Gościa nie wyczaisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam ekstra informę na UG (Ekonomia).

Facet bardzo wporzo - mamy informę raz na miesiąc, a na pierwszych zajeciach zadał nam do zrobienia jakieś opracowanie w Wordzie, na kilk stron, z użyciem tytułów, podtytułów, stylów różnych itd. :)

I to mamy przynieść na przedostatnie zajęcia :D To wsio :D :P

A u innych ticzerów to jest albo Excel, albo Excel i dwie osoby przy kompie, a cwiczenia wtedy co 2 tyg. :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Kolega (tn od hakerowania) fajnie kompa wyłącza.

Gdy w win Xp jest takie końcowe okno że on zamyka programy itp itd to on reseta daje. Wiecie dlaczego ? Bo jemu się za długo wyłącza. :| I gdy jest zliczanie ramu, pokazuje proca to wyłącza go. I pierdzielił "jest prawdopodobieństwo że mam 2 łindołsy" bo jemu tak wujek mówił a on sie zna na komputrach :P

Tak jasne a świstak resetuje te sreberka :P

Oszołom, całe szczęście że nie chodzi ze mną do klasy... a tyłek dalej zawraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilwrc niestety mam podobine z kumplami. Dla przykładu podam ze jeden ma celeron1.8, mobo asrock, 256 ddr 266 :o, radeon 9200se, 40 giga dysk 5400obr. Oczywiście uważa że wszystko mu działa płynnie. Jak kiedyś u niego probowałem grać w colina2 :o to ledwo oczopląsu nie dostałem :) Twiedził że "działa całkiem płynnie"

i dodał "Daj mi spokoj nie chwal sie swoim fullwypasionym sprzetem bo sam go składałes a u mnie kolega informatyk doradził wiec napewno sie na tym zna lepiej od ciebie" :D Pół roku temu zapłacił za niego 3000 zł :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*"]kamilwrc niestety mam podobine z kumplami. Dla przykładu podam ze jeden ma celeron1.8, mobo asrock, 256 ddr 266 :o, radeon 9200se, 40 giga dysk 5400obr. Oczywiście uważa że wszystko mu działa płynnie. Jak kiedyś u niego probowałem grać w colina2 :o to ledwo oczopląsu nie dostałem :) Twiedził że "działa całkiem płynnie"

i dodał "Daj mi spokoj nie chwal sie swoim fullwypasionym sprzetem bo sam go składałes a u mnie kolega informatyk doradził wiec napewno sie na tym zna lepiej od ciebie" :D Pół roku temu zapłacił za niego 3000 zł :o

:lol: :lol: :lol:

No to sie niezle kolego obłowił :D . Pewnie jeszcze bez monitora :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

*"]kamilwrc niestety mam podobine z kumplami. Dla przykładu podam ze jeden ma celeron1.8, mobo asrock, 256 ddr 266 :o, radeon 9200se, 40 giga dysk 5400obr. Oczywiście uważa że wszystko mu działa płynnie. Jak kiedyś u niego probowałem grać w colina2 :o to ledwo oczopląsu nie dostałem :) Twiedził że "działa całkiem płynnie"

i dodał "Daj mi spokoj nie chwal sie swoim fullwypasionym sprzetem bo sam go składałes a u mnie kolega informatyk doradził wiec napewno sie na tym zna lepiej od ciebie" :D Pół roku temu zapłacił za niego 3000 zł :o

Kocham takich informatyków :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...