Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam biosu do radeona sapphire 9600 xt 128MB hynixy(w sumie obojętna firma) 3,3 ... albo do sapphire FireGL T2 128Mb na kościach 3,3 . Ma ktoś namiary na teki coś?? szukałem już wszędzie i jedyne co znalazłem to sapphire 9600 xt 256 MB i FireGL T2 128MB ale jakiej firmy to juz nie pisze :/ a jeszcze nie słyszałem żeby ktoś do radka wgrywał bios od FireGL i dlatego chce mieć jak najwiekszą szanse wgrać bios od FireGL T2 o takiej samej architekturze co mój radek...

 

Soft mod działa bez problemu. To mnie nie satysfakcjonuje. Edytowałem swój bios, zmieniłem Device ID, SubSystem ID i SubVendor ID na takie jakie są w FireGL T2. Wgrałem ten bios i nadal miałem radka 9600pro.Wydaje się że ID nie ma nic wspólnego z tym jak wykrywa karte (no może tylko nazwa producenta). Teraz szukam biosu do sapphire FireGL T2 128MB kości 3,3 .Jeżeli taki znajde to bez wachania go wgram. Ściągnołem jakiś bios do FireGL T2 ale nic o nim nie wiem, w sumie to tymingi pamieci, taktowanie mem i gpu, ilość pamięci zawsze moge zmienić na takie jakie mam w biosie na którym teraz śmigam ale jeżeli jest to bios z karty graficznej innej firmy to i tak z tego bedzie lipa.Chce minimalnie ryzykować wiec szukam takiego od sapphire(nawet nie wiem czy istnieje taki). Z tego co wywnioskowałem różnica fizyczna miedzy radkami a FireGL jest położenie jednego tranzystorka na gpu...Gdybym miał wiecej kasy to bym bez wachania zaryzykował i spróbował go przelutować, ale jak narazie nie marzy mi się pracować na matroxie II...

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętna firma...ale pamięci...ważne żeby były takie same czasy dostępu...A firma karty graficznej sie liczy... Właśnie bios do FireGL jaki mam to właśnie ten ATi FireGL T2 BIOS rev1.02 .Chyba Dziś go wgram...zobaczymy co się stanie...

 

NO i nic się nie stało...monitor nie odpala...trza było karte pod pci i wgrywać poprzedniego...

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Kupiłem niepewną kartę i ta sypie artami (calutki ekran w sieczkę) W związku z tym czy ktoś może zerknąć czy na swojej karcioszce R9600pro, z PCB takim jak na obrazku ze stronki: http://unoid.net/9600pro/cooling.html

(obrazek 2 od góry) ma pewne braki w elementach. Tzn. czy karta może nie mieć jednocześnie scalaka 8-pin obok trzypinowej wtyczki od chłodzenia na obrazku (miejsce na element po prawo przy wtyczce) i nie mieć podobnego układu w górnym lewym rogu obrazku (element bliżej krawędzi PCB bo koło układu SC1175 są dwa takie scalaczki)?

Wydaje mi się że są to tranzystory odpowiadające za zasilanie pamiątek.

A może ktoś jest mi w stanie podać oznaczenia tych elementów, w szczególności tego koło wtyczki bo wydaje mi się że został on na mojej karcie wylutowany.

 

PS. Naszło mnie jszcze ,że ten brakujący scalak obok wtyczki chłodzenia może być potrzebny w XT do monitorowania temperatury GPU ale już sam nie wiem...

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob moze zdjecie i zaznacz dokladnie o co Ci chodzi do takie eee "ciepło cieplej ziomno zimniej " to troche nie teges <_< :-|

 

a co do elementow to .. zalezy.. jesli masz takie elementy to mozesz zrobic sobie fdd-mod'a , jesli nie masz ( jak kazdy radek od Gigabyte ) to nie radze bo sie hmm spali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

czy da sie jakos podniesc napiecie dla rdzenia/pamieci przez bios karty?? mam tera takty 545/770 ale dalej nie idzie bo arty wyskakuja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam r9600XT VIVO sie zepsuł:) a problem jest taki iz zmienilem chlodzenia na ati silencera 2 i paste na arctic silver 5 dzialalo to ponad rok az do dzis:) czy mozeci napisac jaki kolor lub jaka byla oryginalna pasta ati, gdyz oddajac na gwarancje nie chce miec problemow:) pozdrawiam i czekam na odp

 

 

 

saphire

Edytowane przez mich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...