Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Buu... Zainstalowalem CP restartuje kompa a tu co?? Arty wielkie arty :( Patrzylem w CP ale nie ma tam juz opcji Smartgart... ja juz nie wiem o co chodzi.. Dam szyne x4 moze cos pomoze.

 

========== Edit

Zmienilem na x4 i dziala :) sproboje zaraz biosu od Crusia...

 

Eh no cos jest nie tak jeszcze raz zrobilem reset patrze sie i arty... dalem spowrotem szyne x8 tez arty, odinstalowalem CP lookam nie ma artow.. zrobilem kilka resetow i znow arty, juz nie mam sily wyczyszcze wszystko driver cleanerem i sproboje jeszcze raz stery zainstalowac...

 

Ok jakos sie wszystko ustabilizowalo zainstalowalem stery od nowa i teraz wszystko chodzi...

 

Wgralem bios od Crusio moja karta sie dziwnie zachowuje nawet na standardowych taktowaniach 400/600 mam arty :0 jednak zostane przy orginalnym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o panowie ..

potrzebuje konkretny opsi sprzetu

moze to wykminie czemu tak jest

 

wiadomosci ktore moga sie przydac

 

MOBO

stery do mobo (wersja sterownika GART do AGP)

wersja DirectX

ustawienia AGP w biosie i windowsie

i krotki opsi tego w jaki sposob instalujecie sterowniki moze w tym jest myk ..

 

aha .. i jeszcze przyda mi sie

wpis z rejestru

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlVideo

 

mozecie go exportowac i potem jego zawartosc wyslac mi na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Dołączona grafika

jestem ciekaw czy w waszych gigabytach są te trzy dzurki, w prosty sposób można dovoltowac kartę, pod warunkiem że...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji DH nie da się tego przylutować (posiada jednak te dziurki :wink: ). Oprócz tych dziurek potrzebna jest reszta toru zasilającego którego DH nie ma. Fic, Yuan, GB wersja DU to posiadają i takie manewry były już robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety ten bios z tymi timingami nie dziala poprawnie (arty),wiec na zasadzie prob i bledow probowalem wszystkie ustawienia , a oto moje timingi:

TRCDRD:4

TRCDWR:1

TRP:4

TRAS:9

TRRD:3

TR2W:CL+1CLK

TWR:3

TW2R:1

TR2R:2

REFRESH_RATE:24

TRFC:17

TRD:2

WR_LATENCY:1.5

CAS_LATENCY:5

CMD_LATENCY:0

RBS_POSITION_A:+2

ERST_POSITION_A:-1.5

QSREC__POSITION_A:-1.5

 

RBS_POSITION_B:+2

ERST_POSITION_B:-1.5

QSREC__POSITION_B:-1.5

 

PzDr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety ten bios z tymi timingami nie dziala poprawnie (arty),wiec na zasadzie prob i bledow probowalem wszystkie ustawienia , a oto moje timingi:

TRCDRD:4

TRCDWR:1

TRP:4

TRAS:9

TRRD:3

TR2W:CL+1CLK

TWR:3

TW2R:1

TR2R:2

REFRESH_RATE:24

TRFC:17

TRD:2

WR_LATENCY:1.5

CAS_LATENCY:5

CMD_LATENCY:0

RBS_POSITION_A:+2

ERST_POSITION_A:-1.5

QSREC__POSITION_A:-1.5

 

RBS_POSITION_B:+2

ERST_POSITION_B:-1.5

QSREC__POSITION_B:-1.5

 

PzDr

A jak wniki przy takich timingach?? Cos sie poprawilo ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP x8

FW off

4.8 omega

Wyniki w 2k1

 

Gigabyte

standard 12018

540/600 13320

 

Saphire (mod by crusio ;] )

standard 12122

540/600 13430

 

jak dla mnie widac roznice ..

 

UPDATE

zaisntalowalem spowrotem bios od saphire ..

wywalilem all

zaisntalowalem caty 4.9beta

karta lata 560/696 :)

 

az sie boje resetowac :(

P.s: najwyzsze wyniki w 3dmarkach mam na normalnych catalistach 4.8

jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP x8

FW off

4.8 omega

Wyniki w 2k1

 

Gigabyte

standard 12018

540/600  13320

 

Saphire (mod by crusio ;] )

standard 12122

540/600  13430

 

jak dla mnie widac roznice ..

 

UPDATE

zaisntalowalem spowrotem bios od saphire ..

wywalilem all

zaisntalowalem caty 4.9beta

karta lata 560/696 :)

 

az sie boje resetowac :(

P.s: najwyzsze wyniki w 3dmarkach mam na normalnych catalistach 4.8

jak u was?

Ja swoje testy wykonywalem na Catalyst 4.9 Beta. I jak dlamnie to narazie najlepsze sterowniki pod ta karte. Czekamy na 4.9 badz 4.10 :D bo nie wiem jakie ATi teraz wyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crusio .. sprawdzales u siebie czy karta nie robi ci malutkich artów w windowsie .. wczoraj przegladalem sobie wieczorkiem www i na cdrinfo na czarnym tle widzialem co chwila malutkie pixelki zielone i niebieskie ... naprawde malutkie, ale byly .. nawet na standardowych taktowaniach ..

wrócilem wiec do biosu gigabyte'a i jest ok

cos teg osaphire za mocno chyba przeciagneles ;]

 

Cześć.

Chciałem się dowiedzieć co sądzicie na temat karty GeCube 9600Pro. Tak konkretniej to chodzi mi o jej zdolności overclockerskie.

gecube jest oszukany bo to wersja EZ i zamiast 400/600 ma 400/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zapodałem najnowsze stery DNA i zapowiada się obiecująco. Już zauważyłem że Aquamark3 na podstawowych ustawieniach śmiga lepiej (560/650 34580pkt.)

Zabieram się do większego kręcenia :D

Pozdro

 

Edit:

 

Zmieniłem 1 (słownie:jedną) wartość w Ati Tray Tools w Timings1 Cas latency na 3.

Pamięci teraz bez artów do 720MHz dochodzą.

Taktowanie 585/720 4706pkt. w 3Dmark03. Test wykonany baz najmniejszego artefaktu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe .. :) a wczesniej ile szły?

 

btw . .zauwazylem ze najlepiej arty pamieci sie testuje Codecreatures .. tam duzo trawy jest i szybko widac arty

 

MADNES .. jestes moim GURU ..

wlasnie ta opcja byla u mnie odpowiedzialna za "sranie artami" .. zmieniam cas z 4 na 3 i jak ręka odjał :)

a 3 nie jest przypadkiem lepsze niz 4?? bo w memkach na ramie jest .. :roll: lol ..

 

sprawdzilem 3 raz przestawiajac 3 na 4 .. za kazdym razem na 3 nie bylo artów .. zmienilem jedna wartosc "rabitem" sflashowalem i all smiga ..

 

Madness .. jestes wielki .. dobijaly mnie te memorki juz

 

Dla leniwych albo bojaźliwych w grzebaniu samemu nowy biosik razem z flasherem i plikiem uruchamiajacym :)

 

:arrow: Gigabyte 9600Pro cas 3

zessac, nagrac na cd czy tam na flopa, odpalic pod dosem uruchomic go.bat

 

UPDATE:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8099427 14600

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3065783 4514

http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?...p?run=952925013 34545

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie masz pamieci w karcie ..

pozatym jak go zapakujesz to bedziesz mial zanizone zegary ..

a wogole trza bylo nie kupowac ultra skoro ta zwykla sie kreci ponad XT :)

mozesz sam sobie exportowac biosik zmienic ustawienia i sflashowac :D

 

w aquamarku przeginam nawet granice 35k .. ale cos jest nie tak .. bo normalnie wszystko mi smiga przy core 557 -560

a aquamark przy zbyt duzym core wywala sie na koncu ..

mianowicie przechodzi cały test a potem zamarza i na wynik moge se conajwyzej popatrzec

 

p.s: na raie staram sie wyciagnac maxa z karty .. jeszcze nie wyciagnelem swojej ostatecznej broni :) .. jak wyciagne jedna kostke to druga poszybuje 244-246 .. i bedize 2550mhz na fsb 244 a od tego wyniczek wzrosnie zapewne bo do tej pory ttrzaskam na Dual 220 :P

a i radiatorki i chlodzonko rdzenia sie zmieni niebawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ta karte kupilem za 160 PLN :D po porstu stary GF4Ti sie sypnol jakis czas temu i nie mieli takiego na magazynie, nie produkowali takich modeli i coz mialem sobie wybrac cos w podobnej cenie albo ciut wiecej ale wtedy doplata i padlo na GB 9600 Pro w wersji ultra. Rdzen idze ladnie przy 585 ale pamieci to masakra 312 i dalej zaczynaja sie dziwne rzeczy z obrazem dziac :/ a teraz patrze takie rewelacje tu odkrywacie to czemu by nie sprobowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ta karte kupilem za 160 PLN :D po porstu stary GF4Ti sie sypnol jakis czas temu i nie mieli takiego na magazynie, nie produkowali takich modeli i coz mialem sobie wybrac cos w podobnej cenie albo ciut wiecej ale wtedy doplata i padlo na GB 9600 Pro w wersji ultra. Rdzen idze ladnie przy 585 ale pamieci to masakra 312 i dalej zaczynaja sie dziwne rzeczy z obrazem dziac :/ a teraz patrze takie rewelacje tu odkrywacie to czemu by nie sprobowac :D

to zaisntaluj sobie ati tool najnowszy i tam masz w zakladce timigns 1

zmien na 3 i daj SET

 

Dołączona grafika

sprawdz czy dalej wali artami .. mi jak reka odjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech widać karta karcie nie równa. U mnie po zmianie Cas latency w timings1 z 4 na 3 nie moge juz ustawić tak niskich wartości w timings2 jak podawał Crusio, a pamięci i tak sypią artami przy 680MHz już. To cholerne niedowoltowanie. Rdzeń letni, radiatorki na pamięciach letnie, a nie ma bata żeby dać więcej niż 520/690 :( . A z taką nadzieją czytam wszystkie Wasze pomysły i sztuczki hehe.

Zavader z tego co wiem to kolega Wojs robił Vmoda, ale pisał o tym w innym topicu no i podejżewam że nie wiedział wielu rzeczy które zostały w tym topiku niedawno odkryte. Możesz spróbować na pw.

Chaos nie Ati Tool tylko Ati Tray Tools :wink: . Wiem bo mnie też ktoś złapał na tym że myle te programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader >> z tego co wiem to Vmoda robil wojs i mial troche dziwna sytaucje bo gdy podbijal napiecie na GPU to spadala podkrecalnosc ramow wiec w sumie nic mu to nie dalo.

 

Zmiana CAS na 3 pomogla mi chyba - tzn. wczesniej nie moglem przeskoczyc 600 czysto - teraz sprawdzam 660. :D Dzieki Madness!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech widać karta karcie nie równa. U mnie po zmianie Cas latency  w timings1 z 4 na 3 nie moge juz ustawić tak niskich wartości w timings2 jak podawał Crusio, a pamięci i tak sypią artami przy 680MHz już. To cholerne niedowoltowanie. Rdzeń letni, radiatorki na pamięciach letnie, a nie ma bata żeby dać więcej niż 520/690  :( . A z taką nadzieją czytam wszystkie Wasze pomysły i sztuczki hehe.

ja zmodowalem sowj bios od gigabyte'a .. przestawiajac tylko i wyłacznie te wartosc ..

 

Chaos nie Ati Tool tylko Ati Tray Tools :wink: . Wiem bo mnie też ktoś złapał na tym że myle te programy.

jeden pies :)

dalem screen wiec sie ludzie domysla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że nie tylko u mnie podziałało. Testuję teraz nowe ustawienia i wszystko chodzi spoko. Wreszcie moje pamięci są ciepłe :D Ustawiłem sobie standard 560/700 i wszystko śmiga na razie bez najmniejszego problemu. Teraz pokatuję kartę z godzinkę jakąś wymagającą grą. Jak się powiedzie to zapodam nowe ustawienia.

Acha cały czas mam oryginalny bios od GB tylko z lekko podciągniętymi zegarami i na razie przestawionym Cas latency na 3. Inne ustawienia do testów zmieniam Ati Tray Tools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie latency karta sie kreci jak krecila czyli 520/680 ale juz nie mam takich dziwnych rzeczy ze raz sa arty na tych samych takowaniach a raz nie ma. Anyway dzieki Madness :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie latency karta sie kreci jak krecila czyli 520/680 ale juz nie mam takich dziwnych rzeczy ze raz sa arty na tych samych takowaniach a raz nie ma. Anyway dzieki Madness :)

dokladnie o tym mowie .. u mnei tez nie kreci sie lepiej ..

po prostu nie ma tych artefaktów pojawiajacych sie "przedwcześnie" :D

 

pytanie czemy myk z instalowaniem driverów bez smart garta dzialal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja doloze tez swoje 3 grosze. Po testach zmodyfikowalem troszke bios naszego Giagabyta i udostepniam go wszystkim. Kreci sie swietnie z tym ze timingi sa zmniejszone na tyle aby nie bylo artow i bylo stabilnie. Oczywiscie zwiekszy sie wam wydajnosc. Zawsze te ok 200 markow wiecej :D

 

Gigabyte_by_Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie omieszkam sprawdzic ..

 

powiedzcie chlopaki na czym jedziecie? 4.9beta czy omegi na 4.8?

jutro bede mial radiatorki na ramsy to powalcze :)

a tak dla pociechy to o 170pkt podnioslem wyniczek ..

14760

 

i potwierdzam ze ramki sie grzeja .. przylozylem dzis czujnik z hardcano do jednej z nich ... przy naturce 2k3 kolo 48-50* ;]

radiatorki zapewne pomogą :D

 

dajcie znac co ze sterownikami..

Crusio .. a nadal sa takie dziwne arty male w windzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...