Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Chaos może się poszczycić jednym z mądrzejszych chłodzeń wodnych. Ja niestety tak wspaniałego chłodzenia nie mam. Jak już rzekł Chaos karta ta praktycznie sie nie grzeje co zaobserwowałem u siebie. Mam standardowy cooler Gigabyte tylko wymieniłem pod nim gluta na pastę arctic silver. Na pamiatkach mam nieduże aluminiowe radiatory z pociętego radiatora z Pentim I i o dziwo wystarczają. Od dołu dmucha mi na kartę 80mm wentyl który zasysa powietrze z pod obudowy a z góry na ramieniu jest ustawiony centralnie wentyl 50mm który zchładza przeciwną stronę GPU oraz pamiątki. Jest to dosyć wydajne chlodzenie, które pozwoliło mi na czas testów Marka 2k5 podnieść zegary do poziomu 600MHz GPU oraz 400MHz pamięć (800 w trybie DDR).

Mozna z tego wywnioskować że Gigabyte model R96P128DH grzeje się naprawdę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy z Sapphire nareszcie umieścili zdjęcia obecnych kart graficznych :) :

http://www.sapphiretech.com/awards/image/media_289.jpg - 9600xt

http://www.sapphiretech.com/awards/image/media_356.jpg - 9600 pro

http://www.sapphiretech.com/awards/image/media_353.jpg - 9600 pro advantage (400 / 460) Karta wygląda dość ubogo :?

Nie będzie już wątpliwości.

 

Może ktoś wie czym faktycznie sie różnią pamieci tsop od bga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos może się poszczycić jednym z mądrzejszych chłodzeń wodnych. Ja niestety tak wspaniałego chłodzenia nie mam. Jak już rzekł Chaos karta ta praktycznie sie nie grzeje co zaobserwowałem u siebie. Mam standardowy cooler Gigabyte tylko wymieniłem pod nim gluta na pastę arctic silver.

Dodam ze wczesniej jechalem na tym standardowym i to puszczonym na 7v ..

prawie zadnej roznicy .. GPU w idle z wylaczonym wiatraczkiem mialo zaledwie 40-42* (pomiar termometrem z hardcano a nie V-tunerem)

 

obecnie moje chlodznie radka wyglada tak

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie 9600 pro advantage bardzo ubogi a pro podobne do xt tylko pamieci inne. co ciekawe takie samo chlodzenie w pro i xt wiec jednak ten wiatraczek musi byc wydajny

Jezeli odbrze zrozumialem chodzi o wiatraczek od sapphira taki na standardowym xp, nie w wersji z pasywnym chlodzeniem i niestety mam ta karte juz nie z tym chlodzeniem, to powinno mowic samo za siebie ale dodam ze byly temperatury o nawet 12 stopni wyzsze od obecnych na VGA silencer rev3 i sama karta w tych temperaturach nie wytrzymywala. Zawsze po zakonczeniu aplikacji bylo tyle śmieci na ekranie ze tylko reset pomagal. Jezeli chodzi o sapphire to mysle ze nie warte tej ceny. kupil bym raczej cos tanszego i cieszyl ze dziala i moze nawetlepiej podkreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy z Sapphire nareszcie umieścili zdjęcia obecnych kart graficznych :) :

http://www.sapphiretech.com/awards/image/media_353.jpg - 9600 pro advantage (400 / 460) Karta wygląda dość ubogo  :?  

Nie będzie już wątpliwości.  

 

8O

 

Normalnie oczom nie wierze :D Wentylatorek wyglada jak zabawka 8O Ten kolor jakis tak... e tam chyba wezme zwyklego Pro :wink: - jutro sie okaze czy bedzie to mozliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak sie przyglądam wyniką w 3 dmarkach to 3 damrk 2003 jest bardziej czuły na podkrecanie czy tak jest ?

NP fariwave masz niezly wynik te 4200 jak jeszcze na ten proc ,

bez podkrecania inni na bartonie2500 mieli ok 3400

Jak bede mial ten zasilacz czekam juz na niego tydzień wnerwiające to jest to zobacze co moja karta potrafi na standardowym chlodzeniu jak narazie .

A mam do was pytanie ile czeba by włożyć kasy aby zapewnić

w miare dobre chlodzenie na grafe (mysle tu o wysokim podkrecaniu )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam "przecudna" karte PowerColor R9600 pro ez ;)

i dzisiaj ogarnelo mnie zwatpienie :P

zalozylem juz na tej karcie moda na vcore wczesniej i bez problemu chodzila mi na 531/231 z napieciem podniesionym z 1,20 na 1,48

i wlasciwie dalej chodzi bez problemu

wytlumacze istote

dzisiaj zdecydowalem sie zalozyc moda na pamieci

podnioslem napiecie z 2,68 na 2,83

karta bez zwiekszania czestotliwosci na pamieciach czy core przyspieszyla

wyraza sie to zarowno przyrostem 3dmarkow w ilosci ~70

jak i wyswietlana iloscia fps na testach w poszukiwaniu artow w atitool

niby powinienem sie cieszyc ale nie rozumiem dlaczego tak sie stalo?

czy potrafi ktos to wytlumaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yngwie: Patrząc na datę Twojego dołączenia do Tweaka, mógłbym sobie pomyśleć, że żartujesz ;)

Powiem tak:

Zwiększenie ilości marków o 70, to jest tzw. bląd statystyczny (kilka % różnicy jest niesistotne statystycznie).

Jeśli chodzi o "przyspieszenie" AtiTool, to raczej dziwne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaos - jak to gdzie? ->show 3d view->lewy dolny róg tego render window.....

 

btw. dzisiaj doszedłem do 4362 w 3dm3 (niestety orb nie przyjął) na 550/700, jeszcze bez radiatorów bo mi wykupili w sklepie :( i bez reinstalki, tylko po lekkim czyszczeniu systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana stanu 0 - 1 stala się bardziej czytelna (wzrosła różnica poziomu napiecia między tymi stanami) i procesor albo kontroler popełnia mniej błedów podczas pobierania danych z komórek pamięci. Tak ja bym to wytłumaczył.

jak by popełniał błędy (szczególnie przy pamięci a o niej tu mowa) to bu były arty

proc przy błędach najprawdopodobniej by sie zwieszał

te pamieci nie mają kontroli parzystosci ani korekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaos - jak to gdzie? ->show 3d view->lewy dolny róg tego render window.....

wiesz ... moze czegos nie wiem ale sam atitray tools nie pokazuje klatek ..

bynajmniej u mnie

 

@Chaos: ATITool + FRAPS

to zmienia postac rzeczy .. ale rownie dobrze moznaby twierdzic ze windows media player pokazuje fps w filmach ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam zasilacz chiefteca no i radeonka 9600pro włąśnie instaluje stery zaczałem od tej OMEGI co ploecił ja chyba MADNESS.

Pierwsze moje wrażenia to takie że literki sa cieniutkie i bardziej wyraziste też tak macie ?

potem zdam realacje jak sie sprawuje grafa przy instalacji OMEGI napotkałem na takie info ze "TEN SOFTWaRE jest niezgodny z WINDOWS XP "

formata systemu narazie nie robiłem ,odinstalowałem wszystkie sterowniki od GF4mx440se no zobacze co bedzie dalej

pozdro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz ATI TOOL ten własciwy

więc tak w 2001 na default mam wynik 10 200, w 2003 3240

na tym sprzęcie .

Teraz mam pytanie wziąłem sie za podkrecanie i powiedzcie ile moge podkręcać tzn w grancach bezpieczeństwa (przy tym chlodzeniu co jest na karcie ) mowa o radeonie 9600pro gigabyte

 

Podkręcam uzywając ATI TOOL ,mam zainstalowane standardowe stery bo OMEGI mi powodowały niestabilność systemu niemam pojęcia czemu ?

teraz rdzen mam 400@480 pamięci będe potem podkręcał narazie sa na 600 mhz

po podkreceniu wynik wynosi 11 000 jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timomon przeczytałbyś cały topic to byś wiedział, że każdemu rdzeń się kręci inaczej....kurde...niektórym max 450 a niektórym 600 (więc granica bezpieczeństwa jest inna)

ATITOOL->FIND MAX CORE -20mhz bedziesz miał na sete bezpieczne...

ale czytaj cały topic jak sie o coś pytasz a nie 5 ostatnich postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...