Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

zapytam jeszcze raz, pewnie i tak znowu nikt nie odpowie...

 

czy ktokolwiek dokonywal zmian CAS latency z 4 na 3 rabitem 1.3? a jezeli tak, to czy Rabit 1.5 pokazuje w zmienionym biosie prawidłową wartosc CAS czyli 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec z timingami moje "ostateczne" krecenie to core 540, memorki to az 750 :) (3.3ns). dzieki Wojs za te timingi bo naprawde pamieci niezlego przypalu dostaly.

Nie ma sprawy, Ultor :D

W sumie podziękowania należą sie Madnessowi, bo to on mi je wysłał na pw :) Ponieważ nie mam zwyczaju czegokolwiek ukrywać, wypisasłem je tutaj. PRO PUBLICO BONO :) /łac. dla dobra publicznego - tłum. dla nie znających tego języka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie podziękowania należą sie Madnessowi, bo to on mi je wysłał na pw :) Ponieważ nie mam zwyczaju czegokolwiek ukrywać, wypisasłem je tutaj. PRO PUBLICO BONO :) /łac. dla dobra publicznego - tłum. dla nie znających tego języka/

w sumie podziekowania nalezą sie mnie i Crusiowi .. bo to on zapodal pomysl i timingi ja potestowalem pomodyfikowalem i zapodalem Madnessowi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką prośbę, żeby ktoś zapodał jakieś wyniki w 3dMarku na tych lużniejszych timingach (bo rozumię, że o tych właśnie jest mowa w ostatnich postach). Chodzi mi o to, że faktycznie rozluźnienie timingów na tej karcie umożliwia większe O/C dla pamięci, ale np. w moim przypadku ogólna wydajność karty z gorszymi timingami i większymi MHz-ami jest słabsza niż karty z mniejszymi zegarami i ostrymi timingami. A tu wszyscy piszą ile to MHz-ów wycisneli na pamięciach. Ja pytam: "Jak to się przedkłada u Was na wydajność?". Z góry dzięki. Crusio Ciebie nie pytam bo 16k w 3dM2k1 zabiło moje jakiekolwiek wyobrażenia o limitach O/C tej karty :wink: . Pozdrowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom wlasnie zrobilem 3dsmarka 01 i wyszlo 14791 smarkow. cos to tak glupio bedzie zostawic -> wiec sie jeszcze pobawie :mrgreen:. niestety linka nie podam bo mi nie chca chamce tego opublikowac (ale podam linki do printscrenow). mam build 330 i "czegos mi nie rozpoznaje" stad powod niemoznosci opublikowania. na 3dsmarka 03 przyjdzie mam nadzieje jutro kolej :)

 

http://www.88net.trzepak.pl/ultor/14791(3dmark01)1.jpg

http://www.88net.trzepak.pl/ultor/14791(3dmark01)2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba czytać plik "read me"  :oops:  

Zainstalowałem ponownie najnowsze omegi, są wszystkie potrzebne zakładki łacznie (a w tym wypadku głównie) z radlinkerem, jest overdrive i jest pomiar temperatury. Troszke dziwny bo pokazuje 35 stopni  na rdzeniu karty w 2D. Do szczęścia przydałby się log z zapisanymi temp.

To jak najbardziej normalna temperatura - miałem wcześniej 9600XT HISa, więc wiem. ;) Te karty w porównaniu do np. 9800/PRO/XT są po prostu zimne i tyle (0.13 mikrona, proces technologiczny low-k).

 

Najnowszy ATITool ma możliwość zapisywania odczytów temp. do loga - tylko log staje się wtedy dłuuuugi jak cholera a nawet bardziej. ;)

 

http://www.techpowerup.com/atitool/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie podziękowania należą sie Madnessowi, bo to on mi je wysłał na pw :) Ponieważ nie mam zwyczaju czegokolwiek ukrywać, wypisasłem je tutaj. PRO PUBLICO BONO :) /łac. dla dobra publicznego - tłum. dla nie znających tego języka/

w sumie podziekowania nalezą sie mnie i Crusiowi .. bo to on zapodal pomysl i timingi ja potestowalem pomodyfikowalem i zapodalem Madnessowi :P

A więc, dzięki Chaos za kawał dobrej roboty :D

A teraz jeszcze powiedz, o ile Ci coś przychodzi do głowy, dlaczego mi się tak rdzeń cienko kręci? :cry: /albo, co mogę z tym fantem zrobić?!/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Kupilem karte 9600pro His 128DDR 128bit, i mam pytanie odnosnie pamieci oraz białej karteczki nalepionej na karcie. Co oznaczaja te cyfry i litery moze to ktos dla mnie rozszyfrowac:

 

biala nalepka:

 

R8NH0500

R8N-15-C

128mb

0435

 

na 3 kosciach pamieci mam:

 

SAMSUNG 425

K4D261638F-TC50

WNE29088

 

a na jednej:

 

SAMSUNG 425

K4D261638F-TC50

WNE2878A

 

dziekuje za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie ten sam problem, co Mogiela ... bo niby pamięci fajnie mi się teraz kręcą ( 730 Mhz a było 680 ), tyke że przyrost wydajności jest znikomy - w 3d2001 o jakieś 30-40 pkt., a w 3d03 raptem o kilkanaście;

to po co te ceregiele, skoro nie przekłada się to na widoczny wzrost wydajności ? podejrzewam, że gdyby jeszcze bardziej rozluźnił timingi, to pamięci spoko poszłyby na 800 Mhz - tylko co z tego ?

i coś nie chce mi się wierzyć, że wszystkim Wam ( poza mną i Mogielem ) ten zabieg ( lżejsze timingi + ostrzejsze OC pamięci ) dawał konkretny wzrost wydajności :? więc po co to ? chyba tylko po to, żeby móc sobie wpisać pamięci na grafie wykręcone na 800 Mhz :lol: jak ktoś tyle podkręci (750 nawet) bez ruszania ( rozluźniania ) timingów, ten będzie gość :D a tak to prowizorka .... bez urazy :lol:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie ten sam problem, co Mogiela ... bo niby pamięci fajnie mi się teraz kręcą ( 730 Mhz a było 680 ), tyke że przyrost wydajności jest znikomy - w 3d2001 o jakieś 30-40 pkt., a w 3d03 raptem o kilkanaście;

to po co te ceregiele, skoro nie przekłada się to na widoczny wzrost wydajności ? podejrzewam, że gdyby jeszcze bardziej rozluźnił timingi, to pamięci spoko poszłyby na 800 Mhz - tylko co z tego ?

i coś nie chce mi się wierzyć, że wszystkim Wam ( poza mną i Mogielem ) ten zabieg ( lżejsze timingi + ostrzejsze OC pamięci ) dawał konkretny wzrost wydajności  :? więc po co to ? chyba tylko po to, żeby móc sobie wpisać pamięci na grafie wykręcone na 800 Mhz  :lol: jak ktoś tyle podkręci (750 nawet) bez ruszania ( rozluźniania ) timingów, ten będzie gość  :D  a tak to prowizorka .... bez urazy  :lol:  

pozdrawiam

Jezeli nie wierzycie lub macie jakies watpliwoci to spojrzcie na moje wypowiedzi, ktore specjalnie dla was zebralem :D

 

1.

Tu prosze LINK. A co do testow to byl to test na biosie Sapphirre z zanizonymi na maxa timingami ktore sie tylko dalo. Test na Cat. 4.9 BEta jak dorbze pamietam. Reszte configu masz w moim podpisie. Powodzenia ;D

- tutaj wynik z wgranym biosem od Sapphire (dosyc dawno temu).

 

2.

I znowu pobilem swoj rekord :D. Zmienilem bios na Madview 9600XT z pamieciami Samsung 2.5 i co zauwazylem??. Teraz moj radek kreci sie na 565/760 prawie bez artow w 2k1 :D. Timingow nie ruszalem. Wynik w podpisie a tu link: http://service.futuremark.com/compare?2k1=8109238. To jeszcze nie osteteczny wynik :D. Do Storma brakuje mi juz tylko 5 punktow :D.

- Tu moj wynik po zmianie samego biosu na bios od karty MadView i podkreceniu pamieci na maxa (bez zmiany ich timingow).

 

3.

Moja karta jest naprawde BOSKA. Moze nie uwierzycie ale patrzcie na to :D Moj nowy wynik w 3Dmarku 2001SE to 15996 markow !!!. Normalnie istny rekord :D. Ten bios jest magiczny normalnie :D. Udalo mi sie podkrecic grafe na 565/810 Teraz to juz nikt mnie nie dogoni :D

- Tutaj juz wynik po zmianie timingow pamieci na te najlepsze (jakie?? :D - o tym ponizej)

 

4.

Zainstalujcie sobie nowe Omegi :D. Bardzo fajne sterowniki i znowu poprawa wydajnosci w 3DMarku 2001. Polecam :D

 

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=8134505

- tutaj natomiast jest moj najlepszy wynik na najlepszych timingach i na max. podkreceniu karty graficznej, po malej zmianie sterownikow na Omegi 4.9 oraz po podkrecniu procesora na 11x227 oraz timingach pamieci RAM 2-2-2-11.

 

No i co wy na to?? Jak dla mnie byl wyrazny skok. Po odpowiednim dobiraniu timingow pamieci kreca sie masakrycznie wysoko :D. Wzrost ponad 500 markow !!!

 

A teraz jak juz wspomnialem te magiczne timingi ktore udostepnilem jak narazie tylko Chaosowi

 

 

Timings_1:

CL=3

 

Timings_2:

TRCDRD 6 lub 5 (zaleznie od tego czy beda arty)

TRCDWR 1

TRP 5 (bardzo wazna wartosc, ustawiona na 5 podnosi bardzo OC pamieci)

TRAS 10

TRRD 3

TR2W CL+4 (poprawia stabilnosc karty jezeli ma taka wartosc przy duzym OC pamieci)

TWR 3

TW2R 0

TW2R Same Bank 3

TR2R 2

 

To na tyle. Zycze milego testowania wszystkim kompletnie i napiszcie potem o waszych wynikach. Jakby co to podaj jeszcze LINK do biosa MadView :D Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postepowalem wedlug instrukcji Crusio zmodyfikowalem i wgralem bios madviewa i.... pamieci z 680 chodza rowno na 800 :) Trza sobie sprawic radiatorki bo zaczely sie grzac :)

 

W 2k3 100ptk wiecej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, tylko z powodu "szczęścia" :( do niepodkręcalnych / niemodowalnych kart kupiłem radka 9600xt, który zresztą też sie nie chce kręcić :evil: .

Procek był pierwszy z brzegu, nie wybierany i pieknie śmiga (jak na nie mobilnego). A do graf mam po prostu pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci - samsungi 2A (2,86?) przy 340 już sieją artefaktami.

Rdzeń przy 534 w 3Dmarku03 "mrozi" obraz - się wiesza, przy 532 przechodzi. Ale w doomie3 (timedemo) przechodzi dopiero poniżej 530. 525 biega bez problemów i się nic nie wiesza. Troszke podejrzewam kiepskie chłodzenie na rdzeniu - śmieszna cienka blaszka aluminiowa bez żadnych żeberek z dołączonym wentylkiem świecącym na niebiesko i w dodatku dość głośny. Temp. vpu w 2D to ~ 35st, ale tuż po wyjściu z 3dmarka03 wynosi 55st i szybko spada, wiec prawdopodobnie podczas "wysiłku" może mieć powyżej 60 st.

 

Jeszcze co do pamięci - muszą mieć ostre timingi, bo karta prosto z pudełka miała w 3Dmarku03 3960 pkt, a na @ 528 / 670 osiaga 4160 (ustawienia w omegach domyślne).

Śmieszna rzecz występuje w 3Dmarku - raz idzie płynnie a raz co chwilka się z lekka przycina, tak jakby były doładowywane textury. Trochę to jest dziwne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Radeona 9600XT i z timmingami podanymi na 23 stronie osiagam bez artow 350(700). Tylko rdzen 535 Mhz- slabo sie kreci. Pochwalcie sie kto najwiecej wycisnal na r 9600xt?

 

Jak myslicie oplaca mi sie kupic silencera rev3 i do tego jakies radiatorki na pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Radeona 9600XT i z timmingami podanymi na 23 stronie osiagam bez artow 350(700). Tylko rdzen 535 Mhz- slabo sie kreci. Pochwalcie sie kto najwiecej wycisnal na r 9600xt?

my wiecej mamy na zwyklych PRO ;p :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire się z tym XT nie popisał. Skoro standardowo ma 500/600 to spokojnie powinien iść 600/800 a tego nie robi.

Ciekawe ile wyciągnę po założeniu mojego silenceropodobnego chłodzenia. Moje oczekiwania to jakieś 600-610MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wierzycie...

Ja tam wierze, z resztą napisałem, że nie o Ciebie Crusio chodzi. Wiem co wyprawiałeś z GeCubem 9550XT, i wiem co wyprawiasz teraz z 9600Pro :D . Nie mam podstaw komukolwiek nie wierzyć bo większość osób piszących w tym temacie, jest nie od dzisiaj na forum i zdecydowanie znają się na rzeczy. Respect. Chodziło mi o kilka wypowiedzi z poprzedniej strony, gdzie ludzie piszą na ile to kręcą im się teraz pamięci itd. a wszystko o co mi chodziło to:

-Podanie wyniku w 3dM na defaultowych timingach i maks O/C,

-Podanie wyniku w 3dM na luźniejszych timingach i maks O/C.

Nie zawsze luzniejsze timingi + więcej MHz-ów = większa wydajność (mój przykład niestety :( ). To wszystko, ale jak widzę na razie tylko ultor zareagował na moją prośbę, ale spoko. Pozdrowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogiel przed rozluźnieniem timingów max co wyciągnąłem to 585/680 i wynik 3DMark03 o ile pamietam 4500pkt. po zmianie w timings1 Cas Latency na 3 miałem takie taktowania 586/730 i wynik 4736pkt. Po rozluźnieniu na 590/802 (po zastosowaniu receptury Chaosa) wynik podskoczył do 4914pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się spytam czy wy te karty tak podkręcone np do 800MHz używacie tylko do 3Dmarków na krótki czas czy normalnie dłużej do innych zastosowań np grania itp ? Może do gier używacie troche spokojniejszego OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Radeona 9600XT i z timmingami podanymi na 23 stronie osiagam bez artow 350(700). Tylko rdzen 535 Mhz- slabo sie kreci. Pochwalcie sie kto najwiecej wycisnal na r 9600xt?  

ja mam silencerka na xt

ogólne wyniki 605/390

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3155248

 

na pamiciach ani 1 arta

rdzen wyzej mi wywala 3DM03 do pulpitu

pamieci jeszcze pójda ale trzeba im radiatorów bo ju sie mocno grzeja (parzą)

przed silencerem mialem 540 max na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzen wyzej mi wywala 3DM03 do pulpitu

No i to jest u mnie dziwne. Jeszcze nie zdarzyło się, aby rdzeń spowodował wyskok do pulpitu, tylko albo wszystko ok, albo od razy zwis z zamrożeniem obrazu. Na szafirku 9000 najpierw właśnie wyskakiwał do pulpitu, trzeba było ostro go przycisnąć, aby zrobił zwis.

przed silencerem mialem 540 max na rdzeniu

Może jednak bolączką tej karty to kiepskie chłodzenie, bo szafirki mają najskromniejszy, aluminiowy radiatorek spośród 9600xt, dodatkowo głośnawe i świecące.

A na opakowaniu sobie napisali "core 532 MHz ready" :twisted: . Chciałbym zobaczyć to 532 w doomie3, gdzie przy 530 w ciągu 5 min. zalicza zwis.

 

Silencera się trochę boje montować - nie podoba mi sie "z wyczuciem docisnąć śrubki" - rdzeń xt jest goły i taki malutki, z wyczuciem to go pewnie zmiażdże :( . Dlatego zastanawiam się nad tym:

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=31617346 - wygląda na większy no i miedziany, ale pewnie zmiana ma sens jeśli na silencera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...