Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ile warta jest ta karta i jak mi sie bedzie sprawowac bo wlasnie ja kupilem za 400zl tylko na allegro jest 305 bo stwierdzilismy ze nie ma po co ceny ciagnac....

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47143066

Co mozecie o niej powiedziec... bylo warto czy lepiej bylo kupic Gigabyte r9550 i podkrecac...

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość El_liero

pytanie za 100 pkt:

 

 

Co to sa timingi?

Jak sie je zmienia?

 

(moja karta to Gigabyte Radek 9600XT)

 

 

jak znacie jakies polskie stronki o tym czyms to dajecie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91386 <-- tu masz wszystko opisane. A jakie timingi wybrac do Twojej karty?? Wsyzstko jest opisane juz w tym temacie, w ktorym wlasnie piszemy. Musisz poszukac, ale generalnie nizsze timingi = wyzsza wydajnosc.

 

BTW. Witam kolege z mojego miasta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm radeona 9600pro Sapphire(400/600) tylko słabo mi sie rdzen podkręca( do 445mhz). Pamiątki idą świetnie nawet na 700MHZ bez chłodzenia..i dla tego sobie kupie radiatorki, ale rdzeń całkowicei do kitu!!!. Podkręcam progaramem ATI TRAY TOOLS i mam catalyst 5.3 a przedtem 5.2.

 

Karta działą aktualnie na AGPx4 bo płya wiecej nie obsługuje(niestety sie zjarała wcześniejsza) i mam zasiłke COBA 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z grafiką asusa r9600xt.

Grafika działa dobrze dopóki nie zainstaluje sterowników do niej, a próbowałem już ze staermi z dołączonej płyty, ze strony asusa (dwie ostatni wersje) i omegami. Efekt za każdym razem taki sam: system się ładuje i zamiast "zapraszamy" czarny ekran, zwis kompa.

Próbowałem na:

asusie a7v880 (2 różne sztuki, wszystkie biosy)), msi kt880 - efekt ten sam

asus kt600 - działa tylko na agpx4

msi kt333, abit nf7 - działa bez problemu (na abicie podobno bo nie widziałem na własne oczy)

w serwisie powiedzieli ze muszę mieć włączone fast write w biosie i ati smart guard w najnowszych sterach ze strony asusa (tylko jak to mam włączyć jeśli nie działa mi windows :mur: )

Mój kofig:

asus a7v880 rev 1.02 bios .08;

twinmos 2x512 dual 400 (chodzą na 333) (wcześniej kingston 2x256 single 266 - też nie działalo)

sempron 3000+ (wcześniej athlon 1600+ - też zawiecha była)

maxtor 120 + seagate 20

chieftec 420W

XP Prof PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem tylko tego dlaczego zadales to pytanie w dziale 9600pro/xt??? od tego sa dzialy o 9800pro/XT !!!!!!!!

1371473[/snapback]

To się mnie tyczy? Przecież to jest o asusie 9600xt. :blink:

Może okularki? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj...sprawdze co mowia fusy...cholera to nie ta herbata :lol:

a na powaznie gdybys podal caly swoj konfig to mogloby to znaczaco pomoc w rozwiazaniu twojego problemu. jakie omegi?jakie caty? latki na winde? chlodzenie? oc? nie oc? zasilacz? im wiecej tym lepiej. i wmiare uporzadkowane :wink:

 

edit: jeszcze podam moze link do tematu o pro i xt. moze sie przydac bardziej niz early grey

Edytowane przez OrGiUsZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP 2000+ (palomino)

Płyta główna: Asus a A7V8X

Dysk twardy: Segate 80 GB

Zasilacz: niewiem pewno codegen 300W

Karta graficzna: Gigabyte 9600XT

Karta DVB Technotrend rev 1.3

Pamięć Ram: no name

Windows XP pro SP2, omegi najnowsze (zresztą testowalem na wielu wersjach i zawsze to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem strone o tym modzie

http://unoid.net/9600pro/power.html

daje on ok +15mhz na GPU i pamieciach

ale jest mozliwy tylko na tych rev ktore nie maja brakow w PCB czyli

1 scalaki jednej diody 6 kondensatorow jednego rezystora kolo tego zlacza

 

oblukaj na zdjeciach pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam radka 9600 pro 400/400 4ns i szok mnie spotkał bo qmpel ma pamieci te co ja karte te co ja i przestawił sobie pamiec na 600 i mówi ze tylko pamieci mu sie troche grzeje i radiatory kupuje ... Czy to możlie ?? Ja też tak chce ale nie wim czy odrazu na 600 przeskoczyc i w ogole to mi sie pamieci na normalnych ustawieniach grzeja mocno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam radka 9600Pro od Gigabyta.Dzis zamontowałem niebieski radiator Zalmana,radiatory miedziane Revoltec a jako nawiew mam AC Pro TC.

Max co moge wykrecic to 540/740 -czasem tylko artem zarzuci.

Wiem,że z pamieci moge jeszcze sporo wycisnąć.Narazie jade na zmodyfikowanych timingach:

Zakładka Timings1

Cas latency 3

Zakładka Timings2

TRCDRD 6

TRCDRW 1

TRP 4

TRAS 10

TRRD 3

TR2W CL+3

TRW 3

TRW2R 0

TW2RS Same Bank 3

TR2R 2

 

Jakiego biosu,lub jakich timingow radzicie mi użyć,aby wiecej z tej karty wydusić?

Rdzeń już dalej niepójdzie raczej,bo na 550Mhz już są czarne kropeczki.

Proszę o szybką odpowiedz.Pozdro

 

Ps.Moje wyniki

3dMark'01:9200pkt

3dMark'03:4004pkt

Procek to Athlon palomino 1500,5 Mhz pamiatki 512 133Mhz (cienizna :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z takim sprzetem to niezly wynik pociagnales w 3dm2k3.

Chociaz w 01 widac jak brakuje mocy obliczeniowej proca.

Mysle, ze dla 100 pkt nie warto bardziej zylowac karty bo peknie i bedzie zal.

Sprobuj jedak znizyc rdzen to moze pamieci beda potrafily wiecej (a to wiadomo jest lepsze do 3dm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i niewarto,ale niepoto wydalem kase na chlodzenie,aby pozostać tylko przy 540/740 :lol:

 

Ps.W moim przypadku wyłączenie FW dalo mi 50pkt w 3dM03 a w o1 duuuuzo wiecej,bo gdy mialem FW na on,to im wiecej krecilem,tym mialem mniej pky w 3dm01 :D

Edytowane przez tronki5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie na jak zmienić timingi tak by zwiększyć wydajność karty . Chodzi o Ati Tray Tools..... i moją karte HIS 9600 pro 256 mb 128 bit..... :unsure: może ktoś doczytał jak pozmieniać to w tym programie nie zmieniając biosu karty . pozdro idzęki z góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie-czym usunąć starego gluta z gpu?Probowałem alkoholem,ale nic,anirusz,wiec dalem na to paste i tyle,ale myslę,że jak usunę gluta i dam pastę bezposrenio na rdzen,to może wiecej wykrece.Wiec czym najlepiej,najlatwiej jest to usunąć?

 

Ps.Musze do mojego wyniku(juz troche lepszego)dodać 100pkt...muszę :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...