Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

heehehe właśnie środek nocy jest aja z nudów testuje sterowniki :D

NGO ATI Optimized driver v2.4.0 (oparty chyba na catalystach 4.9) 3d Mark 05 = 1987pts (te stery dają jakieś 300 pts w marku 2001)

NGO ATI Optimized Driver v1.5.6 (oparte na catalystach 5.6) 3d Mark 05 = 2134pts

a więc pomidzy nimi spora różnica jest wydajnościowo

podsumowując (v2.4.0 dobra jest tylko do marka 01, v1.5.6 to 03 i 05 oraz nowych gierek)

już się nie mogę doczekać jutrzejszego modowania i 2,5k w marku 05 :lol:

aa testy robione przy ustawiniach 315x8=2504Mhz (proc) i 500/702 karta

miłej nocy dla wszytkich którzy dopiero idą spać :wink:

 

 

@Celin

zajrzyj do FAQ ten temat był już miliony razy poruszany, kręć Ati Tray Tools, niestety masz kastrata a nie pro i wogóle pierwsze słyszze o firmie encore :mellow:

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety

na szczęście u szagira jest tak że pełne 9600pro nie mają napisu advantage

ale np gigabyte 9600pro to już loteria

 

zabierasz do domu

wkadasz odpalasz i sprawdzasz jakims eversteem czy innym atitoolem co masz

jeżeli jest advantage to pakujesz do pudełka i zanosisz do sklepu

 

ja tak wymieniałem 3 karty

 

aż w końcu skończyłem na 9800pro od szafira ;) bo sie z burakami nie mogłem dogadać

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee dobrze się czujesz :blink:  ?

9550 jak i 9600 byle jaki zmiatają ten shit nv z powierzchni ziemii a szczególnie jak sa podkręcone

@radecki

nie bierz tych kastratów,  za 299zł widizłąem chyba  w arescie pełnego pro o taktowanaich 400/600 który poo łądnym wykreceniu jest wciaż dobra karta, zobacz jakie mam wyniki w markach (sygnatura)

1522390[/snapback]

To co napisałeś świadczy o tym, że jestes kompletnym idiotą (ewentulanie kretynem) albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

 

Porównałem modele 9550 i 9600 oraz powiedziałem czym się różnią, jak się prezentują względęm FXów. Nic nie wspomniałem, że NV są lepsze... a 9600 (szczególnie 9600XT) przebija poprzednią wersję (9550, 9550PRO, 9550ADV, 9550XT)) pod względem wydajności MT/s przepływu GB/s oraz taktowania pamięci i rdzenia... Ośle! Podałem link gdzie można je porównać...

 

I po drugie koleś pytał o wersje 9550 i 9600, i nie chodziło mu o wersje PRO, XT etc. (a to inna bajka)...

 

Również uważam, że radeony są wydajniejsze od Gefków itd. Sam mam 9600XT... i polecam innym!!

 

Marek.t - Pozdrawiam i zalecam czytać częściej książki (to pomaga w czytaniu ze zrozumienim)...

 

031186 widać, że pranie mózgu przeszedłeś w portalu benchmark.pl. Niestety przykro przyznać, że u nich w testach najlepiej wychodzą produkty które należy w danej chwili sprzedać. A przepływy i inne GB/s niestety nie nadrobią schrzanionej architeORT: ORT: ORT: ktury.

1522688[/snapback]

Pranie mózgu? :lol: Chłopcze tam nie ma nic co oni od siebei dodali to są wyłacznie dane techniczne podane przez poszczególnych producentów !! Więc nie widze związku z ich polityką handlową...

 

Madness - Tweak.pl - Nie dla idiotów!

Edytowane przez 31186

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wogóle po kij 031186 pisze o MT/s porównując poprzez ten wskaźnik takie karty jak 9600 i 5600 :mur:

dobra gościu wiem że tak jest napisane na portalu benchmark.pl ale nie wiem na co komu takie porównanie, gdzieś w necie widiząłem test, który wykazuje że jakiś biedny 9550 jest 2 razy szybszy od 5200 i 5600 (w sumie te dwie karty to to samo), dobra zosatwmy już spawę tycj kart bo każdy wie że te radki lepsze od FXów

 

 

To co napisałeś świadczy o tym, że jestes kompletnym idiotą (ewentulanie kretynem) albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

jestes na forum kilka dni i już się mądrzysz?? :mur: cwaniaczek się znalazł, intelektualista [ciach!]lony :mur:

 

no i mam juz ołowek 2B połączyłem nóżki 5 i 7 tego chipa ISL 6522B czy jakoś tak, i nic oprócz tego że wg -tuner napiecie spadło do 1.25 z 1.27V, nie wiem już jak zrobićtego moda, madness ty robiłeś chyba go mógłbyś mi pomóc?

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

031186 - odpowiem tym razem kulturalnie i nie obrażając twojej niewielkiej wiedzy. Jeśli porównujesz zwykłego 9600 oraz 5600 to widać, iż jesteś niedoinformowany. NV chciała aby te karty ze sobą konkurowały ale niestety FX okazał się być zbyt słaby do rywalizacji w nowych grach (Marki to co innego). Tego nie da się porównać od tak tabelkami (do której link podałeś). Sam wcześniej się popisałeś że wydałeś tyle kasy i nie grałeś w żadną grę bo układ chłodzenia jest zepsuty :lol:

Jeśli byłbyś normalnym userem tweak.pl to ściągnąłbyś ten cooler i sprawdził czy pasta jest w ogóle na niej. Poprawił sam i potestował. A tak to lamentujesz że ci nic nie chodzi i masz 10x mniej punktów niż Dejf :lol: Myląc oczywiście 3DMark05 z 01. Lepiej już chłopcze nie kompromituj się.

I twoje ostatnie zdanie potwierdza moje przypuszczenia masz rację to nie forum dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie jak by sie na tym chłodzonku kręcił?? :lol:

1529840[/snapback]

Chlodzenie ladne ,ale nie sadze zebys spodziewal sie jakichs tam rewelacji.R9600 nie grzeja sie zbytnio i koledzy tutaj na blokach wodnych i innych cudach uzyskiwali najwyzej 20mhz na rdzeniu wiecej.Wiatrak 80mm kilka radiatorkow na pamieci i cos na rdzen powinno dac podobne efekty ale bedzie taniej.Ale jesli chcesz wydawac 120zl na chlodzenie do karty ktora kosztuje juz chyba okolo 400zl i cie to ucieszy to czemu nie ;) Zakup powinien cieszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Zalmana ZM-NB47J i 2 wiatraki nawiewające i nawet na rdzeniu 600mhz można po vmodzie, niestety na tym gigabyte vmoda się mijają z celem :cry:

chyba że dorobię dodatkowe zasilanie do kart (FDD power :lol: ) modiz na memory i gpu i może się coś jeszcze z niego powyciska bo nieługo sprzedaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić v-moda mojego 9600PRO z tat.400/400 czasy dostępu na pamięciach 4ns, karta wyprodukowana przez ATI niebieskio laminat (krótka specyfikacja) może mi ktoś zapodać rysunek albo napisać jak zrobićv-moda dla GPU i MEM a może jest do tego odpowiedni program? :blink:

Z góry dziękuję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyte Radeon 9600 Pro 128MB DDR Samsung BGA 3,3 i kręce go ATi Tray Tools.

 

Ustawienia standardowe 400/600 po tuningu 560/770 i wiecej nie idzie

 

Mam radiatorki na pamieciach firmy pentagram i hlodzenie arctic-cooling vga silener rev.3

 

jak ktos wie co zrobic zeby pamieci poszły wyżej niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poluzować timingi ale wtedy to będzie lipa i na wydajności stracisz. Z drugiej strony 800DDR się pojawi.

Robienie modów na GB mija się z celem bo zasilanie karty jest dosyć kiepawe i jak podniesiesz mem to GPU spadnie i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem radka 9600 XT od Gigabajta , nie nie podkręcam , chodzi mi to wszystko na sterownikach ati ( catalist) wszystko piknie śmiga , tylko tem mój procek to już dziadek i spowalnia działanie systemu. Ale ogólnie karty z serii 9600 XT to zajebiste karty. Czego nie mogę powiedzieć o radkach z serii 9550, miałem taką i przez 3 miesiące walczyłem , po protu zawieszała mi kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjrzysz się PCB Gigabyte to został on pozbawiony dodatkowego zasilania (wtyk jak do FDD) oraz kilku elementów koło niego. Kiedyś szperałem na necie za materiałami o modzie tej karty i natknołem się na kolesia co dorobił stabilizator i podpiął napięcie do zasilania pamiątek bezpośrednio z zasiłki.

Bardzo wdzięczną kartą jest natomiast Radek 9600 Pro lub XT od Fica. On jest tylko pozbawiony samego złącza FDD i mod na nim polega tylko na wlutowaniu go. A poprawa kręcenia jest odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i trochę się pogubiłem. Pierwszych klikanaście stron to głównie 9600Pro zmodowane do XT. Przez wszystkie 70parę stron nie byłem wstanie się przegryźć Dołączona grafika

 

Zastanawia mnie jak mam ustawić swoją kartę żeby zbliżyć się do waszych wyników.

Mam R 9600 XT i max co mogę ustawić RadLinker'em to Pamięć 297.0 MHz

a Rdzeń 526.5 MHz. Wy tu piszecie o wartościach 575/600. O ile rdzeń powiedzmy jeszcze trochę pójdzie to pamięci nie mogę ruszyć bo zaraz wysypuje się obraz.

 

Info z 3DMark05

RADEON 9600 SERIES Driver 6.14.10.6542

 

Description RADEON 9600 SERIES

Manufacturer ATI Technologies Inc.

Total Local Video Memory 128 MB

Total Local Texture Memory 128 MB

Total AGP Memory 64 MB

Driver Version 6.14.10.6542

Driver Details 8.14-050512m-023864C-ATI

Driver Date 5-12-2005

 

Max Texture Width 2048 px

Max Texture Height 2048 px

Max User Clipping Planes 6

Max Active Hardware Lights 8

Max Texture Blending Stages 8

Fixed Function Textures In Single Pass 8

Vertex Shader Version 2.0

Pixel Shader Version 2.0

Max Vertex Blend Matrices 37

Max Texture Coordinates 8

 

VGA Memory Clock 297.0 MHz

VGA Core Clock 526.5 MHz

 

Ostatnie dwie pozycje mnie zastanawiają - wydawało mi się że to jest odwrotnie :P

 

Reszta w sigu.

 

Wynik w rozdziałce 1280x1024 przy poniższych ustawieniach to 1488 marki - chyba nie jest porywający.

 

Benchmark

Width 1280

Height 1024

Anti-Aliasing None

Anti-Aliasing Quality 0

Texture Filtering Optimal

Max Anisotropy 4

VS Profile 2_0

PS Profile 2_0

Force Full Precision No

Disable DST No

Disable Post-Processing No

Force Software Vertex Shader No

Color Mipmaps No

Repeat Tests Off

Fixed Framerate Off

Comment

 

3DMark Score 1488 3DMarks Game Tests

GT1 - Return To Proxycon 6,5 FPS Game Tests

GT2 - Firefly Forest 4,4 FPS Game Tests

GT3 - Canyon Flight 7,3 FPS Game Tests

CPU Score 3394 CPUMarks CPU Tests

CPU Test 1 1,7 FPS CPU Tests

CPU Test 2 3,0 FPS CPU Tests

Fill Rate - Single-Texturing 981,6 MTexels/s Feature Tests

Fill Rate - Multi-Texturing 2055,9 MTexels/s Feature Tests

Pixel Shader 25,0 FPS Feature Tests

Vertex Shader - Simple 32,8 MVertices/s Feature Tests

Vertex Shader - Complex 18,1 MVertices/s Feature Tests

8 Triangles 7,4 MTriangles/s Batch Size Tests

32 Triangles 28,5 MTriangles/s Batch Size Tests

128 Triangles 42,8 MTriangles/s Batch Size Tests

512 Triangles 42,6 MTriangles/s Batch Size Tests

2048 Triangles 43,0 MTriangles/s Batch Size Tests

32768 Triangles 43,0 MTriangles/s Batch Size Tests

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: myślę o zmianie karty na R9600Pro ale zastanawiam się czy to dobry pomysł...tzn. czy mój zasilacz to uciągnie? Kiedyś miałem w kompie kartę FX5200 Ultra z dodatkową wtycznką zasilającą i przy odpalaniu czegokolwiek w 3d komp się zawieszał (karta sprawdzona na innym kompie z zasilaczem 300W i nawet bez odpalania czegoś komp się resetował). Kartę zmieniłem na FX5600 (bez wtyczki na dodatkowe zasilanie) i chodzi dobrze (tzn. bez zwiech i resetów). Po tym zdarzeniu myślałem że to była wina zasilacza (większy pobór prądu w 3d i od razu zasiłka nie wyrabiała) ale teraz jak sobie teoretycznie podliczę ile mój komp pochłania Watów wychodzi że mam pewien zapas (również na tego radzie 9600Pro...a nawet na starego FX5200 Ultra)...Podam link do "kalkulatora" z którego korzystałem : http://www.jscustompcs.com/power_supply

Dlatego nie wiem czy wystrzegać się mam kart z dodatkowymi wtyczkami zasilającymi czy nie (może tamta karta była walnięta). Myślałem bowiem o karcie GF6200 ale one wszystkie mają wtyczki na dodatkowe zasilanie(wersja AGP) a ten radek nie więc....

 

Na koniec mała uwaga. Prosiłbym żebyście nie pisali np. "dołóż $$ i kup *cośtam*" ale udzielili odpowiedzi na konkretnie zadane przeze mnie pytanie: Czy mój komp się nie wykrzaczy jak wrzucę doń radka 9600Pro (oczywiście poluję na wersię "pełną" 400/600)? Dodam też że NIE myślę teraz o OC. Karte mam słabą i to wiem , nie musicie mi przypominać a zmienić ją chcę żeby jeszcze przez jakiś rok móc z większym spokojem odpalić nowe gierki (później czeka mnie wymiana całego kompa) i dlatego na odpowiedzi mi zależy konkretnej. Jeżeli myślicie że zasilacz sobie nie da rady to trudno, czeka mnie rok posuchy ;) bo jeszcze zmieniać zsilacz to trochę za wiele na mój skromny budżet (oszczędzać trzeba jak się chce nowego kompa za rok strzelić ;) ) bo doszedłem do wniosku że pakować się w modernizację tego kompa to zbyt kosztowny wydatek a z przyjemności grania rezygnowac nie chcę. Pozdrawiam. Mam nadzieję że ktoś udzieli mi fachowej odpowiedzi.

 

PS. Sory że tyle wyszło...miało być "szybkie pytanie" a wyszedł monolog ;). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lock@:

pamieci sa podane jako 297 bo taka jest ich realna czestotliwosc co daje 594DDR (wiec w zaokrągleniu 600) .. takimi wartosciami operowali wszyscy w tym temacie..

 

radlinker podaje wartosc nominalna pamieci nie w DDR

polecam programik ATI TRAY TOOLS wedlug mnie najlepszy do OC na ATI. sam krecilem na nim moje wszystkie karty ATI .. (w tym rowniez mojego 9600pro od Gigabyte :) .. swoja droga obecnie siedze na NV i programy do krecenia na nv smierdza na kilometr)

 

 

TrueVanDal:

9600 nie ciagnie za duzo prądu i nie powinienes miec problemow

.. aczkolwiek wszystko wskazuje na to ze masz niezbyt rewelacyjny zasilacz i wypadaloby sie rozgladnac tak czy owak za jego zmiana ... zwykly modecom 350W na FSP (Fortron) ci przypasi

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...