Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

:mur: mam prośbe czy ktoś może mi napisać co moge zrobić z moją karta, ( jak i czym podkręcać , może jakieś flashe biosu , nie wiem) . Mam HIS 9600pro 256mb/128 bit na pamiecia hynixa. Jeżeli możecie to napiszcie mi jak i co pokolei mam robić , bo głupio mi się przyznać ale jestem świerzak w tym temacie . z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio mam problem z grafa. Czasami sie ona tak jakby wylacza. Po prostu monitor sie wylacza jakby nie dostal sygnalu jest to bardzo irytujace gdyz nic nie pomaga oprocz restartu systemu.

Komp lekko podkrecony do 2040MHz, grafa niekrecona wentyl na niej podlaczony do kontrolera obrotow i skrecony do okolo 3000 obrotow. Stery najnowsze omegii. Co mozna z tym zrobic, dawac na gwarancje czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam pochwalić :lol:

Właśnie zflashowałem BIOS mojego radka za pomoca programu V-Tuner 2, serducho biło mi niemiłosiernie ale wszystko się udało, naprawdę szybki i prosty sposób, karta śmiga aż miło, POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kartę Saphire Radeon 9600 Pro Advantage i czytam fora ale nie wiem tak naprawdę jaki BIOS mogę wgrać, jeśli wogóle mogę, jeśli nie to co innego można zrobić aby podkręcić osiągi. :razz: :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

:mur:  mam prośbe czy ktoś może mi napisać co moge zrobić z moją karta, ( jak i czym podkręcać , może jakieś flashe biosu , nie wiem) . Mam HIS 9600pro 256mb/128 bit na pamiecia hynixa. Jeżeli możecie to napiszcie mi jak i co pokolei mam robić , bo głupio mi się przyznać ale jestem świerzak w tym temacie . z góry dzieki

1331693[/snapback]

 

Czy ktoś może mi pomóc i napisać co mam zrobić żeby coś wycisnąc z tej karty???? :) :-P :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem Szafirka R9600 (niestety wersja Advantage) razem z radiatorami Revolteca na memorki ;) Myślę sobie, że skoro to Advantage, to dali jakieś lipne pamięci 5ns, aż wczoraj coś mnie tknęło, odczepam radiatorki a tam jak byk 3.6ns (Samsungi) :blink: Najpierw trochę się zdziwiłem, ale potem postanowiłem kręcić - 260MHz (520 efektywnie) bez artów. Jak na taki czas dostępu to trochę mało i tu moje pytanie:

pamięci są zapewnie niedowoltowane, więc czy jak zrobię v-moda, to potencjał O/C dużo wzrośnie - teoretycznie pamięci powinny osiągnąć 1000/3.6 = 277MHz, w praktyce liczyłbym na więcej, ale boję się żebym się nie przeliczył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem grając w NFSU2 miewam problemy z stabilnością obrazu(czasami). Grając w rozdzielczości 1280\1024 i max detalpogrywam sobie spokojnie choć czasami mam spowolnienia wyświetlanej grafiki- ale to dzieje się rzadko. Natomiast grając w rozdzielczości 800\600 i max detal miewam cześciej nie klatkowanie lecz przestoje w wyświetlanej grafice-grfika stoi przez kilka sekund w miejscu. Mam Bartka 2500+ Radka 9600PRO i tylko 256MB RAM.

Moim zdaniem to wina małej ilości RAMU. Jakie jest wasze zdanie i ewentualnie ile byście mi polecali kupić i jakiej pamięci (marka). Z góry dzięki za poomoc!!! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

mam często zdecydowanie za często czarne monitory i brak sygnału z karty !!!

opisze:

 

mam sprzęt taki jak w opisie i obawy są następujące:

1. gram sobie i nagle pojawia się czarny ekran, monitor nie dostaje sygnału od karty i mruga mu zielona dioda !!

2. gram sobie i nagle wypadam do windowsa (w podglądzie zdarzeń czytam że sterownik nie odpowiedział na żadanie )

3. gram sobie i nagle obraz staje w miejscu i tyle ...

w ostatnim przypadku reaguje tzw VPU Recover i czasami powracam do gry lecz to dzieje się najrzadziej z tych trzech opcji

 

w każdym przypadku restart obowiązkowy

 

karty nie mam podkręconej tylko całego kompa FSB do 200MHz + jakieś 3% dynamicznego ( CoreCell w MSI akurat tak się nazywa ale w iinych płytach inaczej chociaż działa podobnie) czyli czasami FSB 207MHz

myślę że ta karta to zwykły 9600pro który ma niższe taktowania podkręcony przez producenta!! (a kupiłem go jako radeona z wyższym taktowaniem)

 

sama karta kręci się średnio ATI tool jakieś 10% !!

cały czas mam artefagty, tak myśle przynajmniej ponieważ często pojawiają się niebieskie plamki podczas ładowania gry lub kiedy oglądam jakieś video czasami biegają po ekranie takie kwadraciki!! (ktoś mi mówił że to błąd pamięci karty graficznej)

wypróbowałem już różne stery (obecnie mam najnowsze Omegi) i nic się nie zmieniło !!

po "czarnych ekranach" i restarcie ATI tool zmniesza taktowania pamięci i procesora karty poniżej fabrycznych !!

kartę kupiłem tutaj i tu jej dokładny opis http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8815

obecnie mam założone chłodzenie zalmana ZM80A-HP + dodatkowe wentylatory chłodzące pamięci bo ten zalman ich nie chłodzi !!

 

nie wiem czy mam oddać tą kartę do serwisu czy może coś zmienić !!!

 

nie wiem też czym mam sprawdzić temperature karty !!! ?? może się grzeje

 

właśnie z desperacji zakładam radiatory na pamięci !!

 

co robić ?

w 3dmarku03 jakeś 3500 i się nie wywala na żadnym teście tylko na grach...

 

w systemie nie mam żadnego obciążenia ponieważ nie pozwalamna zbędne procesy "msconfig" lub "system mechanic"

 

może ktoś ma jakieś sugestje...

 

pozdr

<_< <_< <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw agp x4 i FW OFF

1336379[/snapback]

mam w tej chwili AGPx8 i FW off ale mam pytanie co to da i laczego nie moe mieć jako x8 i czy obniży mi to wydajność ?? ??

 

dzięki za sugestje !!! spróbuje

ale dzis przy próbie podkręcenia ATI tool (CORE 511MHz MEMORY 342MHz czyli 684MHz ATI tool uznał te ustawienia za maksymalne ) wszystko było ok ale kidy zapuściłem 3dmarki (3dmark 03 - 4008 punktów / 3dmark 05 - 1676 / 3dmark 01 - się wysypał ) i właśnie wysypał się dość dziwnie bo po restarcie nie maiałem sterowników i jakieś maxymalnie obcięte opcje graficzne (prawdopodobnie tryb awaryjny ) nie pomogło ponowne zainstalowanie sterów tylko przywracanie systemu ale pewnie przesadziłem !!!

teraz wypróbuje tą opcje z AGPx4 !!

 

dzięks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Sapphire 9600 pro 390/452 Mhz

Odpalam sobie frapsa i demo 3dmarka2001

Oto wyniki(640x480 32 bity):

390/452 - 230.700 Fps

440/452 - 232.033

Czemu taka mała roznica? Przeciez podkreciłem procesor karty o 50 Mhz !!??

Testy robiłem kilka razy i zawsze wychodzi roznicy 2-3 fps !

O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sobie dwa dni temu karte graficzną Gigabyte Radeon 9600 Pro a dokładniej GV-R96P128DE jest na niej radiator

Taktowania ma takie:

VGA Memory Clock = 202.5 MHz

VGA Core Clock = 398.3 MHz

 

Zamierzam kupic wentyl na tę kartę i kręcic bo narazie wyniki nie są fajne :]

 

3dmark2k1: 10375pkt

3dmark2k3: 3015pkt

 

Co zrobic aby efekty były lepsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiles cos co nie ma prawa sie nazac 9600PRO a conazywej pro EZ taktowanie 400/400 (gpu nie dzielisz przez 2 jesli ci tak program pokazuje to jest do ***** :)

 

raczej duzo z tego nie wyciagniesz.. 420-440mhz na GPU i 520-560 mhz na mmem.....

stopiles niezle zwlaszcza ze na allegro chodza saphiry z 3,3ns 400/600 pelne taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz oznaczenia z pamięci w google i ci znajdzie na pewno...

jak nie wiesz jak podkręciać, to tylko atitool cię ratuje, ale radzę poszukać i poczytać na tym forum jest tego dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz oznaczenia z pamięci w google i ci znajdzie na pewno...

jak nie wiesz jak podkręciać, to tylko atitool cię ratuje, ale radzę poszukać i poczytać na tym forum jest tego dużo.

1341189[/snapback]

 

 

 

 

:) Ok dzięki już mam 3.3 ns ( troche lipnie ) , jeżeli Ty wiesz to może mi pomożesz coś z tym zrobić , przecież tych stron jest prawie 70 , bede czytał do wakacji . 2465506 to moje gg jeżeli możesz to napisz i pomóż coś wycinąć z tej karty. A z tym Atitoolem bawiłem się już dawno i nic ciekawego z tego nie wyszło przed podkęceniem miałem ponad 11 tyś. w 3dmark 01 a to podkręceniu ponad 12 . Tylko nie mów że to kres możliwości tej karty :P

pozdro i czekam na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kartę Sapphire Radeon 9600pro 400/600 3,3ns HYNIX i gdy próbuje podkręcić GPU na wiecej niz 480 MHz to komp sie wiesza nawet w WINDOWSIE!!!!, mam standardowe chłodzenie, aktualnie działą mi na 450MHz i jest ok ale juz przy 460MHZ coniektóre gry sie wieszają i włącza sie VPU recovery a gdy to wyłącze to komp sie wiesza znów. Karta aktualnie pracuje na AGPx4 i mam zasiłke 300W COBA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go - z tych dwóch wybrał bym 9600xt...

 

a moje typy...cóż...ja bym sobie wolał dozbierać chociaż do tego:

1343501[/snapback]

No własnie nie wiem czy jest sens dozbierania do tej karty. 6200 nie chce za bardzo jak juz to gt bo na pamieciach bega i o niskim czasie odstepu a nie te co na allegro (~4ns wersja 6200) wiec imo sadze ze nie warto.

Albo moze cos na PCI-E do 400zł na razie bo jak bede zmieniał platfrome to moze razem z karta i bede o 1 krok do przodu bo juz bez AGP :)

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę wtopiłem, najpierw sklep, potem forum - trudno. Mam Saphire Radeon 9600 Pro Advantage czyli firmowo 400/446 4ns. Zgrałem swój bios i podkręciłem go lekko, 470/500. Czy można jeszcze coś pokombinować? Może bios innej firmy i inne timingi? Może jest tu jakiś posiadacz takiej karty? greetz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...