Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

@ Techno_Boy:

 

Jak chcesz to Ci za tyle swojech sprzedam, tez mam wgrany bios z ustawieniami 500/700 i zmienionymi timingami ;) moja jeszcze ma gware :D Poza tym 3dmark 03 - 5055pkt , 05 - 2329 :P

 

@ djtomas:

 

CAS Latency 3

 

trcdr 5

trcdw 3

trp 5

tras 10

trrd 3

tr2w +3

twr 3

tw2r 0

tw2rsame bank 3

tr2r 2

 

a w 3 zakladce mozesz sie pobawic memory refresh rate w granicach od 26-39..

 

@ maryousz:

 

hmm sprobuj tych, ale jesli chodzi o TSPOT'y i jeszcze 4ns to ciezej bedzie;)

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za timingi

zmieniłem tylko kilka wartości bo większość już miałem tak jak napisałeś

może ktoś przypomnieć jakie timingi mają radki fic-a?

i jakie one tam maja pamięci

 

POzdr.

 

PS. kiedyś zmieniałem timingi na jakieś z tego wątku i pamięci nieźle się kręciły... teraz kręcą się 700-720 a wtedy pod 800 podchodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fic jakie ma pamiątki?

 

żeby szło więcej MHz to lepiej rozluźnić timingi?

i czy jak rozluźnię timingi to spadnie jakoś znacząco wydajność?

bo nie wiem czy opłaca się zmieniać timingi... co mi da rozluźnienie i wyższe podkręcenie jak będę miał taki sam wynik jak na ostrych timingach i mniejszym OC

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz jakie moze miec pamiatki fic ? tak jak nasze 3.3 , 2.8 ... chociaz byly tez 2.5ns ale nie wiem konkretnie czy to byly karty od fic'a ... a co do timingow to ja lece na tych, ktore podalem, pamiec na codzien 700 i nie marudze:P tylko do benchow 790 daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pewien problem z moja ATI 9600pro 128MB. Otoż podczas uzywania w grach, komp wiesza sie po jakis 10-20 minutach gry (to chyba zalezy od tego czy jest chlodny, ale nie jestem pewien). Z glosnikow nagle wydobywa sie piszczenie, ekran dziala jeszcze przez pare sekund, po czym staje i trzeba zrobic twardy reset. Znajomy poradzil mi ze to wina zasilacza. Zminilem na 350W, i wszystko dzialalo kilka miesiecy normalnie (pozatym mam Athlona 800Mhz, i 256ramu, chlodzenie wodne na zewn. zasilaniu). W tym tygodniu chcialem zobaczyc jaka roznice robi podkrecenie karty i po troche zwiekszalem taktowanie procka na karcie. Zwiekszalem i testowalem, w koncy gdzies przy 550MHz komp sie zawiesil, i od tamtej pory juz ciagle mi sie wiesza w sytuacjach wyzej opisanych, mimo iz od razu wrocilem do ustawień fabrycznych. Co robic ?? Czy przez zwiekszanie taktowania moglem jakos podpsuc zasilacz ? Czy tez tu chodzi o cos innego ? Aha, plyte mam na VIA, sterowniki najnowsze, do ATI rowniez sciagnelem co tam bylo najnowsze na stronce.

 

PLEASE HELP!

Edytowane przez Karlee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowalem dosc ciekawa przypadlosc, a mianowicie chodzi o karte Shappire R9600pro Avantage + Abit AN7

Kolega posiada wspmniany sprzet, od roku zwisy w 3d, wymiana grafiki na nowa, takze Avantage, plyty na nowa(AN7), pamieci, procka , nadal to samo, serwisanci w sklepie zalamywali rece, otoz przez przypadek wpadlem na napiecia Agp w biosie i ku mojemu zdziwnieniu, agp mialo ustawione na def... 1,55V :blink: pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem, zazwyczaj wynosi ono 1,6V, to byla przyczyna ciaglych restartow, dodam jeszcze ze zasilka to chieftec 400W, moze ten poscik przyczyni sie do tego, ze posiadacze podobnych konfigoracji nie beda musieli juz wyrywac wlosow i gryzc paznocki podczas gry w swoje ulubione gierki

pozdrawiam

Edytowane przez ^NiuNiek^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no my na auto mamy 1.5v ... mialem abita nf7-s i tez 1.5 mialem ...

 

edit:

 

wie ktos moze jesli robimy moda na vgpu czy prad plynie z 5 do 7 pinu, czy z 7 do 5? pilne... prosze o szybka odpowiedz...

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam karte ati radeon 9600pro. jak wlaczam kompa (posiadam plyte asrock k7s8x) dzwiek mi pyka z 9x przy czy nie wyswietla sie obraz. gdy podlaczam 2 karty na pci i agp to windows wykrywa mi tego radeona. czy to oznacza ze bios zostal uszkodzony (musze sflashowac?) ?. sprawdzalem przed chwila czipset i wyglada ok, nic spalonego nie widze.

prosze o pomoc, dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moze to nie do konca dobre miejsce,ale poniewaz jestem totalnie zielony w te klocki , a chce usprawnic wydajnosc mojego pc-ta , chcialem zapytac czy ktos z forumowiczow , ktorzy z tego co czytam znaja sie niezle na sprzecie, jest moze z krakowa i chcialby umowic sie na korekty w ustawieniach mojego szpeja :) sprawdzic temperatury,chlodzenie,napiecia itp.... ewentualnie pokazac OC

posiadam:AMD 64 3200+, MSI K8N NEO2-platinum,1GB RAM,GIGABYTE GV-R96X128 RADEON 9600 XT,zasilacz tracer mgb-400ATX->wymieniam na Fortrona FSP400-60PFN 400WAT PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialem kupic karte do drugiego kompa, wzialem ta: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7275

Dlaczego na stronce jest napisane ze rdzen ma 400 a pamiec 600, skoro w RivaTuner pokazuje mi ze jest 400/250??

...czy ta karta ma czujnik temperatury??Gdzie moge sprawdzic jej temperature?Szukalem wszedzie ale nie moglem znalezc, a ze zabieram sie za podkrecanie to chcialbym wiedziec czy sie nie przegrzewa.

Edytowane przez Patryk555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oddaj karte, bo opis na stronie nie zgadza sie w rzeczywistosci z karta, ktora zakupiles. A co do czujnika to ta karta nie posiada czujnika temperatury. A co do tego czy sie przegrzewa, to sprawdzaj oranoleptycznie, czyli dotykaj radiatora. :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powolutku pne sie w gore na orbie :lol: jak narazie mam 5141 pkt w marku 03;d dzis walcze dalej :)

 

edit:

 

5183 pkt ;) http://service.futuremark.com/compare?2k3=4602030

 

edit2:

 

5284 pkt;) http://service.futuremark.com/compare?2k3=4602065

 

heh edit3:

 

5292 pkt;) http://service.futuremark.com/compare?2k3=4602110

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przykrych doswiadczeniach z ta karta: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7275 bo jak juz pisalem w opisie na stronie pisze ze pamieci sa taktowane z czestotliwoscia 600MHz a naprawde maja 250MHz :sad: a z podkrecaniem tez slabo. Chce ja oddac, tylko jaka wziac na zamiane??Brac ta: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14050 bo do 350zl nic lepszego nie dostane, czy karty sapphire sa dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiesz swój problem. piszesz ze miały mieć 600 a maja 250 mhz. Ze wzgledu ze sa to pamieci ddr to musisz te swoje 250 pomnozyc przez 2 i efektywne taktowanie to 500 mhz. Nie zamieniaj siekierki na kijek. Po prostu musisz dogada sie w sklepie ze ma byc 600 (300x2) mhz i tyle. a moze Ty kupiles po prostu inna karte. zobacz czy pamieci maja taki sam ksztalt jak te co masz miec (kwadratowe) i jaki maja czas dostepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gigabajta R9600pro GV-128DE na pamieciach Hynix4.0 lub 3.8 jaki bios wrzucic prosilbym o konkretnego linka

chce wykrecic maX z tej karty ps. chldozenie mam dobre heh.Przeszukiwalem jzu temmat o R9600 ale nei znalazlem tam informacji akurat o mojej karcie z koncowka DE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ile moge wydusić z radeona Sapphire 9600pro na kosciach TSOP taktowanie 400/600.maxymalnie z niego wydusilem 505/704. na gpu zmieniony radiator , na kosciach radiatorki a na to dmuch 80x80.Co mi pomoze w uzyskaniu wiekszej wydajnosci z tej karty??Zmiana biosu??Zmiana timingów czy moze jakis vmod??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...