Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Dario^ tak mocno podkręcona karta jest tylko do testów. Normalnie pracuje u mnie 560/740 i nie mam problemów z kilkugodzinnym graniem (teraz trochę czasu mało :wink: ) A mam standardowe chłodzenie i malutkie radiatorki na pamiątkach. Za to przeciąg w budzie mam pierwsza klasa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chaos i Madness. O to chodziło. Madness cieszę się, że jednak hobby wygrało z żoną :D :wink: . Dobra teraz ja się pochwalę. Timingi Wojsa pozwoliły mi na przetaktowanie pamięci z dotychczasowych 690MHz na 730MHz. Niestety wzrost wydajności był żaden (o tym już pisałem). Dopiero timingi, które podał ostatnio Crusio dały prawdziwego speeda pamięciom i mogłem je bujnąć na 790MHz. I to już zaowocowało skokiem 3dM2k1 z 14300 na 14700 (530/790) i 3dM2k3 z 4280 na 4443 (510/790). Jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju. Na tych wysokich zegarach pamięci czasem przechodzi całego 3dM bez śladów artefaktów i już pozakończeniu testu wychodząc do windowsa zastaje śmietnik na pulpicie (wszystko skrzaczone). Czesami jet tak już przy pamięciach na 780MHz, czasem jest ok nawet na 800MHz :roll: . Nie wiem czy jest to kwestia niestabilności napięć, czy timingi są troche źle dobrane. Ale i tak jestem verry happy. Wielkie dzięki Crusio. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma za co Mogiel :D W koncu przeciez trzeba sie dzielic z kolegami na forum tym co sie nowego odkrylo i przetestowalo. A jeszcze dodam ze ze strony Tweak.pl prosza mnie o napisanie recenzji o mojej karcie wlasnie :D Sam sie zastanawiam bo niestety to duzo czasu kosztuje a ja mam go bardzo malo. Ale moze jednak sie pokusze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam ze ze strony Tweak.pl prosza mnie o napisanie recenzji o mojej karcie wlasnie

hah, proszą, bo podałem luksowi namiary na wasze profile: Choasa, Crusia, Madnessa i wojsa :wink: . Na początku redaktor chciał żebym to ja napisał taki artykuł, ale nakierowałem go na was bo myśle, że wiecie o tej karcie znacznie więcej niż ja i dużo bardziej ją zmodowaliście... w każdym razie jak będziecie mieli jakiś pomysł, mogę dorzucić swoje 3 grosze w postaci jakiegoś komenatarza 8) (przecież gdyby nie ja, to tak wielu ludzi nie miałoby tej karty :wink: )

p.s. tak zaczyna się kariera... :D

 

apropos. Moja karta wróciła z gwarancji i trafiłem na lepszy model. Kręci się jak w podpisie ale do końca go jeszcze nie wybadałem. Za niedługo zabieram się na zmiane timingów to zapodam wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio Ty już dawno powinieneś pisać recenzje kart graficznych. To samo tyczy się Madness'a (już widzę co na to małżonka :D ), Chaosa, Wojsa, Storma. To nie jest żaden cukier. O podkręcaniu powinni pisać ludzie którzy nie ograniczają się jedynie do podniesienia zegarów w karcie, ale idą dalej: zmieniają i testują timmingi, zmieniają biosy, szukają przyczyn takiego czy innego OC w driverach, robią Vmody tak jak Wois. Wtedy dopiero można się wypowiadać czy karta rzeczywiście ma potencjał O/C czy nie. Bierz się za tą recenzję i nie marudź :D . Pozdrowka.

 

PS. Własnie odkryłem ze w kategorii Athlon 3200+ i Radeon 9600series jestem siódmy na świecie w 3dM2k1. Jakby nie liczyć tych co mają większą magistrale niż 200MHz to czwarty. Dobre. Swoją drogą gość ma 16k na Athlonie 3200+ i karcie zaledwie na zegarach GPU @ 567Mhz, DDR @ 750Mhz. Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam ze ze strony Tweak.pl prosza mnie o napisanie recenzji o mojej karcie wlasnie

hah, proszą, bo podałem luksowi namiary na wasze profile: Choasa, Crusia, Madnessa i wojsa :wink:

do mnie tam sie nikt nie zwracal :)

a recenzje mialem juz pisac .. dla innej redakcji .. mam juz nawet jej część

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzeba to do recenzji ze swojej strony mogę dorzucić stos fotografii :D. Porobiłem trochę podczas zmiany chłodzenia a teraz kończę nowe więc się uzbierało. A hobbyz żoną nie wygrało. Ona nic o tym nie wie :wink: Mam nagrać zdjęcia z wesela dla jej znajomej więc mam chwilkę wolną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona z czasem przywyknie do kompa, tylko trzeba Ją z tym stopniowo oswajać ;) ... wiem z doświadczenia. Chociaż są chwile, że mówi mi abym poszedł z kumplami się wódki napić zamiast siedzieć przed kompem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultor beka mamy prawie identyczne wyniki teraz :D . Tyle że ja na karcie @530/790, a Ty na bardziej wykręconym procu. Może też sie skusze na jakiegoś pentagrama to zobaczymy co wyciagne z procesora. Na razie do testów chodził na 200x11. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz madness :)

na twoim miejscu zajal bym sie jednak żona .. tmy bardziiej ze fajna sztuka :)

ja niebawem bede mial silencera do testów .. to zobacze czy gra warta swieczki .. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem szczęśliwym posiadaczem radeona.

Właśnie przesiadłem się z Gainwarda FX5200 na

Sapphire 9600 PRO atlantis - wersja advantage.

 

Standardowo pamięci chodzą na 446 MHz.

 

Wiem że to nie jest XT i daleko mu do niego i jak narazie 3D Mark 2001 to śmiech na sali bo jest poniżej 6000 a na FX5200 miałem powyżej 8000, ale myślę że to kwestia tego że trzeba by przeinstalować system.

 

Jednak problem polega na tym że cały system przyspieszył mi 2- krotnie.

Przy 3DMarku na FX5200 sprawdzałem czas ze stoperem i dokładnie się zgadzał. A teraz idzie 2 razy szybciej. Do tego okna minimalizują się i maxymalizują się 2 razy szybciej. W DC++ pisze że ściąga 5 MB/s chociaż film idzie w takim samym czasie jak ściągał 10 MB/s Wydaje mi się że coś jest nie tak z zegarem procka.

 

Ktoś wie coś na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydaje mi się, że po przesiadce z fx-a na radeona punktem obowiązkowym jest format c: i reinstalka systemu.

 

Poza tym, coś nie tak z tymi zegarami. Dla pro powinno być 400MHz dla rdzenia i 300 (600ddr) MHz dla pamięci.

 

Wynik w 3DM01se w dużym stopniu zależy od procka, ale i tak jest b. mizerny, powinien wynieść w granicach 9 - 12 000 (zależy od procesora). 3DM03 - powinno być ponad 3300 smarków.

 

Update

Wiecie co panowie, sapphire montuje takie samo chłodzenie na radku 9600xt fireblade co na radku 9550, a przynajmniej tak samo wygląda 8O :

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...Radeon9550.html

Producent wyposażył kartę w niewielki, aluminiowy coolerek, z dodatkową diodą świecącą w kolorze niebieskim. Głośność wiatraczka jest przeciętna, zdecydowanie powyżej 25 db.

Jest to na 99% ten sam coolerek. To ja już się nie dziwię dlaczego przy 530MHz robi "freez".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewam że bez formatu się nieobejdzie ale narazie nieza bardzo to mi się uśmiecha.

Co do 3DMarka to myślę że spowodu złego działania zegara poprostu źle jest mierzony wynik, bo nawet zegarek mi się ostro śpieszy.

 

Co do karty to jest prawie to:

http://www.sapphiretech.com/vga/9600pro.asp

 

To jest pudełeczko - takie samo jak na stronie.

Dołączona grafika

 

Tylko że tej stronie jest informacja że DDR ma 330 MHz a moja ma 446 - taka informacja jest na nalepce na pudle.

Dołączona grafika

 

Karta wygląda tak:

Dołączona grafika

 

A to jest odczyt z AIDA - nic niebyło kręcone.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba przegięli na tej stronce lub jakieś nowe cudo techniki wprowadzili cichcem:

http://www.sapphiretech.com/broschure/9600pro.pdf

- Powerd by 64/128MB memory

- 256 bit memory interface 8O

- 8-pixel pipeline 8O

Przeczą sami sobie w tym opisie - nie mogą się zdecydować czy 4 czy 8 potoków :lol:

 

Dobre.

Przeinstaluj system a wszystko powinno wrócić do normy: rdzeń 400MHz, pamięć 300 (600ddr)MHz lub 325/330 (650/660) MHz jeśli jest to fireblade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta broszurka to jakis zart i tyle. Wogole Sapphire nie informuje jakie karty produkuje/wyprodukowal. Tez mam R9600P tyle ze ze std zegarami - 400/300. Pamieci TSOP 3,3 Hynixa. Chcialem GB ale nie mieli, powiedzieli ze ten Szafir ma takie same zegary wiec ostatecznie wzialem ja i dopiero w domu zobaczylem ze ma TSOPy. Na poczatku zlosc a potem wdziecznosc :D - rdzen idzie na Silencerze (LOW) na 590 (600 to restart kompa, pomiedzy jeszcze nie sprawdzalem) a pamiatki 340 bez zadnych zmian. Jedyne co mnie zastanawia to fakt ze sie konkretnie juz grzeja - lekko parza... Zreszta na std sa cieple/lekko gorace. Jak zaloze radiatorki to pobawie sie w timingi i moze 370 bym wykrecil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio

Dlaczego masz agp 4x - cos daje ograniczenie agp ??

Chodzi o te catalysty 4.91 ? http://www2.ati.com/drivers/wxp-w2k-psycho...fix-018185E.exe ? A jak ich porownanie do najnowszych omeg. Tak szczerze mowiąc te omegi 2576 coś mi nie leżą, a są to pierwsze omegi od dłuższego czasu do których czuję dziewną niechęć. Może to przez te udziwnienia w panelu sterowania, a może dlatego, że po zmianie omeg komp juz parę razy zwisł. Co prawda nie zmieniłem systemu po zmianie grafy, ale przesiadka z radeona 9000 na 9600 nir powinna być dla systemu zbyt drastyczna. A może jednak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku powinna być naklejka. W przypadku mojej karty na naklejce jest napis : Fireblade fueled by sapphire, 325 MHz DDR memory, 532 Core Speed Ready.

 

Rzućcie okiem przy okazji na zdjęcie coolerka co ma niby chłodzić te 532 MHz: http://www.sapphiretech.com/awards/image/media_289.jpg :?

 

=Mis=

9600pro fireblade: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...