Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Posiadam Radka 9600 od HIS'a kupionego na przecenie w mm :wink:

 

Aktualnie jade na 325@435 gpu i 200@245 ram. I mam do was takie pytanie. czy przy chłodzeniu standardowym z dołączonym przezemnie tandetnym wiatraczkiem jest szansa na większe oc ?? i czy na ramy powinienem dać radiatory ? Proszę o pomoc.

 

Dodam tylko że próbowałem na ustawieniach 500/300 i wytrzymało tak 50 min w 3dmarku zanim recover się włączył :twisted: Pamiątki to hynixy 4.0 ns

 

A jak założe zellmana to mógłbym te wartości (jak w xt) utrzymać bez problemu ?? I czy istnieje możliwość wgrania do tej karty biosu z xt ??

 

Zabuliłem 410 zł ..

 

Za wszelką pomoć z góry dzięki.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam tych od Chaosa no i bezproblemu mi idzie bez artow na 760 pamieci (wyzej nie sprawdzalem ;) bo sie boje ;P)

ale to tylko do 3dmarka

na codzien do aplikacji 2d mam karte bez przetaktowan a do gier albo tylko rdzen na 500/600 albo colosc 500/700(zalezy w co gram ;) )

 

przy radiatorkach cu do ilu moge swobodnie podkrecac????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 300 miałbyś hisa 9550- to praktycznie to samo!

Chłodzenia nie warto zmieniać ,najwyżej zmień paste.

Na pamiątki możesz założyć aluminiowe radiatorki coolermastera(tak dal świętego spokoju, możliwości o/c raczej nie wzrosną). Poszukaj w temacie o 9550 timingów od gb to może jeszcze z 300-500 pkt w 3dmarku 2003 wyciśniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat: po co teksty typu za tyle miałbyś to, a za 2000 X800XT. ma to co ma i już.

 

@dARUDee: Jakk zmienisz chłodzenie to karta na pewno da radę wyżej, obecnie nie radziłbyn Ci kręcić na standartowum chlodzeniu bo kiedyś kompa nie włączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakbym walnął vmoda i zelmana to myślicie że bios od xt by poszedł lajtowo ?? Narazie w 3dm01 wychodzi mi 10950 a 03 to wyciąga max 3150. przy ustawieniach 500/300 to odpowiednio 13102 i 4012 więc nawet przyrost od standardowych widze na poziomie 70~80 % a to dla mnie już dużo 8)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to najwidoczniej trafił mi się najgorszy egzemplarz w podkrecaniu tez mam dokładnie taki timmingi jak chaos i max 500/700

Masz super egzemplarz do OC jakbym był na twoim miejscu dokupił bym jakieś lepsze chłodzenie ,paste na rdzen itp i bym krecił he

ja w swoja grafe nie inwestuje wiecej nawet jak pisałem radiatorki jej nie pomogły

 

a jeszcze jendo zmieniałeś coś w timmings 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire Atlantis (pamięci hynix 3.3ns) Radeon 9600 PRO chodzi na 550/770(trochę artami sypie, ale w sumie nie dużo, planuje założyć radiatory na pamięci. Zastanawiam się czy może nie porobić vmodów!? Ile dałoby pocisnąć z tej karty jeszcze na modach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze was o pomoc, nie wiem jak odblokowac ten bios w karcie!!! ktos tam napisał, zebym poszukał w temacie o 9550 tam jest 200stron!!!! bardzo prosze, błagam, pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ediee a jakiej firmy masz kartę ?? Bo nic o tym nie napisaleś. Jak masz Gigabyte to trzeba ściągnąć jakikolwiek nowy bios z ich strony domowej. Po rozpakowaniu uzyskujesz plik biosu oraz flash-er. A tylko tym flash-erem da się wpisać bios do kart GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o catalistach 4.12.

U mnie wyniczki w markach się raczej nie zmieniły, ale mam wrażenie , że jest gorzej w grach. N4SU2 zaczął się z lekka przycinać, HL2 też. Może nie tyle szarpnięcia co coś na kształt utraty płynności. Zegary mam bez zmian tzn 520 / 660.

 

A co do kręcenia się pro i xt..... Xt to w zasadzie podkręcone pro więc jakoś nie spodziewałbym się różnic w max efektach kręcenia. A już szczegolnie teraz kiedy na rynku zostały prawie same kastraty. Obecnie to już bez sensu jest kupno 9600xt - niewiele drożej można mieć 6600GT na agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !Dzisiaj zakupilem zestawl chlodzacy coolmaster-coolviva ( stary wentylatora padl)Moja karta to radeon 9600 pro herculesa.gdy zalorzylem caly zestaw(2 radiatory i wentylator) zaczalem podkrecac i moje wyniki sa dosc mizerne :

Core clock : 432.000MHz

Memory clock : 330.750MHz (661.500MHz effective)

Gdy daje wiecej w czasie 3 i 4 game testu w 3dmarku 2k3 pojawiaja sie arty

Wiecie moze dalczego jest tak slabo ? czytalem ze 500/700 wyciaga sie na standartowym chlodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak... jesli na standardowm niepoleciales na 500/700 to watpie ze na tym polecisz... moze felerny egzemplarz?? jakie masz timingi?

 

 

EDIT

 

500/700(standardowe chlodznie) ludzie leca na Giga-Byte'cie... a ty masz herculesa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam na moim GB takie-=

 

t1

1

3

0

wr latency

 

 

 

t2

6

1

4

11

3

cl+3

3

0

3

2

 

bardzo pomaga zmienienie w t1 cas latency na 3 ale niewiem jak to dzala na karcie innej niż giga-byte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo pomaga zmienienie w t1 cas latency na 3 ale niewiem jak to dzala na karcie innej niż giga-byte

Ja nie zyskałem nic poza artefaktami.

Pewnie jest to indywidualna cecha każdej karty i każda reagować będzie na tą zmianę inaczej.

Mimo wszystko warto spróbować.

 

 

 

A tak BTW

Aż dziw mnie bierze... niby Herc a tak mizermy potencjał OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a u mnie na Sapphire R9600Pro 400/600mhz, hynix 3.3 tsop nic nie pomogło w Timings 1 oraz Timings 3. Co innego jeśli chodzi o Timings2.

 

Oto jakie ustawienia mam na Sapphire (dla posiadaczy sapphire ofors:) ).

 

6

2

5

10

3

CL2

3

1

3

2

 

Na takich ustawieniach mam super stabilne 750mhz na pamieciach (przy standardowych timingach 700Mhz).

 

Zauważylem ze pamieci przy takim taktowaniu nieźle sie juz grzeje. Musze pomyslec o jakichs radiatorach.

 

btw przyczytanie tego watka zajelo mi chyba 3 dni, po okolo 3h na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na moich Hynix-ach 2,8ns mam takie orginalnie ustawienia

T1:

1,0

5

0

WR +1/2 clock

 

T2:

5

2

5

10

4

cl+3

3

2

3

2

i spoko w tescie ATI tool podobno arty od 770 są ale ja i na 840 nic nie widzę no może jakis pixel gdzie nie gdziwe biały ale żadnych krzaków itp. 820-830 z radiatorami spok chodzi :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...