Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Załamałem się mojim radkiem :cry: założyłem radiator od procka na rdzeń (jakiś tam cooler master 60x60) założylem radiatorki na pamiątki odpalam kompa i ukazały mi się paseczki na pulpicie :cry: :cry: :cry: Nierozumię dlaczego tak się stało :? napewno się nie przegrzała bo od samego uruchomienia kompa miałem palaec po drugiej stronie karty i wogóle nie był gorący :!: :!: co może być tego przyczyną :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAdness...... Everest nie pokazal zadnych sugesti jesli chodzi o mikro uklady plyty glownej... ale przelecialem przez pamiec i chyba tu tkwi problem... mam strasznie niskie testy na poziomie celeron 466 pc66 sdram...

a posiadam pc2100 DDR sdram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rdzeniu napewno nie. Na pamiątkach w sumie była taka możliwośc ale wątpie bo raditor (na pamięciach) był przyklejony przez taśmę termoprzewodzącą więc jeżeli dotykało elektroniki to przez tą właśnie taśmę więc nie powinno mieć to znaczenia ponieważ taśma nie przewodzi prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko. bo karte oddam na gwarancję więc jeżeli pod radiatorem nie ma oryginalnej pasty (w sumie jakiegoś gluta) to mogą mi nie uznać gwarancji:?:?:?:?:? (uszkodzeń fizycznych brak na szczęście i nie ma śladu na pamięciach po radiatorkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasażer A po zmianie chłodzenia karta startowała Ci z podkręconymi zegarami czy z defaultowymi? Nie wiem co tu radzić jeszcze. Chyba sie nie usmazyła jak radiator dobrze przylegał. Może popróbuj jeszcze ją włożyć kilka razy w slot, może z dołożonym radiatorem jest cieższa i jakoś się odchyla w slocie? Nie wiem. Jak nic nie pomoże to pozacieraj ślady :twisted: i na gwarancje :roll:.

Myślę, że nie powinni robić problemów. Typowa odpowiedź na jakiekolwiek pytanie powinna brzmieć : "Tak już było, nic nie robiłem" :wink: . Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale mam zagwozdkę.

Coś jest nie tak z ta karta.

Dzieje mi sie cos takiego

Jak wlaczam gry czy to FARCRY czy DOOM to wszystko OK

Ale jak chce wlaczyc np NERO to robi sie czarny ekran dioda na monitorze miga i albo nic juz sie nie dzieje albo robi sie kaszana na ekranie.

Juz drugi raz wina instalowalem, zmienilem zasilacz na lepszy.

No tak to jeszcze nie mialem.

Co jest jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu pobilem swoj rekord :D. Zmienilem bios na Madview 9600XT z pamieciami Samsung 2.5 i co zauwazylem??. Teraz moj radek kreci sie na 565/760 prawie bez artow w 2k1 :D. Timingow nie ruszalem. Wynik w podpisie a tu link: http://service.futuremark.com/compare?2k1=8109238. To jeszcze nie osteteczny wynik :D. Do Storma brakuje mi juz tylko 5 punktow :D.

Crusio .. ty miażdzysz :P

nie wiem jak to robisz .. ale cuda tworzysz .. przyznaj sie ze storm pozyczyl ci grafe :P

 

a tak serio to dawaj linka do biosa

 

edit: juz mam :D

http://www.techpowerup.com/bios/ :D tu to tego jest sporo ;D

 

zeby nie bylo ze wujek zly :)

to hostuje biosiki u sibie .. wszystki pro i xt ze 128mb ramu :D

http://members.lycos.co.uk/chaosik/bios/?k...og=./9600pro-xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosik jest TU. Naprawde polecam. Zmiencie sobie od razu CL4 na CL3 tak jak w biosie Gigabyta i kreccie pamieci do woli :D. Reszte timingow tez mozecie zmniejszyc i testujcie wydajnosc. Zapewniam ze sie zwiekszy.

Storm zobaczymy czy teraz mnie pobijesz :D

 

Dodam jeszcze tylko ze pamieci chodza bez najmniejszego artefakta na 740 MHz :D. Moje nowe wyniki widoczne sa w podpisie. Niestety wczoraj w nocy storna Madonion sie nie ladowala i nie moge zamiescic ORB-a. Dodam tyylko ze test wykonalem na Bartonie@2500MHz, 256Ram DDR 2-2-2-11, FSB 227 i grafie podkreconej na @565/770 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ja wrzucielm .. zeczywiscie 40mhz wiecej na memkach bez artów .. no ale wieszal mi sie 2k1 na 2 tescie .. moze przez GPU .. wrzucilem na razie spowrotem od gigabyte'a bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki temu, kto wymyslil zeby zmienic z cas 4 na 3. przed ta zmiana max bez artow bylo ok 630mhz a teraz 3dm2k4 przeszedl na 690. Wczoraj zostawilem atitool na sprawdzaniu max mem, wrocilem za jakis czas i patrze 392 mhz (784 8O) z artami tak daleko by nie zaszedl nie?, ale pamieci parzyly, wiec szybko wylaczylem.. ciekawe czy to jakis blad atitool, bo przeciez zadnego dodatkowego chlodzenia na pamieci nie mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych overclockerów Radków 9600Pro :D :!:

W styczniu 2004r. kupiłem sobie radka 9600pro firmy powercolor :lol:

Nie jest to taka zła firma 8) nie wiem dlaczego wszyscy do niej mają jakieś wąty :?:

Bez żadnych modyfikacji biosu, timingów, napięć wykręciłem z niego 470/700 FULL STABLE beż żadnych artów w ok. 15 najnowszych grach w obu 3DMarkach i innych benchmarkach :)

Niedługo będę miał chłodzenie wodne oparte na takim bloku wodnym na GPU: http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php...?t=4444&start=0 i paście Arctic Ceramique 8)

Teraz potrzebuję Waszej rady jaki bios zastosować, jakie dać timingi i jak zwiększyć napięcie na core i memach :?:

Najlepiej jeszcze dokładnie (jak dla lamera) wytłumaczcie jak sflashować biosa w karcie graficznej (jak mam uruchomić ten progs do flashowania biosa pod DOS-em jak go w Windozie XP nie ma :?: ).

 

POzdr.

 

PS. Z niecierpliwością czekam na Wasze fachowe porady 8)

Oczywiście sypcie linkami :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sypcie linkami  :oops:

ten temat przeczytaj

znadziesz intrukcje .. gotowe biosy .. z intrukcja flashowania nawet ..

 

hmm ja mam 540/670 :D

zajebiscie.. a co wniosłes do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem najnowsze Catalysty 4.9 co by je sprawdzić i właściwie nie widze różnicy punktowej zarówno w 3DMark2001se jak i 2003. U Was to samo ? No może w 2001 deczunio lepiej...

Teraz na 544/640 i CAS 3 mam 4088 pkt w 3DMark2003

I tu mała ciekawostka... benchmarki przechodzi mi w tych ustawieniach śpiewająco, a jak zapuszczę Doom III lub MOHAA czy Painkillera to sadzi mi krzakami :evil: i muszę zmniejszyć na 540/620 :evil: i wtedy idzie bez problemu.

A nie spotkał sie przypadkienm ktoś z Was z jakąś stronką o podkręcaniu SEMPRONA 2600+ :?: Byłbym wdzieczny za linkę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no odobra moja GB 9600 Pro w wersji ultra idzie max na 630 core i 720 mem....wielkie dzieki za ten topic :D ale za cholere nie moge wyjsc w 3d smarku 2001 poza 13 i pół kloca...w 2003 mam jakies 4500 (z podniety nie spisuje dokladnych wynikow) ale to i tak troszke mniej niz wy macie :/ czyzby wina mobo asrocka?? proc bartek 2500@3200...512 DDR CL3 kingstona :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczo18 cycuś wynik na GPU :D .

Wina leży po stronie mobo oraz Kingstonów CL3. Pamiątki powinny ci na CL2,5 pójść. Proca jeszcze podkręć na 2365MHz i wtedy spróbuj. 2k1 powinno ładnie podskoczyc bo test ten jest czuły na proca i przepustowość pamięci (co zresztą widać po wynikach kolegów :D ).

Z 2k3 to już inna śpiewka. Test ten w ok. 95% wykorzystuje grafikę a reszta to proc pamięci i płyta. Ale różnica którą masz może wynikać z złego doboru sterów lub jakiś niepotrzebny proces masz włączony podczas testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A nie spotkał sie przypadkienm ktoś z Was z jakąś stronką o podkręcaniu SEMPRONA 2600+  :?:  Byłbym wdzieczny za linkę  :wink:

LOL...

forum.purepc.pl - Sempron to nic innego jak Athlon XP na jadrze Throughbread B :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przerodzić ten temat na:

Radeon 9600Pro @ 9600XT i więcej....

Chodzi o to aby uzytkownicy Radków 9600 innych firm też mogli skorzystać z naszych doświadczeń a nie sugerowali się "Gigabytem" na początku.

I tu prośba do Daru o zmianę nazwy :)

 

O przyklejeniu na razie nie wspominam ale jak więcej osób zacznie ten topic odwiedzać to kto wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL...

forum.purepc.pl - Sempron to nic innego jak Athlon XP na jadrze Throughbread B :P

Zgadza sie ale z tego co wiem, to Sempron ma zablokowany mnożnik, więc podkręca sie go deczko inaczej niż Athlona, nie sądzisz ?

 

I nie LOLuj mi tu, bo nie każdy musi być we wszystkim obeznany, po to jest forum, żeby ktoś kto ma mniejszą wiedzę uzyskał pomoc od tych co są bardziej zaznajomieni z daną tematyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

LOL...

forum.purepc.pl - Sempron to nic innego jak Athlon XP na jadrze Throughbread B :P

Zgadza sie ale z tego co wiem, to Sempron ma zablokowany mnożnik, więc podkręca sie go deczko inaczej niż Athlona, nie sądzisz ?

 

I nie LOLuj mi tu, bo nie każdy musi być we wszystkim obeznany, po to jest forum, żeby ktoś kto ma mniejszą wiedzę uzyskał pomoc od tych co są bardziej zaznajomieni z daną tematyką.

Sorry, ale piszesz nie w tym dziale!!!! Nie sadze, ze sa az takie duze roznice, bo niby skad by mialy byc... jak sie nei czujesz na silach, to wejdz do dzialu FAQ!!!!

 

Nie lolowalbym, jakbys nie robil OFF TOPIKU!!!! A do tego odpowiedz na pytanie o podkrecanie uzyskasz w innycm dziale, a tematow jest mnostwo!!!!

EOT!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta jest naprawde BOSKA. Moze nie uwierzycie ale patrzcie na to :D Moj nowy wynik w 3Dmarku 2001SE to 15996 markow !!!. Normalnie istny rekord :D. Ten bios jest magiczny normalnie :D. Udalo mi sie podkrecic grafe na 565/810 Teraz to juz nikt mnie nie dogoni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...