Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafifeo

Czy macie jakies dobra timmingi do Saphire 9600xt 128,128 bit. pamieci to (chyba) infeony jakies (nie pamietam dokladnie) 3.2 ns. NIe mowcie mi zebym przeszukal caly temat bo to jest okolo 100 stron :/

 

edit//

 

standardowe to:

 

 

CAS Latency (CL) 4T

RAS To CAS Delay (tRCD) 5T

RAS Precharge (tRP) 7T

RAS Active Time (tRAS) 10T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 17T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 3T

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że karta sama w sobie jest bezgłośna, a Twoje pytanie jest złe. praktycznie każde standardowe chłodzenie jest ciche na poczatku a po 2-3 miechach zaczyna wkurzac i trzeba je wymienić.

 

ten radek którego podałeś na pewno bedzie bezgłośny bo nie ma wiatraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek przesadza ja mam wiatrak na gf z 9550 i jest w miare cichy nie słychac go spod reszty :P a chodzi juz niemalze roczek ale oc+cisza=wymiana chłodzenia i tu się zgadzam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy karta sie nie przegrzewa

Chodzi o to że monitoruje cały czas i wacha się jak pisałem wcześniej od 40 kilku w spoczynku do 57-60 stopni przy graniu. Nie wiem czy to jest za dużo? Jaka jest normalna temp.? Nie wiem czy to w czym pomoże ale moja karta jest marki Sapphire i ma 128 MB na pokładzie. Prosze o pomoc. Dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol 40 w spoczynku 57-60 w stresie :blink: :blink: to ja na swojej ze standardowym radioatorem (wylaczony wentyl) po oc w spoczynku mam 34 max a w stresie nie przekracza 45 :? tak wiec.... to duzo co napisales :blink:

:mur: Zabije tego debila co mi to sprzedał. Na procku mam około 52-60 stopni. (AMD Athlon 64 2800+) a wiatraczek od procka chodzi 5000rpm. W pokoju, w którym stoi komputer generalnie jest bardzo gorąco jak jest właczony no i chodzi potwornie głośno. Podejrzewam jeszcze brak pasty termoprzewodzącej. Co sądzicie o tym? Czyli przegrzanie? Jaka jest normalna temp. procka? Dzięki tak wogóle za jakąś pomoc bo generalnie kogo się pytam to nic nikt nie wie i się nie zna. Edytowane przez Fastex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no karta zdecydowanie za goraca, a jesli chodzi o proca to... sa inne tematy - prosimy bez OT... mam wrazenie jakbys pomylil tematy.. wkoncu o co pytasz? radek - 60 st. to za duzo .. proc w sumie tez ale ladnie namotales :blink:

 

aha... i bez grozb jakby co :lol:

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@:)krzymack_opole(: szczerze to ja tez nie mogę sie połapać co on napisał :) co by nie było to dla tego procka 60 stopni to za dużo :)

ja już ze swoim 9600 od szafirka pożegnałem się w sobotę i jutro przyjdzie do mnie 9500 pro :P zmiana może nie za wielka, ale zawsze bede parę klatek do przodu B)

trzymaj sie bo zaczynamy się wykruszać i sam zostaniesz na placu boju :wink: albo może uciekaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne szybkie pytanie, ponieważ na szybko szukam czegoś do kupienia ; )

 

czy zamiana czegoś takiego:

http://www.allegro.pl/item92382541_geforce...lata_gwar_.html

 

na coś takiego:

http://www.allegro.pl/item92519475_unikat_...sung_3_3ns.html

 

ma większy sens, czy też różnica nie będzie warta zachodu?

przepraszam za lamerskie pytanie hehehe ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w R9600XT da się z poziomu Ati Tool's zmieniać prędkość obrotową wiatraka? Bo kombinuję i nie widzę (nie słyszę) żeby coś się zmieniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne szybkie pytanie, ponieważ na szybko szukam czegoś do kupienia ; )

 

czy zamiana czegoś takiego:

http://www.allegro.pl/item92382541_geforce...lata_gwar_.html

 

na coś takiego:

http://www.allegro.pl/item92519475_unikat_...sung_3_3ns.html

 

ma większy sens, czy też różnica nie będzie warta zachodu?

przepraszam za lamerskie pytanie hehehe ; )

zdecydowanie ma 5600 sie chowa przy średnio przetaktowanym 9550 tutaj nie ma dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 9600 Pro firmy ATI. Jest chłodzony radiatorem z wiatrakiem. Chciałbym się pozbyć wiatraka i używać tylko radiatora. Jaki radiator na tej karcie powinieniem zamontować, żeby się nie przegrzewała. Oczywiście bez wiatraka.

Pozdr.

Edytowane przez Bombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale syf w tym temacie jest. 80% postów jest nie potrzebna. Jakby było zrobione jakies pożądne FAQ o kreceniu 96xxxx to był by spokuj. A najgorsze jest to że nie można szukać wewnątrz tematu jakiejś frazy. Niepotrzebne MB spamu w bazie mysql. A i tak odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Edytowane przez JazoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak uwazam..no ale coz ... sa tacy ze napisza... poszukaj i tyle .. ten temat jest juz po prostu zbyt obszerny.. najelepiej byloby zostawic jakies 10 ostatnich stron, a reszte skasowac i tyle .. a jesli nie znalazles odpowiedzi to zapytac.. nie masz wyboru..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sapphire 9600xt ale mam nietypowe jak na ta karte pamieci 3.3 (powinny być 2.8 :/ )

po przeczytaniu wątku doszłem do wnioslu, że najlepiej bedzie jak zmodyfiuje swój orginalny bios. Timingi..... jest jakis inny tuner do zmiany timingów z poziomu windy, bo ati tool mi zamóla za mocno. I wartości których timingów wpływaja najbardziej na kręcalność i osiagi? Teraz wyciagam z pamięci 670-680. :/ troche lipnie, jak widze jak z Pro wyciskaja 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati tray tools zawsze zostaje .. chociaz ja nie radze zmieniac timingow przy kazdorazowym odpalaniu windy bo szybko zarżniesz karte.. radze wgrac przerobiony bios .. chcesz to Ci podesle na takim jak ja lece ;] zmienione timingi + takty 500/700 ustawione i tak lece na codzien nie ma co katowac staruszka :lol:

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zmiany timmingów co start windy to wiem, czytałem wcześniejsze posty Twoje :P

prawdopodobnie masz:

CAS Latency 3

 

trcdr 5

trcdw 3

trp 5

tras 10

trrd 3

tr2w +3

twr 3

tw2r 0

tw2rsame bank 3

tr2r 2

 

jak masz inne to możesz je przypiać, co mnie dziwi, że niektóre wartości masz wieksze niz ja, a miślałem że w timmingach im mniej tym lepiej (nie do przesady oczywiście :P)

masz Samsungi 3.3? co zwracam uwage to w większym stopniu pamięci wpływają na wydajność, ja procka na normalnym krecebez problemu na 545Mhz, ale pamięci na 350 nie idą :/ musze spbie jeszcze rdiatorki skołowć na nie. Maxa w 2001SE wyciagam 14300pkt

Edytowane przez JazoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...