Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie o dostepnych pamieciach sa rozne. Ani Hynixy, ani Samsungi nie sa zle. Czasami moga sie trafic feralne pamieci z kazdej firmy i nic na to nie mozna poradzic. Dlatego wszystko zalezy od szczescia. Wybierz losowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wiem ze 9600pro gigabyte sa 2 rozne wersje (roznia sie koncowkami w symbolach) czy ktoś mogłby dac kompletny opis tych kart..... i sklep gdzie mozna je kupic.... chodzi mi jakie maja pamieci jakie standartowe ustawienia jak tam chlodzenie i takie tam <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly np. ile gier w zestawie.....itp. z gory dziekuje dobrej duszy...... a i jeszcze jedno jak myslicie jaka to karta od gigabyte 9600pro za 410zl na stronie www.netservice.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy z flashowaniem biosu mojego Hisa 9600 sprawa zrobiła się conajmniej dziwna. Otóż po kilku nieudanych próbach wgrania cataystów (metoda Crusio niestety nie pomogła ), postawiłem na nowo system i po tym zabiegu wystąpił problem nawet z instalacją driverów omega. System wykrywał kontroler vga, potem instalacjia sterów na różne sposoby, restart i kupa wielka. Dopiero ponowny flash biosu i powrót do domyslnych taktowań pomógł. Na mój gust cała sprawa śmierdzi. Kartę mogę podkręcać zarówno na omegach jak i katalystach (np w Ati tool) nawet do 450X285 i chodzi ładnie bez artów a jak chce ją na stałe sfashować to są problemy z instalacją sterów. Początkowo myślałem, że sa jakies konflity chisetu (nforce2) z moją kartą ale bez flashowania przecież chodzi. Service pack2, antywir tudzież inne oprogramowanie nie wchodzi w grę bo po instalce systemu było jeszcze gorzej. Jestem prtzekonany, że to wina zmiany taktowania karty w biosie.

Ale kurna sam tego do końca nie rozumiem. Przecież są radki o innych taktowaniach niż 325x200(non pro) i 400x300(pro) np. niejaki advantage i stery do niej instalują się normalnie. Macie może jakieś sugestie jak wyedytować ten bios by można było zainstaować stery?

 

config to: Radek 9600 his, epox 8rdei, axp2400+, OS to jak niektórzy się domyślili XP SP2, reszta chyba przy tej sprawie nie ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wiem ze 9600pro gigabyte sa 2 rozne wersje (roznia sie koncowkami w symbolach) czy ktoś mogłby dac kompletny opis tych kart..... i sklep gdzie mozna je kupic.... chodzi mi jakie maja pamieci jakie standartowe ustawienia jak tam chlodzenie i takie tam <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly np. ile gier w zestawie.....itp. z gory dziekuje dobrej duszy...... a i jeszcze jedno jak myslicie jaka to karta od gigabyte 9600pro za 410zl na stronie www.netservice.pl

1212071[/snapback]

Jak za 410 to na pewno nie jest to pełne PRO (400,600). Zresztą pełnego Pro juz nie kupisz bo nie produkują. Ostatnio pojawila sie okrojona wersja z koncowka DE zamiast DH i to pewnie ta wersja. A jak chcesz pelne Pro od GB to pozostaje Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka sprawe a własciwie problem

Grafa wywala mi artami przy starcie systemu  na default nie (przy starcie jak cąły komp jest jeszcze chłodny) w innym wypadku jest ok chodzi na 500/700 a na defaultowych ustawieniach nie wywla  artami (no czasem się zdarzy )

 

Czym to może być spowodowane ?

Na karcie mam radiatorki revoltec BGA+nawiew  z 2 wiatraczkó 80 mmi ten na karcie

1207190[/snapback]

Crusio, Madness - napiszcie swoje obecne wyniki w markach. Ja w 2001 wycisnalem 14643 (550/760), przy srednich zabiegach kosmetycznych w windozie. Timmon - po zarzuceniu biosu od FIC`a miałem ten sam problem. Pulpit zasypywał sie artami w defaultowych ust. mem i core, natomiast gry i marki przy podkreconych zegarach spisywaly sie bez zarzutu. W koncu zarzuciłem RaBit`a i wyedytowalem referencyjny bios, ustawiając tylko timingi z FIC`a i podwyzszajac wartosci mem i core defaultowo na 500/700 - problemy znikly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wiem ze 9600pro gigabyte sa 2 rozne wersje (roznia sie koncowkami w symbolach) czy ktoś mogłby dac kompletny opis tych kart..... i sklep gdzie mozna je kupic.... chodzi mi jakie maja pamieci jakie standartowe ustawienia jak tam chlodzenie i takie tam <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly np. ile gier w zestawie.....itp. z gory dziekuje dobrej duszy...... a i jeszcze jedno jak myslicie jaka to karta od gigabyte 9600pro za 410zl na stronie www.netservice.pl

1212071[/snapback]

Przeczytaj ten topic to sie dowiesz co nie co o tych 2 wersjach kart.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio, Madness - napiszcie swoje obecne wyniki w markach. Ja w 2001 wycisnalem 14643 (550/760), przy srednich zabiegach kosmetycznych w windozie. Timmon - po zarzuceniu biosu od FIC`a miałem ten sam problem. Pulpit zasypywał sie artami w defaultowych ust. mem i core, natomiast gry i marki przy podkreconych zegarach spisywaly sie bez zarzutu. W koncu zarzuciłem RaBit`a i wyedytowalem referencyjny bios, ustawiając tylko timingi z FIC`a i podwyzszajac wartosci mem i core defaultowo na 500/700 - problemy znikly.

1212544[/snapback]

Nie wiem czy zauwazyles ale oboje mamy juz calkowicie inne configi a zwlaszcza karty graficzne, ale moj najlepszy wynik jak jeszcze mialem 9600 PRO moge Ci podac 16 238 markow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie czy te wyniki sa w normei jak na mój sprzęt przy taktowaniu @ 500/720 na default 400/600

3damrk2001 12450 10 900

2003 4000 3300

2005 1510 1260

 

 

 

mi sie wydaje ze to jest o wiele za mało system właśnie co postawiłem po awariach

bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki calkiem w normie, choc na pewno wyzsze FSB, nizsze timingi pamieci RAM, oraz zabawa z timingami pamieci na Ramie karty i jeszcze wieksze podkrecenie na pewno by ten wynik zwiekszylo. Ale ogolnie wynik w normie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki ok .. ja przy max jakosc textur i ustawieniami proca i grafy na takie jakie uzywalem na codzien mialem jakos 4300pkt w marku03 ...

 

 

;]

a na pamiatke pokaze wam mojego radoslawa 9600pro @560/800 w nowym domku

Dołączona grafika

 

;] wlasnie testuje koledze zestawik na A64 2800+ .. jak na raziie 9x260 stable ;] na zwyklym boxie .. ma sie ten fart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mma takie pytanie od czego może zalezeć jeszcze podkrecalnośc karty 2 wiatraczki 80 mm ten na karcie i na pamiatkach radiatorki a niestety to nic nie daje w podkręcaniu max co jest stabilnie to 500/700 .Szkoda ze rdzen mi się wiecej nie kreci jak dam na 502 to juz sa wielkie arty

oprócz v modów i chłodzenia jest cos co moze pomóc w OC

 

Guma,albo ktoś inny miałbym prośbe do was "masz jakiś opis jak zrobić v moda na karcie graficznej"- bo niemam o tym pojecia a warto by sie było conieco dowiedzieć ,szukałem na google.pl ale nie znalazłem konkretnych informacji

z góry thanx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie od czego może zalezeć jeszcze podkrecalnośc karty

Odpowiedź jest prosta... od egzemplarza.

 

 

Guma,albo ktoś inny miałbym prośbe do was "masz jakiś opis jak zrobić v moda na karcie graficznej"- bo niemam o tym pojecia a warto by sie było conieco dowiedzieć ,szukałem na google.pl ale nie znalazłem konkretnych informacji

z góry thanx za pomoc

Nie wiesz jak to wygląda od strony technicznej?

Każdy opis Vmoda z jakim spotkałem się do tej pory miał raczej jasną instrukcję.

Z reguły są podane wskazówki co do wykonaia, użytych materiałów i narzędzi. Autor przestrzega nas przed mozliwymi błędami i niebezpieczeństwami, radzi na co zwrócić uwagę.

Sprecyzuj swoje pytanie, a łatwiej będzie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób np ty zrobiłeś tego V moda jakbys to tak w skrócie napisał ?(interesują mnie v mody do radeonków9600pro ale Xt to co ty masz to niewielka róznica w samej budowie )

z tego co wiem coś z ołówkie się robi czy jakoś tak ale nie mam pojecia co (własnie nie wiem jak to jest ze strona techniczna )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie .Czy aby podkręcić karte radeon 9600 pro Gigabybe trzeba zmienić bios?

Przeczytałem troche tego co piszecie i nie wiem już jaką karte mam kupić Czy Gecube Radeon 9550 Czy jakiegoś Radeona 9600 pro .Doradźcie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób np ty  zrobiłeś tego V moda  jakbys to tak w skrócie napisał ?(interesują mnie v mody do radeonków9600pro  ale Xt to co ty masz to niewielka róznica  w samej budowie )

z tego co wiem coś z ołówkie się robi  czy jakoś tak ale nie mam pojecia co (własnie nie wiem jak to jest ze strona techniczna )

1214412[/snapback]

Ja u siebie zrobiłem dwa rodzaje Vmoda.

Pierwszy jak zauważyłeś przy pomocy ołówka, a drugi przy pomocy rezystorów.

Ogólnie za dużo by tu pisać. Postaram się na weekend załatwić cyfraka i wrzucić zdjęcia swojej grafy.Zrobię wtedy do tego krótki opisik i powinno ci to naświetlić sprawę.

Poza tym sporo informacji znajduję się w tym wątku. Metodę ołówkową "ćwiczyłem" nie tylko ja, ale i DawcaNerek.

 

Pozdrawiam!!

 

PS

Czytaj troszkę forum i nie idź tylko na łatwiznę.

Forum to naprawdę skarbnica wiedzy.

Można znaleźć tu nawet temat o odpowiedniej lutownicy do Vmodowania grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK bede wdzięczny jak bys mi podał te fotki z twoim radkiem oraz jakis opisik konkretny

dzieki za chęć pomocy

co od czytania forum to jak nadajdą ferie to się zabiore bo tak niema czasu zabardzo

pozdrawiam

Jestem pod wrażeniem 721 na rdzeniu!!! JA MAX MAM 500 powyzej to juz arty i zwiechy(wiem ze masz XT ale to i tak super osiągnięcie)

 

Zauważyłem że taktowanie pamięci niewiele daje pkt w 3dmarkach najważniejszy jest rdzeń

u mnie zmiana z400 na 500 dala przyrost z 3300 do 3800 3damrk2003

a pamieci z 600 na 720 jedynie 3800 do 4000 (przyrost 200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wartro kupic karte r9600 128/128 400/400, jest to ubozsza wersja r9600pro

Znalazlem bardzo negatywna recenzje tej karty http://www.frazpc.pl/artykuly/159/GigaCube.../PRO/128MB/Lite

Podobno jakosc obrazu jest fatalna, czy ktos moze to potwierdzic lub zaprzeczyc?

Osiagi ma sporo lepsze od standardowego 9600, a cena podobna.

 

Rozwazam zakup tej karty lub zwyklego r9600, co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wartro kupic karte r9600 128/128 400/400, jest to ubozsza wersja r9600pro

Znalazlem bardzo negatywna recenzje tej karty 1215598[/snapback]

po co ci tak okrojony 9600pro, kup sobie 9550 na pamieciach 4 ns np Hisa i posc go na 400/500 za "sporo" mniejsze pieniadze, moich 2 znajomych ma te radki i bez problemowo tak chodza. Benchrarki przechodza na 420/540.

 

(jestes z wrocka wiec masz Arest pod nosem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

 

Jak już uporasz się z nową platformą to rzuć wynikami benchmarków i porównaj je z tymi, które uzyskałeś na swoim procku ;)

1213845[/snapback]

niestety tamten komp testowalem priemm pod dosa (a wlasciwie pod live linuxa... mam takie fajne boot cd) nie mialem na tym kompie hdd .. ;]

 

ale zrobilem takie zestawienie

Dołączona grafika

jak widac nie spada tak bardzo wydajnosc w wyzszych rozdzialach

co ciekawe ... mam w 1280x960 wynik o 6pkt wiekszy niz na tym 9600pro co mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma linka do v-moda na GPU dla Sapphire Atlantis 9600 Pro (ram Hynix 3,3)?

Przeczytałem z pół internetu i nie moge znaleźć dla mojego PCB (taki czarny,nie BGA).

Idzie 525/720 (400/600) ale przydałoby się więcej :]

I pytanie - po przekroczeniu 525 MHz na GPU następują zwiechy (twarde) w benchmarkach,znaczy że za mało papu czy się przegrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najgorsze jest to że za nic nie moge przekroczyc 500 na rdzeniu (a rdeń jest najważniejszy ),pamięci odgrywaja malutką role

 

Nie zmieniałem chłodzenia na rdzeń ale ogólnie mam dobre chłodzenie dla całej grafy 2 wiatraki 80mm+ten na karcie BGA revoltec radiatorki ale to kompletnie nic nie dało w OC jedynei karta jest troche chłodniejsza

 

 

 

 

Ma ktoś pomysł co zrobić aby podnieść więcej rdzeń (chłodzenie nic mi nie daje),czy v mod pozostaje tylko? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viten. Ja mam Sapphire 9600XT. Karta, nie jest zla, ale moglem kupic 9800se, czlowiek mlody i glupi byl:-). Generalnie to pamieci mi sie nie chca krecic, maks 335, a pozniej artefakty. Czy vmod pomoze, jesli tak, to jak go zrobic (pewnie gdzies to juz bylo, ake nie chce mi sie forum przewalac)? U mnie sa kosci Samsunga 2,86ns. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nie dawna mam komputer i nie za bardzo jeszcze znam się na tych rzeczach ale przyszedł juz czas zmienic moją starą karte graficzną na nowszą zamierzam kupic Radeona 9600PRO tylko ze znalałzem dwa typy i nie wiem czym rózni się jeden od drugiego prosze o pomoc i z gory dziękuje :D

Oto te karty

Radeon 9600 Pro Sapphire 256 MB DVI+TV (AGP x8) bulk (400/600)

Radeon 9600 Pro Sapphire 256 MB DVI+TV (AGP x8) BOX (400/600)

Na czym polega róznica między BULK a BOX ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOX to masz opakowanie (pódełko wszysto ładnie zapakowane) a bulk (chyba wersja oem jakaś )

 

 

Chciałem się z wami podzielić tym że zauwazyłem że sterowniki DNA dają największy wzrost pkt w 3dmarkach więcej niż omegi i cała reszta ,ktoś juz pisał o tym na forum dawno ale nie chciłem wierzyć .U mnie spowodowało to wzrost

na default z 10 800 do 11 300 (przy sprzecie z podpisu) ,ale niestety musialem odinstalowac te stery bo niewiem czemu ale system był niestabilny i nie działało duzo gierek :? chyba winda jest juz zaśmiecona bardzo

Edytowane przez timmon24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...