Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

jestescie genilalini zmienilem cl4 na cl 3 i nie ma w ogole artow :) a o co chodzi z tym cl?? co to ustawia???????

 

i jeszcze jedno co z tym drugim zdjeciem? bo ma troche inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze .. zero kminienia czy jak?

podalem ci najlepsdze timingi do kart gigabyte'a ...

cl3 da ci osiagi gdzies do 700 (+/- 20mhz) porzestawienie tych drugich pozwoli ci zrobic 750-800 .. w zaleznosci jaki egzemplarz karty trafiles ..

 

widze ze w tych czasach to nawet podanie czegos na tacy powoduje lawine pytan

i nie pisz postu pod postem .. edytuj stary

 

cofnij sie i poczytaj

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=1020596#1020596

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$migacz odpowiedź z poprzedniej strony:

1. Zawsze ręcznie + testy

2. Powinien ale nie koniecznie (nie wiem na ile wykręcisz)

3. Omega na Catach 4.12 beta (chyba 2.5.97)

4. ATT i możesz spróbować tego co Chaos zapodał ale raczej sam pokombinuj

 

Timmon nie polecam miedzi na radiatory dla pamiątek. Lepiej weź CoolerMastery Alu np. TAKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator na pamieciach powinien byc przczepiony do calej powierzchni? czy nic sie nie stanie jak naprzyklad 10 % powierzchni pamieci nie ma stycznosci z radiatorem? bo wlasnie mam te radiatory dlugie i dosc waskie no i w szerokosci nie zakrywaja calej pamieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drizzt :

ATI Tray Tool nadaje się do wszystkiego z wyjątkiem sprawdzania poziomu maksymalnego OC - to po prostu jedna wielka pomyłka. Jezeli już potrzebujesz progsa do sprawdzenia mniej więcej dobrego progu podkręcalności, to zdecydowanie polecam ATITool :

 

http://www.techpowerup.com/atitool/

 

@mentor_nd : to te mniejsze, kwadratowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie na razie moja karta chodzi bez artow na 760 mhz tylko nieweim czy moge a tak zostawic na dluzej przy zwyklych radiatorach.... do ilu moge krecic na radiatorach cu??? bo przy 760 sprzet jest lekko ciply(czyli cieplejszy odemnie ;) ) na 750 to chyba spoko moge sobie grac na tym co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się poddaje. Opiszę jaką ma sytuację może ktoś miał chociaz coś podobnego. Miałem Radka Spphire 9550 na pamięcia 50 (256 MB). Działał prawidłowo wszystkie opcje Gart, fast write itd. Ustawione w biosie maił zegar 400 i 230 pamięci. Dawało to około 3 ts w 3DMark 03 i około 1400 w 3DMark 05. Działało pięknie aż się zepsuo bo za bardzo chciałem go schłodzi (już to opisywałem). Przeinstalowałem windę na Raidzie (pierwszy wzrost szybkości ) i zainstalowałem nowa kartę Sapphire 9600 PRO Advantage 128. Ja nie widziałem żadnej różnicy poza pamięciami tu były 40 (czyli szybsze). Po zainstalowaniu wszystkiego wersja 5.10 (na płycie Gigabyte nforce 2 pro 400) działało ładnie (nie miałem jeszcze 3DMarków). Wszystko było pięknie GARTY, FAST RIGHTY ITD. Działały gry NFSU2 i Nascar 2004. Dzisiaj przyniosłem 3D MARKI i przypadkowo przeinstalowałem pakiet NVidii 5.10. Uruchamiam 3Dmarka 03 i wynik 2750 (mało mnie ch... nie trafił). Odpalam gierke NFSU2 i słysze animację a ekran CZARNY. Odpalam Nascar i mam intro a potem dzwięk się zawiesza i tylko power pomaga. Szukałem przyczyny i okazało się że jak odinstaluje Garta to gry działąją. A wynik bez Garta w 3DMark 2665. I teraz pytania dlaczego takie niskie wyniki (ten sam rdzeń , szybsza pamię , takie same zagary). Dlaczego wszystko działało z Gartem a teraz nie działa. CO ZROBIĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam pytanie odnośnie bezpiecznych taktowań w Sapphire 9600pro 400/600 na hynixach 3.3ns. Grafa jest mojego qumpla dlatego nie wchodzi w grę żadna zamiana chłodzenia ani doklejanie radiatorków na pamięci. Z tego co przeczytałem wyżej to 700Mhz na pamieciach bez radiatorów to trochę dużo co nie ????? czy 650Mhz byłoby full bezpieczne ?? A na rdzeniu widzę że ustawiacie po 600Mhz :D więc jak dam 500 to powinno bujać na standardowym chłodzonku ??

 

Apropos zrobiłem testa tego Sapphirka u qumpla na: Athlon 2000+ (FSB 133), 512 DDR 333, jakiś Soltek z AGP 4x max i bez kręcenia w 3DMarko 2003 wyszło 3240 a po podkręceniu VPU: 400@500 MEM: 600@700 wyszło 3860 pkt czyli chyba udany egzemplarz bo przy takim taktowaniu ZERO artów :D (taimingi nie ruszane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo właśnie przeszedłem bez żadnych artów 3d marka z ustawieniem pamięci 800mhz 8O

I z jakim wynikiem?

Interesuje mnie, jak tak wysoko taktowana pamiec przeklada sie na rzeczywisty wynik w 3dMark03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek.t a jakie chlodzenie masz na pamieciach?????

 

bo ja tez moge jecha bez artow na ok 800 ale sie boje ze mi padna....

 

a co do rdzenia to na orginalnym chlodzeniu ile mozna sobie pozwolic???? 550??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek.t

Jakie masz chłdozenie na pamieci grafy??. Ja mam zamówione revolvec BGA miedziane za 54 zł niewiem czy coś to pomorze,

ale moja karta grzeje się jak cholera dodam że 3dmarki mi przechodzi maksymalnie do 500/700 a wy tu dobijacie do 800 mam okropny egzemplarz do krecenia ityle..

 

Z tego co się orientuje to radiatorki niewiele dadza niestety jak myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, ale rozrosniety watek :)

 

Ja od około 2 tygodni używam Sapphire R9600Pro 400/600Mhz (pamięci 3.3ns Hynix tsop). Karta bez zadnych problemów dała sie przetaktować do 560/700mhz. Następnie zmieniłem lekko timingi (niektore wyostrzyłem, niektore poluzowałem) i pamieci skoczyły do 750mhz.

 

To dało mi wynik w

3DMark03 - 4300pkt

3DMark05 - 1680pkt

AuaMark3.0 - 32000.

 

na komputerze Athlon xp 2000+ 1850Mhz (148x12.5), 512MB 333 i ECS KT333.

 

Po przeczytaniu nie ktorych stron tego wątka doszedłem do wniosku ze musze zrobic vmoda na vpu. Ofkors zakładam ze moge go wykonac na sapphire?

 

Ogólnie jestem zadowolony, wczesniej mialem gf4 ti4200 i po przesiadce na radeona odczuwa mduzy skok wydajnosci. Karte nabyłem za 460zl.

 

Aha, zauważyłem ze rdzen i pamieci wogóle sie nie grzeją, dziwne, na gf4 to była grzałka :).

 

Pod coolerem mam srebrna pastę, nie wiem, moze zmienic na coś lepszego?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod coolerem mam srebrna pastę, nie wiem, moze zmienic na coś lepszego?

Moja karta to właściwie też Szafirek i jeśli masz na myśli fabryczną pastę to radzę ci ją zmienić.

Srebrny to ona ma tylko kolor 8)

Polecam coś z prawdziwego zdarzenia np.: Arctic Silver 5 lub OCZ-ta

 

Aha, zauważyłem ze rdzen i pamieci wogóle sie nie grzeją, dziwne, na gf4 to była grzałka :)

Miałem identyczne wrażenie, po przesiadce z Gainwardowskiego GF3 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile daje zmienienia tej pasty?

Przed modyfikacją chłodzenia i zmiany pasty max co mogłem wycisnąć z rdzenia to 607 MHz.

Po tym zabiegu 639MHz 8)

 

Po VModzie przekroczyłem 700 MHz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tp moja jest do [gluteus maximus], bo ja na zwykłym chłodzeniu i twej pascie maks z rdzenia 540 wyciągłem, a na cat. 4.12 to 520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja też jest beznadziejna jak sie tu z wami porównuje

ja max co osiągnąłem na standardowym chłodzeniu 500/700 dalej zwiechy w 3dmarkach

 

wszystko zalezy od początku na standardowym chłodzeniu jak ktoś ma odrazu 600 na rdzeniu to wiadomo ze zajebista karta i fajnie siębedzie kręcic jak ktoś ma juz na poczatku 500 jak ja to wiadomo że egzemplarz beznadziejny... i nie ma co się bawic w zmiane pasty itp bo to wiele nie da takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...