Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowe (referencyjne) zegary 9600Pro to 400/600. Co do ATI Tool to zaznacz opcję "show as DDR" i bedziesz miał zegar efektywny.

teraz to te 9600pro robią tylko 400/400 <_<

 

a gdzie mianowicie sie to ustawia? to jest moj pierwszy radek na pokladzie :-P

jedna rzecz mnie martwi. chcialem sobie przetestowac grafe i zacina mi sie w 3dmarku 2003 w momencie jak babka wchodzi do pokoju na jej twarzyczce :/ co jest ??? przeinstalowalem stery i to samo.

a może przeinstaluj 3d marka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Atlantis Shappire Radeon 9600 XT 128/128 500/600

Mój problem polega na tym że GPU max moge podkęcić do 555 - 560. I jak mam tak ustawioną wartość taktowania następnie klikam na find max mem i leci gdzieś tak przy 640 wali tak mocno artefaktami ze restart moze pomóc. Wiem że pamiątki spokojnie lecą mi na 740 pod warunkiem ze GPu jest na standard. Podejrzewam że może przyczyną tych problemow jest słaby zasilacz bo tylko 300W :( Da się coś zrobić żebym mógł sobie podkęcić i GPu i Mem do maksymalnej wartości ? Dodam że przyczyną napewno nie są zbyt wysokie temp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon 2400+ Thorougbred-B

Płyta główna: Gigabyte KT400 GA-7VA

Pamięć: 3x 256MB

Dysk: Baracuda 80GB 7200

Zasilacz: 300 W

KArta Graficzna: Atlantis Shappire Radeon 9600 XT 128/128

Karta muzyczna : Sound Blaster Augidy 2

Napędy: 1x Cd-RW i 1x DVD i 1x FDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie...Takie osobiste...mam radka 9600pro od jakis 2 tyg. Dotąd wszystko działało super ale nagle wczoraj wieczorem nie wiem czemu zaczeły sie dziać takie cuda

 

http://img15.imageshack.us/img15/505/nfs2ru.jpg

 

obnizyłem pamieci do 500mhz i wszystko powrocilo do normy...

Czemu sie tak stało??Miałem zamiar kręcić tą karte a nie ją obniżać :/

Z tego co zlukałem to grzeja sie troche pamięci... teraz czekam na Radiatorki i wtedy jeszcze zobacze...

Ale czemu się tak dziję ?? Przecież przez 2 tyg. śmigała normalnie a pocinałem ostro w NFS MS i nic nie bylo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Widze że Topic Troszke przycichł. Proponuje zrobić podsumowanie - Niech każdy napisze do ilu podkręcił swoją karte, jaka to karta , jakiej firmy , czy zmieniał chłodzenie, czy zmieniał timingi itp. Więc do roboty Ja zaczynam :)

 

 

Karta: Atlantis Shappire Radeon 9600 XT 128 Mb/128bit 500/600 GPu / Mem

Pamięci na karcie: Prostokątne TSOP Hynix 3,3

Chłodzenie: GPU -> standard czyli bardzo mały cooler, Pamięci -> Miedziane Radiatorki

Sterowniki: Omega Drivers 2.6.87

Vmody - Brak

Nawiew na karte - Brak

Timingi - Ze Strony 23 tego postu

Taktowanie po o/c 555 GPU / 737 Mem śmiesznie mało szczególnie pamiątki ale popracuje nad tym

Temperatury: ok. 57-58 GPu i 45 MEM

Wynik w 3DMARK 03 - 4398 PTK.post-25639-1134677564_thumb.jpg

 

 

3D Mark 03 4406

post-25639-1134684752_thumb.jpg

Edytowane przez Worms_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Worms_14 bardzo mi się podoba, bo już się zupełnie pogubiłem obserwując ten temat. Oto moja karta:

Karta: Atlantis Sapphire Radeon 9600 pro 128 Mb/128bit 400/600 GPu / Mem

Pamięci na karcie: Prostokątne TSOP Hynix 3,3

Chłodzenie: GPU ->Silencer rev 3.0(radek killer:)

Sterowniki: nie wiem>chyba jakieś cataysty stare(jak to sprawdzić?)

Vmody - Brak

Nawiew na karte - Brak

Timingi - Ze Strony 23

Taktowanie po o/c: max 500/760

Temp: brak czujnika

Wyniki: 2k1 15,2 (zasługa raczej proca i pożyczonych pamięci), 2k3 4,3pkt, 2k5 nawet boję się włączać!

 

Teraz pytanie: kiedyś na ustawieniach z podpisu przy karcie default miałem lekko w 2k1 11k z groszami>teraz ledwie ponad 10k wychodzę. Czy to wina tego że przy bh5 na nf2 musi być 2T timing pamięci? Pytam bo mi żal i przykro że mam taki słaby wyniczek. Acha i HL2 zacina się jak cholera przy 1024/768 aax2>kiedyś śmigał na aax4 i innych też włączonych bajerach. Czemuż to ach czemuż?

Nie mówiąc już o teściku z ATT na którym mam wynik 1972, a dla takiej karty i przy takim procku przynajmniej 2400 powinno być!

EDIT: w związku z przymusowym formatem postawiłem radka na wspomnianych już fajnych omegach 26,42 i teraz na ustawieniach z podpisu 12,1k w 2k1 czyli powrót do lepszej przeszłości. Mam pytanko w zwiazku z Driver Cleanerem, po raz drugi zdażyło mi sie że po czyszczeniu sterów po grafice system już nie wstawał, poprostu po ramkach od biosu restartował się system. Znacie taką sytuacje? Czy czyścicie DC w trybie awarynym czy w normalnym jak chcecie reinstalować stery?

pozdrawiam

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jestem tu nowy - w podkrecaniu kart graficznych(nigdy tego nie robilem) jestem noobem, a wiec chcialbym podkrecic mojego Radeonka 9600 Pro, chcialbym sie zapytac jak krecic i czym krecic. Dzieki z gory i mam nadzieje ze mi pomozecie a nie wysmiejecie ;) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta: Atlantis Sapphire Radeon 9600 pro 128 Mb/128bit 400/466

Pamięci na karcie: Prostokątne Samsung 4,0

Sterowniki: Omega 2687

Vmody: Brak

Chlodzenie: Pentagram Freezone XC-80 AlCu z radiatorami na pamieci.

Taktowanie po o/c: 493/662

Temp: brak czujnika

Wyniki: 3d Mark 2003 - 3741

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 9600pro od asusa, stery omegi najnowsze, karta jest podkrecona 400/500@450/550, na chlodzeniu zalmana vf700cu, proby podkrecania wiecej o kilka mkz, powoduja juz duze arty itp, szare smieci, szczegolnie w q3, co poradzicie, i jeszcze jedno pytanie

 

w abicie is7 jest opcja agp voltage, moge je zwiekszyc i bede mogl wiecej podkrecic ? czy te napiecie to nie rdzenia ani pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w abicie is7 jest opcja agp voltage, moge je zwiekszyc i bede mogl wiecej podkrecic ? czy te napiecie to nie rdzenia ani pamieci ?

napięcie szyny AGP. juz było o tym niedawno. Możesz podniesc na 1.6, zawsze to wiecej stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usmaze tez na dobrym chlodzeniu ? mam zalmana miedzianego, i po calej nocy w q3 caly cooler byl zimny, tylko radioatorki na pamieciach ze strony bez nawiewu letnie, czy mzoe sie usmazyc cos innego ?

 

EDIT:

 

poszedl rekord bariery 3800pkt w marku 03 :P karta chodzi na:

 

seryjnie : 400/250(500) bez artow

przedtem : 450/275(550) bardzo male arty

a teraz : 540/260(520) bez artow (testowane artifacttesterem, atitoolem, i grami i amrkami na oczy :P)

 

wyniki w 3dmarku :

 

seryjne : 3314pkt

przedtem : 3743pkt

a teraz : 3849pkt

 

 

rdzen sie kreci dobrze, lecz pamieci dalej nie chca isc :/ bledem bylo kupowanie 256mb, bo za to dostalem szit a nie memki dobre, robil ktos na asus radeonie 9600pro vmema ? prosze o pomoc :)

 

 

bikerbo

Edytowane przez BikerBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Co do tego "smażenia karty". Karta może się przegrzać ale (wg mnie i innych na tym forum) najpierw będą się sypały artefakty, niestabilna praca karty, zwiechy itp. Ryzyko zawsze jest ale przy odrobinie ostrożności nie powinno się nic Stać :)

 

Mój Radeonik 9600 XT 128/128 lata sobie 555/760 gpu/mem :D

 

BikerBo próbowałeś bawić sie timingami na swoje karcie ?? Jeżeli nie to zobacz na strone 23 :D mi to dało 60 mhz więcej na pamięciach i czuje że to nie koniec :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluznienie timngow w tabelce timings 2 o 1 w prawo (do gory) nie daje pamieci wiecej mozliwosci podkrecania, moze teraz glupie pytanie :P :

 

bede mogl wiecej podkrecic na lepszej mobo i jak bede uzywal agp 8x (teraz 4x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...