Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

dj.skorek wielkie dzięki za te timingi, u mnie teraz pamięci chodzą 730Mhz i rdzeń 525Mhz, w 3D Marku 2003 mam 4209, ale tylko dlatego że obecnie nie mam podkręconego proca i jest tylko 2500+, mój zasilaCZ niestety nie wyrabia :cry: , jak kupię porządny zasilacz to i wentyle do obudowy już są w drodze to pomyślimy o 5k w 3d mark 03 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, na pamięciach mam już 752Mhz 8O 8O , 3d mark 03 przeszedł bez żadnych artów :P :P

wynik 4264, żebym tylko szybko uzbierał kase na zasiłkę, spróbuję podkręcić procka do 2ghz może wytrzyma :?: :roll: , rzdeń 525 mam, na 540 zaraz na poczatku 3d marka się zawieszał, oj chyba bede musiał wymienić gluta pod wentylatorem na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz pamięci 400 mhz to ja bym go odrazu na 3200 walnął

W 3 dmarku 2001 róznica miedzy athlonem 2500 a 3200 jest ponad 1000 punktów na tej grafie

ja mam jak w podpisie podkrecona narazie sie ustabilizowała nie sypie artami ale ciekawe na jak długo zainstalowałem stery atu tray tool i cała reszte na nowo

Moje wyniki są do kitu jak na ten sprzet karta podkrecona jak w podpisie

3dmakr 2001 12 200

3dmark 2003 3900

px mark2005 nie chce mi odpala ćpisze mi DIRECT 3 D FAILED i wąłsnei tu pytanei wie ktos o co tu chodzi ????

 

Chciałem sie was jeszcze zapytac o jedną rzecz czy dodająć radiatorki i gluta ze sreberkiem pod rdzeń nie uszkodze tej karty czy to nie zaszkodzi ??

bo po moich ostatnich przezyciach poprostu sie boje o ta grafe

powiedzcie szczerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co marek.t jestem nowy ale musze cos pisac na forum :D hihihi a co do radiatorków timmon24 to ja mam i nie wiem czy one cos daja jak pamiatki sa na 740 to radiatory lekko sa cieple a co do gluta to wymiana jest ciezka zeby nie uszkodzic rdzenia ale jak bedziesz delikatnie to robil to raczej bedzie OK i zyskasz te kilka MHz

 

Aha no i pamiatki z 3.3 ns poszly na 2.7 jestem ciekawy czy by poszlo na 2.5 chociarz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh narazie nie bede probował więcej wyciskac grafy pozatym jest ona po ciezkich przeżyciach wgrałęm do neij tego ficowego biosa 540780mhz i o mało co nie umarła

A powiedzicie mi czemu mi przy 3dmarku 2005 wyskakuje taki

bła DIRECT 3D FAILED ?

mam zainstalowanego najnowszego directa 9.0c stery omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy OMEGACH w 2005 w drugim tescie wychodzilo do windowsa a zainstalowalem stery od ati najnowsze i byl luzik wszystko szlo ladnie zainstaluj najnowsze stery ati nie jakies tam dna czy omega a po za tym na omega mialem na moim LCD ARTY normalnie a grafa nie byla krecona wiec podziekowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ciekawa sprawa ja mialem omegi wczesniej i wszystko spoko

daruje sobei tego 2005 marka .

Pozatym na Omegach mam jakies 400 punktów więcej w 3dmarku 2001 i 2003 tez jest nieco wiecej w porównaniu z catalystami 4.10

 

DJ STOREK a ty te wyniki osiagnałeś bez rzadnej wymiany chlodzenia na grafie jak ja bym miał 700 na pamiatkach to tak jakbym byl w niebie moze sproboje kiedys z tymi małymi modyfikacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh narazie nie bede probował więcej wyciskac grafy pozatym jest ona po ciezkich przeżyciach wgrałęm do neij tego ficowego biosa 540780mhz i o mało co nie umarła  

A powiedzicie mi  czemu mi przy 3dmarku 2005 wyskakuje taki  

bła DIRECT 3D FAILED ?

ja tak miałem jak mi sie direct X zainstalował

spróbuj jeszcze raz dX i sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ STOREK a ty te wyniki osiagnałeś bez rzadnej wymiany chlodzenia na grafie

tak na tym samym radiatorze z wentylatorem i ta guma co laczy radiator z rdzeniem tzn mam tylko radiatory na pamieciach ale one sa lekko cieple wiec nie sa potrzebne raczej ale wole je miec tak na wszelki wypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie spodziewałem się że pamięci mojego radka mają takie możliwości!!!

525/764 zero artów, tylko miejscami malutkie białe kropki, może dobiją do 800 :?:

wynik 4389, teraz pobawię się procem jeszcz, oj trzymaj się megabajcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe może :P ,

kurcze przestawiłem FSB ze 182 na 190 i właczam kompa a tu cały pulpit zalany artami, zmieniłem spowrotem na 182 a tu dalej to samo, przywrociłem domyslne ustawienia karty, odswiezyłem pulpit i wzytałem profil 525/752 i jestgood, to na 100% wina zasilacza :roll: , tak mi się wydaje, co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

może ktoś mi pomoże: Mam takiego.. badziewnego Radeona 9600Pro o taktowaniu 400/400 -tak, tak pamięci mają efektywne 400MHz ,bo to jest PowerColor Radeon 9600PRO EZ :-(

 

Problem jest w tym, ze rdzeń nie idzie mi więcej jak na 430MHz a i tak przy takim taktowaniu czasem sie sypie... raz po godzinie a raz po 5 min... -tzn. odpala sie VPU recovery. Ale jak go "badam" to on jest chłodny!! Pamięci kręcą się aż miło alo co z tym rdzeniem?

 

Wielkie dzięki za pomoc!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dj.skorek jesteśmy w podobnej sytuacji, tylko że ja mam megabjta 350w , ale to i tak gów..., jak kupię zasiłkę to też będzie HARDCORE :P, teraz trochę marzeń:

proca mam zamiar dobić do 2.4Ghz, karte bym chciał 600/800, ciekawe czy to się kiedyś spełni :roll: po kupnie zasiłki zaczynam realizowac te marzenia, ale to chyba bedzie musiało poczekać do świąt :? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, ze rdzeń nie idzie mi więcej jak na 430MHz a i tak przy takim taktowaniu czasem sie sypie... raz po godzinie a raz po 5 min... -tzn. odpala sie VPU recovery. Ale jak go "badam" to on jest chłodny!!

No wiec mozesz miec tak jak radosławy 9550 ze sa zablokowane przed OC o ile pamietam rozw. byl riva tuner lub bios od FIC-a (nie jestem pawien- tutaj juz byly problemy z tym biosem przy pamieciach) poprobuj bo raczej bylo to na forum juz a masz linka do tej karty zobaczyl bym ja se

 

proca mam zamiar dobić do 2.4Ghz

ja bym sie cieszyl taki jak jest oryginalny zawsze lepszy niz moj ja bym se musial zmienic proca plyte i zasilke kto mi znajdzie sponsora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myslicie ze jak zmienicie zasilke to duzo to da?? ja wczesniej mialem tez Megabajta 350W i karta krecila sie tak samo jak na tym co mam w podpisie :)

chociaz kto wie, pozdowka ;)

 

Update karte mam bez radiatorow i to pewnie jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie sądzę, aby zmiana zasilacza coś pomogła. miałem huntkeya 300w (bardzo starego, lipne amperaże), zmieniłem na chiefteca 360df i potencjał OC kary W OGÓLE SIE NIE ZMIENIŁ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mówicie o samej karcie, byc może zasiłka nie daje wiekszych mozliwości do OC karty, ale w moim przypadku bede mógł sobie spokojnie proca puscici na 210 i nie bede sie bał ze cos sie zjara, o to chodzi chłopaki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwo dobrze mowi, z agp juz probowalem i lipa nic to nie dalo. Jak bym znalazl jakies radiatorki samoprzylepne to bym sobie takie zasponsorowal :) no ale musze najpierw znalesc klienta na durona 1.6 bo kupilem sempronka z mysla ze szybko upchne tego durona a tu lipa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...