Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanko odnosnie mojego radzia. Czy oplaca mi sie go wymieniac na XpertVision 9800se 128RAM 256bit podobno modowalna za doplata 100zl? A jesli by sie nie zmodowala to jaka bedzie wydajnosc tej karty? Taka sama jak 9600Pro czy ciut lepsza? Dzieki za odp. Pozdr

1225583[/snapback]

 

Jeżeli ci się zmoduje to będzie zdecydowanie wydajniejszy od 9600 pro, nie tylko ciut a dużo więcej niż ciut, Nie modowalny radek 9800 też będzie wydajniejszy, ale niewiele i nie opłaca się zupełnie zmieniać karty na 9800se, po prostu dołożysz kase a zadowolenie małe. A więc modowalnej karcie tak, nie modowalnej nie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Ja mam radka Gexcub 9600xt i kręci sie spokojnie na 530/720 idzie więcej wycisnać ale nie na tym chłodzeniu

3dmark2001 13400

3dmark2003 4600

1225198[/snapback]

 

Jakiego masz proca ? Ja w 2001 wyciągam więcej, ale to pewnie za sprawą mocnego proca i wysokiego fsb. w 2003 gdzie się liczy bardziej grafika niż proc daje znać u ciebie wyższe taktowanie pamięci, ja tu wyciągam max 4300pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podkrecanie kart etc. jestem zupelnym laikiem, wiec moje pytania beda zapewne strasznie naiwne :). Ale co poradze.

Posiadam karte ATI PowerColor Radeon 9600XT i chcialbym wyciagnac z niej wiecej. Chce sie dowiedziec, do jakich wartosci moge podkrecic karte bez koniecznosci instalowania dodatkowego chlodzenia. Wiem, ze bez tego wiele nie wyciagne, ale zeby chociaz troszke przyspieszyc :). I w jaki sposob zrobic to programem Riva Tuner? Wiem, ze jednorazowo mam podwyzszyc o 5, ale co? Memory i core naraz?

Mowilem, ze beda naiwne :P.

1225009[/snapback]

 

Na sam początek możesz podnieść wartość core i pamięci o 25mhz, zapuśc 3 d marka jak niema artów to dawaj o kolejne 5 na procu i pamięci. I tak aż dojdziesz do niestabilnych taktowań, wtedy ustawiasz ostatnie stabilne i powinno chodzić. Niewiem jak się kręcą te power color, ale 560/650 powinieneś zrobić bez niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz proca ? Ja w 2001 wyciągam więcej, ale to pewnie za sprawą mocnego proca i wysokiego fsb. w 2003 gdzie się liczy bardziej grafika niż proc daje znać u ciebie wyższe taktowanie pamięci, ja tu wyciągam max 4300pkt.

1225600[/snapback]

Mój procek to amd 2500 barton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanko odnosnie mojego radzia. Czy oplaca mi sie go wymieniac na XpertVision 9800se 128RAM 256bit podobno modowalna za doplata 100zl? A jesli by sie nie zmodowala to jaka bedzie wydajnosc tej karty? Taka sama jak 9600Pro czy ciut lepsza? Dzieki za odp. Pozdr

1225583[/snapback]

Jak dla mnie sie opłaca 9800se można juz kupić za ok. 600zł i jest wydajny po lekkim oc. tak jak 9600XT , a jak sie da jeszcze go odblokować to masz wtedy 9800Pro nawet, więc jak bym miał kupić za 600zł 9600XT czy 9800SE/256bit to bym sie nie zastanawiał tylko brał tego drugiego :lol: :wink: Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sie opłaca 9800se można juz kupić za ok. 600zł i jest wydajny po lekkim oc. tak jak 9600XT , a jak sie da jeszcze go odblokować to masz wtedy 9800Pro nawet, więc jak bym miał kupić za 600zł 9600XT czy 9800SE/256bit to bym sie nie zastanawiał tylko brał tego drugiego  :lol:  :wink:

1225779[/snapback]

 

Ale on ma Radka 9600 pro wykręconego na xt więc jeśli te 9800 się nie zmoduje to wyrzuci pieniądze w błoto, kup jedynie jeśli masz pewność że będzie modowalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek możesz podnieść wartość core i pamięci o 25mhz, zapuśc 3 d marka jak niema artów to dawaj o kolejne 5 na procu i pamięci. I tak aż dojdziesz do niestabilnych taktowań, wtedy ustawiasz ostatnie stabilne i powinno chodzić. Niewiem jak się kręcą te power color, ale 560/650 powinieneś zrobić bez niczego.

1225610[/snapback]

OK, dzieki. Dam znac, jak juz podkrece, jak wyszlo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

z tego co czytam w tym temacie to najbardziej polecany jest gigabyte z r9600pro

biorę pod uwagę także fic'a - one też się świetnie kręciły, no nie?

moje pytanka:

1)czy to jest modowalne i czy jest sens się w to pchać? http://sirius.pl/product.php?action=info&id=11072&sid=

2)wydaje mi się ze nie ma sensu pchać się w 9600xt, ani też w pro/xt w wersji 256, prawda?

3)co się ostatecznie najlepiej opłaca z 9600pro pod kątem oc?

moze jakieśuszeregowanie marek fic, gogabyte, sapphire, his, bo pozostałe jak gecube, xpertvision, powercolor, club3d to chyba raczej badziewie

prosiłbym o komentarz i odpowiedzi na te zagadnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest bardzo mala szansa na zakup modowalnego radka tej firmy chyba ze sprawdzonego :D. Wieksza szanse masz kupujac je od Powercolora lub Sapphira.

2. W 9600XT nawet sie nie pchaj bo to nie ma sensi doplacac.

3. Najbardziej chyba Gigabyte i Sapphire(mialem obu tych firm i sie swietnie krecily), a potem moze FIC , HIS i pozstale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Fica i chodzi tak jak w opisie wiec jestem zadowolony, karta bez vmodow tylko ma zmienione chlodzenie. Znajomy ma takiego samego i rdzen mu idze na 515 ale to zalezy od parti jaka trafisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to zależy od szczęścia na jaki egzemplarz sie trafi :D

A mam pytnie czy warto zainwestować w paste Silver 5, bo ja mam na tej orginalnej od Slincera. Czy obnizy sie temp. na GPU??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

z tego co czytam w tym temacie to najbardziej polecany jest gigabyte z r9600pro

biorę pod uwagę także fic'a - one też się świetnie kręciły, no nie?

moje pytanka:

1)czy to jest modowalne i czy jest sens się w to pchać? 1226848[/snapback]

Miałem do czynienia z dwoma radkami 9600 pro hisa, oba troche inne niż na stronce, wyglądały jak te 9600xt tzn miały niebieski wentyl na karcie. Na rdzeniu dochodziłem na obu do 540 bez niczego, ale pamięci 630 i bez v moda więcej się nie da chociaż pamiątki są 700. Więc jeśli chodzi o oc to poszukaj jednak giabyte, u nich zdecydowanie lepiej z pamięciami. Edytowane przez Sp@wn_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu z pytankiem o radka 9600pro. Poszedłem do sklepu żeby kupić se Sapphire Radeon 9600pro 256mb i sprzedawca mowi mi ze już nie ma 256.

Czy bardziej się oplaca brać His(lub Gigabyte) radeona 9600pro ze 256 od Sapphire radeona 9600pro 128mb??

I czy jest różnica między 128mb a 256mb?? I czym sie rózni radek 9600pro fireblade edition od zwykłego radka 9600pro?? Z góry dzięki :)

Edytowane przez Scythe23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyli kupować Fireblade'a niż zwykłego 9600pro tak??

PS: A co do tego że NARAZIE tego nie wykorzystam to nie oznacza że ja za rok bede zmieniał. Chodzi mi o to żeby za rok lub dwa mi jeszcze gierki chodziły a różnica jest około 50 zł.

Ale tak sie zastanawiam nad Sapphirre9600 XT 256mb. Czy ją sie bardziej sie opłaaca kupować niż 9600pro 128mb fireblade bo jest różnica 130zł

Edytowane przez Scythe23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z podanych przez ciebie kart nie wytrzyma roku czy dwóch w nowych grach. Już teraz karty te mają problemy.

Radeon 9600 Pro czy XT nie ma na tyle mocy obliczeniowej aby wykorzystać w pełni 128MB na pokładzie a co dopiero 256MB.

Jeśli już chcesz brać taką kartę to z 128MB bo im mniej ramu tym większe prawdopodobieństwo uzyskania wyższych zegarów. Większa pamięć ma z reguły wyższe czasy dostępu a przez to gorzej się kręci.

Mój ranking 9600Pro to:

Fic = Yuan

Gigabyte

Sapphire

His

Reszty nie wspominam ponieważ niewiele o nich wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak odkręcić wentylator na Gigabyte R9600Pro. Chce z nim pokombinować bo jest najgłośniejszy w mojej budce, a nie moge go odkręcić a nie chce nic uszkodzić...

HELP!!!!!!

:unsure:

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z podanych przez ciebie kart nie wytrzyma roku czy dwóch w nowych grach. Już teraz karty te mają problemy.

Radeon 9600 Pro czy XT nie ma na tyle mocy obliczeniowej aby wykorzystać w pełni 128MB na pokładzie a co dopiero 256MB.

Jeśli już chcesz brać taką kartę to z 128MB bo im mniej ramu tym większe prawdopodobieństwo uzyskania wyższych zegarów. Większa pamięć ma z reguły wyższe czasy dostępu a przez to gorzej się kręci.

Mój ranking 9600Pro to:

Fic = Yuan

Gigabyte

Sapphire

His

Reszty nie wspominam ponieważ niewiele o nich wiem.

1228628[/snapback]

Czyli mam rozumieć, że 256mb gorzej chodzi od 128mb?? Czy tylko w oc beda się gorzej sparawować??

A co do oc to nie chcem w to sie bawić chyba że z konieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe w jakiej rozdzielczości planujesz grać ?? Maks. co potrafi w miarę płynnie bez wodotrysków (lub ze średnimi) obsłużyć 9600Pro czy XT to 1024x768 a do tego w zupełności wystarcza 128MB. 256MB potrzebne jest do obsługi wyższych rozdzielczości których radek ten płynnie nie pociągniągnie. To najprostsze wyjaśnienie. Jesli trzeba szczegółowiej to się zrobi :)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe w jakiej rozdzielczości planujesz grać ?? Maks. co potrafi w miarę płynnie bez wodotrysków (lub ze średnimi) obsłużyć 9600Pro czy XT to 1024x768 a do tego w zupełności wystarcza 128MB. 256MB potrzebne jest do obsługi wyższych rozdzielczości których radek ten płynnie nie pociągniągnie. To najprostsze wyjaśnienie. Jesli trzeba szczegółowiej to się zrobi :)

1229544[/snapback]

To ja chyba planuje kupić Sapphire Radeona 9600xt 128mb - wersja, która ma pamięć nominalnie taktowaną na 650mhz a w recenzji na frazpc pisze że mają one czas dostępu 2.86ns (Samsung)

A jeżeli mówisz że do 1024x768 wystarczy to już zmieniło moje zamiary :)

Dzięki!!!!

Edytowane przez Scythe23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba planuje kupić Sapphire Radeona 9600xt 128mb - wersja, która ma pamięć nominalnie taktowaną na 650mhz a w recenzji na frazpc pisze że mają one czas dostępu 2.86ns (Samsung)

A jeżeli mówisz że do 1024x768 wystarczy to już zmieniło moje zamiary :)

Dzięki!!!!

1229580[/snapback]

Jeszcze raz powtarzam - Nie oplaca sie wydawac znacznie wiecej kasiory na 9600XT bo nic Ci to nie da. Zwykly 9600 PRO bez problemu osiaga taktowania wersji XT i spokojnie nawet znacznie wiecej. Kupuj wiec PRO a za zaoszczedzone pieniadze mozesz kupic jakies dobre chlodznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Radeona 9600 XT gigabajta i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jednak macie rację co do lepszej opłacalności zakupu radeona 9600 pro , różnica 150-200 zł , a te karty pięknie się kręcą. Na moim XT ma pamięci samsunga 3,3 , ostatnio podkręciłem je do 660 i wszystko chodzi jak złoto, a z obliczeń wynika że nie powinny się podkręcać do takiej watrości , co o tym sądzicie?

Gpu karty spokojnie podkręcam do 550 i wraz z podkręconymi pamięciami do 650 uzyskuje prawie 4000 w 3D marku 2003

 

Jakie radiatory na pamięci polecacie do mojego XT ?

Edytowane przez Raf1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

ja też mam gigabyta 9600xt i mam problem ponieważ nie udaje mi sie go podkrecić. Samo już włączenie opcji overdrive powoduje zwis w 3d np 3d marku albo jakiejkolwiek grze. Próbowałem różnych sterowników przeinstalowania systemu i nic. Macie jakieś pomysły. Z góry dziekuje za pomoc.

 

MfG

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf no niestety wynik nie imponujący. Mialem kiedyś 9600Pro Gigabyte wersja DH i on z zegarów 400/300 (600DDR) chodził do testów 600/400 (800DDR). A w normalnej pracy 550/350 (700DDR). Też pamiątki 3,3ns.

 

Karolski na początek daj VPU recover na off i pokombinuj z Fast Writes. Inie podkrecaj programami dostarczonymi z kartą tylko Ati Tray Tools albo Ati Tools lub Rad linker-em. Dobry też jest Riva Tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyniki może u mnie nie są imponujące , ale może dlatego że więcej nie próbowałem podkręcać, bo i po co , wszystkie gry śmigają jak złoto .

 

Poza tym najpierw trzeba zmienić atlona 1,7 xp na coś silniejszego najlepiej semprona 3000 z jądrem Bartona (512 kb kejczu mówiąc po naszemu, a to cholernie dużo daje w aplikacjach 3d jakimi są gry)

Po jaką cholere przeciążać kartę graficzną skoro procesor jest za słaby i nie potrafi dostarczyć jej informacji, funkcjonuje tu zasada że o słabości łańcucha decyduje jego najsłabsze ogniwo, w moim przypadku jest to procesor.

Tak czy owak karta złoto mowa o radku gigabajta 9600XT, a ztym podkręcaniem u kolegi to rzeczywiście dziwna sprawa, ale rady dawane przez innego kolegę są dobre wywalić v-tuner i podkręcać na Ati tray tool ( piękny programik).

 

acha i jeczsze jedno wywal catalist control center (CCC) to jeden wielki powolny, ślamazarny szajs , nie wiem jak Ati może pozwolić sobie na wypuszczenie takiego gniota, u mnie chodzi a raczej chodziło to dziadostwo w tempie żółwia i jest nieskuteczne ,poprostu zainstaluj sobie normalny control panel. Moja karta obsługiwana jest przez sterownik Catalist 4.12 i kontrol panel 4.12 ( nie mylić z catalist control center)

 

To na razie pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf zmień tylko timingi i pamiątki spokojnie na 700DDR ustawisz do zwykłych zajęć. Ja przez pewien czas jechałem na 750 i nic się nie dzialo ale spękałem jak Crusiowi karta tak z niczego przy podobnych ustawieniach padła. Obniżyłem wtedy pamiątki do 700 i wszystko chodziło jak ta lala. A przy takich ustawieniach wynik w marku 2k3 wynosił ok. 4300pkt. W twojej karcie drzemie potencjał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...