Skocz do zawartości
miQel

Jakość graf Creative (Creative 3D Blaster 4 Titanium 4200)

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem sobie GF4 4200 Creativa. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28367286 (jeszcze do mnie nie dotarł). Przesiadam się z GF2 GTS (Hercules 3D Prophet 64MB).

 

Do rzeczy, przypominam sobie, że jakiś czas temu jakość kart graficznych tego producenta obniżyła się. Chyba nawet na jakiś czas zaprzestał ich produkcji (czy w ogóle były GF3 od Creativa?) Czy ktoś może to potwierdzić albo temu zaprzeczyć? Mam na myśli także jakość obrazu 2D, wiem (widziałem) że na niektórych no-name-owych kartach (GF) obraz jest kiepski, niewyraźne, rozmyte czcionki itp itd... W przypadku mojej obecnej karty (Herkulesa) jakość obrazu (jak dla mnie) jest bez zarzutu. Kiedyś posiadałem także GF 2MX Creativa na którego narzekać nie mogłem.

 

 

Proszę o wszelkie opinie nt. Creative 3D Blaster 4 Titanium 4200...

 

Tak poza tym, to już chyba granica w rozbudowie mojego kompa. Płyta Asus CULS-C2 (nie obsługuje tualatinów), 512 MB RAM (więcej nie da rady), procesor celek 900@1200MHz i teraz wymiana GF 2GTS na GF 4200, wiem że ta karta będzie się dusić w tej konfiguracji ale chyba odczuje wzrost płynności?

 

miQel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ta karte misiac temu od Ozira (na allegro naprawde spoko koleś) jakość jest OK wyniki także, mowa oczywiscie o Creatvie. NIe martw sie karta jest w miare dobra mi steroniki wykrywaja model jako MSI a jak każdy wie MSI to bardzo dobra firma. NIe masz sie czym martwic nic nie upadło na jakości sam przesiadlem sie z 3 tit i jest naprawde duza różnica a co mowic jak przesiadasz sie z 2 GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam przesiadlem sie z 3 tit i jest naprawde duza różnica a co mowic jak przesiadasz sie z 2 GTS

No tak tyle, że Ty masz Athlona i to wysoko taktowanego. A ja mam celka (900@1200MHz) i sdr-y. I obawiam się, że karta będzie się poprostu u mnie dusić... Wiesz, u siebie w zależności od sterów w starym 3D marku 2000 miałem ok 4700 - 4900pkt. (na GF2 GTS) a jak włożyłem swoją kartę do kumpla (Athlon 1700+ - przetaktowany FSB na 166MHz) to 3D mark 2000 wydoił 9000pkt. na ale na zmiane płyty i proca jeszcze musze poczekać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam cał czas taktowanego mowie ci o wynikach na normalnym 1833 Mhz ;) hmm czuje ze polecisz jakies 7000-8000 tysiaków bo ja na 3 tit muiałem 6300 a na 4 tit mam 10600 wiec ponad 4 tysiaki wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wedługo mnie ciężko mu będzie 7k osiągnąć. Gdyby to był Tualatin to spokojnie, ale na Coppermine'ie może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2GTS na ti4200 poczujesz kopa. Nie w 3dmarku ale w grach na pewno.

O jeden rzad podniesiesz rozdz. i to w pelnych detalach.

Podejrzewam, ze np. w takiego GTA3 musiales grac w 640x480 jezeli chciales max detale wyciagnac. Teraz spokojnie 800x600, a nawet 1024x768x32 i moze nawet max detale !

W starszych grach (moze RTCW, MOH) zapuscisz jeszcze AAxQ przy rozdz. 800x600 i bedziesz sie cieszyl nadal plynnoscia.

Wiadomo, ze ten sprzet uzyskuje swietne wyniki podparte jakims athlonikiem ale na Twoim sprzecie odczujesz kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem CREATIVE 3D Blaster Ti4200 miałem też CEATIVE 3D Blaster3 Ti200 obie karty były świetnej jakości i niesamowicie się kręciły (Ti 4200 250/513 @ 310/620, Ti200 175/400 @ 230/520) jakość obrazu jak żyletka, wogóle to lubie te firme zdecydowanie POLECAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem CREATIVE 3D Blaster Ti4200 miałem też CEATIVE 3D Blaster3 Ti200 obie karty były świetnej jakości i niesamowicie się kręciły (Ti 4200 250/513 @ 310/620, Ti200 175/400 @ 230/520) jakość obrazu jak żyletka, wogóle to lubie te firme zdecydowanie POLECAM ;)

hehe ja mam jeszcze super grafe od creative - a mianowicie RIVE TNT 32MB na PCI -kiedys to szczyt techniki byl ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh pamiętam jak kupiłem juz kilka ładnych lat temu RIVE 32Mb M64 tyle że na AGP, zadowoleni z qmplami oglądaliśmy gry w 32 bitach i cieszyliśmy się jak dzieci, choć różnica była prawie znikoma w jakości a spadek FPS drastyczny to i tak nas cieszyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni mialem Creativa 4ti4600, mem wykrecilem na 770 Gpu lightowo bo niemialem dobrego chlodzenia. Jakos wykonania grafy byla oka, niedostrzeglem zadnych niedociagniec, a i krecila sie doprze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh pamiętam jak kupiłem juz kilka ładnych lat temu RIVE 32Mb M64 tyle że na AGP, zadowoleni z qmplami oglądaliśmy gry w 32 bitach i cieszyliśmy się jak dzieci, choć różnica była prawie znikoma w jakości a spadek FPS drastyczny to i tak nas cieszyło :)

Według mnie różnica pomiędzy 16bit a 32bit jest ogromna. Objawiła się ona szczegulnie po wejściu Quake 3, który jako jeden z nielicznych obsługiwał kolory w 32bit. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście karta jet bardzo podobna do kart MSI. Jedyne różnice jakie wypatrzyłem to: inna naklejka na wentylatorze, inny kolor 2 kondensatorów

(żółty nie fioletowy) i inne oznaczenie pamięci Hynix 224A zamiat 228A.

 

Tak jak podejrzewałem karta dusi się na moim sprzęcie (celek coppermine 900@1200 + 512MB SDRAM) a zysk jest głownie z obsługi DirectX 8.1 - Mam wiencej punktów w 3DMarku 2001 niż 2000 (6000pkt.) Natomiast wynik w 3D Marku 2000 pozostał praktycanie bez zmian (w granicach 4800pkt.)

 

Anyaliasingi i filtrowanie anizotropowe bez straty plynności mogę wlączyć w starych gierkach typu Q3. co powoduje spadek z 105 fps do ok 70 fps (przedtem na GF 2 GTS był to spadek z 90 na 24 fps). Caly czas oczywiście mowa o rozdzielczości 1024x768.

 

Póki co nie podkęcam karty bo i tak ogranicza ją procesor.

 

No i drugim plusem jest to, że będę mógł zamontować bezgłośnego zalmana - na GTS nie mogłem bo kiedyś przykleiłem do niego z tyłu

radiator.

 

No a co do jakości to moje nie wprawne okon nie zauważyło różnicy między obrazem wyświetlanym przez poprzednią kartę (3D Hercules Prophet II) a obecną (Creative 3D Blaster Ti 4200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...