Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej to ta karta.Ale założyłem ten temat bo wszędzie jest o vmodzie ale nigdzie nic na temat tej mojej.Kupe zdjęć od Gigabyte itp.Ja potrzebuje jak zrobić tego vmoda a nie zdjęcie i parametry grafiki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooooo kolego:):)Strzał w dziesiątke:):)Tak to jest to:)Tylko teraz trzeba zrobic translacje tekstu :)Ale to chyba dam sobie z tym rade:)Dziękuwa i teraz będzie trzeba zacząć działać bo 480/515 to ciutke za mało :)AA no i jasne ze kolorem się nie sugeruje.:)

Edytowane przez Kaczor_MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dzisiaj zakupiłem Radeona 9600PRO ( GeCube bodajrze ). Nie wiem czy był to dobry wybór no ale dałem za niego 310zł więc nie wiem za bardzo.. a tak wogóle nie tego dotyczy mój problem. Chciałem się spytać jak maksymalnie mogę podkręcić tego radka. Domyślne ustawienia to 400/400. Nie mam zamiaru zmieniać radiatora więc za dużo to chyba nie podrasuje karty. Jeżeli już wcześniej była mowa o tym to prosiłbym o linka do strony :)) Oczywiście jeżeli można..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze.. to kastrat .. wiec nie licz na wielkie o/c (chyba masz pamieci TSPOT)

po drugie.. nie odowie Ci nikt na pytanie "o ile...?" .. tu nie ma reguly.. takze powodzenia..

po trzecie.. lenistwo nie zna granic .. proponuje poczytac kilka stron wstecz zanim napisze sie posta typu "o ile", albo pomyslec logicznie.. podobnie jesli chodzi o mody :mur: :mur:

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slyszalem ze GeCuby ida na 700 (wtajemniczeni wiedza o co chodzi ;)). Co do twojego problemu to chyba mozesz poczytac te 88 str? Ksiazek nie czytales? A jak nie to chociaz ostatnie 20 str i wszytko jasne by bylo. Mysle ze 450 na GPU moglby pojsc ten kastracik. Co do pamieci nie wiem podaj ile maja ns.

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sapphire 9600 pro standardowo 400/446 na pamieciach samsunga 4 ns bez zmiany napięć udało mi sie z rdzenia wyciągnąć 510 a z pamięci 560 bez artów. tu pojawia sie problem z wentylatorkiem jest za głośny :/ moze ktos poleci jakieś dobre niedrogie chłodzenie, tylko jest jedno, ale na pamieciach mam radiatorki i na boki nie mam wiecej niż po 5 cm wie moge iść tylko w góre. Miałem zamiar zamontować arctic cooling vga silencer rev.3 jednak znajomy powiedział że zabija radeony, na forum tez wyczytałem że były takie przypadki. Nie ma pojęcia co zamontować. Jeśli ktos może pomóc i zaproponowac jakieś sensowne (wydajne i ciche) chłodzenie w rozsądnej cenie to byłbym wdzięczny. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Silencera kup Pentagrama Xc-80 Al lub AlCu są cichutkie i wydajne :D

 

Dzieki fredus za rade, kupilem pentagrama :) co prawda tylko AL bo kasy na miedziaka nie mialem kasy, ale nawet na najwyzszych obrotach jest cichutki ladnie swieci i lepiej chlodzi :) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanko.Posiadam 9600 Pro 128/128 które ma 400/466 domyslnie.Wycisłem na rdzeniu 475 i na pamięciach 515 tj 475/515.Zamontowałem Zalmana ZM80D-HP i poszło ledwo co na 487/530.Oczywiście grafa jak zimna tak zimna ale nie jestem przekonany czy sie pamiątki nie grzeją ale rdzeń na pewno bo.Na pamięciach mam radiatorki ale super jakby miały one jakieś powiązanie z Zalmanem bo pewnie by coś to dało.Czy jest coś jeszcze takiego sensowego nie biorąc pod uwage Vmoda co mi da jeszcze choć pare Mhz? Bo z rdzenia to mało wyciskam bo o ledwie 80 więcej od default :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumuje że jak staje mi obraz to oznaka za dużej częstotliwości na rdzeniu?A kto wie orientacyjnie ile mi da taki Vmod?Czy jest sens ryzykować próbę jego wykonania?

 

Jeszcze jedno.Czy zwisy obrazu mogą być powodem bawięnia się taktowaniem pamięci w atitray?Bo cholera nie wiem czy te zwisy są od wysokiego rdzenia czy własnie od timingów pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Czy dobrze rozumuje że jak staje mi obraz to oznaka za dużej częstotliwości na rdzeniu?A kto wie orientacyjnie ile mi da taki Vmod?Czy jest sens ryzykować próbę jego wykonania?

 

Jeszcze jedno.Czy zwisy obrazu mogą być powodem bawięnia się taktowaniem pamięci w atitray?Bo cholera nie wiem czy te zwisy są od wysokiego rdzenia czy własnie od timingów pamięci?

Staje ci obraz?? Chodzi ci o zwieche?? Jeżeli masz zwieche to znaczy że za dużo rdzeń podkręciłes, a jak masz artefakty to zabardzo pamięci podkręciłes, V-mod napewno dużo da i myśle że warto go wykonac na tej karcie

 

p.s te zwisy tez moga byc spowodowane przetaktowaniem pamięci ale zwis jest raczej powodowany zbytnim podkręceniem rdzenia

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Czasem timingi mogą spowodowac zwis ale chyba raczej nic pozatym, ale zwisy od timingów raczej nie powinny miec miejsca

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczac trzeba od tego ze nie zmieniasz timingów tylko taktowanie pamięci a to 2 rózne sprawy :P

Jeszcze nie wiem jak chlodzi pentagram, jak moge rdzen wysoko pociagnac bo chce zeby pasta sie dobrze zgrzala :) na pewno temperaturka spadla :D no i halas. Kaczor to masz jakis felerny model bo ja u siebie bez vmoda rdzen dalem na stabilne 503-509(zalezy jak zawialo :) ) na standardowym chlodzeniu bez artow i zwiech, a pamiatki 550, a 570 z radiatorkami ( u mnie nawet na 580kilka nie mialem zwiechy tylko co najwyzej arty sie pojawialy), ale narazie sa zdemontowane wlasnie przez suszrke :P (patrz pentagram) bo sie deczko na wysokosc nie miescily, wszystki gorne ida do przycinki po skosie no i 1 dolny zdjelem bo zapinka jest za dluga i nie mialem jak skrecic :P no ale straty musza byc. tu sie dotnie tam sie zeszlifuje i bedzie miodzio :D

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanko.Posiadam 9600 Pro 128/128 które ma 400/466 domyslnie.Wycisłem na rdzeniu 475 i na pamięciach 515 tj 475/515.Zamontowałem Zalmana ZM80D-HP i poszło ledwo co na 487/530.Oczywiście grafa jak zimna tak zimna ale nie jestem przekonany czy sie pamiątki nie grzeją ale rdzeń na pewno bo.Na pamięciach mam radiatorki ale super jakby miały one jakieś powiązanie z Zalmanem bo pewnie by coś to dało.Czy jest coś jeszcze takiego sensowego nie biorąc pod uwage Vmoda co mi da jeszcze choć pare Mhz? Bo z rdzenia to mało wyciskam bo o ledwie 80 więcej od default :(

mi mod na rdzeniu dal >100 MHz

dla odmiany na pamieciach w zasadzie nic jezeli chodzi o przyrost predkosci, no ale maja one 5ns

wersja ez = 400/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile CI to dało w testach? np. w 3DMarku03? 100 to powiem że dużo:) Tylko jak to sie spisuje w praktyce?Masz ten sam model co ja?Sapphire'a? Mam tylko jeden wzór jak zrobić Vmoda na mojej grafie.Fakt faktem jest na identycznym modelu ale tak gościu zakręcił i na dodatek po ang. że szok.Nie moge nic załapać z tego.Jeśli jakbyś miał jakoś to w miare normalnie przedstawione to bym sie ucieszył :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego.Czy masz radka 9600 Pro 128/128? 400/466Mhz??Jak tak to mi powiedz jakie masz stery:)

 

no mam szafirka, pamiatki samsunga mialem nawet wolniejsze (446) jednak teraz mam caly czas ustawione na 500 (atitool) a aktualnie mam stery omegi 5.12 do pobrania stad: omega drivers jesli uzywales catalystow to nie przeraz sie jak zobaczysz w grach inne kolorki, omegi same sobie niektore rzeczy koloruja, najczesciej na rozowo :P . Na tych sterach moze uda Ci sie wiecej wyciagnac, jesli nie to zawsze powiniene zyskac klatki (ok 1-2 do kilkunastu, w zaleznosci od gry) . Na nich rdzen poszedl mi na 509 mhz. porownujac testy 3d mark 03 przy taktowaniu karty 450/540 (omega) mam wiecej punktow niz na catalystach przy taktowaniu 485/540 wiec roznica jest zauwazalna. zainstaluj to sie przekonasz. wcale nie musi Ci sie udac wyciagnac tyle co mi, rozne egzemplarze sie trafiaja, jedne sie kreca dobrze a inne prawie wcale i jest to zalezne od wielu czynnikow zewnetrznych (jakosci rdzenia (skad byl brany czy ze srodka czy gdzies z boku wafla), pamieci itp.

 

Kaczor jak juz pisałem narazie nie mam vmoda, nie potrzebny mi bo reszta kompa jest za slaba i niewiele mi to da :P moze kiedys zrobie.a co do 3d 2003 to roznica na standardowych taktowaniach 400/446 wyniosla ponad 100 pkt a przy przy 485/560 to ok 150 pkt, powinno byc wiecej, ale nie wiem czemu na cpu test 2 mam mnie klatek (na omegach 5.12, na 5.11 bylo dobrze) i pare punktow obcina, no ale takie zycie, do catalystow nie wracam, poza tym atitray tool w omegach jest duzo wygodniejszy i zjada tylko 5 mega pamieci a nie tak jak w catach w porywach do 50 (nooby :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Spodziewałem się tego że mi napiszesz że zależy wszystko od modelu bo to oczywiste:)A sterów tych akurat nie mam tylko troche starsze ale wypróbuje choć wątpie aby dużo to zmieniło.Dziwi mnie to że grafa to jest prawie że totalnie zimna.Zastanawiam się czy dobrze odciąga mi z rdzenia to ciepełko:/ Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie szafir

Powercolor 9600 pro ez

dokladnie tak to sie to to nazywa

wyniki? nie pamietam dokladnie ale przyrost byl znaczny - 500/600 markow w 03

sprawdzic nie sprawdze bo karta jest na emeryturze ;) :P

dolaczone zdjecie karty po modzie

moze masz to samo pcb

i prosze nie zwracajcie uwagi na moje "umiejetnosci" w zakresie poslugiwania sie pewnym sprzetem :P

hehe

i jest jeden pot wiecej

to po usunietym vddq

 

 

post-13514-1136664323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no mam to samo PCB:)Możesz mi krótki opis jakoś zapodać?Bo będe musiał sobie coś takiego zrobić:)No ale ja chyba nie mam zablokowanego dodatkowego pota:D

Edytowane przez Kaczor_MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po zalozeniu pentagrama na rdzeniu idzie stabilne 515 :) i nie wiem jak to sie stalo ale cos sie stalo z pamiecia, radiatorki zostaly mi na 3 pamiatkach :P reszta zostala zdjeta to sie suszarka nie miescila, ale pamiatki poszly na stabilne 566 mhz :D, to po zalozeniu ich spowrotem dopiero bedzie sie dzialo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moda tego wykonalem > rok temu

i o ile z samymi modami nie ma problemu

tutaj pamiec

post-13514-1136672658_thumb.jpg

 

a tutaj rdzen

post-13514-1136672674_thumb.jpg

 

to o tyle klopot jest z punktami pomiarowymi napiec

po prostu ich juz nie pamietam

oczywiscie mam pewne podejrzenia, ale.........

tutaj gdzies jest rdzen

post-13514-1136672686_thumb.jpg

 

a tutaj pamiec

post-13514-1136672698_thumb.jpg

 

z tym ze zwlaszcza to ostatnie budzi moje watpliwosci jak ogladam karte

jednak jezeli wiesz jak poslugiwac sie miernikiem to powinienes bez trudu zidentyfikowac ktore to z nich

ja default na rdzeniu mialem 1,2v a na pamieciach ~2,7v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że mi się to przyda:DDziękuwa stary:)Bo 485/530 to troche lipnie:)Aż wstyd:)Albo spróbować szczęścia kiedy sie uda albo spieprzyć i uzbierać pieniążki na coś lepszego:)Tak już zabezpieczając sie - co będzie dobre do 500zł uwzględniając od razu O/C :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo MHz ;)

nie wiem jaka masz wiedze i doswiadczenie w tym zakresie

wiec na wszelki wypadek przytocze chocby wypowiedz kaina z innego topiku:

 

TYLKO PAMIĘTAJ ŻEBY PRZED WŁĄCZENIEM KOMPA SPRAWDZIĆ REZYSTANCJE POTENCJOMETRU , mi sie udało ustawić raz na minimum potencjometr  ale naszczęście abit nf-7 przeżył bez szwanku tą opercaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...