Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ghorszy problem ale jakos nikt z pclaba nie moze sobie znim poradzic moze wy sprubujecie:

 

otuz kiedy gram w kal online gra sie "scina" to samo mialem w earthu 2160 mam najnowsze catalysty

 

i kiedy w kalu zwiekszylem rozdzialke do 1280x1024 ścięcia ustąpiły dziwne HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mozna podkrecic pamiatki w sapphire radeon 9600Pro biarac pod uwage ze nei mam radiatorkow na nich. Nie chozi mi o to ile sie da..bo to jzu ja sam musze sprawdzic ale il e bezpiecznie mozna krcic zeby nie przegrzac ich?? (Pamiatki sa hynixa 3,3ns)

 

P.S Mam nadzieje ze do tego nie musicie byc wrozkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz ile poleca,i organoleptycznie czy sie grzeja.Istnieje mozliwosc ze nei beda sie grzaly na wartosciach ktore uda ci sie osiagnac wiec wrozenie nie bedzie potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mozna podkrecic pamiatki w sapphire radeon 9600Pro biarac pod uwage ze nei mam radiatorkow na nich. Nie chozi mi o to ile sie da..bo to jzu ja sam musze sprawdzic ale il e bezpiecznie mozna krcic zeby nie przegrzac ich?? (Pamiatki sa hynixa 3,3ns)

 

P.S Mam nadzieje ze do tego nie musicie byc wrozkami :)

1656542[/snapback]

hmm według mnie da sie je podkręcić do 850mhz :D :D :D :D

sam tyle z nich wycisnąłem ale to było tylko przez klka minut :D poznije troche zaczeło syfić na pulpicie :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zkupilem mocnego radka szafira 9600pro 128m ddr pamiec 128bit. niestsety nowa karta ma problem z wyswietlaniem tekstur i modelingiem obiektow w grach. NA teksturach widac przebicia i liczne "dziury" w obiektach.

Karta jest pod AGP 8x a w zaakladce Smartgart pokazuje ze biezacy status agp WYŁ!!! Moze to jest powod owych bledow?

Pomozcie bo juz nie wiem co robic instalowalem rozne wersje sterow, moze kwestia opcji w biosie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką prośbę aby ktoś zrobil opis pokoleii co trzeba zrobic i czego użyc do podkrecenia karty tzn. (jakie stery - link, jaki bios - link, Vmod)

 

Moja karta to Radeon Shappire 9600XT 128MB/128bit VIVO 2,8ns Samung

 

Max ustawienia na standardowym chłodzeniu to Core - 510 Mhz Memo 630 Mhz, wydaje mi sie ze karta jest niedovoltowana, stery najnowsze Omegi karta na wyzszych ustawieniach nie przechodzi Marka, pamiątki są lekko ciepłe !!!

 

3dMark 2001 - 12230 pkt. :mur:

 

konfiguracja jak w opisie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż zakupiłem Radeonka 9600 XT (ale to jest chyba kręcony 9550 - nie jestem pewien), i w grach występują artefkty. Jako, że standardowe chłodzenie było badziewne postanowiłem zaopatrzyć się w coś konkretnego. Wybór padł na Pentagrama Freezone XC-80 Al. Zamontowałem wiatraczek, uruchomiłem kompa, popracowałem trochę, uruchomiłem grę....i po pewnym czasie znów na ekranie zawitały paseczki :/

 

Nie zakupiłem radiatorów na pamięci na karcie - może to jest przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dużo tego tu jest ale spytam sie moze ktos mi udzieli szybkiej odpowiedzi mój radek to Radeon 9600Pro 256MB R96P-D3H nie wiem co wiecej moge na jego temat powiedziec ... mam program ATITool i chce go troszke podkręcic jakie moge wpisac maxymalne CORE I MEM ... ?? z góry dzieki za pomoc :) NO a tak wogole to jak sie moge prosto obsłuzyc w tym programie ATITool

Edytowane przez bombel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie wiem co jest grane... probowalem już wszystkiego. Mam radka gigabyte 9600XT 256MB i mi się wysypuje np. na GTA San Andreas... Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić ??

 

Proszę o pomoc bo już jestem zdesperowany!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkiego świeży system najnowsze stery, nowy dobry zasilacz i.... i nic dlaej komputer resetuje się podczas grania. Przechodził już ktoś przez to piekło ??

Przecież powinna hulać elegancko a tu wielka d^&*pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkiego świeży system najnowsze stery, nowy dobry zasilacz i.... i nic dlaej komputer resetuje się podczas grania. Przechodził już ktoś przez to piekło ??

Przecież powinna hulać elegancko a tu wielka d^&*pa

1699304[/snapback]

Spróbuj wyłaczyć w Biosie opcie Fast Writes, podczas instalacji sterów omegi zadawane jest takie pytanko czy chcesz ta opcje miec wlaczoną czy nie ja mam na wyłaczone i karta mi chodzi troszke wydajniej i stabilniej, możesz (jeśli masz możliwość) spróbiwać usatwić AGP x4 może to pomoże !!!

 

PS. Acha może problem nie leży w grafice tylko w pamięciach ???? spróbuj sie z kims na czas testu zmienić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wie ktos jak odblokowac i czym potoki w radeon 9600 Pro i jak podkrecic ta karte bo moj kumpel ma geforce 4 mx i F.E.A.R chodzi mu płynnie a mi na medium sie tnie mam radeon 9600 pro 1280 ram i amd athlon 64 bit i nigdy niepodkrecałem karty nic z nia nierobiłemn i nawet star wars knights na moim sprzecie niechodzi płynnie gora 20 fps a powinno byc 3 razy wiecej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wie ktos jak odblokowac i czym potoki w radeon 9600 Pro i jak podkrecic ta karte bo moj kumpel ma geforce 4 mx i F.E.A.R chodzi mu płynnie a mi na medium sie tnie mam radeon 9600 pro 1280 ram i amd athlon 64 bit i nigdy niepodkrecałem karty nic z nia nierobiłemn i nawet star wars knights na moim sprzecie niechodzi płynnie gora 20 fps a powinno byc 3 razy wiecej ;/

1702605[/snapback]

 

hahahahahaha :blink:

po pierwsze nie odblokujesz w 9600 pro bo tam nie ma co odblokować

pod drugie F.E.A.R nie bedzie chdził płynnie na czyms takim jak gf4 mx

po trzecie FAQ FAQ FAQ i szukajka :mur:

 

IMHO sam syf tutaj się zrobił w tym topicu, nic konkretnego sie nie pisze tylko jakies probelmy w stylu gra mi się wyłacza, jak podkrecić, kupiłem radka ile moge z niego wycisnąć.... :mur:

porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam GV-R96P128DH i spalil juz sie 2 razy. Oczywiscie za kazdym razem wymieniali mi na nowa (brawa za cierpliwosc dla panow z esc.pl), ale fakt ten ze on sie psuje mnie niepokoi. Poprostu gram sobie, nagle jest reset zasilania w kompie i komputer juz nie wstaje a mobo piszczy jak oszalala. Jak sie wlacza sie komputer juz ze spalona kartz, taki malutenki scalaczek zaznaczony na czerwono grzeje sie tak ze sie o niego oparzylem raz. Co to jest i czemu sie tak dzieje? Oczywiscie karta nie byla podkrecona w momencie spalenia sie, anie nie miala zadnego innego biosu i modyfikacji.

post-8769-1129479501_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenia z sapphire 9600xt 256 mb/128 bit i jakie timingi ustawić? W tym temacie są tylko do 128 mb i nie hulają z 256 mb...

 

Przy zmianie memtrp z 6 na 5 w pcmarku04 przyrost o średnio 30 pkt

 

Reszty nie ruszałem

 

Zrobiłem 6 testów 3dmarka03 i wycignąłem średnie znich. 3 testy mem trp 6 - 4280 3 testy mam trp 5 - 4335 (55 pkt'ów różnicy !!!!)

 

Idąc dalej tym tropem zrobiłem kolejne 3 testy z memtrp 5 i zmieniłem jeszcze TRCDRD z 6 na 5 do w testach dało średnią 4368. W porównaniu do pierwotnych timingów karty przyrost o 88 pkt. Zobaczymy jak dalej pójdzie.

 

Może ktoś posiada ww. kartę i byłby chętny, zeby pomóc znaleźć cudowne timingi wydajnościowe ?

 

Sprzęt to:athlon xp barton 2500+@3200+ (fsb200) , kingston 512 elixir 512 3-3-3-8, Abit nf7 - s v 2 Huntkey jakiśtam :) Sapphire radeon 9600xt 500/600@570/630

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem karte 9600Pro Gigabyte (400/400) ale mam zaislacz codegena 250, niebawem zmianiam zasilke wiec jak moge wyciagnac max z moejgo radka ramy mam 3,3ns hyixa, narazie sobie zarzucilem wiatrak od durnia 800 zeby tak sie nie grzal bo strasznie gorocy jest, ale chcialbym wycisnac z neigo tyle ile sie da wiec prosze was o rady. Dzikuje z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem karte 9600Pro Gigabyte (400/400) ale mam zaislacz codegena 250, niebawem zmianiam zasilke wiec jak moge wyciagnac max z moejgo radka ramy mam 3,3ns hyixa, narazie sobie zarzucilem wiatrak od durnia 800 zeby tak sie nie grzal bo strasznie gorocy jest, ale chcialbym wycisnac z neigo tyle ile sie da wiec prosze was o rady. Dzikuje z gory.

1706317[/snapback]

 

człowieku jesteś debilem czy tylko udajesz :mur: spójrz 3 posty do góry i zobacz co napisałem

 

nie jestesmy wrózkami po pierwsze, po drugie oryginalny PRO ma 400/600, a po trzecie FAQ FAQ FAQ a po czwarte......

 

mam prośbę do moderatorów żeby dawać % za takie posty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...