Skocz do zawartości
mib

Artykul w najnowszym chipe!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadl mi w rece artykul z ostaniego Chipa i szczerze mowiac mialem niezla beke!!!! Dotyczy on firmy Intel i tego ze platforma p4 jest nieprzyszlosciowa bo na co komu puste 3600 MHz?? Autor pisze rowniez ze wg Intela architektura Athlona xp jest duzo lepsza!!!!!!

P.S. Nie jestem zadnym super fanem AMD mialem sam 2 Intele a ze wzgledow oszczednosicowych mam teraz Athlona

 

Chce poznac wasze opinie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że athlon (K7) ma bardziej dopracowaną architekturę to się akurat zgadzam. A takto P4 nie jest aż taki zły ma swoje zalety.

 

BTW znowu będzie wojenka amd vs intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze i bedzie raczej zainteresowalo mnie przyznaie sie do bledy przez Intela i stwierdzenie ze konkurent ma lepsza i bardziej rozwojowa architektore!!!!

Zapomnialem dodac ze nowe procki intela beda bazowac na architektorze p4 mobile (ktory sie wywodzi od pentiuma III)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze nowe procki intela beda bazowac na architektorze p4 mobile (ktory sie wywodzi od pentiuma III)

ke ??

 

ku twojej informacji - p4mobile blizej do athlona xp niz do p3.

 

temat dosc dokladnie opisano tutaj -> http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=912965#912965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierdzenie w bambus... amd musialo podplacic artykul. P4 3600Mhz wcale nie jest taki pusty jak Ci sie wydaje...

Tejasa nie będzie czyli jednak P4 nie jest przyszłościową platforma. P4 3.6Ghz ma ładnego kopa ale 2.4Ghz od AMD wystarcza żeby go pobić więc co się stało z 1.2Ghz :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib - czytaj ze zrozumieniem :) Słonko, wczoraj ze 2 razy to czyatłem i zrozumiałem o co chodzi... Archiitektura P4, szczególnie Prescota i pogoń za gigahercami zaprowadziła Intel w ślepą uliczkę... Microsoft dopiero teraz się ocknął. Zobaczył, że ich super-extra-cool maszynka wydziela tyle ciepła co mikrofalówka, a pobiera tyle prądu, że reaktor atomowy nie starcza... Nie ma sensu dalej rozwijać tej architeORT: ORT: ORT: ktury, ponieważ jest nieperspektywiczna...

 

 

Zresztą, co ja będe dużo gadał - poczytajcie sobie sami - :)

www.republika.pl/pr0/1/a.jpg - 1 strona

www.republika.pl/pr0/1/b.jpg - 2 strona

 

Są to zdjęcia artykułu, ale dość czytelne, mam nadzieje, rozwieją wasze wątpliwości !

 

AMD RulezZZZZzzZZzzZZz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem na szkoleniu Intela jakiś czas temu..

pokazywali wlasnie te slajdy z roadmapą produktów..

podobno nowe Intele będa miały na heatpipeach pociągniete kanały do radiatorów na obudowie.. bo własnie tak jak pisali poprzednicy..

Intel tak sie zapedził z MHz .. ze radiatora 0,5 kg nie da sie zainstalowac na "seryjnej" płycie głównej...

 

Co ciekawe ten sam chip jeszcze nie tak dawno sie rozwodził o Intel .. że to własnie AMD sie zapędziło w kozi róg..

 

JAk wiatr zawieje....

 

Ludzie dajcie spox.. to tylko procesor..

najwazniejsze w PC to FDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib - czytaj ze zrozumieniem :) Słonko, wczoraj ze 2 razy to czyatłem i zrozumiałem o co chodzi... Archiitektura P4, szczególnie Prescota i pogoń za gigahercami zaprowadziła Intel w ślepą uliczkę... Microsoft

 

:oops: ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze i chodzi!!! Wedlug mnie moze traca rynek. I w taki sposob obia sobie dobra reklame!!!! A moze rzeczyiscie przekombinowali z Prescottem mocno i teraz maja problem!!! My i tak sie tego nie dowiemy tam rzadzi kasa!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że Intel jest firmą wykonawczą Microsoftu :)

No cóż, pisałem w afekcie, sory za pomyłkę, jednak nie zmieniajmy tematu, który dość jasno opisałem... Nie sposób jest łapać kogos za słówka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...