Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wylaczone VPU recover. Zeszto tak samo jak FAST WRITE. W niektorych modelach moze to zawazyc na stabilnosci systemu. Ale ogolnie do krecenia zaleca sie wylaczenie obu opcji...

 

ja mam wlaczone, grunt do dobra zasilka, bez chiefteca sie nie obejdzie. ja zaluje ze chiefteca dopiero teraz odkrylem (czytaj - bylo mnie na niego stac :mrgreen: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LOL! Ja posiadam Radeona 9600XT od Sapphira i mam takie same taktowania jak u niektorych na R9600PRO(oczywiście kreconym)

Czy radki 9600 xt gorzej sie kreca od 9600pro?

 

Moj sie kreci z 500/325 na 535/340

 

Słabo troszkę, co zrobic zeby troszke pokrecic pamieci, zmienic ich timingi? Jezeli tak to na jakie?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOŁACZAM SIE DO PROSBY

 

@storm .. widze ze masz proximke na gpu .. testowales jaka byla roznica w kreceniu ze standardowym koolerkiem? bo tez sie nosze z kupnem proximy .. juz pisalem pare stron wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm panowie proponoje przykleic ten temat i zmienic jego nazwe bo codziennie jest kilka nowych tematow o 9600pro normlanie krew zalewa wiec alpel do moderatorow o przyklejenie :)

 

pozdr :)

Good idea. Mówisz i masz. :P

 

Chaos, 10X za sygnał na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum :) Wyladowalem tu z pytankiem i prosba , mianowicie kupilem RADEONA 9600PRO Gigabyta GV-R96P128DH,przeinstalowalem sysytem jako ze wczesniej siedzialem na NVIDII i zainstalowalem stery do ati DNA 3 0 4 9.

Po instalacji pojechalem kompa 3dmarkiem 01 i aqua i wyniki nie byly takie super bo widze ze na forum podaje sporo osob wiecej:/

3Dmark01-6100 a AQUAMARK3- 16431,podkercilem karte na 520 /630 i niewidze wielkiej roznicy bo w 3dmarku mam tylko 6363 a w AQUAMARK3 - 16759.Powklepywalem TIMMINGS ale to nic nie dalo :/ plis prosba odpiszczie co mam gdzie ustawic i jakie stery wzocic zeby wkoncu sie ta karta ruszyla !!!!! PS .Posiadam Celeron 2.4 ,512 KINGSTON ,RADEON 9600PRo, i niestety plyte tylko Agpx4 i pamieci mam ustawione na 266-KINGSTON512 bo plyta wiecej niejedzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz taki gosciu jeden z celeronem mial taki problem. niestety celeron to celeron. do balerona mu daleko :) , pamietaj ze 3dmark 01 jest bardzo zalezny od proca. zrob sobie testy w mark 03. a agp x4 niewiele zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LOL! Ja posiadam Radeona 9600XT od Sapphira i mam takie same taktowania jak u niektorych na R9600PRO(oczywiście kreconym)

Czy radki 9600 xt gorzej sie kreca od 9600pro?

 

Moj sie kreci z 500/325 na 535/340

 

Słabo troszkę, co zrobic zeby troszke pokrecic pamieci, zmienic ich timingi? Jezeli tak to na jakie?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi, Pozdrawiam.

Ja miałem na XT 540/345 po zakupie silencera i zmianie timingów chodzi 600/350(355)

Na 355 mam czasami arty a czasami nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOŁACZAM SIE DO PROSBY

 

@storm .. widze ze masz proximke na gpu .. testowales jaka byla roznica w kreceniu ze standardowym koolerkiem? bo tez sie nosze z kupnem proximy .. juz pisalem pare stron wczesniej

Chaos--> na gpu roznica pomiedzy wentylem a proxima jest 10Mhz ogolnie jest ok no i karta sie nie nagrzewa tak jak na zwyklym wentylu :P

 

Sikor --> dzieki za przyklejenie :)

 

Dawca Nerek --> jezeli chodzi o 2k3 to u mnie najlepiej wypadaja nowe DNA natomiast w 2k1 chyba Catalyst 4.9 ale mowie chyba :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fariwave to jest wymuszenie standardu na wyjściu TV na Pal lub NTSC.  Tak mi się zdawa :wink:

 

Tylko mnie 2 dni nie było i już topic przyklejony. No no :D

Dzieki :) i rowniez zycze wszystkiego dobrego!

 

Pytam sie bo myslalem ze moze ma to cos wspolnego z pamieciami , agp albo nie wiem czym jeszcze. Pojawil mi sie problem w nocy z piatku na sobote dziwnym sposobem zjarala mi sie plyta. Zmienilem wiec ABita KT7A na NF7 + 256Mb DDR. Oczywiscie po zmianie "format c:" Zainstalowalem win2k prof , odrazu service pack4 , potem wszyskie sterowniki itd ,no i wszystko smigalo wg mnie spoko. Po jakims czasie zauwazylem ze Domm3 na ustawieniach "Low" wyglada tak samo jak na 'Very High". Tekstury sa strasznie rozmazane. bawilem sie wszystkim sterownikami omegi 2.5.67 i orginalnymi dostarczonymi z plyta, przeinstalowalem DirectX9, w Biosie : rozne kombinacje Fast write, x4 - x8 AGP, przydzielalem wiecej pamieci i nic. zmienia sie rozdzielczosc a tekstury jak rozmazane tak rozmazane dalej. Przeistalowaywalem gre i nic. Na kompie mam zainstalowne 2 systemy jeden moj 2000 prof i brta XP Prof i u niego jest to samo. Inne gry wygladaja spoko. Ustawialem we wlasciwosciach ekranu ustawienia DirectX na Ustawienia tekstury i poziom szczegolow mitmapy na jakos a nie na wydajnosc. Nie kumam z tego nic. Wszytsko na standardzie 400/600. Ostatnia deska ratunku format mam nadzieje ze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM dzieki za odp "ultor" czytalem tego posta z CELERON=BALERON ;( , myslisz ze to tylko o to chodzi ?? MAm jeszcze to drogie pytanie jak najlepiej ustawic karcioche w ATI TRAY TOOLS i ewentualnie we wlasciwosciach karty i driverow? Moze ktos sie podzieli wiedza :) Jakie stery sa najlepsze ??

DZIEKI ZA WSZELKIE INFO :)

| celeron 2400Mhz

|512 Kingston 266 :/

|GigaByte Radeon 9600 PRO 530/640

|ASROCK M266A

|winXP Profe.SP1

|SB Creative 4.1

|3dMarkt01=6363 , AQUAMARK3- 16431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze caly komp ma wplyw na dzialanie twojej karty proc, plyta, pamieci... jak sie kupuje kompa to trzeba zwracac uwage na takie rzeczy. nie ma co zalowac na czesci a tym bardziej kupowac w ciemno w marketach bo pan sprzedawca powiedzial, ze na takim kompie wszystkie gry pojda.

 

poza tym poczytaj tu

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=542...=celeron+radeon

 

u ciebie moze byc rowniez sprawa z pamieciami.

 

jak ustawic? nie trzeba daleko szukac. pare stron wstecz w tym topicu. juz cie wyrecze i podam ci linka, ale na przyszlosc poczytaj caly topic i dopiero potem pytaj jak czegos nie wiesz.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=820...=asc&&start=540

 

jakie stery najlepsze? jak dla mnie najnowsze catalysty :). sprawa indywidualna dla kazdej karty. potestuj to nie boli :)

 

a jeszcze jedna sprawa, zrob testy w 3dmarku 03 i zapodaj wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie "przyklejony"  :twisted:

bo Chaos napisal sikorowi PW :)

 

 

@fariwave: tez tak mialem .. wejdz we control panel i sprawdz czy masz napewno przesuniete na maxa w prawo suwak od jakosci textru ..

potem usun w doomie w katalogu BASE plik DoomConfig.cfg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czytalem z tym celeronem to chlam nie procek ale moze bede mial na dniach P42.66 to moze cos sie ruszy w tych testach.Zrobilem tescik w 3DMarku03 i mam wynik 3620 na ustawieniach 537/657-wiecej niedawalem jeszcze :) ale chyba tyle to max co bede mial narazie , hmm i piszecie o FW ON I OFF ;) ale gdzie to jest ? heheh niespadnij z krzesla :) ale serio niewidze tego :/ POZDRAWIAM I DZIEKI ZA RADY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak widzisz z twoja grafa nie jest zle. widac ze poprostu hamuje ja reszta sprzetu. ja np. mialem na starym procku athlon@1,3ghz 512 ddr, core@520 mem@650 cos kolo 3800 a w 3dsmarku 01 cos kolo 8000.

a fast write FW to w biosie szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Tzn prosbe :P Przerzucilem sie na RivaTuner. I jest wszytko swietnie, ale... No wlasnie potrzebuje dobrego progza do szukania artow, zeby sie ladnie uzupelniali z RT!!! :wink: Jakas alternatywa dla ati tool, ati tray tools, artifact cos tam...?? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Tzn prosbe :P Przerzucilem sie na RivaTuner. I jest wszytko swietnie, ale... No wlasnie potrzebuje dobrego progza do szukania artow, zeby sie ladnie uzupelniali z RT!!!  :wink:  Jakas alternatywa dla ati tool, ati tray tools, artifact cos tam...??  :twisted:

polecam codecreatures w wysokiej rodzialce .. odrazu sie wsio nagrzewa .. a tam duzo trawy wiec ma sie co psuc :)

arty pamieci szybko zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...