Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie i dzięki za szybkie odpowiedzi,

 

zrobię jak radzicie, ale obawiam sie iż wieszanie w 3D przy próbie kręcenia karty to może oznaczać kres możliwości mojego zasilacza (jak w podpisie), który musze przyznać dotychczas sie dobrze sprawował.

 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

pozdrawiam

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie znowu,

 

zgodnie z zaleceniami zainstalowałem nowe sterowniki (4.12), i przy pomocy Ati tray tool (jest naprawde super) podciągnąłem troszkę kartę: na 513/660. Z uwagi na artefakty ( i jeden zwis) w 3d Marku obniżyłem do 510/640. Wydajnośc w 3d Marku 2001 podskoczyła o jakieś 450 pkt w stosunku do standardowych ustawień. Tak czy siak uważam że lepsza zasiłka jest w planach najbliższych zakupów.

 

pozdrawiam

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam - Nie oplaca sie wydawac znacznie wiecej kasiory na 9600XT bo nic Ci to nie da. Zwykly 9600 PRO bez problemu osiaga taktowania wersji XT i spokojnie nawet znacznie wiecej. Kupuj wiec PRO a za zaoszczedzone pieniadze mozesz kupic jakies dobre chlodznie.

1230001[/snapback]

Ale bez podkręcania xt jest szybsze!!!

Z reszetą z tą XT FireBlade (500/650) będzie prawdopodobnie kod na Half-life 2 i Tomb Raider: Angel of Darkness za co na allegro dostane troche kasiory:). Ps: I sie więszość kasy zwróci.

Co o tym myślicie???

Edytowane przez Scythe23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem ze to byla wina VGA Silencera (3 karty mi spalil) - odradzam to chlodznie.

1230846[/snapback]

Kurde Crusio straszysz ludzi tym silencerem (co chłodzi grafę na amen:)...myślę że on rzeczywiście nagrzewa jakoś bardziej kondensatory, ale ja mam takiego radka jak ty sprzedałeś na allegro co ci wysłali z serwisu po zdechnięciu tamtej grafy a on ma kondziaków tyle co pies napłakał więc może tam nie ma co się nagrzać. A tak co do kupowania nowej grafy to na obecny czas ja bym walił w r9800se i modował a nie w te 1024x768 i średnie detale na r9600 pro/xt

Życzę udanych zakupuff :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez podkręcania xt jest szybsze!!!

Z reszetą z tą XT FireBlade (500/650) będzie prawdopodobnie kod na Half-life 2 i Tomb Raider: Angel of Darkness za co na allegro dostane troche kasiory:). Ps: I sie więszość kasy zwróci.

Co o tym myślicie???

1233439[/snapback]

Niestety sprzedaz kodu do Half-Life'a nie zwroci Ci az tak duzo kasy. Teraz i tak przeciez od dawna mozna sciagnac Half-Life'a bez zadnych zabezpieczen. A do nowej grafu 9600 PRO tez sa dodawane gry wiec tez cos mozesz sprzedac. Piszesz tez ze bez podkrecania XT jest szybsza od PRO. Zgadzam sie z tym w 100%, ale pomysl - po co przeplacac tyle jezeli mozna kupic karte o identycznych mozliwosciach i w 100% podkrecalna na XT i wyzej?? Dla mnie to nie ma sensu i jak wczesniej polecam wersje PRO. Na XT szkoda kasy po prostu.

 

Prosze tez o wypowiedz innych uzytkownikow na ten temat: Co sie bardziej oplaca XT czy PRO??

 

Tolokan_PL ja nie strasze nikogo. Mowie tylko jaka jest smutna prawda o tym chlodzeniu. Jedni sie przekanaja, drudzy nie, ale kiedy juz im sie cos stanie z karta to wtedy sie zaczna bac :D

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 9600pro 256ram 128 bit 400/300(ddr600), mam problem z podkręceniem pamięci, gdy rdzeń spokojnie idzie 550, pamiątki wyciągają max 630 (315) i więcej nie ma szans nawet przy rdzeniu ustawionym na 400 bo robiąsięstraszne arty, używam sterowników omegi wer.4.11 i ati tray tool, pamięci się wogule nie grzeją, czy moglibyście mi coś poradziś jak wyciągnąć więcej na pamiątkach ?? a najlepiej podać optymalne timmingi do zakładek overlocking setting w ati tray tool.

mój komp to: procesor athlon xp 1800xp+ 512 mb pamięci elixir 333, płyta główna gigabyte ga-7va, zasilacz no name 300 watt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzedaz kodu do Half-Life'a nie zwroci Ci az tak duzo kasy. Teraz i tak przeciez od dawna mozna sciagnac Half-Life'a bez zadnych zabezpieczen. A do nowej grafu 9600 PRO tez sa dodawane gry wiec tez cos mozesz sprzedac. Piszesz tez ze bez podkrecania XT jest szybsza od PRO. Zgadzam sie z tym w 100%, ale pomysl - po co przeplacac tyle jezeli mozna kupic karte o identycznych mozliwosciach i w 100% podkrecalna na XT i wyzej?? Dla mnie to nie ma sensu i jak wczesniej polecam wersje PRO. Na XT szkoda kasy po prostu.

 

Prosze tez o wypowiedz innych uzytkownikow na ten temat: Co sie bardziej oplaca XT czy PRO??

 

Tolokan_PL ja nie strasze nikogo. Mowie tylko jaka jest smutna prawda o tym chlodzeniu. Jedni sie przekanaja, drudzy nie, ale kiedy juz im sie cos stanie z karta to wtedy sie zaczna bac :D

1234233[/snapback]

Wiec sie zdecydowałem bo wczoraj sprawdziłem cenę XT i jest niedużo większa od Pro.

PS: w overclocking nie chcem się bawić bo nie chcem ryzykować spaleniem karty a xt ma chyba nowszy rdzeń.

Ale i tak wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www.esc.pl XT gigabyte kosztuje teraz tyle co ja dałem z radeona9600pro gigabyte wiec cena xt spadła o ok 100zł w dół .

Jak ja kupywałem to kosztował ok 670zł.

 

ja mysle że jak kupisz XT to bedziesz mial lepsza pozycje wyjściowa do OC bo masz juz zegary 500/600 to moze pojdzie na 650/750 np GUMA nieżle wykrecił swojego XT chyba 700/800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Radeon 9600Pro@Radeon 9600XT i więcej

Zakupiłem grafę jak wyżej o symbolu GV-R96P128DH. Karta jest podatna na o/c. Domyślne taktowanie to 400/600 MHz. Idzie spokojnie na 540/680 MHz. Zdemontowałem z procesora karty oryginalny radiator i wiatrak, mocując (na silikonie) duże (jak na karte graficzną) radiatory (od chipsetów płyt głównych kupione na giełdzie)  na procku i pamięciach. Na to wszystko dmucha wolnoobrotowy wiatrak. Temperatura na rdzeniu 42 °C - stres (z wyłączonym wiatrakiem 50°C), Vcore 1,29 V – info z dołączonego do karty programu monitorującego V-Tuner.

No to chciałbym jeszcze pokręcić. Tylko jak. Na stronie GIGABYTE znalazłem bios do Radeona9600Pro o defaultowych ustawieniach 500/600 MHz (GV-R96P128DU) – podobno po wymianie biosu wzrasta napięcie Vcore a więc i możliwości o/c. Niestety atiflash „odmawia” wgrania biosu podając niezgodność kart. Tak przy okazji na www.gigabyte.pl wcale nie ma biosu do mojej karty tj. z końcówką DH (są końcówki D i DU).

Kto wie jak podwyższyć Vcore, albo skąd ściągnąć BIOS „500/600 MHz” pasujący do tej karty? Jeszcze jedno pytanie. Na karcie są dwa mikroprzełączniki oznaczone 1 i 2 z możliwością ustawienia na on i off – do czego służą?

Pozdrawiam

Daru

956846[/snapback]

Witam,

Mam podobna karte tylko ma taktowanie 400/400 i wlasciwie to chcialbym sie dowiedziec jakie sa jej mozliwosci. Jak sprawdzac temperature na karcie?? I czy podkrecajac trzeba zmieniac fabryczny wiatrak, czy wystarczy leprzego slikona wstawic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje to ze chodzą normalnie zamiast się spalić podczas gry.....

1235406[/snapback]

 

Jeśli idzie o Silencera, to chyba z 1/3 ludzi karta spaliła się podczas pracy w 2D ;)

 

przynajmniej jesli idzie o ludzi z tego forum wypowiadajacych sie w temacie o Silencerze

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timmon24: jak sam powiedziales moze pozyje dluzej i owszem bo przy zwiekszonych taktowaniach znacznie skraca sie zywotnosc ukladow scalonych, ta sama sytuacja wystepuje gdy zwiekszysz napiecie na chipset(degradacja ukladu w podwyzszonej temperatuze nastepuje duuzoo szybciej niz normalnie)a tak to zabezpieczasz sie przed niechcianym uszkodzeniem karty i wydluzoasz jej zycie! i taki wlasnie jest SENS stosowania lepszego chlodzenia!

 

Co do slawnego Silencera nie wypowiadam sie, bo sam go nie uzywalem a zdania na ten temat sa podzielone.

 

ps: Uzywaliscie juz Ati Tool 0.0.23?? jak wrazenia? pisalem juz wczesniej na forum o tym: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=111845

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem karty graficznej Gigabyte ati radon 9600PRO i zasialacza ,DEER 350W , płyta główna AUS A7N8X rev.2.0 z biosem UBERA, procek ATHLON 2600+ BARTON , 512MB RAM Dual, i zastanawiam się dlaczego jak podkręcam karte mam artefakty a raz nie mam ?? Np. odpalam kompa ładuje mi standardowe taktowania czyli GPU 400Mhz , Mem 600Mhz i sobie spokojnie podkręcam Ati Toolem na GPU 543 i Mem 693 i wszystko gra 0 artefaktów żadnych krzaków wszystko gra ! ok później wychodze z gry oczywiście taktowania wyłączam i np. grzebie po necie np. 1h i po tym czasie już [gluteus maximus] po podkręceniu zaczynają się w grach krzaki icon_sad2.gif sprawdzałem że to od pamieci a nie od GPU tylko o co tu chdzi . Już chłodziłem karte i to samo a poza tym mam zestaw chłodzący na karcie artic coolin system rev.3.0 !! Dlaczego tak się dzieje !!!!

POMOCY !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o Silencera, to chyba z 1/3 ludzi karta spaliła się podczas pracy w 2D ;)

 

przynajmniej jesli idzie o ludzi z tego forum wypowiadajacych sie w temacie o Silencerze

1235440[/snapback]

mówimy od dobrym chłodzenu takim home made a nie jakimś szitowym silencerze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o czym wy mowicie ? PRO to o wiele korzystniejszy zakup od XT i koniec, maksymalne osiagi maja takie same a procentowy przyrost po overclokingu w stosunku do default jest na korzysc PRO. Wiekszosc ludzi udzielajacych sie w tym watku i sledzacych go do paru miesiecy kupilo swoje PRO w momencie gdy XT kosztowalo 250-300 zl wiecej, wiec teksty ze XT jest "lepszy" sa troche smieszne. W chwili obecnej rożnica w cenie sie zaciera, a coraz wiecej firm daje 36 miesiecy gwarancji. Moj Radzio (400/600) ma 36 m-cy gwarancji i chodzi non stop 545/675 24h na dobe od 2 miesiecy i jego zywotnosc moze spasc nawet o ten rok (w co i tak nie wierze) podejrzewam ze zanim minie te 36 miesiecy i tak zmienie na inna karte.

 

pozdr.

 

Gigabyte DH rulezzz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farivawe ja do tej pory nie wiem dlaczego ludzie kupują 9600 XT albo 9600PRO skoro za mjejsze pieniądze mają 9550XT na pamiięciach 2.8ns które idą bez v-moda na 720MHz, a core da się na nich równiz bardzo ładnie podgonić bo to przecierz jest tak samo 0.13 jak i 9600XT/PRO, ciężko mi to naprawde pojąć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farivawe ja do tej pory nie wiem dlaczego ludzie kupują 9600 XT albo 9600PRO skoro za mjejsze pieniądze mają 9550XT na pamiięciach 2.8ns które idą bez v-moda na 720MHz, a core da się na nich równiz bardzo ładnie podgonić bo to przecierz jest tak samo 0.13 jak i 9600XT/PRO, ciężko mi to naprawde pojąć....

1236648[/snapback]

Może dlatego, że nowe wersje Gigacube 9550XT rev 2.1 podkręcają się max do 440-460/580-610 (i dalej nie chcą) - a karta kosztuje 399 zł (sam miałem rev 2.0 - stabilnie przechodziła 3Dmarka na 440/640 - lecz w grach 420/620 to był max)

 

może dlatego, że Ati 9550 Turbo Guru - na którym można wycisnąć 500-550/700-750 kosztuje 475 zł

 

inne 9550 (Abit Guru za 325 zł w proline.pl) - kręcą się na 500/600 (gdzie 9600 pro dopiero się rozgrzewa)

 

a zwykły porządny radeon Gigabyte 9600pro 400/600 (@500-600/700-750 lub więcej) kosztuje w arest.pl dokładnie 385 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie VGA 9550XT i PRO dowoltowane dałeś ? do porównania ? z tego co mówisz to bradzo ładnie się kręcą ale chyba masz na myśłi grafiki na pamięciach bga ? bo chybanie tstop ? po sklepach właśnie widzdze że te pro są drosze od 9550 a to i raczej maxymalnie dziwne ze pamięci 2.8ns się tak bardzo słabo kręcą, jak dlamnei za mało prądu ma i gpu i pamięć na 9550 aczkoliwke nie jestem w tym temacie za bardzo obyty i nieznam nominalnych napięć obu kart, więc jak to wygląda ?

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły porządny radeon Gigabyte 9600pro 400/600 (@500-600/700-750 lub więcej) kosztuje w arest.pl dokładnie 385 zł

1236833[/snapback]

Ta karta za 385zl to zwykly kastrat taktowany 400/400. Radki pro 400/600 kosztuja raczej ok 450 i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta za 385zl to zwykly kastrat taktowany 400/400. Radki pro 400/600 kosztuja raczej ok 450 i wiecej.

1236879[/snapback]

 

 

niestety chyba się mylisz

1236853[/snapback]

 

- Abit 9550XT Turbo Guru ma pamięci BGA 2,5 NS (pamiątki kręcą się na 750 i ciut więcej, ktoś wspominał o 800),

- Gigacube R9550XT rev 2.1 (taka jest obecnie w sklepach) ma pamięci BGA 3,3 NS (kręcą się max 610 - a czasem i nie osiągają 580 MHz). VModa na tą kartę brakuje

- Abit 9550 Guru - ma pamięci TSOP 3,6 NS - biegają na 610-620 stabilnie

- Radeon 9600 pro ma pamiątki BGA 3,3 NS - które biegają na 700 a czasem i podchodzą pod 800 MHz (to można przeczytać w tym temacie... chyba dwa pierwsze wątki tego Gigabyte dotyczą)

 

Ceny

Abit 9550XT Turbo Guru - 475 zł (sirius.pl)... ta cena jest jakaś chora ;)

Gigacube 9550XT - od 399 zł (w proline.pl)

Abit 9550 Guru - 325 zł (w proline.pl) ... ta karta jest ciekawa jeśli komus starczą wyniki jak dla 9600XT non-OC

Radeon Gigabyte 9600 pro 400/600 jest do kupienia w arest.pl za 385 zł i chyba jest to najciekawsza karta w tym zestawieniu ... a na pewno lepsza niż R9550XT Gigacube

 

Trzeba pamiętać, że na tak dobre wyniki kart Abit 9550 XT Turbo Guru oraz 9550 Guru, ma wpływ fakt iż fabrycznie mają montowany system podwyższania napięcia na rdzeniu i pamięciach (można sobie napięcie zmieniać za pomocą softu chyba od 1,2-1,4V na rdzeniu, a na pamięciach chya do 2,8V) oraz porządne wentylatory i radiatory montowane też na memorkach.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super. Nic tylko brac 9600 PRO bo to przeciez super karta i po co przeplacac za inne cuda drozsze.

1236955[/snapback]

problem jest w tym, iż nie wiadomo czy w arest.pl jest jeszcze ta promocja (była jeszcze zeszłym tygodniu,a trwała przez chyba 2 tygodnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar: "Gigacube R9550XT rev 2.1 (taka jest obecnie w sklepach) ma pamięci BGA 3,3 NS (kręcą się max 610 - a czasem i nie osiągają 580 MHz). VModa na tą kartę brakuje"

 

Ja mam Gigacube R9550XT rev 2.1 na samsungach 2,8 ns taktowanie 400/600, kupiłem w grudniu na www.esc.pl 430 zł - pamięci faktycznie fatalnie się kręcą.

 

Co do VModa to nie jestem taki pewien, że brak - ta karta wygląda identycznie jak ta na www.rojakpot.com tylko ten układ, który trzeba potraktować np. ołówkiem ma inne oznaczenie zamiast 1575 w Gigacubie rev 2.1 jest 1571 taki sam dla vmem i vgpu. W topiku: GRCUBE 9550 XT na 33 str. RatSbane napisał, że zrobił vmoda gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigacube R9550XT rev 2.1 na samsungach 2,8 ns taktowanie 400/600, kupiłem w grudniu na www.esc.pl 430 zł - pamięci faktycznie fatalnie się kręcą.

w tej chwili - oferowane rev 2.1 mają pamięci 3,3 i kręcą się jeszcze gorzej niż twoja

 

Co do VModa to nie jestem taki pewien, że brak - ta karta wygląda identycznie jak ta na www.rojakpot.com tylko ten układ, który trzeba potraktować np. ołówkiem ma inne oznaczenie zamiast 1575 w Gigacubie rev 2.1 jest 1571 taki sam dla vmem i vgpu. W topiku: GRCUBE 9550 XT na 33 str. RatSbane napisał, że zrobił vmoda gpu.

1237108[/snapback]

no problemem jest jedynie ten "inny układ odpowiadający za napięcie" ;)

 

czytałem o kolesiu który spalił już 5 sztuk rev 2.1 robiąc moda na VCore

 

ten mod na rojakpot pasuje do rev 1.2

 

dobra - nieważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...