Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

heheeh ale ja nie mam poprawionego chłodzenia, a pamiątki mocno się grzeją. kości (podłużne) hynix t33

 

nie rozumiem czegoś. w wynikach jest napisane że twój procek nie przeszedł testów, również feature test i sound test. masz więcej punktów niż ja, a ja przeszedłem testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to naciśnij ESC po ostatnim gametest, ale afaik to nie zmieni wyniku

wynik dość słaby, jak na tak wykręcony rdzeń, może timingi pamięci masz bardzo luźne, albo system zawalony już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w koncu kolegow :D Nie bylo mnie troche tzn miesiac bo nie mialem neta ale juz jest ok. Aktualnie czekam na wymiane mojego Gigabyta 9600 PRO na Sapphire 9600 Pro - miesiac temu mi wlasnie padla. Arest chcial mnie zrobic w jajo i przyslali mi Sapphira 9600 PRO Avantage (400/233) Ale ja tam sie nie dalem i z miejsca mi wymienia na pelna karte...ale musze jeszcze te kilka dni poczekac. Juz miesiac uzywam S3 Virge i nawet sie przyzwyczailem :D Pozdro dla wszyskich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim sprzecie mam kiepski wynik jak na tego radka

a kupiłem za 560 zł gigabyte no ale lepszy wynik niz gf4mx440se hehe co tu bede narzekał

 

apropo jakie uzywacie sterowniki ?

U mnie na OMEGACH wynik jest lepszy o jakieś 300 punktów w 3dmarku2001

musisz zmienić Timing1 Cl na 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać głównego prowodyra wątku :D No to teraz Crusio będzie dorabiał biosy do kart Sapphire. Może coś wreszcie drgnie w wątku. Ja dzisiaj przystępuję do przełamania bariery 5k w marku 2k3. Warunki są sprzyjające bo uchyliłem okno i w pokoju jest ok. 18*C. Jak coś osiągnę to zdam relację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu mi nie chce zatwierdzić zmiany odpalam rabbit tuner i pisze mi ze memorki mają cl4 mimo że

w ATI TRAY TOOL ustawiłem na 3

tak teraz mam zakąłdka TIMINGS1

 

wr latency 1.0

cas latency 3 (przestawiłem z 4 na 3 tak jak mówiłeś)

smd latency 0 clock

stroble latency WR latency

 

 

Czy dobrze ustawiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobadz najpierw oryginalny bios od swojej karty i potem flashuj ale tylko programem od Gigabyta( jest na stronie Gigabyta) i bedize po klopocie. Niestety z poziomu windy sie tego nie da zrobic. Musisz uzyc dyskietki. Wszystko jest opisane w tym watku - tak gdzies w srodku :D Szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze zak zapisuje to forum ale mam drobny problem

Zastosowałem sie do instrukcji jakie były z instalką fica a tu nawet nie moge odpalic dyskietki nagrałem na nią gvf11.exe i obraz BIN karty ale za nic nie chce mi czytac dyskietki niewiem co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze masz problem nie dotyczy zawalania po 3 postów pod rzad

masz przycisk EDYTUJ ..

nie rób syfu koles ..

bo to sie robi denerwujace

tu nie ma co pisac.. starczy poczytac ten topic i jest odpowiedz jak zrobic bios z cl3

 

heheeh ale ja nie mam poprawionego chłodzenia, a pamiątki mocno się grzeją. kości (podłużne) hynix t33

 

nie rozumiem czegoś. w wynikach jest napisane że twój procek nie przeszedł testów, również feature test i sound test. masz więcej punktów niż ja, a ja przeszedłem testy.

po nature dajesz escape i konczysz test ...

w kazdym 3dmarku do wyniku licza sie tylko testy gier ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem już właściwie cały ten topic te ustawienia timmingów co były podane nieco mi pomogły narazie testuje

1 Nie doszukałem się tylko jakie ma timmingi bios fica gdyby ktoś mógł podać ?

zmieniłbym wtedy timmingi w orginalnym biosie i nie musialbym przeinstalowywać na fica

2 Czy jest jakaś insttna róznica miedzy orginalnym biosem a biodem fica oprócz tego co wyczytałem że FIC ma inne timmingi ?

 

i sorki za to ze napisałęm te 3 posty pod rząd :?

szkoda ze tak pozno mam ta grafe bo widać że najlepsze czasy TOPIC ma juz za soba malo ludzi jakos tu zagląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę co goście wyprawiają z 9550 Gigabyte. Przekroczyli 600MHz na rdzeniu 8O Jak dla mnie to mistrzostwo świata. Trzeba się za mody brać bo jak nie to teoretycznie słabsze karty nam tyłek skopią :wink:

Niestety moje wielkie nadzieje na przekroczenie 5k w marku 2k3 spełzły na niczym. Karta zamiast podnosić wyniki zachowuje się coraz bardziej niestabilnie :( Chyba mam już zasyfiony system. Albo muszę zacząć wyłączać firewall i antywir podczas testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wczoraj kupilem Radeon 9600 Pro Sapphire 128 MB DVI+TV (AGP x8) BOX (400/500) i jest jakas kicha straszna ... w 3d marku 2003 dostaje wynik 2100 na sterownikach dolaczonych do karty a potem 1800 na sterownikach omegi (rad_w2kxp_omega_2590.exe). moj komp to athlon 2 gh 256 ramu 400mhz i MSI K7N2, mam zasilacz 300 W czy to za malo?? czemu mam takie male osiagi? ponadto jak sobie odpalilem aide to dostalem cos takiego:

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 297 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 594 MHz

Przepustowość 9504 MB/sek

 

czemu tylko 297?? cos jest nie tak, prosze o szybka pomoc! z gory dzieki

 

wczesniej mialem gf 4, wgrywalem karte na sformatowany dysk, tylko nie wiem moze cos Biosie nie tak, chlopaki ja sie nie znam za bardzo :) prosze o wyrozumialosc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

mam Radeona 9600 PRO gigabyte, czytałem ten temat ale jakoś nie zuważyłem odpowiedzi na moje pytanie, a wiec tak:

jaki jest program do mierzenia temp. rdzenia na moim radku?? oprócz v-tuner bo to jest gów..... i pokazuje nieprawdziwe wartości, będę bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ podkręcam karte i potrzebuje monittoringu rdzenia :roll:

na razie chodzi u mnie 530/687 i mam tak:

3dmark 01:13808

3dmark03:4293

gdy kupie zasilacz nowy spróbuję pobić granice 5k w 3d 03 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.t niestety nie ma innego programu do pomiaru temp. z tej karty. Gigabyte sam wymyślił pomiar więc jest to rozwiązanie bardzo nietypowe. Co do 5k w 2k3 to życzę powodzenia :D

 

Buzek takie wyniki notuje ta karta jak ma włączony AA. W sterownikach przełącz wszystko na wydajność. Pamięci trochę mało ale to nie powinno rzutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, madness używasz v-tunera?? co masz na pamięciach swojego radka?? ja kupiłem http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=439, ale sa one dosyc ciezkie i z dołu odpadają :roll: , nie wiem czemu sa przyklejone dobrze, masz jakieś pomysły?? :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v-tunera użyłem raz po kupnie karty i wyleciał tak szybko jak się pojawił ;) Temperatury sprawdzam organoleptycznie :) Na pamiątkach mam radiatory domowej roboty z pociętego radiatora od Pentaka pierwszego. Aluminium z nadmuchem jest lepsze na pamięci niż miedź. Ale te radiaty to klasa sama dla siebie. Jak chcesz na wieki przykleić to Thermopox. Jeśli nie to taśma 3M oraz asekuracyjnie wykonaj z np. grubego spinacza do papieru zapinkę dociskającą górny i dolny radiator. Z wsówek do włosów też takie robili i chodziło. I jakiś nadmuch z boku puść na nie bo ci się pamięć ugotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam powżny problem zmieniałem bios na Fica który miał taktownaie 540 780 i nie udało sie z ficem wiec powróciłęm do starszej orginalnej wersji biosu

ale teraz mam tak ze przy kazdym uruchomieniu kompa strasznie mi brudzi ekran same arty itp.. ze nic nie mozna przecyztac nawet co na pulpicie jest co jest grane ?

czy przez ta zmiane biosu mam uszkodzona karte ?

moze spotkał sie ktos z takim problemem prosze ratunku

BO niewiem czy mi radeonik umiera !!!

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie mi co do tej grafy bo niewiem czy mam dzwonic do www.esc.pl ze mam zjechaną grafe cyz moze jakos da sie to naprawić

doradzcie mi co do tej grafy bo niewiem czy mam dzwonic do www.esc.pl ze mam zjechaną grafe cyz moze jakos da sie to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio z moim radkiem też się działy podobne rzeczy, ale biosu nie zmieniałem, spróbuj wgrać jakies inne stery albo zformatuj dysk (tak jak ja zrobiłem) , tylku u mnie sypało artami jak wyłączyłem Fast Writes w Catalyst Control Center :? (może to był przypadek :?: ) odinstaluj wszystkie rzeczy związane z ATI (albo prościej zrób formata i zainstaluj same stery i wtenczas zobaczysz czy pomogło a jak nie pomoże to dzwon na gware bo nic inneo chyba nie zrobisz (nie jestem ekspertem, ale tak sądze, może ktoś Ci pomoże :?: :roll: )

(chyba że nic nie widzisz na ekranie to ja już Ci nie pomogę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 550 na 720 ale pamieci dochodza nawet do 741 ale szkoda mi grafy zmienilem timingi w ATI TRAY TOOL czy jakos tak :D podaje je teraz

 

 

Zakladka Timings1

Cas latency 3

Zakladka Timings2

TRCDRD 6

TRCDRW 1

TRP 4

TRAS 10

TRRD 3

TR2W CL+3

TRW 3

TRW2R 0

TW2RS Same Bank 3

TR2R 2

 

Po zmianie timingów zaznaczyc opcje w lewym górnym rogu "Include in Profile" oczywiscie w obydwóch zakladkach Timings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...