Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kartą grafiki wymienioną w temacie i mam nadzieje że mi doradzicie.

1. Po zainstalowaniu sterowników komputer widzi sterowniki jako "Series" czy to się tyczy ogulnie rodziny kart z prockiem 9600 czy jest coś nie tak z moją kartą i komp widzi ją

jako 9600SE.

2. Sprawdziłem przezornie taktowanie redzenia i pamięci karty i komputer wyświetlił mi takie dane rdzeń - 397,64 i pamięć - 220,91 chyba jest coś nie tak poradźcie, tym bardziej

że na opakowaniu pisze wyraznie Edition 446 MHz DDR memory clock speed.

 

Pomóżcie.

Edytowane przez RYHAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec pomnoz x2 i jest ok. Po co kolejny temat o 9600? Co do "Series" to tak jest powinno byc "9600 Series", a co do tego 9600SE to mozliwe ze masz takie ID wpisane w biosie, zeby ja tak wykrywalo. Tym sie nie martw, bo karta przez to nie spowalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Radeona 9550 i jak wgrałem bios to też w menedżeże urządzeń pisało że mam Radeona 9600 Series. Chodzi tu pewnie że o całą serię kart 9600 i sterownik ich nie rozróżnia. Natomiast w Everescie pokazywało mi że mam 9600 XT, więc się tym nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mi za dużo nie wyjaśniło, raczej chodziło mi ze chyba masz kostki bga, albo tsopy o jakis super ns

Kości to TSOP hynixy 3,3 i normalnie pracuja jako 600 Mhz... u mnie poszy na 705 Mhz... ale chce z tego cos wiecej wyciagnąc... nie wiem...moze ponieść napiecie?? Tylko jak??Nie spotkałem sie z opisem radeona na TSOP jak na nich podnieść napięcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radka9600 od gigabyte na pamiatkach hynix4.0 ze standardowych 203 poszły na 225 i dalej nie chcą mam na nich radiatorki rdzeń z400 idzie na 510 do standardowego radiatora dołożyłem wiatrak

mam pytanie chciałbym jeszcze coś z tych pamięci wycisnąć czy7 znaci jakiś sprawdzony biosik dla tej karty co się stanie jak wrzuce bios np od hynix 3,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim

 

JA MAM RADKA 9600 PRO Z GECUBE I NIE WIEM JAKIE MAM TAKTOWANIA. WIECIE MOZE JAK TO SPRAWDZIC BO NIE MAM PUDEŁKA. AHA GDY PRZECZYSCILEM KOMPUTER I WLOZYŁEM DRUGĄ KOSC KINGMAXA 512MB WYDAJNOSC W BENCHARKACH NAGLE SPADŁA NIE WIEM O CO CHODZI PRAWIE O POLOWE MNIE PUNKTÓW. NAWET GDY WYJMUJE TE PAMIEC TO I TAK NIE WRACAJĄ WYSOKIE WYNIKI TLYKO SĄ BARDZO ALE TO BARDZO SŁABE

 

 

 

POMOCY!!! :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jako ze prosilo mnie juz kilka osob o podanie sterow jakich uzywam, postanowilem podac link do sciagniecia.. (osz Wy lenie;p) oto on : http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...=158&Itemid=41/ warcat'sy oparte na 6.1 .. dodam ze ilosc fps w tescie nature w marku 01 wraca do normy..

 

@szymko200:

 

zastanow sie co chcesz zrobic .. ja odradzam.. zapewne jesli to sa 4ns to TSPOTY, a 3.3ns to BGA wiec szerokiej drogi :mur:

 

@robinho90:

 

z takim pytaniem to raczej do podstawowego .. dokladasz ram = format , new stery i juz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja mam problem z Oc rdzeniem mam na nim radiator ktory jest dosc malo wydajny i bardzo malutki wiatraczek. Bez artow max na rdzen to 460Mhz czy znacie jakies chlodzenie by mocniej go wykrecic??

 

Robin jest tyle tematów o chłodzeiniu ze tutaj nie ma co off topa robic suszarki i szukaj czegoś dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu pisałem o swoim problemie (w trakcie gry zawieszała się grafika i dźwięk się zapętlał). Działo się tak bez względu na czas grania. Raz po 2 min raz po 30 a nawet po kilku godzinach, zupełnie bez sensu. Zainstalowałem stare stery 5.4 i problem też się pojawiał ale "VPU Recover" (po raz pierwszy zresztą) radził sobie jakoś z tym problemem. Resetował sterowniki i czasem wywalał do Windowsa a czasem ponownie "odwieszał" grę. Niestety nacieszyłem się tym jedynie 10 dni i znowu gry się wieszają. Podkreślam, że dzieje się tak w przypadku gier w rozgrywkach siecowych jak "Vietcong 2" czy "Wolfentesin Enemy Territory". Proszę pomóżcie bo już nie wiem co mam robić. Sprzedawać grafy mi się nie chce, ale jeśli to jedyne rozwiązanie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zabawie taimingami raz je wdyłużałem raz skracałem doszedłem do wniosku jak wielu innych że dłuższe taimingi pozwalają wyżej kręcić pamięć ale gdy wydłuże taimingi podkręce pamiątki to i tak osiągi karty mierzone przez 3dmarka nie zmieniają sie w jakiś znaczny sposób tylko tak w granicach błędu pomiarowego już sam n ie wiem co dalej może taktowania mojego radka 9600 pro od gigabyte na omegach nie pujdą wyżej niż mem 400>530 a gpu 400>510 co daje w 3dmarku 2001 maź 8900pkt.

poradźcie coś jak to wszystko jeszcze ożywić

dodam że próbowałem również na agpX4 i na x8

z wyłączonym vpu recower

z wyłączonym fast wr...

testowałem taimingi z iinych radków 9600

co jeszcze zrobić pomocy a może to granice oc tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio spaliła mi się moja karta (już po raz 2) radeon 9200SE. Zakupiłem sobie Radeona 9600 PRO (na agp) ... i po przeinstalowaniu windowsa już na tej karcie system nie chce się właczyc, widac przez chwile myszke na czarnym ekranie a potem ekran sie wylacza tak jak by komputer nie byl wlaczany. Komp działa tylko w trybie VGA i trybie awaryjnym. Czy to moze byc wina slabego zasilacza Tracera MGB-400ATX ? ale jesli tak to czemu w trybie VGA "chodzi" w cudzyslowiu bo gry nie dzialaja i gdy jakas wlacze dzieje sie to samo co przy uruchamianiu normalnie systemu. A moze agp na mojej plycie glownej moglo sie spalic jesli to wogule mozliwe bo przeciez 2 razy radeon 9200 mi sie spalil ... A moze jest jakis konflikt 2 kart graficznych bo po spaleniu sie mojego 9200 uzywalem przez jakis czas karty zintegrowanej na plycie glownej i dzialala bez zarzutow (moja plyta glowna to Gigabyte 7VM400M-RZ). Jak uwazacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem w everest napiecie na tym moim zasilaczu Tracera

Pole Wartość

+5 V 4.46 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 2.42 V

+12 V nie moge sprawdzic bo pisze ze trial version :/

 

+3.3 V 3.26 V

+2.5 V 2.50 V

Pole Wartość

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

 

No i wydaje mi sie ze to chyba troche niskie napiecie (nie znam sie na tym)

A i na zasilaczu pisze :

230V~ 6A 50Hz

+3.3V +5V +12V -12V -5V +5V SB

28A 40A 17A 0.8A 0.3A 2A

-------------------------------------------------------------

No i w sumie to nie mam od kogo za bardzo pozyczyc dobrej zasilki ale zastanawiam sie czy by jutro nie zakupic jakiejs dobrej zeby utrzymala:

Athlon 2000 xp+

Radeon 9600 pro

Sound Blaster 24 Bit

1xCD 1xDVD 1xFDD

HDD 80GB

Gigabyte 7VM400-RZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu pisałem o swoim problemie (w trakcie gry zawieszała się grafika i dźwięk się zapętlał). Działo się tak bez względu na czas grania. Raz po 2 min raz po 30 a nawet po kilku godzinach, zupełnie bez sensu. Zainstalowałem stare stery 5.4 i problem też się pojawiał ale "VPU Recover" (po raz pierwszy zresztą) radził sobie jakoś z tym problemem. Resetował sterowniki i czasem wywalał do Windowsa a czasem ponownie "odwieszał" grę. Niestety nacieszyłem się tym jedynie 10 dni i znowu gry się wieszają. Podkreślam, że dzieje się tak w przypadku gier w rozgrywkach siecowych jak "Vietcong 2" czy "Wolfentesin Enemy Territory". Proszę pomóżcie bo już nie wiem co mam robić. Sprzedawać grafy mi się nie chce, ale jeśli to jedyne rozwiązanie

mam Sapphire radeona 9600pro i dokladnie ten sam problem... dzieje sie tak kiedy gram w counter strike-a, ale rowniez w san andreas, wiec nie tylko w grach rozgrywanych sieciowo. Oprocz tego mam jeszcze ciemny obraz przy ogladaniu filmow i w grach. juz nie mam sily do tej karty.. z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki malutki problem - pewien długi czas korzystałem z wyjścia TV na moim Radku, TV był podłaczony przez kabelek S-Video > kompozyt > Euro i obraz na TV żyleta, 1024x768, wszystko piękne, czytelne pomimo tego że to jakiś badziew Mitsubishi sprzed 14 lat :P. Przez pewien okrez nie korzystałem z tego, bo nie miałem kabla, ale ostatnio dostałem go spowrotem. Podłaczam TV tak jak zawsze, konfiguracja i ... kupa :( Obraz na tv jest strasznie ciemny, kolory wyblakłe na maksa no tragedia dosłownie :(. PowerStrip wykrywa TV ale gamma i inne takie są nie do zmiany (tz moge ruszac suwakiem ale efektu 0). Próbowałem nawet na innych TV, był 2 miesięczny Thomson i nówka Sony i wszędzie to samo :( Czy jest to wina kabla (bo cały czas mam ten sam), czy może z wyjściem TV coś się sponiewierało?

Edytowane przez djjaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zmienić Palit GeForce 4 Ti4200 64MB AGPx8 (słabo się kręci) na Sapphire Radeon 9600 Atlantis 128MB/128bit z pamięciami Samsung 5ns ? za darmo oczywiście... czy wydajnośc tego Radeona będzie gorsza od GF4 ? chodzi mi głównie o zysk na jakości grafiki (DX9), ale jak karta ma być wolniejsza od GF4 to chyba podziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty gadasz... jak za darmo to bierz radka...Przy kościach 5ns duzo z nich nie wycisniesz ale zawsze z gpu możesz też coś pociągnąć (oczywiście po zmianie chłodzenia) ale nawet bez podkręcania bije na łeb tego Gf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...