Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli z niej nic wiecej nie wyciagne to sie pobawie na niej ok 6-8 miechów i opchne na allegro. Wtedy pomyle tez o czyms innym...

 

jutro sprubuje wykombinowac zasiacz OEM ale 420W i zobacze jak wtedy bedzie..

 

Jeszcze 1 rzecz...

czy to jest mozliwe, ze napięcie np. +5V płyta odczytuje jako +4,8V a miernik +5,2?

 

Płyta taka jak w opisie a mierkik za 10zł ale zawsze dobdze działał i teraz tez działa ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest mozliwe ze wskaźnikami na płycie ja wierzyłbym raczej miernikowi. Jeśli chodzi o zasiłke to mocna jest jak najbardziej wskazana. U mnie pracuje szef nie pierwszych lotów 1136H i daje sobie radę. Wydatek ok. 139zł. Do większego kręcenia to już jakiś neotec lub tagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pękajcie, chłopaki. U mnie rdzeń też się kiepsko kręci (459) a pamięci zupełnie przecietnie (660). Tak, więc to kwestia szczęścia :(

Cikawi mnie to, że mimo V-MODa (już tu o nim pisalem) rdzeń nie chciał przekroczyć nawet 480MHz?! W AtiTool zaczynał znajdywać artefakty. Dlatego olałem tego V-MODa i mamm 460MHz, ale za to mogę kręcić pamięci (wtedy jedynie do 620MHz).

 

Mnie natomiast udało się z prockiem :)

@ZEN: U mnie działa na 1,6! Spróbuj. Zawsze te 2-3*C mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pękajcie, chłopaki. U mnie rdzeń też się kiepsko kręci (459) a pamięci zupełnie przecietnie (660). Tak, więc to kwestia szczęścia :(

Cikawi mnie to, że mimo V-MODa (już tu o nim pisalem) rdzeń nie chciał przekroczyć nawet 480MHz?! W AtiTool zaczynał znajdywać artefakty. Dlatego olałem tego V-MODa i mamm 460MHz, ale za to mogę kręcić pamięci (wtedy jedynie do 620MHz).

 

Mnie natomiast udało się z prockiem :)

@ZEN: U mnie działa na 1,6! Spróbuj. Zawsze te 2-3*C mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojs:

Z prockiem pięknie... ale pewnie musiałes robic moda na nim używajac dłutka, szpilki, kleju itp...

 

Ja nie jestem za tym by stracic gwarancje albo co gorsza procesor... A znajac siebie i moje skonności do trzęsących sie dłoni to bym na pewno wszysko spartolił :(

 

Już prubowałm podnieść troszke magistarle i klops..pamieć sie dobrze kręci ale z procesorem gorzej...

 

A widziałes moze taka opcje w biosie a mianowicie podniesienie taktowania szyny AGP.... orginalnie jest chyba 66?? Nie jestem teraz w domu wiec ciezko mi sprawdzic.... Moze to by pomogło w wyciśnięciu z karty wiecej?

 

A jeszcze jedno, w biosie sa takie 2 opcje AGP x8 oczywiście powinienem mieć włączone a jeszcze jest fastwrite czy cos takiego... Co to daje?? Mam wyłączone...tyle na forum wyczytałem.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojs:

Z prockiem pięknie... ale pewnie musiałes robic moda na nim używajac dłutka, szpilki, kleju itp...

Zadnego moda napewno nie bylo. Wlasnie sie dowiedzialem ze wiele osob ma Bartona 2500+, ktory spokojnie idzie na fsb200. A do tego dodam, ze napiecie mozna zmniejszyc przy takim fsb z 1.65V na 1.6V. Procek dziala wtedy tak jakbysmy wogole nie ruszalu napiecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zen: Dokładnie tak. Oczywiście, ze żadnych modyfikacji nie robiłem :)

Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia z prockiem. Są jednak ludzie, którzy tu na 1,45V chodzą!!! Tak, tak, przy 3200+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i musze sie pochwalic :P Przyrzekam ze ostatni raz odchodze od topica wybaczcie ;)

 

maciusio: zmienilem napiecie w procku tak jak w podpisie przy takim fsb i dziala jakbym wogole tego nie ruszal... A temp zawsze mniejsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego moda na pewno nie było. U mnie 11x200MHz chodzi na standardowym napięciu. Koniec OT :evil:

 

maciso nie ruszaj taktowania AGP to nic nie daje i tak samo napięcia na AGP nie podnoś bo radki tego nie lubią. A wojs spróbowal chyba wszystkiego i karta niestety nie chce robić lepiej :( . Fast write nie ruszaj. Platforma AMD (nie dotyczy A64) z radkiem 9600Pro chodzi lepiej przy off. Nvidia natomiast fast write wykorzystuje choć to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojs: jakich uzywasz driverow ? Nie moze w nich tkwi problem ze twoja grafa slabo sie kreci. U mnie np na roznych driverach osiagalem rozne taktowania maxymalne. Chyba najlepiej szlo mi na Catalystach 4.8. Teraz jade na 4.9 i grafa mi poszla spokojnie na tyle ile mam w podpisie. Ramki odziwo poszly na 700 bez artow ale bez radiatorkow nie bede tyle z nich wyciagal, wiec zostawie tyle ile jest teraz. Chcialbym cos wiecej w core osiagnac, ale cos czuje ze bez zmiany biosu nie da rady :( A i sprobuj z innymi biosami. Ja niedlugo zaczne zabawe, jak tylko czas pozwoli mi na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec cale podkrecanie proca sie odbywa w biosie... jak bede w domku to zobacze ile mu sie mi uda wyciagnac z mojej maszyny...

 

czyli co...podniesc napięcie (lub zmniejszyc) napiecie i podniesc mu magistrale?

 

no bo mnożnika nie dam rady zmienic, chyba ze na samym procku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madness:

Miało być na priva, ale dzięki Tobie własnie przekroczyłem na pamięciach te 660 i dobijam prawie do 700MHz! WOW :)

Dla nie wiedzących o co chodzi, wystarczy poustawiać odpowiednio timingi :)

 

@Zen: U mnie na 4,7 i na 4,8 i na 4,9 mam te same osiągi OC karty :(

 

@Maciuso: Jeśli masz słabą zasilkę, to się 2 razy zastanów, zanim podkręcisz. Jeśli jest ok, to IMHO zacznij od 1,75V przy 3200+ i zmniejszaj o 0,25V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast write nie ruszaj. Platforma AMD (nie dotyczy A64) z radkiem 9600Pro chodzi lepiej przy off. Nvidia natomiast fast write wykorzystuje choć to nic nie daje.

FW OFF - 3DMark03 3400 pkt.

FW ON - 3DMark03 3900 pkt.

 

jak zawsze wszystko zalezy od sprzetu, na moim abicie widac co jest lepsze i nie ma sensu powtarzac w kolko slogany ze fest write tu cos daje a tam nie, lepiej samemu sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaizm_ masz całkowita rację a ja poleciałem na łatwiznę. Też przez jakiś czas miałem FW ON ale u mnie nic to nie pomogło ani nie pogorszyło. Wróciłem do OFF bo pewnego poranka po właczeniu kompa miałem grafitti zamiast pulpitu. Po przełączeniu na OFF wszystko wróciło do normy.

Troche trudno uwierzyć w te 500pkt. ale własnie może na tym polegać urok twojej platformy. Wyniki jakie ja osiągnąłem były na OFF-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW OFF - 3DMark03 3400 pkt.

FW ON  - 3DMark03 3900 pkt.

8O nie wierze <serio> ze FW dalo ci az 500markow. Mi wylaczenie tego shitu dalo tylko 50, a w 3dmarku01 200, a tobie w 03 az 500 8O 8O cuda, cuda wyprawiasz!!! Tez tak chce!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto te timingi:

 

W pierwszej zakładce AtiTrayTools:

 

CAS NA 3

 

W drugiej zakładce odpowiednio:

TRCDRD 6

TRCDWR 1

TRP 4

TRAS 10

TRRD 3

TR2WCL+3

TWR 3

TW2R 0

TW2RS..3

TR2R 2

 

I wszystko. Dalej jadę Ati Tool :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. jest odwrotnie, wlaczenie nie daje mi tych 500 markow, tylko przez wylaczenie trace 500... a to jest roznica, bo przy FW ON mam prawidlowe wyniki jakie powinny byc przy 9600pro, a jak dam FW OFF to jakies totalne dno u mnie sie robi. w pierwszej chwili po zakupie tej karty bylem zalamany wynikami, ale okazalo sie ze po wlaczeniu FW wszystko pieknie wrocilo do normy. oczywiscie zadnych problemow ze stabilnoscia nie mam, karta kreci sie tak jak u was, czyli cudownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radek poleciał wczoraj do gwarancji z uszkodzonym wiatraczkiem :/ Znów będę zacofany o kilka tygodni ;/ ale jak tylko przyjdzie - zacznie się HARD OC :twisted:

 

p.s.

Chłopaki pisali na temat napięcia proca: Próbujcie dać jeszcze niżej... ja przy 11*200 miałem w PEŁNI stabilne napięcie... 1,45V. A teraz jeżdżę na 11*220 na 1,725V w dualu... opłaca się pokombinować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja molestuje karte od 4 godzin. Bezbolesnie poszla na 520/660 bez zadnych zabaw biosem. Myslalem ze na moim sprzecie bede mial ok 3100 ptk w 3dmark03. Az tu nagle 3736 ptk. Przy Thunderbirdzie na szynie 135 FSB bez DDR to mnie zwalilo z nog. Zaraz biore sie za Doom3.

 

 

Sa na tym swiecie cuda ;) pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a jak wyglada podkrecanie saphhire 9600pro? gigabyte 9600pro jest rzeczywiscie duzo lepszy bo zamierzam kupic a roznica w cenia to 10zl?

czy ten gigabyte mial tez jakies gorsze/lepsze pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja molestuje karte od 4 godzin. Bezbolesnie poszla na 520/660 bez zadnych zabaw biosem. Myslalem ze na moim sprzecie bede mial ok 3100 klatek w 3dmark03. Az tu nagle 3736 ptk. Przy Thunderbirdzie na szynie 135 FSB  bez DDR to mnie zwalilo z nog. Zaraz biore sie za Doom3.

 

 

Sa na tym swiecie cuda ;) pozdr.

Masz na mysli chyba marki a nie klatki :D. A co do wyniku to jest w normie poniewaz w 3Dmarku 2003 liczy sie w 95% karta graficzna a potem reszta kompa. Zapusc test w 2001 to zobaczysz ze bedziesz mial malo punkciorow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Radka 9600 Pro oczywiście Gigabyte. Na poczatku gdy jeszcze nic niebawiłem sie timingami waliło mi już artami gdzy ustawiłem 640MHz dla pamiątek lecz dzieki magicznym cyferkom które podał kolega wojs karta nagle zaczeła mi sie krecic do 730 MHz bez najmniejszego arta :twisted: I tu mam pytanko czy powinienem sie zaopaczyc w radiatorki na pamieci?? Dodam że rdzeń mam ustawiony na 560 :D Nic tylko sie cieszyc taka wydajnośc za taką kwote. aha umnie włacze FW nie ma jednak najmniejszego wpływu na szybkośc pracy karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaizm_ możesz podać cały swój konfig bo jakoś też mi trudno uwieżyć że samo Fast Write dało Ci 500pkt w 3dM2k3. Sam mam mobo abita i u mnie nie ma absolutnie żadnej różnicy, podobnie jak AGPx4/x8.

 

Freeman TAK. Nie muszą być widoczne artefakty, aby usmażyć pamięci. Wystarczy że przez dłuższy czas będą pracowały w temperaturze która jest dla ich specyfikacji za wysoka i w końcu może paść któraś kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...