Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

no tak jak oglądałem wyniki testów na różnych serwisach to R9600 wolniej wypada niz gf4 Ti4200... np. tutaj: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ki/3d2001-2.gif dlatego pytam :) wynik ~40% lepszy ma gf4...

Ale zauważ ze to 3dmar 2001 a w 2003 (czyli nowsze gry i aplikacje) http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ki/3d2003-2.gif

wypada o niebo lepiej.Przeciez jak juz cos to bedziesz na nim grał powiedzmy w NFS most wanted a nie w Mario :)

3dmark 2001 opiera się w dużym stopniu na innych komponentach a nie grafice.Jeżeli chcesz prawdziwego porownania które Ci sie przyda do ocenienia jak bedzie śmigać na "terażniejszych grach" to lukaj w 3dmark 2003 i 2005... 2006 odpada bo to już masakryczny test...Nie na naszą kieszeń :lol:

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Mam Gigabyte R9600Pro (DH stary dobry pełny 9600Pro) i na nim AC ATI Silencer 2.

Wejście na wentyl na tej karcie jes tna trzy piny. W AC są dwie wtyczki jedna na dwie i druga na trzy (w obydwu 2 kabelki). Czy jakbym podłączył te kabelki odwrotnie niż są to czy wtedy mniejsze napięcie by szło na wentyl i co za tym idzie wolniech by się odwracał??

Jeśli nie znacie odp. to chociaż może jakiś link ze schematem mojej karty a konkreteniej złącza zasilania wentylatora...

Z góry dzięki!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam radeona 9600pro, ma on prostokatne pamieci, mozecie mi dac jakiegos linka z radiatorami na pamieci ktore pasowalyby do tej karty(radiatory prostokatne).

Jak masz kase i jestes napalony na cos fajnego i dsobrego to polecam

1969870[/snapback]

Pytanko.

Mam Gigabyte R9600Pro (DH stary dobry pełny 9600Pro) i na nim AC ATI Silencer 2.

Wejście na wentyl na tej karcie jes tna trzy piny. W AC są dwie wtyczki jedna na dwie i druga na trzy (w obydwu 2 kabelki). Czy jakbym podłączył te kabelki odwrotnie niż są to czy wtedy mniejsze napięcie by szło na wentyl i co za tym idzie wolniech by się odwracał??

Jeśli nie znacie odp. to chociaż może jakiś link ze schematem mojej karty a konkreteniej złącza zasilania wentylatora...

Z góry dzięki!!!!!

Gdybys podłaczył odwrotnie to co najwyrzej wiatrak kreciby sie w drugą strone :lol2: i wtedy byla by kompletna lipa bo by nie robil tego co ma za zadanie, czyli by nie chlodzil a jezeli chcesz (choc nie wiem po co ) zeby sie wolniej krecil to moze jakis potencjometr??

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys podłaczył odwrotnie to co najwyrzej wiatrak kreciby sie w drugą strone :lol2: i wtedy byla by kompletna lipa bo by nie robil tego co ma za zadanie, czyli by nie chlodzil a jezeli chcesz (choc nie wiem po co ) zeby sie wolniej krecil to moze jakis potencjometr??

Z tym stwierdzeniem sie nie zgodze!!!!!! Jak sie odwrotnie podlaczy to wentyl sie krecic nie bedzie wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem sie nie zgodze!!!!!! Jak sie odwrotnie podlaczy to wentyl sie krecic nie bedzie wogole.

Z tym stwierdzeniem sie nie zgodze!!!!!! Jak sie odwrotnie podlaczy to wentyl będzie działał tylko będzie sie kręcił w przeciwnym kierunku. Chyba że w tym chłodzonku jest jakiś jednokierunkowy z blokadą na drugi kierunek :lol2: Weź prosty wiatraczek od PC-ta pod molexa, zamien bieguny i się przekonasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem sie nie zgodze!!!!!! Jak sie odwrotnie podlaczy to wentyl będzie działał tylko będzie sie kręcił w przeciwnym kierunku. Chyba że w tym chłodzonku jest jakiś jednokierunkowy z blokadą na drugi kierunek :lol2: Weź prosty wiatraczek od PC-ta pod molexa, zamien bieguny i się przekonasz :P

Sam sprawdz a nie piedoly opowiadasz!!!! Zobacz jakikolwiek wiatrak, zwroc uwage ze masz okreslony kierunek krecenia i wylotu powietrza (strzalki). A jezeli byloby tak jak mowisz to po co by byly strzaleczki?? To sa silniki beszczotkowe dzialajace na innej zasadzie niz szczotkowe w ktorych mozna zmieniac zmieniac kierunek obrotu przy pomocy zamiany biegunow.

 

PS poczytaj troche i potem pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem sie nie zgodze!!!!!! Jak sie odwrotnie podlaczy to wentyl będzie działał tylko będzie sie kręcił w przeciwnym kierunku. Chyba że w tym chłodzonku jest jakiś jednokierunkowy z blokadą na drugi kierunek :lol2: Weź prosty wiatraczek od PC-ta pod molexa, zamien bieguny i się przekonasz :P

 

W molexie są 4 kable. Czerwny to linia 5V, żółty to 12 V a czarne to 0V czyli popualrna masa. Na zewnątrz są czerwony i żółty a w środku dwa czarne ( to chyba wiemy wszyscy ;-) ). I jak wentyl pod molexa podłączasz odwrotnie to nie obraca się odwrotnie tylko w przypadku podpięcia pod 5V wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W molexie są 4 kable. Czerwny to linia 5V, żółty to 12 V a czarne to 0V czyli popualrna masa. Na zewnątrz są czerwony i żółty a w środku dwa czarne ( to chyba wiemy wszyscy ;-) ). I jak wentyl pod molexa podłączasz odwrotnie to nie obraca się odwrotnie tylko w przypadku podpięcia pod 5V wolniej.

Nie dokładnie o takie "odwrotnie" mi chodziło... zazwyczaj wentyle pod molexa podpiete są pod 12 V (żółty) i masy obok niej znajdującej się (czarny)...Chodziło mi o to żaby podpiąść odwrotnie te dwa kabalki... i wtedy wentyl kręci się w drugim kierunku...

Ale co my tu o pie... o kierunku kręcenia się wiatraczka...Może powróćmy do tematu:P

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sprawdz a nie piedoly opowiadasz!!!! Zobacz jakikolwiek wiatrak, zwroc uwage ze masz okreslony kierunek krecenia i wylotu powietrza (strzalki). A jezeli byloby tak jak mowisz to po co by byly strzaleczki?? To sa silniki beszczotkowe dzialajace na innej zasadzie niz szczotkowe w ktorych mozna zmieniac zmieniac kierunek obrotu przy pomocy zamiany biegunow.

 

PS poczytaj troche i potem pisz

Tutaj koledze podziękuje że mi wyjaśnił... Faktycznie nie jestem żadnym znawcą budowy silniczków w wiatraczkach :P Pisze to co wiem i z czym się bawiłem...a bawiłem sie tylko z takimi zwykłymi wiatraczkami co jak się zmieni bieguny to kręcą sie w przeciwnym kierunku... Strzałki faktycznie wskazuja prawidłową strone kręcenia sie wiatraczka...gdyby sie kręci w przeciwna strone jego "sprawność do przewiemu powietrza" (nie wiem jak to nazwać ale może sie domyślicie o co mi chodzi) jest bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma pomysł jak zamontować na takiej karcie: http://img162.imageshack.us/img162/5587/888876948cy.jpg chłodzenie od athlona na Socket A (podobne do tego : http://img.ktr.pl/w/wentspcfa80s4/sb.jpg ) ?:) bo strasznie się grzeje ten radiator nawet na standardowych taktowaniach...

 

a może wystarczy jakiś duży wiatraczek dmuchający na ten radiator na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie nie zbierasz się z zamiarem jakiegoś konkretnego OC to nic wiecej Ci nie potrzebne.

Zamiast bawic sie z mocowaniami po prostu daj jakiś wentylatorek i niech na nia dmucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie nie zbierasz się z zamiarem jakiegoś konkretnego OC to nic wiecej Ci nie potrzebne.

Zamiast bawic sie z mocowaniami po prostu daj jakiś wentylatorek i niech na nia dmucha

no właśnie w OC mam sie zamiar bawić, ale przeraża mnie że na 325mhz po 3dmarku radiatora nie idzie dotknąć - a co będzie jak podniose taktowanie gpu...

 

ale chyba dam jakis duzy wentylator dmuchajacy na cały przód karty - może coś to da...

 

 

edit:

zamontowałem wiatraczek 80x80 dmuchający na radiator i pamięci

 

karta ma pamięci Samsung 5ns, sterowniki Omega 3.8.221

 

na standardowych ustawienia - 325/400 - w 3dmarku03 wyciąga 2455 pkt

po OC - 440/510 - http://service.futuremark.com/compare?2k3=4644742 - 3158 pkt <- to normalny wynik?

później zamontuje radiatorki na pamięciach i może jeszcze wiatraczek z drugiej strony karty i pokręce dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taka karte od krotkiego czasu i mam problem mianowicie sciagnalem ze strony gigabyte soft v-tuner i jak go odpale to pojawiaja sie tylko zegary do podkrecania rdzenia/pamieci i nic wiecej czemu???? chodzi mi o pomiar temp. itp. wsio co jest w zakladce help ,jak to wlaczyc moze jest jakas opcja. Grafika to ati radeon 9600XT 128mb 128bit RV360 500Mhz rdzen / 600Mhz pamieci samsung 3.3ns prosze o info na temat wyswietlania temp.

Edytowane przez Optics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, niestety w ati tool's nie ma nic szkoda w sumie to taki gadzet ale nie dziala trudno (jak moge stwierdzic czy jest na gpu czujnik czy moze jakis soft czy tylko "optycznie" jak zdjalem radiator z gpu to nie widzialem jakiegos czujnika w poblizu)

Edytowane przez Optics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie uzyskałem odpowiedzi na ten problem, ponieważ wysłano mnie z tym tutaj. Nie mogłem znaleźć podobnego problemu, więc postanowilem napisac. Mianowicie chodzi o to, że kiedy podkręcę grafę (R9600SE 256ddr 128bit) w ATI Tray Tools mam duzy spadek wydajności w grach :mur: - FPS-y spadaja do 20 :/, natomiast przy niepodkreconej grafie jest wszystko w porządku - ok. 70FPS-ów. Zna ktoś może przyczynę, bo już siły do tego nie mam :huh:. Z góry dziękuję za udzielenie mi informacji :wink:. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to syndrom przękrecenia karty, tz. zbyt duże taktowania(choć w kartach z serii 9550/9600,SE, nonPRO, PRO, XT nie występuje) Napisz jaki masz zasilacz bo on też może mieć z tym coś wspólnego, jeśli masz możliwość to sprawdz karte na innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to syndrom przękrecenia karty, tz. zbyt duże taktowania(choć w kartach z serii 9550/9600,SE, nonPRO, PRO, XT nie występuje) Napisz jaki masz zasilacz bo on też może mieć z tym coś wspólnego, jeśli masz możliwość to sprawdz karte na innym kompie.

Zasilacz mam strasznie kijowy :/ Modecom chyba :D 350W. Ale najdziwniejsze jest to ze uzywajac Riva Tunner coś takiego nie miało miejsca. A możliwości sprawdzenia karty na innym kompie raczej nie mam :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie.Mam Sapphire 9600pro na hynixach 3,3

Dołączona grafika

(taka sama grafa tylko chłodzenie zupełnie inne)

I mam takie pytanie ...Da coś wgranie biosu od XT??

Normalnie ustawienia karty to 400/300 u mnie i tak chodzi na 500/350 więc czy jest sens wbrywać bios??

W sumie nazwa się zmieni i taktowania default będą wyższe...Czty zmiana biosu ma jakiś wpływ na podkręcanie??

Znalazłem 3 biosy pasujące do mojej karty (przynajmniej tak mi się wydaje)...

http://www.techpowerup.com/bios/

 

Sapphire 9600 XT 256 MB

500 / 297

Samsung 3.3 TSOP (w tym jedynym przypadku napisane jest, że są to kości TSOP które ja mam więc te inne biosy są do radków z kośćmi BGA??Bo nie wydaje mi się...)

Edytować bios i ustawić na 128 MB

 

lub

 

Sapphire 9600 XT FB 128 MB

500 / 325

Samsung 3.3

 

I tu następne pytanie czy firma kości robi jakąś różnice?? To są biosy do radków z pamięciami samsunga a ja mam hynixy...Wydaje mi się że to nie powinno robić różnicy... Byle by miały taki sam czas dostępu...

 

Sapphire 9600 XT 256 MB

500 / 300

Hynix 3.3

Tu też trzeba by edytować na 128 MB

 

Kolejne pytanie: czy podnoszenia napięcia na gpu ( w moim wypadku ) jest opłacalne?? Jeżeli tak to czy ma ktoś dokładny schemat lub linka jak to zrobić na mojej karcie?? Gpu wyciąga 500Mhz (tyle co XT standardowo) ile można z tego jeszczę wyciągnągnąć?? A jeżeli chodzi o napięcia na kościach?? Pamięci kręcą się na 700Mhz. Wydaje mi się, że jak na TSOP to i tak dużo...Po podniesieniu napięcia mogłbym z nich więcej wykręcić ale czy jest to na tyle opłacalne żeby brać lutownice do rąk??Mam radiatorki na pamięciach, gpu ma dobre chłodzenie, zasilacz to Chieftec 410W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszał ktoś o takim czymś jak HIS 9600 pro core 400 mem też 400 ?

dodam że na stronie producenta tego ni ma :/

Może to 9550 z wgranym biosem od 9600 pro i zegarami ustawionymi na 400??Osobiście o takim Hisi nie słyszałem... Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...