Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymienialem paste na GPU w radku gigabyte'a to mi sie ten glut przykleil do radiatora i musialem tylko go usunac (uzylem do tego krawedzi prawa jazdy nowego, ostre i w miare sztywne), Sprobuj moze powinno sie udac

p.s. Temp na GPU spadla mi o 3-4 stopnie (pasta cienka Titana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek...zwiększylem timingi i memy poszly na 770 ale wydajnosc lipna,tylko 3900pkt wiec o ponad 100 mniej...

Nastepnie wgrałem BIOS od FICa...rdzen identycznie poszedł-538Mhz (grrr...jakas klątwa czy co <_< musze jeszcze raz,porzadnie rdzen przeczyscic chyba),a pamieci?Tragedia,max 714Mhz,a normalnie ida mi na 728Mhz...pokombinuje z innymi biosami,ale watpie w jakies zadawalajace rezultaty....

 

Ps.A niema innego sposobu na zdjecie tego gluta?Bo suszarka niechce,moze jakas iskra pojsc czy cos :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,znow zmieniłem na FICa,rdzen nic,ale pamieci poszly do 780,ale poco mi tak wysokie pamieci,jak timingi sa luzne i wydajnosc mniejsza niz normalnie na 728Mhz...jedyne co mi zostało to chyba jakis Vmod,ale narazie wole nieryzykowac...ech szkoda,snilo mi sie 760 na memach na dobrych timingach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy jak ma CodeGena 300W i mi wszystko loozacko działa to moge podkręcać Karte graficzna (Radeon 9600PRO) podkrecac na maksa czy lepiej nie bo moze zasiła pójść ?? I czy w ogóle przy podkrecaniu Karta "żre" więcej prądu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z moja karta:

 

Karta to: Gigabyte Radeon 9600 Pro 400/600 128MB

 

Reszta taka jak w podpisie.

 

Ostatnio zaczoł sie robić coraz głosniejszy wentylator na karcie ( karta ma poł roku ) Myslalem ze to przez kurz jednak nie... wiec zostawilem jak jest :?

 

( to w ramach tego ze moze byc cos z wentylatorem - mniejsze obroty czy cos .. )

 

Wczoraj podczas zmiany sterownikow ATI na Omegi zaczely sie robic problemy. Nigdy nie bylo zadnych problemow bo dosyc czesto zmienialem sterowniki z jednych na drugie...

 

Ustawienia:

Zawsze bylo Agp 8x i FW off ( u mnie moze byc on i off nie ma roznicy zadnej w niczym )

Po zmianie na Omegi w grach zaczely sie robic artefakty na standardowych ustawieniach i gpu recover po 5 sekundach sie wlanczał. Potem juz tylko totalna zwiecha. Zmienilem spowrotem na ATI i to samo... 3d nie dziala mozna powiedziec... nawet zaliczylem reinstalke windowsa i swieze sterowniki i dalej to samo...

 

A teraz najciekawsze:

 

Zaczolem sie bawic Riva Tunerem

 

i po zmianie AGp 4x gry dzialaja bez artefaktow ( po wyjscu z gry zwiecha w windowsie , restart komputera i inne nieporzadane efekty )

 

AGP8 = windows bezproblemow gry = artefakty itd..

 

AGP zmieniane riva tunerem

 

Pomyslalem ze zmienie sobie AGP 4x w biosie zmieniam a tu windows wogole sie nie laduje... po chwili tam gdzie jest pasek ladowania windowsa przy starcie dostaje kolorow odcieni niebieskiego :blink: :blink: AGP 8x spowrotem i wlancza sie bez problemow...

 

Wie ktos co sie stalo z karta ? moze port agp na plycie padl ? moze wina wentylatora na karcie jednak radiator jest letni ( przy otwartej obudowie to samo )

 

Moze pomoglo by wgranie nowego biosa do karty??

 

Jak ktos cos rozumie z tego co napisalem to prosze o pomoc :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciezko dac lacze ?

To jest firma, ktora bierze karty graficzne w rozliczenie.

Tak wiec po prostu sa posrednikami wiec mozna taniej zalatwic.

Sam chcialem u nich kupic karte ale jak mi zaproponowali, ze wezma moja w rozliczenie to juz wiedzialem wszystko.

Kupia ode mnie, wyczyszcza, sprawdza i dadza miesieczna gwarancje rozruchowa za cene o 12-15% wieksza niz ja bym za to wzial.

 

Ta karta ma marne taktowanie pamieci.

 

EDIT

Chociaz moze nie ze wszystkimi kartami tak robia bo widze, ze ta ma 12 miesiecy gwary.

Ale jednak te pamieci tylko 200MHz :/

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wlasnie dolaczylem do posiadaczy ATI, dostalem karte gecube radeon 9600pro 400/400

 

w standardzie moje wyniki w markach to 16k w aqua i 2k w 2003

mimo iz podkrecilem zegar na 400/500 (w everescie tez pokazuje ze podkrecone zegary) wynik pozostal bez zmian.. uzywam ati tool, czy ktos wie co jest nie tak ??? i czy wogole da sie ta karte podkrecic...

 

 

z gory dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyniki cieniutkie jak ja na moim fx5200 prolinka mam 1801 pkt w 3dmarku a ty masz 2000,słaby ten radek coś,wlaśnie sie zastanawiam nad kupnem karty do 300zł ale niewiem jaką,może mi ktos doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyniki cieniutkie jak ja na moim fx5200 prolinka mam 1801 pkt w 3dmarku a ty masz 2000,słaby ten radek coś,wlaśnie sie zastanawiam nad kupnem karty do 300zł ale niewiem jaką,może mi ktos doradzić?

1396933[/snapback]

no wlasnie tez sie zdziwilem, moze to dlatego ze sie przesiadlem z nvidia i jakis konflikt sterow...no ale wywalilem wszysko driver cleanerem...

 

a tak wogole to do 300 zlotych moze kup sobie radka 9550, one sie ponoc bardzo dobrze kreca i mozna ladne wyniki wyczesac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mysle o zakupie 9550 ale kompletnie jestem zielony jeśli chodzi o firme, jaka jest najlepsza i model jak by ktoś mógł

1397060[/snapback]

Zawsze im pozniej tym gorzej.Firmy sie wycwaniaja i pod tymi samymi sloganami reklamowymi sprzedaja coraz gorsze produkty.

Zwracaj uwage na rdzen (ver 2.1 najlepiej) i czas dostepu pamieci.

Mozna kupic Guru za 350 z 4ns pamieciami (padaka jakich malo) albo Sapphire czy HIS z 3.3ns za 300.

Jezeli kupilbys z pol roku temu Guru to mialbys pewnosc, ze kupujesz najlepsze sztuki na swiecie. Dzisiaj juz niestety nie.

Wiec nie patrz na marke tylko na to co jest w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co mam zrobić ??!! Mam Radka HIS 256mb założyłem Zalman ZM80D-HP bez radiatorków na pamięciach. Zmieniałem timigi i max co moge z tego shitu wycisnąć to 480/650 co daje coś koło 4k w 3dsmarku03........ a w 3dm01 jakies 12k. Doradcie co moge zrobić żeby wykręcić z tego cos więcej :mur: , PPPPLLLIIISSS :lol:

Edytowane przez Psyho_K 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chłopaki szybka porada. Co opłaca mi sie najbardziej kupic za taka cene Sapphire Radeon 9600 Pro 128/128 za 300zł, GeCube 9550 128/128 za 350zł czy tez(przy zadłuzeniu na maxa rodzinki :wink: ) GeForce Winfast 6200 256/128 za 445 zł...Lub tez ogólnie...karta za ok 400zł...Prosze o odpowiedz bo tyle jest tego ze nie moge sie polapac.Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co mam zrobić ??!! Mam Radka HIS 256mb założyłem Zalman ZM80D-HP bez radiatorków na pamięciach. Zmieniałem timigi i max co moge z tego shitu wycisnąć to 480/650 co daje coś koło 4k  w 3dsmarku03........ a w 3dm01 jakies 12k. Doradcie co moge zrobić żeby wykręcić z tego cos więcej :mur:  , PPPPLLLIIISSS :lol:

1403535[/snapback]

 

Widze że nikt mi nie pomoże..... chociaż powiedzcie do czego moze służyć zworka na mojej karcie ?? Jeżeli chcie to wyśle fote jak to wygląda... pozdro i dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nikt mi nie pomoże..... chociaż powiedzcie do czego moze służyć zworka na mojej karcie ?? Jeżeli chcie to wyśle fote jak to wygląda... pozdro i dzięki z góry

1414996[/snapback]

Po pierwsze twoja karta ma 256mb pamięci, jest to zatem pamięć wolniejsza, i tu już dużo nie wyciagniesz, przy najlepszych timingach jeszcze jakieś może kilka mhz, jeżeli rdzeń więcej nie iddzie to jedyne co to zrobić v-moda :wink:

W sumie ja nie wiem po co zakładasz chłodzenie za tyle kasy na taką kartę <_<

Możesz jeszcze pobawić sie trochę z nią, ale nie wiem czy jest sens, walczyć o te kilka punktów :wink:

Decyzja należy do Ciebie :wink:

 

 

FAK'ir ja na Twoim miejscu bym kupił 9600pro gigabyte, w ECS widziałem go za 369zł :blink:

Karta naprawdę wydajna, albo jak chcesz to mogę Ci swoją sprzedać, wyniki jakie osiaga masz w sygnaturze :wink:

Zagadaj do mnie na gg 9394135 to Ci doradzę.

 

Pzdr dla wszystkich :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze sterami do radka 9600xt. Na spirit driverach wsystko jest oki, ale nie odpalaja sie gierki typu doom3. Jak zmienie na inne stery - doom dziala ale komp dziwnie sie zachowuje - na innych grach zaraz po odpaleniu ich sie wiesza np. NFS2 i ponadto co jakis czas sam sie restartuje, kiedy np. jestem w necie. Próbowalem juz roznych catalistow, omegi, ngo i zawsze to samo. Próbowalem wylaczyc Fast Write czy VPU Recover ale nic nie daje..co moze byc przyczyna (karta nie krecona)??

 

moj sprzet:

Athlon 64 3000+

Abit kv8 pro

Gigabyte Radeon 9600xt

PSU Modecom 350W

RAM Kingmax 512

Seagate 160GB

Win XP Pro Sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze twoja karta ma 256mb pamięci, jest to zatem pamięć wolniejsza, i tu już dużo nie wyciagniesz, przy najlepszych timingach jeszcze jakieś może kilka mhz, jeżeli rdzeń więcej nie iddzie to jedyne co to zrobić v-moda :wink:

W sumie ja nie wiem po co zakładasz chłodzenie za tyle kasy na taką kartę <_<

Możesz jeszcze pobawić sie trochę z nią, ale nie wiem czy jest sens, walczyć o te kilka punktów :wink:

Decyzja należy do Ciebie :wink:

FAK'ir ja na Twoim miejscu bym kupił 9600pro gigabyte, w ECS widziałem go za 369zł :blink:

Karta naprawdę wydajna, albo jak chcesz to mogę Ci swoją sprzedać, wyniki jakie osiaga masz w sygnaturze :wink:

Zagadaj do mnie na gg 9394135 to Ci doradzę.

 

Pzdr dla wszystkich :wink:

1415680[/snapback]

 

Dzięki bardzo bardzo mareczku :) , to może oplacało by się ja sprzedac i kupic cos innego tylko nie wiem co moge dostać za tą kase ktora moge dostac za tego radeona.

 

PS. może wiesz od czego jest ta zworka na karcie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, tak na szybko. Jakie są odpowiednie stery do RADEON 9600XT?

Wlasnie sie spotkalem z taką opinią i nie wiem co robić.

5,1 są są robine pod serię X..... w zasadzie bez zmian dla 9XXX . Przy radku 9600XT montując 5.. będą spadać ci FPS. I najlepiej mieć 4,xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

problem z radkiem 9600pro sapphire

krece rdzen i pamieci a po resie kompa znowu sa na default wiem ze jest to zabezbieczenie ale czytalem ze nowe sterowniki mialy to odblokowac ale tak sie nie stalo.

jest mzoe jakis skrypt do tego czy jakas inna metoda?

(domyslam sie ze pewnie juz gdzies to bylo ale nie wiedzialem jak to ujac w "szukaj" a przegladanie 70 stron postow to nie jest ciekawe , mam nadzieje ze sie nikt nie obrazi)

 

 

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Mam karte Gigabyte Radeon 9600 Pro Ultra(czyli symbol DU) 128MB. Ostatnio mam "manie" wyciszania komputera na maxa. Dlatego chcialem sie zapytac jaki bedzie najlepszy wybor jezeli chodzi o zmiane chlodzenia na niej (z fabrycznego). Prosze Was o opinie na temat tych coolerow. Szukam jak najbardziej cichego, i zeby jeszcze ta karte podkrecic (zaznaczam, ze posiadam juz zalozone radiatorki Zalmana Alu. niebieskie na RAM karty, oraz ze mam dobrze wentylowana obudowe) Wyszukalem w necie takie oto pozycje, ktore by mnie interesowaly:

 

1.Thermaltake Schooner Fanless VGA Cooler -0dB (CL-G0009) tu opis

 

2.Thermaltake Fanless VGA - 0 dBa tu opis

 

3.BeQuiet Polar Freezer tu opis

 

4.CoolerMaster VGA CoolViva (VHC-L61) tu opis

 

5.Jakis ArcticCooling Rev.X -nie wiem ktory, co mi poradzicie?

 

6.Typowy Zalman ZM80D-HP z mozliwoscia podlaczenia wiatraka ZM-OP1 tu opis -czy wiatrtak jest cichy? slyszalem o tym zestawie wiele... zlego.

 

Jeszcze raz prosze o pomoc!!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo bardzo mareczku :) , to może oplacało by się ja sprzedac i kupic cos innego tylko nie wiem co moge dostać za tą kase ktora moge dostac za tego radeona.

 

PS. może wiesz od czego jest ta zworka na karcie ???

1417220[/snapback]

 

Nie wiem od czego ta zworka bo nie widziałem :wink: , za kasę za tego radka nic nie kupisz, musisz mieć kilkaset zika+to co z radzia i bedzie można nad czymś pomysleć :wink:

WITAM!

 

Mam karte Gigabyte Radeon 9600 Pro Ultra(czyli symbol DU) 128MB. Ostatnio mam "manie" wyciszania komputera na maxa. Dlatego chcialem sie zapytac jaki bedzie najlepszy wybor jezeli chodzi o zmiane chlodzenia na niej (z fabrycznego). Prosze Was o opinie na temat tych coolerow. Szukam jak najbardziej cichego, i zeby jeszcze ta karte podkrecic (zaznaczam, ze posiadam juz zalozone radiatorki Zalmana Alu. niebieskie na RAM karty, oraz ze mam dobrze wentylowana obudowe) Wyszukalem w necie takie oto pozycje, ktore by mnie interesowaly:

 

1.Thermaltake Schooner Fanless VGA Cooler -0dB (CL-G0009) 1422033[/snapback]

Nie inwestu w jakies chłodzenia na twoją kartę, i tak Ci dużo nie pomogą, kup dobrą postę, przesmaruj rdzeń, załóż TO

i puść z dołu jakąś 80x80 arctica za kilka-kilkanaście złotych i będzie grać :wink:

będzie Cie to kosztować może 40 zł, a przy chłodzeniu za ponad 100zł, moze wycisniesz 5mhz wiecej na rdzeniu, nie warto takie jest moje zdanie kupować drogiego chłodzenia na karty z chipem RV350 bo one się mało grzeją a takie chłodzenie i tak im dużo nie pomoże

pzdr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...