Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte Radeon 9600Pro@Radeon 9600XT i więcej

 

 

Zakupiłem grafę jak wyżej o symbolu GV-R96P128DH. Karta jest podatna na o/c. Domyślne taktowanie to 400/600 MHz. Idzie spokojnie na 540/680 MHz. Zdemontowałem z procesora karty oryginalny radiator i wiatrak, mocując (na silikonie) duże (jak na karte graficzną) radiatory (od chipsetów płyt głównych kupione na giełdzie) na procku i pamięciach. Na to wszystko dmucha wolnoobrotowy wiatrak. Temperatura na rdzeniu 42 °C - stres (z wyłączonym wiatrakiem 50°C), Vcore 1,29 V – info z dołączonego do karty programu monitorującego V-Tuner.

No to chciałbym jeszcze pokręcić. Tylko jak. Na stronie GIGABYTE znalazłem bios do Radeona9600Pro o defaultowych ustawieniach 500/600 MHz (GV-R96P128DU) – podobno po wymianie biosu wzrasta napięcie Vcore a więc i możliwości o/c. Niestety atiflash „odmawia” wgrania biosu podając niezgodność kart. Tak przy okazji na www.gigabyte.pl wcale nie ma biosu do mojej karty tj. z końcówką DH (są końcówki D i DU).

Kto wie jak podwyższyć Vcore, albo skąd ściągnąć BIOS „500/600 MHz” pasujący do tej karty? Jeszcze jedno pytanie. Na karcie są dwa mikroprzełączniki oznaczone 1 i 2 z możliwością ustawienia na on i off – do czego służą?

 

Pozdrawiam

Daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcecie pisać!?

 

No to sam znalazłem instrukcję do flashowania biosu

 

 

1. Wyłączyć programy do overclokingu karty. Przywrócić ustawienia domyślne sterowników, zrestartować system.

2. Nagrać na dyskietce startowej program flashrom.exe i flashrom.rom oraz nowy BIOS, który chcemy wgrać do naszej karty.

3. Zresetować komputer i uruchomić system z dyskietki startowej.

4. Wykonać kopię bezpieczeństwa za pomocą polecenia flashrom.exe -s 0 stary.rom.

5. Wpisać z linii poleceń komendę: flashrom.exe -p 0 nowy.rom i postępować zgodnie z instrukcjami programu.

6. Po zakończeniu aktualizacji należy wykonać restart komputera. Również i tutaj konieczne może okazać się ponowne przeinstalowanie sterowników karty graficznej.

 

i biorę się do roboty

 

Daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna karte i idzie tak jak mam w podpisie, bez zadnych dodatkowych zabiegow i to nei jest max jaki wyciagam, a poprostu bezpieczne ustawienia jak narazie bo jeszcze nie pomyslalem nad dokladaniem chlodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flashowanie biosu R9600Pro@XT

 

flashrom nie pomógł.

Error: block protect not disabled!!!???

Mój bios to R96P128DH.F1 (karta Gigabyte Radeon9600Pro 400/600 MHz a dokładnie GV-R96P128DH) chciałem zmienić na R96P7DU.F2 (dla karty Radeon 9600Pro 500/600 MHz czyli GV-R96P128DU). ALE SIE NIE DA ani atiflashem ani flashromem.

 

Co robić?

 

Daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie jak podnieść napięcie Vcore dla procesora na Gigabyte Radeon 9600 Pro. Jakiś v-mod?

 

albo jeszcze lepiej jakiś program do edycji biosu z opcją zmiany Vcore? czy to możliwe?

 

Słyszałem że można zmieniąć częstotliwości GPU i Pamięci, również timingi. No to może i Vcore

 

daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam ten sam rodzaj karty.

Mnie udalo sie aktualnie wyciagnac 560/460 (radiator z wiatrakiem zamieniony na wodne GPU).

Oczekuje wlasnie radiatorów na pamięć graficzną, to może uzyskam więcej przy MHz RAMu.

 

Jesli chodzi o karte GV-R96P128DU to ciekawi mnie czym sie rozni od GV-R96P128DH (oprosz rdzenia 500 MHz).

 

Moze komus uda sie rozwiazac sprawe VCore lub podmiany biosu ??

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o karte GV-R96P128DU to ciekawi mnie czym sie rozni od GV-R96P128DH (oprosz rdzenia 500 MHz).

bylo juz o tym na forum. roznica jest taka ze GV-R96P128DU to ultra z podwyzszonym taktowaniem a GV-R96P128DH to zwykly model pro z normalnym taktowaniem rdzenia ale za to z monitoringiem (temperatury i takie tam - a tak btw pytanie do uzytkownikow czy dziala wam v-tuner i regulacja obrotow?). co do biosu i zmieniania chlodzenia na rdzeniu to nie widze potrzeby (na pamiatki to inna sprawa). mozna co najwyzej poprawic termike pomiedzy radiatorem a gpu wymieniajac gluta ktory pewnie jest pod radiatorem na cos lepszego :P

 

a te mikroprzelaczniki to moze sa do ustawiania PAL/NTSC dla tvout?

nie moze a na pewno, na laminacie jest do tego odpowiednia tabelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dostalem ta karte :P i narazie nie krece ;) niech sie troche wygrzeje hehe ok przyznam sie podkrecilem o 10 mhz (v tuner) wlanczam unreala t 2004 i widze lekkie znieksztalcenia :? czyzby mial jakis pechowy model ?? :cry: Stery to catalyst 4.8 Jakich wy uzywacie ?

Czym podkrecacie ?

Czy grzeja wam sie pamieci ? (mi dosc sporo po 1,5 h grania w ut 2004 w rozdz 1280x1024)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na XT to mozna z poziomu sterownikow nawet zmienic wiec flashowac tej karty nie potrzeba. Co do podnoszenia vcore, to jest niby opcja w vtunerze ale zdaje ise ze ona nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maziboss

 

u mnie podkręcanie karty poprzez v tuner powoduje przycinanie "benchmarków" obniżanie wydajności, dlatego używam sterowników omega i narzędzi do podkręcania ati tool lub red linker (instalacja razem z omegami)

 

Co do temperatury pamięci to też się mocno grzały, ale radiatory uzyskane z starych coolerów do CPU chłodzą je do pozomu ledwo ciepłe przy taktowaniu @340MHz (680MHz).

 

Nic tylko podkręcać. No ale napięcia dla pamięci to chyba nie zmienię.

Kto wie warto zmieniać timingi (programami do edycji biosu) w celu dalszego kręcenia pamiątek

 

 

Acha regulacja obrotów wiatraka karty poprzez vTuner tęż nie działa. Może to kwestia płyty - Abit NF7 NForce2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jedzie ktos z was tutaj na catylast 4.7  i podkreconej karcie ??

ja mam takie stery, bez problemu sie podkreca i podobnie jak kolega daru nie uzywam v-tunera tylko ati tool (v-tuner ma za maly zakres i w ogole jakis taki kichaty jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jedzie ktos z was tutaj na catylast 4.7  i podkreconej karcie ??

ja mam takie stery, bez problemu sie podkreca i podobnie jak kolega daru nie uzywam v-tunera tylko ati tool (v-tuner ma za maly zakres i w ogole jakis taki kichaty jest).

kurde a ja mam dalej lekkie bledy w grafire na tych sterach :( a w ati tool nie ma zadnych bledow podczas testu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz bardziej problem bo z dotychczasowego opisu niewiele mozna wyniesc. gdzie te przeklamania wystepuja w jakich grach, czy zawsze, po podkreceniu itp. zawsze mozesz sprobowac przesiasc sie na inne stery. ja probowalem i stwierdzilem ze oryginalne stery sa najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz bardziej problem bo z dotychczasowego opisu niewiele mozna wyniesc. gdzie te przeklamania wystepuja w jakich grach, czy zawsze, po podkreceniu itp. zawsze mozesz sprobowac przesiasc sie na inne stery. ja probowalem i stwierdzilem ze oryginalne stery sa najlepsze.

ok gralem teraz w gta vc i nie ma zadnych problemow

jak gram w unreala to widac lekkie przeklamania tak jakby to byla wina sterow (kiedys byly jajca ze sterami do igi 2) Przeklamania wygladaja jak malutkie "podluzne" trojkaty i trawaja jakas sekunde moze i mniej, a wystepuja w ut 2004 i 3dmark 2003 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko w porzadku, winny byl program v tuner(po calkowitym wylaczeniu smiga super) Podkrecam teraz ati tool i jest wszystko ok Teraz jeszcze czekam na lepszy zasilacz i zobaczymy na co stac tego radka :P

update

czy macie wlaczone fast writes w biosie ? daje to cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko w porzadku, winny byl program v tuner(po calkowitym wylaczeniu smiga super) Podkrecam teraz ati tool i jest wszystko ok Teraz jeszcze czekam na lepszy zasilacz i zobaczymy na co stac tego radka :P

update

czy macie wlaczone fast writes w biosie ? daje to cos  ?

Nie wiem jak inni ale ja nie uzywam FastWrites. Doczytalem ze jest on przydatny na procku Athlon 64bit, a na standardowych prockach (Barton, T-berd) uzyskasz jedynie strate ok 1000 punktow w 3DMarku.

 

Jesli chodzi zas o uzywanie sterownikow Catalysta 4.7 to nie wiem lecz na tych sterownikach mam nizze osiagi niz na oryginalnych. A karte podkrecam programem RivaTuner (V-Tuner ma za maly zakres przy taktowaniu rdzenia :D )

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś zakupiłem tę kartę. Konkretnie model to: GV-R96P128DH.

Wszystko chodziło przyzwoicie, więc wziąłem się za OC. Spodziewałem sie jakichś 500 core i 650 mem. Core mnie zaskoczył: 550 bez zmiany chłodzenia, ale pamięci rozczarowały: max 610! Kostki to Samsung GC33 BGA. jakie macie kości na swoich grafach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś zakupiłem tę kartę. Konkretnie model to: GV-R96P128DH.

Wszystko chodziło przyzwoicie, więc wziąłem się za OC. Spodziewałem sie jakichś 500 core i 650 mem. Core mnie zaskoczył: 550 bez zmiany chłodzenia, ale pamięci rozczarowały: max 610! Kostki to Samsung GC33 BGA. jakie macie kości na swoich grafach?

hmm mam te same pamieci i narazie ida mi bez problemow na 620 (podkrecam ati tool) nie daje wiecej bo czekam do poniedzialku na nowa zasilke wtedy bedzie jazda hehe :twisted: a powyzej 610 mhz masz takie krzaki ze nic nie widac ? czy tylko lekkie arty ?

p.s.

rydzio zmien se podpis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kostki są identyczne (numer serii w podpisie) i osobiście spodziewałem się po nich "troszkę" więcej... Wpisałem w szukajce oznaczenie kości, które sa na pokładzie mojego Gigabyte'a i z tego co wyczytałem to pamięci te powinny hulać że hoho 700MHz i wzwyż (koleś osiągnął bez chłodzenia 740MHz a z mosfetami 760MHz). U mnie zaobserwowałem dziwną sytuację... Pamięci są podkręcone na 660MHz, są chłodzone dodatkowo mosfetami, które nawet po kilku godzinach stressu są po prostu letnie. Próbowałem oczywiście kręcić wyżej, ale co się okazuje? Artefakty... Nie mam pojęcia co zrobić... podwyższyć napięcie na nich (tylko jak :? ), czy po prostu one już więcej "nie mogą"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na 99% niedovoltowane pamięci (na 100% to śmierć i podatki ;)) - miałem identycznie na dwóch HISach 9600XT Turbo. Jeden z nich miał Samsungi 2,8ns niedovoltowane i chodziły max. 340-350Mhz w zależności od gry/bencha czyli dobijały ledwie do granicy teoretycznej, a o solidnym OC mogłem zapomnieć.

 

W drugim egzemplarzu wszystko było ok, identyczne kości (wiem, bo w obydwóch zdejmowałem firmowe radiatory, żeby zamiast gluta posmarować silikonem), a śmigały na 384Mhz bez żadnych artów nawet po wielogodzinnym obciążeniu giercowaniem.

 

Dlaczego raz tak a raz inaczej, tego pewnie nikt nie wie, może nawet sam producent. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest guide na VCore i VMem do referencyjnego radka (czyli chyba naszego, trzeba się przyjżeć):

 

http://www.extremereviews.net/data.php?rec...ge=1&type=guide

 

I tu kolejny VMod (ołówkiem lub lutownicą):

 

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=114&var2=0

 

A tu cała stronka o wszystkim co mozna zrobić z R9600:

 

http://unoid.net/9600pro/index.php

 

Wesołego VModowania!

 

PS. Podpis zmienię (później) :wink: .

 

Aha, Jeszcze jedno. Skoro w wersji DH karty jest monitoring temperatury rdzenia, czy nie oznacza to, że pod radiatorem siedzi tak naprawdę RV360?

Z tego co pamiętam to RV350 nie miał diody termicznej. Zaglądaliście pod radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, Jeszcze jedno. Skoro w wersji DH karty jest monitoring temperatury rdzenia, czy nie oznacza to, że pod radiatorem siedzi tak naprawdę RV360?

Z tego co pamiętam to RV350 nie miał diody termicznej. Zaglądaliście pod radiator?

Możliwe, ale niekoniecznie : RV360 ma diodę termiczną wbydowaną w GPU w przeciwieństwie do R360, gdzie dioda jest gdzieś pomiędzy GPU a PCB, a RV350 diody na pewno nie ma - tutaj masz rację, ale .... ;)

 

Miałem kiedyś w sumie dwa Radeony 8500 Gigabyte'a (wypaśne bardzo swego czasu - Maya Radeon Deluxe ble ble itp. ;)) i miały monitoring temperatury na GPU i pamięciach. Dlatego jest możliwe, że Gigabyte sam dodał monitoring do RV350.

 

Popieram - może ktoś to sprawdzi organoleptycznie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem jaki typ procesora ma ta karta graficzna, lecz dzis padlo mi WC i wymienialem GPU na standardowy cooler i przy okazji oto co mam napisane na procku:

 

215R8JAGA12F

GA0157.1

0406AA

TAIWAN

 

Jesli chodzi zas o oc pamieci to niewiele mozna zyskac. Bez radiatorow chodzil u mnie na 540/650 a zalozonymi radiatorami (zdjecie karty w kolejnym poscie :D ) uzyskalem tylko 670. Niestety na wiekszych ustawieniach zaczynaly sie artefakty, takze nie wiem czy warto inwestowac w radiatory

 

Jesli chodzi o ustawienia szybkosci radiatora w V-Tuner to niestety po zmianie na Ekono czy inne zmienia sie tylko szybkosc grafiki :D, szybkosc radiatora pozostaje bez zmian

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zalaczam zdjecia mojej grafy - tak wyglada teraz moja grafa :D.

Niestety na TAKICH radiatorach uzyskalem tylko niewielki wzrost (z 550 na 570 MHz)

 

Mam jeszcze jedno pytanie do tych co uzywaja sterownikow Catalysk 4.7 by Omega.

 

U mnie na tych sterowinikach karta chodzi dosc kiepsko.

Po odpaleniu 3dMarka 2001 i podczas testow gier, czesto mam zacinki i FSB spada na sekunde lub dwie do 5 FSB.

Czy to normalne??

 

A oto zdjecia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...