Skocz do zawartości
kusztyk

Mam dylemat nie wiem, czy czekac, czy kupowac p4?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na kompa 2tys.zl. i mam za to kupic ram,plyta,proc,zasilka,radiator na proc lub WC. I mialem kupic amd athlona xp mobila 2500+ ale nie lubie miec czegos czego nie produkuja i nie wiem czy czekac na semprona czy poskladac jakiegos intela? Moze ktos wie kiedy bedzie sempron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o date spytaj architektow intela, a na przyszlosc to uzyj szukaj

Sempron to nowy athlon :lol: :lol:

 

 

kupuj athlona, + roznica w cenie obydwóch prockow dołożysz sobie do pamieci czy czegos jeszcze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompa 2tys.zl. i mam za to kupic ram,plyta,proc,zasilka,radiator na proc lub WC. I mialem kupic amd athlona xp mobila 2500+ ale nie lubie miec czegos czego nie produkuja i nie wiem czy czekac na semprona czy poskladac jakiegos intela? Moze ktos wie kiedy bedzie sempron?

Jeżeli tylko to to możesz na Intelu kupić 2.8C BOX 800 zł+Abit IC7 530zł+ 2x256 DDR 400 np. Hynix 400zł+Tagan 380 TG-U01 300 zł.=2030 zł. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko to to możesz na Intelu kupić 2.8C BOX 800 zł+Abit IC7 530zł+ 2x256 DDR 400 np. Hynix 400zł+Tagan 380 TG-U01 300 zł.=2030 zł. :wink:

To ja zaproponuję A64 3000+ ClawHammer (809zł) + Asus K8V Deluxe Gold (487zł), reszta może być :) - ceny z barwkompu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompa 2tys.zl. i mam za to kupic ram,plyta,proc,zasilka,radiator na proc lub WC. I mialem kupic amd athlona xp mobila 2500+ ale nie lubie miec czegos czego nie produkuja i nie wiem czy czekac na semprona czy poskladac jakiegos intela? Moze ktos wie kiedy bedzie sempron?

Jeżeli tylko to to możesz na Intelu kupić 2.8C BOX 800 zł+Abit IC7 530zł+ 2x256 DDR 400 np. Hynix 400zł+Tagan 380 TG-U01 300 zł.=2030 zł. :wink:

A ja jestem w 100% za tym konfigiem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moge dostac Hynix???  

 

A co z plyta asusa p4p800??? Nie bedzie lepsza???

Hynixy -Warszawa np. WGK, Ntt - szukaj modułów dwustronnych

Płyta - moim zdaniem to na pewno lepsza jest IC7 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bede miec cos czego nie produkuja! A nie chce tak! Moze bym poczekal na semprony!

Sempronów nie kupuj. To są wykastrowane A64 (2xmniej cache i tylko 32 bity) - to prawdopodobnie będzie wolniejsze niż Bartony. Ale zaczekać na nie możesz - wtedy stanieją pełne A64. :)

Chociaż tak w zasadzie cena już nie powala - 809 zł za 3000+ BOX, którego zdecydowanie wolałbym od P4 2.8, jedyne, na co bym ewentualnie zaczekał, to płyty na K8T800 Pro (jeżeli zamierzasz kręcić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na twoim miejscu kupił bym XP-M 2500+ a nie pakował się w PIV. Oszczędzisz kupę kasy a wydajność będzie identyczna jak na PIV a może nawet większa (zależy od O/C).

A jeżeli podkręcisz PIV 2.8C (poszukaj jeszcze sl6z5-sam go mam) to ten Athlon po O/C zostanie daleko w tyle. :wink: A zestaw który złożyłem doskonale nadaje się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli chodzi o Athlony 64 to moim zdaniem jest za wcześnie na to. Dlatego że możemy zainstalować Windowsa XP zwykłego i co mamy z tego. Nic. Proc emuluje 32 bity. Wydajnośc podobna do P4 2,8. Zostaje jeszcze Windows XP 64-bit. Tylko że tam aplikacje 32 bitowe chodzą wolniej (przynajmniej tak słyszałem), a 64-bitowych praktycznie jeszcze nie ma. A Pentium 4 zwłaszcza dobry egzemplarz po OC daje kopa. Na dodatek ma Hyper Threading - każdy kto miał okazję popracować na sprzęcie z tą technologią, wie co to znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktorego ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> proscotta czy Northwood? Proscotty sa tansze i lepiej sie kreca ale ponoc gorsza wydajnosc a Northwoody sa drosze ale lepsza wydajnosc i sie mniej grzeja. Co byscie wybrali ja chyba Northwood? Socket 775 czy te gniazda sa lepsze? Od Socket 478. Sacket 775 jest nowszy, ale czy lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...