Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Madness masz o tyle lepiej, ze mozesz zarowno rdzen jak i pamieci ustawic bardzo wysoko. U mnie mimo dodatkowego chlodzenia (Silencer, radiatorki na pamieci oraz wiatrak wiejacy z gory na rdzen i pamieci) nic nie pomaga. Wszystko kreci sie max na 560/680. Dodam tylko ze wszelkie elementy na karcie po zastosowaniu takiego chlodzenia sa wrecz zimne !!!!. Oznacza to pewnie ze karta jest niedovoltowana. W 3Dmarku 2003 juz Cie nie pobije to wszystko na co mnie stac, natomiast w 3DMarku 2001 mam 14683 markow. Zobaczymy czy w 2001 tez Ci sie uda mnie pokonac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3DMark01 na razie mizeria u mnie 14506pkt. A po za tym marek mi się jeszcze wysypał i wypisuje że brak mu jakiegoś pliku. No nic reinstall i do boju.  

Nie wiem czy nie zainstaluję 4.9b :?:

Madness pobaw sie kolejnoscia testow w 01 - dostaniesz ze 100-200 markow gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3DMark01 na razie mizeria u mnie 14506pkt. A po za tym marek mi się jeszcze wysypał i wypisuje że brak mu jakiegoś pliku. No nic reinstall i do boju.  

Nie wiem czy nie zainstaluję 4.9b :?:

StartupCPL - wyłączyć wszystkie zbędne usługi

Usługi w narzędziach administr. - wyłączyć wszystko, co zbędne

Menedżer zadań - wszystkie pozostałe aktywne ustawić priorytet na "poniżej normalnego", a smarka na najwyższy

Pulpit 800x600 16bit

Tekstury na performance itp. itd.

 

Ale jak znam życie, to pewnie już prawie wszystkiego próbowałeś. ;)

Do 2001 najlepsze są Forsage 4.5, oryginalne 4.8 albo DNA oparte na 4.8beta albo 4.8/4.9beta :

 

http://www.rage3d.de/catalyst_vergleich_eng_p1.php

 

Stery :

 

http://www.rage3d.de/downloads.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MietmaN tak już bawiłem się z wszystkimi modyfikacjami pulpitu, golizna w usługach i ciągle coś hamuje. Jeszcze przekręcę więcej proca (w co wątpię bo mnie płyta nie puści). A na razie 3DMark03 mam wynik nowy 4638pkt. tylko że chyba wszystko zaczyna mi się sypać bo nie moge wrzucić na orba. Komunikat: Submission failed :( Postaram się screenshota zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem wlasnie ta karte i mam pewien problem. Najpierw moze napisze jeki mam sprzet:

CPU Athlon XP 1700+ @2400+ (2Gh)

MB MSI K7N2

2x256 DDR RAM (333)

Gigabyte Radeon 9600 PRO (DH)

 

System swiezutko zainstalowany, zadnych niepotrzebnych syfow. Karta na standardowych ustawieniach, wlaczam 3dmarka 03, pierwszy test przechodzi w miare plynnie poczym w drugim juz dzieja sie dziwne rzeczy. Tnie sie, ale nie normalnie tam gdzie wiecej ma do wyrenderowania, tylko regularnie, mniej wiecej co sekunde lekkie chrupniecie i tak do konca, i nastepne testy tez. Czy to jest normalne? Dodam ze wynik 3317 czyli chyba niezbyt zadowalajacy. Prosze o jakies wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od niechcenia odrobine Aquamark3 poprawiłem:

Aquamark3 - 35 034 pkt.

 

Tak więc Storm w tym teście dzieli nas błąd pomiarowy :D

 

Washi mam podobne problemy. Ma to związek z źle wyczyszczoną pamięcią (tak mi się zdaje). Aby się tego pozbyć na moment włączam Aquamark3 i po nim 3DMark03 śmiga mi już aż miło. :) A jeszcze jeśli karta nie jest kręcona to wynik w 3DMark03 masz w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Washi wyłącz VPU recover, ustaw w biosie AGPx4 nie x8, wyłącz fast write, powyłączaj wszystkie programy z tray'a działające w tle i wtedy sprawdź. Aha u kogoś V-tuner powodował takie zacięcia, nie wiew czy go używasz. Wynik bez kręcenia jest ok. Jam iałem u siebie też na procu 2.0GHz karta default 3410.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to ja tez sie pobawie w OC mojego R9600 PRo ;]

 

Mam [niestety] RAdeona 9600 PRO od Powercolora... I teraz kilka pytanek:

-> Ktrory BIOS moge spokojnie wgrac [bez obaw o "recovery" z uzyciem kart PCI"] ? Fic'a ? Sapphire? Gigabyte? Ktos mi powie? Bo nie mam pod reka PCI a nie chce zostac bez kompa :P

-> Czy zmiana BIOSU faktycznie cos daje?

-> JAK osiagneliscie takie wysokie wyniki na tych kartach? Ja moge przejsc 2k1 z artefaktami i w ogole hoojnia i mam wynik 13tys... Wiec pytam JAK? Vmody nie wchodz w gre;] ? Tylko SOFT MODY :P ?

 

Bede wdzieczny za pomoc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim podaj do jakich zegarów podkręciłeś kartę bo to ma tutaj największe znaczenie. Czy zmieniałeś chłodzenie karty? Np radiatory na pamięci? Jakich driverów używasz? Co do wyników masz wszystko napisane. Poprawienie chłodzenia, podkręcanie karty na maksa możliwości, zmiany timingów pamięci np. AtiTrayTools, odpowiednie drivery itd. Jeżeli karta Ci się wysoko nie kręci to wyniki też nie będą duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto agpx4 ???? To poco jest x8 ???

VPU recover wylaczylem, nikt tego nie uzywa?

fast write nigdy nie wlaczalem

v-tunera nie instalowalem

 

Aha i mam jeszcze jedno pytanko, na gf2Ti mialem zamontowany taki radiatorek: http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6794&sid=1 Czy on moglby uciagnac niekreconego radka? :roll: Bo mam cichutkiego kompa a ten wiatrak od Gigabyta mnie dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Washi jeśli nie kręcisz sprzętu to powinien wystarczyć tylko w budzie przewiew musi być bo się we własnym sosie ugotuje. Najlepiej sprawdź organoleptycznie. Załóż nowe chlodzenie i katuj go jakąś wymagającą grą. Jak z godzinkę wytrzyma to juz nic go nie ruszy. A co do cięcia to potestuj na innych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to AGPx8 to chwyt marketingowy chyba były jakieś testy w których udowodniono że nie zwiększa wydajności, ale o tym już było dużo. A napisałem żebyś wyłączył bo prosiłeś o wskazówki. U mnie na AGPx8 z tą kartą komp nie przechodzi żadnego 3dMarka, jak ustawie x4 chodzi bez problemów. Pozdro.

 

Ja bym tego radiatora nie zakładał na radka. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie wskazowki, teraz sobie potestuje. :D Aha, uzywam sterow Omega 2.5.58

P.S. A czy mozna zmierzyc temperature rdzenia czyms innym niz v-tuner? gdzies mi sie obilo ze ati tool podaje ale nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam again!

To tak... KIEDYS [jeszcze niedawno] karta chodzila tak:

450 // 700 i to bylo spox na wszystkie gry, wszystko chodzilo super bez zadnych zwiechow... A teraz [nie wiem czemu] nawet przy def 400 // 600 mam problemy, karta sie restartuje..

 

Myslalem ze to ZALMAN ktorego mam zalozonego [ZM80C-Hp + 92mm] wiec go przeczyscilem dokrecilem itp i dalej to samo... Nie wiem co jest przyczyna...

 

Korzystam z OMEGA [najnowsze], podkrecam RadLinkerem, pamiecie sa 2.8 ns Hynixa Timingow nie zmienialem [nie wiem jaki mnarzedziem..?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie słuchajcie! Mam taki oto problem (pisałem już o nim w oddzielnym temacie, ale ponoć w tym sami fachowcy są, więc zasięgam Waszej rady! :)

Mam Radka 9600PRO od Gigabyte'a (pamięci samsung 3,3 ns) i dręczy mnie dziwny problem. Im bardziej wymagającą grę uruchamiam karta bardziej wali mi artefaktami. 8O Np. w smarku 01 w ostatnich testach pojawiają się małe, ale już w demku FarCry mam takie arty, że się nie da grać! Próbowałęm już praktycznie wszsytkiego co się da (różne stery, agp f. w. włączone, wyłączone) i dalej to samo. :( Moja płyta główna to Mercury KOB KT 400 FDSX (nie jest to jakiś demon szybkości, może to przez nią?? :?) zasiłkę od Chiefteca 360W, czyli to przez zasilacz też raczej nie.

 

Piszcie, co radzicie, co myślicie, bo ja już nie wiem, co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No to teraz takie sposptrzezenie - ATi Tools - pokazuje mi ze moge miec GPU: 468 [TYLKO] a RAMY [AZ] 712 i wg mnie to jest to sredni wynik? Co o tym sadzicie ? Jak mozna to "poprawic" ? Chlodzenie mam juz maymalnie wyzylowane? Sterowniki tez chyba nic nie pomoga? Co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zavader w Ati tools najnowszej wersji możesz własnie zmieniac timingi pamięci. Timings 1 proponuje nie ruszać bo tam każda zmiana powoduje syfy już na pulpicie. A zasilacz Ci wyrabia? Sprawdzałeś napięcia (najlepiej miernikiem)? Nie wiem co innego może być powodem tego że kiedyś śmigała na 450/700 a teraz doopa. Chyba się nie przegżała? A to co pokazuje AtiTools musisz zweryfikować na testach. U mnie AtiTools leci z pamięciami powyżej 700MHz a na 3dMarku są arty już przy 680. Wiesz każda karta kręci się inaczej. U Ciebie wysoko idą pamięci, na Gigabyte za to rdzeń się super kręci.

 

Grzesioo te arty są jak masz wszystyko na default, proca, kartę, nie wiem czy robiłeś reinstalke systemu? Spróbuj obniżyć taktowania karty poniżej firmowych, będziesz wiedział czy to wina karty, ewentualnie sprawdź ją u kumpla. Kurcze nie wiem może rzeczywiście ta płyta główna jest winna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na tym ficowym biosie, niestety mi wywala error 2 przy online result browser i niemoge zapisać wyniku :( musicie mi wiezyc na slowo. Na pocieche moge wam powiedziec ze niemoge podniesc core wyzej niz to 553,5 bo mam arty wtedy :D dziwne nie? 4 mhz różnicy i już arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesioo te arty są jak masz wszystyko na default, proca, kartę, nie wiem czy robiłeś reinstalke systemu? Spróbuj obniżyć taktowania karty poniżej firmowych, będziesz wiedział czy to wina karty, ewentualnie sprawdź ją u kumpla. Kurcze nie wiem może rzeczywiście ta płyta główna jest winna.

Tak, arty mam na defaultowych ustawieniach. :? Co ciekawe zainstalowałem teraz Thiefa Deadly Shadows i w nim artów nie ma. 8O Może to dlatego, że tam jest tak ciemno. ;) Jak zmniejszyłem taktowania w FarCry arty jak były, tak są (znaczy były ;)).

 

Heh, już sam nie wiem co myśleć. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...