Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

o boshe,

po pierwsze XT ma taktowanie pamięci 600mhz lub 650mhz w serii turbo więc ta karta o której ty mówisz to nie jets enapewno XT tylko jakis badziewny 9600

po drugie nie opłaca się inwestować w 256MB na takich kartach

po trzecie w cenie radka 9600XT (no może troszkę więcej) dostaniesz o wiele szybszego 9800 na allegro (mówie oczywiście o 8potokowym)

 

własnie wbiłem sie na allegro i tak patzrylem po 9600xt co tam sprzedają i porazka, robią ludzi w konia, np: ta aukcja :mur:

przerobił sobie 9550 na taktowania 400/500 i świeci :mur: na dodatek chwali się że w 3d marku 03 osiąga ponad 4000pkt. ale w rozdziałce 800x600 :mur: :mur:

w 800x600 to mój radek 9600pro robi 6000pkt, a w 3d marku 05 moja krta jest 2 razy szybsza :mur: i na dodatek gada że 9600xt w slepie kosztuje ponad 600zł :mur:

i tylu ludzi wciąga takie karty :mur: \

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

A czemu ma nie działać SA na 9600PRO?? Ja mam sprzęt jak w sygnaturze i na 1024x768 na max detalach mam 25fps. Ale przymierzam sie wkrótce do wymiany grafy na 9800pro i mam nadzieje, że wtedy z 40-50 fps będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Poprawka

wyłaczyłem w ustawieniach grafiki w SA opcje frame limiter i mam teraz na 1024x768 na high wszystko 40-50 fps, a w budynkach nawet 100. A to już jest płynne granie :D. Mam zamiar wymienić ragfe na geforce 6600gt więc pewnie będzie 2 razy lepiej, bo ten geforce jest 2 razy wydajniejszy od mojego radka :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość siudziu

ja mam radka 9500 i san andreas mi restartuje kompa teraz zamowilem 9600 Pro jak mi ta gra na tym nie pojdzie to sie pochlastam czy wam chodzi na rdaku 9600 Pro ? (jesli tak to na jakich sterach i zjakimi opcjami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do san andreas ,to gra imho slaba i ja szybciutko wywalilem ,ale zdazylem zauwazyc ze ona ma dziwaczne ustawienie grafiki i trzeba poexperymentowac z rozdzielczoscia i antyaliasingiem ,i koniecznie wylaczyc frame limiter .Co do zawieszania sie to moj kumpel mial to samo na gfoce6800 i przeinstalowal sterowniki od dzwieku z plyty gl gigabyta GA-K8NS na nforce3(chyba) i zaczelo smigac.

Edytowane przez Mist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3d marku 05 mam 3 miejsce na świecie w kategorii radków 9600, ale wyniki które są przedemną były robione na XT :D

a w03 zrobiłme 5108 :D

linki w sygnaturze :D

pozdro

ten radek to nie taka zła karta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj gigabyte radeon 9600xt wywalal sie w san andreas(nie krecony), po wykorzystaniu wszystkich mozliwosci lacznie z reinstalacja systemu, co nie przynislo poprawy bylem zmuszony do opuszczenia taktowania pamieci z nominalnych 594 Mhz do 540 Mhz :mur: co otym myslicie trafiona karta czy morze pobawic sie timingami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BartekAUstaw w timingach cas na 3 ,moze pomoze.San andreas to jakas dziwna kobyla,u wielu ludzi sie kladzie ,i czasem karta graf a czasem nawet dzwikowka jak u mojego kumpla powoduje problemy.Rockstar napisal nowego wirusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem i nie wiem czy jest on związany z kartą graf. ale napisze.

Normalnie na moim sprzęcie (jak w podpisie) w 3DMark'u 2001 miałem ok. 12000pkt. nagle przedwczoraj jak grałem w GTA SA, zauważyłem że dużo gorzej chodzi. Odpalam 3DMarka i co, ledwie 7800pkt.

W PCMark'u 2004 ok. 4500pkt, teraz 2500. Nic nie zmieniałem, sterowniki Catalyst'y 5.6 ale zaisntalowany już dwa tygodnie temu.

Poprostu tragedia. Taki spadek wydajności że szok.

HELP!!!!!

Ostatecznie zostaje reinstal Windy ale średnio mi się to uśmiecha. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9600 pro z 256MB ramu kręci się słabo a najczęściej ma jeszcze obnizone taktowanie pamięci. A poza tym to wróżenie z fusów. Może będzie chodził a może nie. Moim zdaniem rewelacyjny nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3d marku 05 mam 3 miejsce na świecie w kategorii radków 9600, ale wyniki które są przedemną były robione na XT :D

a w03 zrobiłme 5108 :D

linki w sygnaturze :D

pozdro

ten radek to nie taka zła karta :wink:

1504271[/snapback]

słabo cos te twoje wyniki widze .. mozesz dac orby a nei screeny?

w 03 masz wyjatkowo dziwnie wysoki wynik za nature na 560/800 mialem mniej

przy czym pierwsze 3 wyniki zblizone a w nature masz o dzwio nagle 40fps

moje wyniki przy 560/800

GT1 - Wings of Fury 170.9 fps

GT2 - Battle of Proxycon 28.0 fps

GT3 - Troll's Lair 26.2 fps

GT4 - Mother Nature 31.3 fps

masz co prawda mocniejszego proca .. ale w tescie który wykorzystuje wlasnie proca (GT1) masz jedynie 5 klatek wiecej ... GT2 i GT3 zblizony a w gt4 nagle masz 130%? ciekawe.. do 2001 mogles dac orba .. daj i do 2003 i 2005

bo te zdjecie z 2005 z przegladarki to jzu wogóle smiech na sali

no i wogole przy tych taktowaniach to troche za wysokie te wyniki

 

nie mniej .. zarzuc orbami nie bedzie problemu ... mozesz to chyba zrobic co nie?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dawno nosilem sie z tym planem ,ale czasu brakowalo.Przedwczoraj zdemontowalem ten charczacy wiatraczek gigabyta z radiatora na R96P,i zaisnatlowalem 80 mm Arctic fan pro TC na wygietym sledziu,tak ze dmucha na goly radiator karty, i elektronike.Normalnie nie uzywam ,ale sciagnolem v-tuner2 i sprawdzalem temperatury.Z poprzednim chlodzeniem karta miala 36-40 stopni ,z obecnym ma 40-44 (temp mierzylem po puszczenieu 3dmarka na jakeis 10 minut,nie mam chwilowo zadnej nowej gry na kompie).WIem ze v-tuner oszukuje z tymi temperaturami.Mam pytanie do ludzi ktorzy modyfikowali chlodzenie tej karty,czy taka temeperatura jest ok ,czy mzoe jej zaszkodzic( karta choidzi normalnie na 400/600 a do aplikacji 3d mam profil 500/600 ,lub 500/750)?

Edytowane przez Mist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kłamie. ale taka temperatura jest bezpieczna. mój gigabyte R9600Pro kiedyś nagrzał się do 76 stopni bo wyłączyłem mu chłodzenie przez przypdek i po jakimś czasie sie zorientowałem. no i chodzi nadal.

sprawdż temp SpeedFan'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem i nie wiem czy jest on związany z kartą graf. ale napisze.

Normalnie na moim sprzęcie (jak w podpisie) w 3DMark'u 2001 miałem ok. 12000pkt. nagle przedwczoraj jak grałem w GTA SA, zauważyłem że dużo gorzej chodzi. Odpalam 3DMarka i co, ledwie 7800pkt.

W PCMark'u 2004 ok. 4500pkt, teraz 2500. Nic nie zmieniałem, sterowniki Catalyst'y 5.6 ale zaisntalowany już dwa tygodnie temu.

Poprostu tragedia. Taki spadek wydajności że szok.

HELP!!!!!

Ostatecznie zostaje reinstal Windy ale średnio mi się to uśmiecha.  :cry:

1509446[/snapback]

to przez Catalyst'y 5.6 tez je mialem (i spadek fps w grach i 3Dmarku) wywal je i zainstaluj omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na jakich pamieciach(czasy dostepu) oparty jest Gigabyte 9600pro 128/128 400/600, pytam dlatego ze moja karta prawie poszla w zaswiaty i musze kupic cos nowego i padlo na tego Gigabyte. Sorki ze nie szukalem ale racxzejk ciezko jest cokolwiek znalesc przy ekranie 640x480 i niebieskimi artami na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już 100000razy ale powiem wkońcu nie szkodzi trza pomagac ludziom :lol:

ten radek ma 3.3ns, ale jak trafisz ok i pozmieniasz timngi to wycioagniesz ponad 750mhz, mozesz poszukac asusa one maja 2.8ns :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej już chyba z mojego radka nie wycisne w 2k1 :cry:

17221

rdzeń tylko do 530, nic nie mogę z nim już zrobić, coś lipa :cry:

widzę, ze temat powoli umiera, no cóż wiekszość śmiga juz na conajmniej 6800Ultra :D

pzdr dla posiadaczy wszytkich 9600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z orbami do 2003 i 2005 o ktore prosilem wyzej?

1515284[/snapback]

 

nie chcą się publikować :? ale screeny powinny wystarczyć chyba :unsure: do 2001 dałem orba już w sygnaturze, w 03 widzisz na screenie jakie mam FPSy, a w 05 mam

Main Test Results

3DMark Score 2297 3DMarks

CPU Score Not enough CPU tests run

 

Detailed Test Results

 

Game Tests

GT1 - Return To Proxycon 10.0 fps

GT2 - Firefly Forest 6.8 fps

GT3 - Canyon Flight 11.4 fps :wink:

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcą się publikować :?  ale screeny powinny wystarczyć chyba :unsure:  do 2001 dałem orba już w sygnaturze, w 03 widzisz na screenie jakie mam FPSy, a w 05 mam

Main Test Results

3DMark Score 2297 3DMarks

CPU Score Not enough CPU tests run

 

Detailed Test Results

 

Game Tests

GT1 - Return To Proxycon 10.0 fps

GT2 - Firefly Forest 6.8 fps

GT3 - Canyon Flight 11.4 fps :wink:

1515432[/snapback]

heh .. chodzi o to ze nie wieze w twoje screeny ..

a co to znaczy nie chc sie publikowac?

nie chca sie tlyko publikowac cheaty i lewe wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez Catalyst'y 5.6 tez je mialem (i spadek fps w grach i 3Dmarku) wywal je i zainstaluj omegi

1512357[/snapback]

 

 

 

no nie wiem. przez 2 tygodnie wszystko ładnie na nich chodziło.

teraz mam omegi oparte o 5.4 i co..

i to samo.

Chyba już tylko reinstal windy mi zostanie.

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...