Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem czy ten post ma być napisany tu czy w temacie o 9550 ale do rzeczy. Chce kupić Pentaka ALCU na grafe a dokładnie mojego kastrowanego radka ale nie po to żeby się zachwycać jak to on ładnie świeci tylko żeby mi służył długie lata :) Będe zmieniał karte na 9700 itp. i mam pytanie. W aukcji pisze że dołączone są radiatory RAM czyli chyba te prostokątne prawda? I jeszcze jedno małe pytanko: mam już schemat karty graficznej tylko ja niechce robic v-moda normalnie tylko chciałbym mniej inwazyjnie tzn. ołówkowo podobno da się po ścieżkach "dotrzeć" do przeznaczego miejsca. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś załączył to na schemacie bo rdzeń na tym radku idzie do nawet do 460 na standardowym chłodzeniu. W porównaniu do 9550 to chyba dość dużo i brakuje mu V tak jak zresztą pamięciomnp 5 ns :/ i o/c suX. Pozdrawiam

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moze byc przyczyna i ewentualne rozwiazanie mojego problemu. A wiec mam Gigabyte 9600Pro 400/600 problem jest taki ze po instalacji(wraz z panelem) nowszysch Catalystów od 5.8 przy uruchomieniu sie systemu wyskakuje mi bład aplikacji cli.exe sterownik dziala poprawnie, ale nie mam do stepu do panela kontrolnego, z którego dosc czesto krzystam. Sterowniki pobierane z oficjalnej strony a system to XP Pro. z SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moze byc przyczyna i ewentualne rozwiazanie mojego problemu. A wiec mam Gigabyte 9600Pro 400/600 problem jest taki ze po instalacji(wraz z panelem) nowszysch Catalystów od 5.8 przy uruchomieniu sie systemu wyskakuje mi bład aplikacji cli.exe sterownik dziala poprawnie, ale nie mam do stepu do panela kontrolnego, z którego dosc czesto krzystam. Sterowniki pobierane z oficjalnej strony a system to XP Pro. z SP2.

 

najlepsze wyjście to olac katalysty i zainstalować omegi KLICK! panel jest dużo wygodniejszy, a Ati Tray Tools (menu w pasku systemowym) zjada zdecydowanie mniej pamięci, bo 5-7 zamiast kilkudziesięciu! i ma wiecej opcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ten post ma być napisany tu czy w temacie o 9550 ale do rzeczy. Chce kupić Pentaka ALCU na grafe a dokładnie mojego kastrowanego radka ale nie po to żeby się zachwycać jak to on ładnie świeci tylko żeby mi służył długie lata :) Będe zmieniał karte na 9700 itp. i mam pytanie. W aukcji pisze że dołączone są radiatory RAM czyli chyba te prostokątne prawda?

 

Jesteś w błędzie, bo przy pentakach alcu i al nie ma prostokątnych radiatorków tylko sa kwadratowe, na pamięci BGA (czyli pewnie do radka 9550 ich nie zalozysz), ale na 9700 sie przydadzą, jak chcesz prostokątne to kup sobie spire ok 10 zloty na allegro za 2 sztuki (60 mm dlugosci) tylko trzeba je pociac na 4 kazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moze byc przyczyna i ewentualne rozwiazanie mojego problemu. A wiec mam Gigabyte 9600Pro 400/600 problem jest taki ze po instalacji(wraz z panelem) nowszysch Catalystów od 5.8 przy uruchomieniu sie systemu wyskakuje mi bład aplikacji cli.exe sterownik dziala poprawnie, ale nie mam do stepu do panela kontrolnego, z którego dosc czesto krzystam. Sterowniki pobierane z oficjalnej strony a system to XP Pro. z SP2.

Zainstaluj Net Framework, którego możesz sciągnąc z tąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Za ile można by było sprzedać mojego Atlantis Shappire Radeon 9600 XT 128 Mb / 128 Bit

standardowo 500/600 GPU/MEM

Overclocking 560/760 GPU/MEM

Karta z Pudełkiem i innymi róznymi rzeczami jak kabelki itp

Karta ma naklejone miedziane Radiatorki na pamięciach

Bez Vmodów

Chłodzenie na GPU -> Standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cięzko to stwierdzić nie wiedząc jakiego programu używasz, jaka masz rozdzielczość TV ustawioną, a może po prostu czcionka jest za duza. podaj więcej info. na poczatek sprawdź innym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka, mam 9800 Pro 128/256 i szukam kogos z wroclawia, kto moglby mi udostepnic koleczki, tak dobrze czytacie :lol2: koleczki do mocowania oryginalnego radiatora, sa one bodajze czarne. Potrzebuje je bo nabylem kopnieta grafe (paski na ekranie i arty w att na def i ponizej) na gwarancji i zeby ja oddac do reklamacji potrzebuje te koleczki a razem z karta ich nie dostalem. Prosilbym o potraktowanie tego powaznie bo chcialbym jeszcze miec ucieche z tej wymiatajacej grafy. Btw ma ona kosci hynixa, i tu moj problem, czy hynix montowal kosci o czasach 2.2 ns bo o ile sie nie byle to takie walsnie mam na swojej "kopnietej" grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Net Framework, którego możesz sciągnąc z tąd

witam, mam ten sam problem z radkiem 9600xt. zainstalowalem najnowsze catalysty. driver dziala bezproblemowo, klopoty sa jedynie z odswieaniem. nie chce sie zmienic z 60hz na wiekszy. galy mi juz wypadaja 8/. frame network nie pomaga. instalnolem nawet wczesniejsze wersje catalystow. a do catalyst control center rowniez nie mam dostepu. pierwszy raz mam problemy z catalystami i co tu duzo mowic, troszke mnie to wq...lo. jakas solucja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim Radeonem 9600pro (saphire). Ostatnio zmodernizowałem komputer (nowa płyta pod socket 939 oraz procesor sempron 3000+). Problem polega na tym, że w czasie gry w Wolfenstein Enemy Territory co jakiś czas zawiesza się komputer (obraz staje, przestaje reagować cokolwiek, konieczny twardy restart). Próbowałem już chyba kazdych ustawień w Biosie i w Windowsie w opcjach karty graficznej, ale z nikłym rezultatem. Kilka raz przeinstalowywałem system ale i to nic nie dało. Swój problem nawet opisałem na stronie poświęconej tej grze tutaj ale i tam nic nie wskurali. Zawieszki zdażają się po 2 minutach grania, po 20 minutach bądź po 2 godzinach grania. Kompletnie bez sensu. Karta się nie przegrzewa bo obudowa jest otwarta a na niej założony jest Zalman (taki jak w sigu). Nawet zapuszczałem na całą noc prime95 i 3dmarka 2003. Ale żadnych błędów ani zawieszeń nie było. :sad: :sad: :sad: Co począć??

 

Płyta Gigabyte Ga-K8NSC

Procesor Sempron s939 3000+

Radeon 9600pro

Pamięci Hynix 2x256MB

Dysk Samsung 80 GB

 

Windows xp + sp2

Najnowsze stery od grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee a czemu piszesz o tym w topicu o r9600pro/xt? :blink: :lol2: :lol: co nas to obchodzi:| jest przeciez temat o r9800 i dzialy SPRZEDAM/KUPIE ;|

 

pozdro

 

yyyy sorki, zmeczony bylem i topici pomylilem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim Radeonem 9600pro (saphire). Ostatnio zmodernizowałem komputer (nowa płyta pod socket 939 oraz procesor sempron 3000+). Problem polega na tym, że w czasie gry w Wolfenstein Enemy Territory co jakiś czas zawiesza się komputer (obraz staje, przestaje reagować cokolwiek, konieczny twardy restart). Próbowałem już chyba kazdych ustawień w Biosie i w Windowsie w opcjach karty graficznej, ale z nikłym rezultatem. Kilka raz przeinstalowywałem system ale i to nic nie dało. Swój problem nawet opisałem na stronie poświęconej tej grze tutaj ale i tam nic nie wskurali. Zawieszki zdażają się po 2 minutach grania, po 20 minutach bądź po 2 godzinach grania. Kompletnie bez sensu. Karta się nie przegrzewa bo obudowa jest otwarta a na niej założony jest Zalman (taki jak w sigu). Nawet zapuszczałem na całą noc prime95 i 3dmarka 2003. Ale żadnych błędów ani zawieszeń nie było. :sad: :sad: :sad: Co począć??

 

Płyta Gigabyte Ga-K8NSC

Procesor Sempron s939 3000+

Radeon 9600pro

Pamięci Hynix 2x256MB

Dysk Samsung 80 GB

 

Windows xp + sp2

Najnowsze stery od grafiki

 

 

miałem podobny problem, po 20 minutach grania w nfs MW komp stawał podobnie się działo w Q4

okazało się że to temperatura ... i wydaje mi się że bardziej procka niż grafiki skoro jest chłodzona zalmanem ... ale zawsze może się coś zepsuć zbadaj dokładnie temperatury powodzenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, po 20 minutach grania w nfs MW komp stawał podobnie się działo w Q4

okazało się że to temperatura ... i wydaje mi się że bardziej procka niż grafiki skoro jest chłodzona zalmanem ... ale zawsze może się coś zepsuć zbadaj dokładnie temperatury powodzenia :-)

Wykluczone....temp w jak najlepszym porządku.

 

Nawet zapuszczałem na całą noc prime95 i 3dmarka 2003. Ale żadnych błędów ani zawieszeń nie było.

Na przyszłość czytaj to co napisałem.

 

 

Dodaję zdjęcie zrobione cyfrówką zaraz potem jak nastąpił opiswany przezemnie problem. Najpierw grafika się zawiesiła a potem przekształciła w takie coś :sad:....

Dołączona grafika

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lgolebio popraw linka :P usuń / na końcu

 

oblukałem to zdjecie, czy może dzieje Ci sie to od zmiany chłodzenia czy przez pewien czas było ok??

Cyrki zaczęły się dziać po zmianie mobo i procka. Przed zmianą wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moze byc przyczyna i ewentualne rozwiazanie mojego problemu. A wiec mam Gigabyte 9600Pro 400/600 problem jest taki ze po instalacji(wraz z panelem) nowszysch Catalystów od 5.8 przy uruchomieniu sie systemu wyskakuje mi bład aplikacji cli.exe sterownik dziala poprawnie, ale nie mam do stepu do panela kontrolnego, z którego dosc czesto krzystam. Sterowniki pobierane z oficjalnej strony a system to XP Pro. z SP2.

otoz poradzilem sobie z tym problemem.

 

odinstaluj wszystkie stery, najlepiej driver cleanerem. zainstaluj frame networka, instalnij drivery (ja instalowalem 6.1) i po uruchomieniu nalezy dopuscic CLI.EXE na firewallu. tak dopuscic na firewallu. dziwne co nie :D. wsio bedzie juz dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainstalowałem Gigabyte'a Radeona X600pro, taktowanie rdzenia to 400 a pamięci 500. Czy mogę samodzielnie za pomocą V-tunera zmienić pamięć np. na 600, bo wiem są również radki x600 taktowane 400/600. proszę o waszą opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe, że mój zasilacz jest za słaby i dlatego takie problemy są z tym wieszaniem ?? Interesuję się komputerami już od 5 lat ale nie mam bladego pojęcia co tu jest nie tak, testowałem już wszystko ;(. Nie wiem ale jeśli nie rozwiążę tego problemu przez najbliższy miesiąc to wypieprzam tą grafikę i kupuję nVidie.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu mam dwa Tagany (oba 330W) i na obydwu to samo. Pamięci testowałem, ale króko, około 15 minut. Potestuję jeszcze przez godzinę, jak tylko dorwę jakiegoś boot'owalnego pendrive'a. Ehhh....Pomysły mi sie już kończą.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuję info jakie są najlepsze timingi pamięci dla radków 9600pro

mój jest akurat na hynixach 3,3

teraz pamięci mi idą max. 710-720MHz stabilnie wg AtiTool-a

 

pozdr.

 

ps. nie jestem na topie... jaki program jest obecnie najlepszy do automatycznego podkręcania grafy?

coś jak atitool :)

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jakis x600... to jest topic o radeonie 9600PRO/XT .....!!!!!

Ato ciekawe :huh: , do tej pory byłem przekonany, że radeon x600pro to jest radeon 9600pro tylko że na złącze PCE-Express, a tu proszę takie kwiatki... Nie pozostaje mi nic innego jak założyć ten temat w innym miejscu... Tylko muszę znaleźć odpowiedni topik, żeby znowu sie nie okazało, że mój radeon x600pro a radeon 9600pro to karty z dwóch róznych galaktyk. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...